Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Príroda

Predvianočný čas v L. Mikuláši

Mikulášsky jarmok, koncerty, trhy aj betlehem

Jamorkv L. Mikujláši

Liptovský Mikuláš 2 decembra  – Nádych Vianoc bude v Liptovskom Mikuláši citeľný už od prvého decembra. Mikulášanom prinesie dvanásty mesiac hrejivú atmosféru v podobe adventných koncertov, zvianočnievanie pocítime vďaka tradičnému jarmoku a v tesnom predvianočnom období organizuje radnica aj Vianočné trhy. Ľudia sa tiež môžu zapojiť do vianočnej súťaže o najkrajšiu vianočnú výzdobu, cez ktorú si spolu rozžiarime naše mesto.

Ružomberkú ambulanú pohotovosť presťahuj

Lekárska pohotovosť pre dospelých v nových priestoroch

logo uvn

Ružomberok 26. novembra 2019 – Ambulancia pohotovostnej služby /(APS),ktorá  je v priestoroch polikliniky na Považskej ulici v Ružomberku zmení svoje miesto. Presťahujú ju do tamojšieho areálu Ústrednej vojenskej nemocnice  (ÚVN) SNP – Fakultnej nemocnice.  Umiestnia ju priestoroch bývalej lekárne. Stane sa tak 2. decembra 2019. Informovala hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

Relikvie sv. Vincenta putuje opäť Slovenskom

Relikvia sv. Vincenta

18. novembra (TK KBS) –  Relikvie sv. Vincenta de Paul po necelých troch týždňoch v Českej republike opäť prekročil hranice našej vlasti a putuje po slovenskom území. Potom ako 13. novembra navštívil Velehrad na Morave, zavítali do Kútov (14. novembra) a cez Malacky a Skalicu prišiel až do Banskej Bystrice, kde pobudnú do dnešného dňa. V decembri príde relikviia aj do Ružoberka.  Kedy sa tak stane? Viacej v texte:

Dôležitá informácia: V Slovesnkom raji uzatvorili niektoré trasy

Slovenský raj

Slovenský raj 13. novembra 2019  – Turisti aj Liptova radi navštevujú aj v jeseň Slovenský raj. Ak sa rozhodnete tam objavovať jesennú prírodu, tak  sa najskôr informujte o schodností turistických trás. 

Stretnutie seniorov štátnej ochrany prírody na Slovensku

Liptovský Mikuláš 3. októbra 2019 – Pri príležitosti 100. výročia vzniku štátnej ochrany prírody na Slovensku organizuje Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR v Banskej Bystrici, Klubom seniorov štátnej ochrany prírody Slovenska a Mestom Liptovský Mikuláši 25. ročník Stretnutia seniorov štátnej ochrany prírody na Slovensku, ktorý sa bude konať pod záštitou ministra životného prostredia SR v priestoroch SMOPaJ v dňoch 9. – 11. októbra 2019.  

Tvorivé dielne v múzeu

Liptovské múzeum

Ružomberok 1. októbra 2019 – V pondelok 30.9.2019 na tvorivej dielni pre verejnosť v Liptovskom múzeu (LM) v Ružomberku prítomné dámy opäť pracovali s moosgummou a vyrábali rôzne jesenné a zimné dekoračné drobnosti. 

Festival Ivana Stodolu ponúkne každému divákovi stať sa porotcom!

Takmer osem hodín divadla počas dvoch dní!

Divadelný festival

Liptovský Mikuláš 17. septembera 2019 – Posledný septembrový víkend predvedie v Liptovskom Mikuláši svoj talent približne osemdesiat amatérskych divadelníkov z celého Slovenska. Do kultúrneho domu v mestskej časti Palúdzka mieri už po štvrtý raz Divadelný festival Ivana Stodolu plný výnimočných umeleckých zážitkov. Bohatý program vypukne v piatok 27. septembra o 16.00 h. a pokračovať bude v sobotu 28 septembra od 11.00 h.

Rosiahla údržba celuóz-papeirenského kombinátu

V Mondi SCP  sa uskutočňuje celozávodná odstávka

Mondi SCP

Ružomberok 2. septembra 2019 –  Celulózky a papierne Mondi SCP v Ružomberku začali svoju plánovanú celozávodnú údržbu zariadení.  Dočasná odstávka bude trvať približne štyri týždne.

Folklórna paráda pod Sidorovom

Festival pod Sidorovom

Ružomberok 20. augusta 2019  (www.zijemvrk.sk) – Najväčší folklórny sviatok na dolnom Liptove, Festival pod Sidorovom sa uskutočnil 18. augusta vo Vlkolínci. Diváci si mohli za slnečného počasia vychutnať bohatý program zostavený z obyčajov, piesní a tancov z regiónov Liptova a Podpoľania.

Dračia noc na Chopku

Malí horolezci pod rúškom noci vylezú na Chopok

photo: reefe | www.reefe.sk

Liptovský Mikuláš, 14.  augusta 2019 – Pod vrcholom Chopka, na Rotunde, sa usídlil priateľský drak Demián. Už šieste prázdniny v rade sa vďaka nemu mení tunajšia vrcholová stanica lanovky na dračí hrad. Podujatie Dračie noci bude už najbližšiu sobotu 17. augusta. Deti prichádzajúce zo severnej aj južnej strany Chopka sa zábavným a pútavým spôsobom dozvedia veľa užitočných vecí ohľadom horolezectva. Vo výške cez dvetisíc metrov nad morom čaká rodiny s deťmi výnimočný prázdninový zážitok, ktorý spojí zdanlivo nespojiteľné – šport, dokonalé výhľady, umenie aj tvorivé dielne.