Branislav Tréger sa stal predsedom ZMOS

Liptovský Hrádok 24. mája 2019 – Branislav Tréger sa stalStalo sa tak v stredu 22. mája 2019 v Bratislave. Na sneme sa zúčastnilo takmer 1200 starostov a primátorov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Príroda

Nevšedná zbierka pre onkologické deti

Na Liptov sa chystajú pomáhať s chuťou

Pomáhať chuťou

Liptovský Mikuláš 1. mája 2019) – Podujatie Pomáhať nám chutí 25. mája 2019 priláka na Liptovský dvor do Jánskej doliny ľudí, ktorí budú zbierkou pomáhať onkologickým deťom a ľudom s autizmom. Do súboja za dobrú vec sa pustia dvaja šéfkuchári zvučných mien. Peter Bracho, domáci šéfkuchár a víťaz piateho ročníka INTERREGIONAL CULINARY CUP OF EUROPEAN REGIONS 2019 a Martin Záhumenský, šéfkonzultant reštaurácie Bocca Buona v Bratislave. Cieľom podujatia je získať čo najväčší objem peňazí na pomoc druhým a popritom si vychutnať skvelé kulinárske výtvory vychytených šéfkuchárov.

Divadlo Atak 9 získalo najvyššie ocenenie

Atak 9

Liptovský Hrádok 11. apríla 2019 -Festival Aničky Jurkovičovej uskutočnil sa 7. až 10. apríla v Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom. Medzi jeho účastníkmi bolo aj divadlo  ATAK 9 z Liptovského Hrádku. Publiku sa predstavilo 9. apríla hrou Jozefa Gregora Tajovského Hriech.  Jej prevedenie  a herecké výkony nadchli porotu získalo ocenenie laureáta.

Zvýšila sa návštevnosť regiónu Liptova

Liptov naráža na kapacitný strop

Liptovská Mara

Liptovský Mikuláš  11. apríla 2019– Až 17,5 % medziročný rast návštevnosti na Liptove potvrdzujú čísla Štatistického úradu za január 2019. Za rovnaké obdobie bol nárast počtu prenocovaní až 11, 8 %. V absolútnych číslach sa Liptov dotiahol na susedné Vysoké Tatry. Ubytovacie kapacity na Liptove boli najmä na prelome rokov a v prvých dvoch januárových týždňoch beznádejne vypredané. Ak si má región udržať trend rastu do budúcnosti, tak je odkázaný na vznik nových ubytovacích kapacít najmä v okolí hlavných centier turizmu. V zime sa jedná najmä o Jasnú a jej okolie a celoročne o kapacity v blízkosti akvaparkov.

Rómovia oslavujú svoj sviatok

Medzinárodný deň Rómov: vyhlásenie predstaviteľov EK

Slovensko 8. apríla 2019 – Pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa Rómov, ktorý sa oslavuje 8. apríla, prvý podpredseda Frans Timmermans, komisár Johannes Hahn a komisárky Marianne Thyssenová, Věra Jourová a Corin Creţuová uviedli:

Ekotopfilm v Ružomberku otvoria dnes popoludní

Festival o ochrane životného prostredia

ekotpfilm

Ružomberok 8. apríla 2019 – EKOTOPFILM JE SVOJOU 46. ROČNOU TRADÍCIOU NAJSTARŠÍM PODUJATÍM TOHTO DRUHU NA SVETE.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvoriť priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. Každoročne slovenskému divákovi prinášame najnovšie dokumentárne filmy z celého sveta z oblasti ochrany životného prostredia a udržateľnosti.

Ukrajinský kamionista jazdil opitý po dolnom Liptove

Nehoda pri Ľubochni

Nákladné vozidlo sa prevrátilo pri Ľubochni

Ružomberok-Ľubochňa 4. apríla 2019 – Vo štvrtok 4. apríla pred pol ôsmou hodinou ráno došlo  na ceste prvej triedy v katastri obce Ľubochňa, okres Ružomberok k dopravnej nehode.

Výhodné rekreačné pobyty so štátnou účelovou dotáciou sú tu opäť

V hoteloch SOREA v atraktívnych lokalitách si môžu užívať i dôchodcovia

SOREA

Slovensko 4. apríla 2019 – Rekreačné pobyty v najatraktívnejších turistických destináciách si môžu vychutnať nielen pracujúci, ale aj dôchodcovia. Stačí ak využijú štátnu účelovú dotáciu v hoteloch SOREA a v hoteli  Zámok Topoľčianky.

Výsledky prezidentských volieb v Ružomberskom okrese

voľby

Ružomberok 31. marca 2019 – Druhé kolo volieb prezidenta SR uskutočnilo sa 30. marca.  V Ružomberskom okrese zvíťazila Zuzana Čaputová s počtom hlasov 11 295. Jej protikandidát Maroš Šefčovič Mal 9057 hlasov.

Svetový deň vody

Žiaci fotografovali vodu, písali o nej aj hrali futbal za čistú vodu

Liptovský Mikuláš 26. marca 2019 – Liptovskomikulášski vodári sa pripojili k množstvu organizácií a inštitúcií na celom svete, ktoré si aj tento rok pripomenuli Svetový deň vody aktivitami, aby verejnosti pripomenuli dôležitosť vody pre existenciu všetkých živých organizmov. Tohtoročnou témou SDV bola výzva: Nenechaj nikoho za sebou, čo možno vysvetliť, aby každý človek na svete mal prístup k pitnej vode.

Ako sme volili v Ružomberskom okrese

Výsledky volieb prezidenta SR v Ružomberskom okrese.