Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti. More »

 

Category Archives: Príroda

Najväčší šachový festival na Slovensku je v Ružomberku

šach

Ružomberok 26. mája 2017  – Najväčší šachový festival na Slovensku odštartoval  dnes v Ružomberku. Vďaka „CHESSFEST 2017“ spoznáme 25 najlepších šachistov vo svojej kategórii. Všetko sa začalo majstrovstvami Slovenska štvorčlenných družstiev do 16 rokov s povinnosťou dievčaťa v družstve.  Podujatie potrvá 12 dní.

Tanec s Elánom

Ružomberok 23. mája 2017 – Veľká dvorana Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku patrila 19. mája tanečníkom. Centrum voľného času (CVČ) Elán tam v rámci svojej bohatej ponuky akcií uviedlo 2. ročník nesúťažnej tanečnej prehliadky Tanec s Elánom.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 18. mája 2017 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na návšteveníkov a obyvateľov regiónu Liptova počas nastávajúceho víkendu – 20. a 21. mája. K nim budú patriť a podujatia, ktoré sa uskutočnia v rámci Noci múzeí a galérií v zariadeniach v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši.
 

Oslavy Medzinárodného dňa múzeí

Noc múzeí a galérií

Slovensko 18. mája 2017 – Už od roku 1977 oslavuje komunita múzejníkov 18. mája medzinárodný deň múzeí. Väčšina múzeí na svete počas víkendu okolo tohto termínu pripravuje  množstvo aktivít pre návštevníkov, aby s nimi oslávila svoju existenciu a upozornila na význam pamäťových organizácií v našej spoločnosti.

Bačovú cestu otvoria v Bobroveckej doline

Bačova cesta

Liptov 11. mája 2017 – Slávnostné otvorenie salašníckej sezóny – Bačova cesta 2017 a symbolické „odomknutie“ lúk a pasienkov v Bobroveckej doline na salaši Pastierska. uskutoční sa v nedeľu 14. mája (na Žofiu) o 13. 00 h. Súčasťou tohtoročného IX. ročníka Bačovej cesty na uvedenom salaši bue ochutnávka tradičnch ovčiarských špecialít – bryndze, syra,

Diaľnica D1 L. Mikuláš – Ružomberok je uzavretá

polivcajné auto

Liptov 10. mája 2017 – Na dialnici D1 medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom sa zrazili dva kamióny. Uvedený úsek  bol o 9. 00 h neprejazdný, je uzavretý.

 Motoristi môžu využiť obchádzkovú tradu po starej ceste. Informoval portál www.stellacentrum.sk

(red)

Odvolané páatranie po školáčke Eve Schmalovej z Važca –

E. Schmalová

Liptovský Mikuláš 8. mája 2017 – Polícia odvolala pátranie po nezvestnej Natálii Eve Schmalovej nar. 1. marca 2003, trv. bytom Liptovský Mikuláš, Važec, Pri Váhu 334, prechodne bytom Martin, ul. J. Kronera. Dievča už našli.Informovala Jana Balogová z Krajského riaditeľstva Policajnéého zboru v Žiline.  Pátranie vyhlásila v pondelok 8. mája.

Nová ulica s rodinným domami pribudne v L. Sliačoch

Ridinné domy v L. Sliačoch

Liptovské Sliače 7. mája 2017 – Nová ulica s novými rodinnými domami by mala vzniknúť v lokalite Do Zúbreje v Liptovských Sliačoch. Jej investorom bude súkromná spoločnosť. Svoj zámer predstavila na mimoriadnom obecnom zastupiteľstve, ktoré sa uskutočnilo 27. apríla.

Rôzne podoby predĺženého víkendu

   

 Liptova 4. mája 2017 – Rôzne kultúrne, športové podujatia čakajú na návštevníko a obyvateľov Liptova počas predĺženého víkednu 6. až 8. mája. K nim budu patriť aj automobilové preteky, ktoré sa uskutočnia v L. Sliačoch 5. a 6. mája.

Ružomberok očami F. Polóniho

F. Polóni

Ružomberok 4. mája 2017 – Výstava fotografií Fedora Polóniho, dlhoročného ružomberského fotografa staršej generácie, nám pripomenie Ružomberok 50. a 60. rokov v analógovej fotografii. Je inštalovaná v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Návštevníci si ju môžu pozrieť do 18. júna.