Aj vy môžete rozhodnúť, kto sa stane osobnosťou Žilinského kraja

Žilina 21. júl 2017 – Žilinský samosprávny kraj už po siedmykrát vyhlasuje príležitosť navrhnúť významnú osobnosť Žilinskej župy. Obyvatelia môžu do 31. augusta 2017 zasielať svoje návrhy na osoby z regiónov Orava, Kysuce, Liptov, Horné Považie a Turiec, ktoré sa veľkou mierou zaslúžili o rozvoj a prezentáciu kraja. More »

 

Category Archives: Príroda

Pomôžte nájsť poľskú turistku

Miloslava Koszalkova

Žilina 20. júla 2017 –  Polícia pátra po Miloslave Koszalkovej, nar. 31.12. 1978, bytom Poľská republika, 05-530 Góra Kalwaria, Marianky 45. Informovala Jana Balogová z Krajského riaditeľstva v Žiline.

Sliačanské cyklistické preteky Sliačanský pedál

Sliačanský pedál

Liptovské Sliače 19. júla 2017 – Prvý ročník cyklistických pretekov na horských bicykloch Sliačanský pedál uskutočni sa v nedeľu 23. júla 2017. Po skúšobnom vlaňajšom nultom ročníku je pre vás pripravený prvý ročník preteku.

Plť postavia v Lúčkach v rámci osláv 730. výročia vzniku uvedenej obce

Lúčanské letné hry

Lúčky 19. júla 2017 – Dedinka Lúčky známa liečivými kúpeľmi oslavuje 730 rokov od prvej písomnej zmienky. Pri tejto príležitosti obec pripravila od piatku do nedele zaujímavý program s názvom Lúčanské letné hry. Výnimočná časť programu čaká návštevníkov Liptova v sobotu 22. júla. Pri Lúčanskom vodopáde folkloristi postavia drevenú plť a dokonca ju aj pustia na vodu.

Mimoriadne vlaky pre uzatvorenú cestu pod Strečnom

vlak

Bratislava 18. júla 2017 -Železnice Slovenskej republiky na základe žiadosti od osobného dopravcu – Železničnej spoločnosti Slovensko a.s. pridelili mimoriadne trasy pre 3 páry vlakov od 17.júla 2017. Vlakové spoje nahrádzajú autobusové spojenia, ktoré sú určené výhradne pre zamestnancov automobilky KIA na dopravu z a do závodu.

Slovenskí kňazi, ktorí spadli v Alpách, nemajú vážne zranenia

Spišská Kapitula 18. júla 2017 (TK KBS)  – Traja slovenskí kňazi, ktorí mali nehodu v Alpách (dvaja diecézni kňazi zo Spišskej diecézy a jeden rehoľník – jezuita), podľa našich informácií absolvovali lekárske vyšetrenia, nemajú vážne zranenia a mali by sa čoskoro vrátiť domov.

Takmer šesťtisíc nových pracovných miest pre Žilinský kraj

Mondi SCP

Žilina 18. júl 2017 Takmer šesťisíc nových pracovných miest pre Žilinský krajyplýva to z údajov Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) na základe spolupráce so Žilinským samosprávnym krajom.

Letný katolícky tábor v L. Jáne

Letný tábor
L. Ján

Liptovský Ján 17. júla 2017 (TK KBS) – V dňoch 9. – 15. júla sa v obci Liptovský Ján konal letný tábor katolíckeho výmenného programu Global Outreach. V tomto roku sa na ňom zúčastnilo 21 študentov z piatich krajín. Tábor duchovne doprevádzal špirituál projektu Larry Seidl a viceprezident G. O. programu Tom Kropidlowski s asistentkou Bonny Marek.

Smrteľný úraz lesného robotníka v Kľačianskej doline

Robotník zahynul v Kľačianskej doline

Liptovský Mikuláš 17. júla 2017 -Na Liptove zahynul 17. júla lesný robotník. V poludňajších hodinách boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o súčinnosť pri zavalení strojom  lesného robotníka v Kľačianskej doline.

Liptovfest s rekordom

Liptovfest

Liptovský Mikuláš 17.  júla 2017 –  LIPTOVFEST – festival dobrej zábavy, jedla a zážitkov je tu už o niekoľko dní 21. a 22. júla 2017 na novom mieste, v Tatrapolise pri Tatralandii. Liptáci sa na ňom pokúsia vytvoriť Slovenský rekord v lyžičkovom tanci.

Tip na výlet: Kresťanský festival Verím pane v Námestove

Verím pane Námestovo

Námestovo 12. júla (TK KBS)  -Najstarší slovenský festival kresťanskej hudby Verím Pane otvára svoje brány už 18. júla a potrvá tradične až do nedele 23. júla. Bude to už celkovo 27. ročník, pričom už dvadsiaty raz bude jeho domovom Námestovo. Práve v Námestove vzniklo aj dlhodobé motto festivalu: „Doma je doma!“.