Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Príroda

Stavba diaľnice D1 nesmie bezdôvodne stáť

Ružomberok 24. februára 2017 – Už dva roky uplynuli od chvíle, kedy sa prerušili práce na
výstavbe úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová. Národná diaľničná spoločnosť dodnes
nedokázala spustiť výstavbu. Prečo sa na stavbe tohto mimoriadne dôležitého úseku
nepokračuje?

Rozšírili zoznam pamätihodností v Ružomberku

Ružomberský hlavný cintorín

Ružomberok 21. februára 2017 -Do zoznamu pamätihodností mesta Ružomberok pribudlo 21 pomníkov, náhrobných kameňov na ružomberskom hlavnom cintoríne. K nim bol prirdaný samostatné aj židovský cintorín. Pamiatkový zoznam rozšírili aj o  obrazy mestských častí Vlkolínec, Černová, Ludrová a Biely Potok, ktoré sa nachádzajú v zasadačke Mestského úradu v Ružomberku. O doplnení zoznamu rozhodli poslanici ružomberského zastupiteľstva na svojom februárovom rokovaní.

Môžete vlastniť automobily po slovenských futbalistoch

AAAauto

Bratislava, 17. februára 2017  (Sponzorované) – Rastúca a prosperujúca ekonomika dovoľuje Slovákom investovať do novších a luxusnejších áut so širokou výbavou. Slováci stále častejšie zvažujú kúpu novšieho ojazdeného vozidla luxusnejších značiek. Dokazuje to i nárast predajov a ponuky v sieti Mototechna, ktorá otvorila novú pobočku v Košiciach.

Je všeobecne známe, že výjazdom nového auta z autosalóna rapídne padá jeho cena. Preto slovenskí motoristi čoraz viac preferujú jazdené vozidlá, ktoré sú rok alebo najviac dva staré. Tieto vozidlá v sebe kombinujú niekoľko výhod. Náklady spojené s kúpou takéhoto auta sú výrazne nižšie ako pri novom vozidle. Zánovné autá sú v priemere lacnejšie až o 40 % ako nové autá.

Chrípka na Liptove zatiaľ neustúpila

čaj

Liptov 16. februára 2017 – Akútrne respiračné ochorenia a chrípka trápia v týchto dňoch na Liptove najviacej školákov. Vyplýva to z informácie Regionálneo úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Liptovskom Mikuláši.

V okrese L. Mikuláš v 6. kalendárnom týždni zaznamenali hygienici oproti minulému týždňu mierny pokles chorobnosti vo všetkých vekových kategóriách. Na hornom a strednom Liptove boli zatvorené nasledovné školské zariadenia alebo triedy v nich. Patrili k materské školy v Jakubovanoch, v Kráľovej Lehote, Mateská škola Palúčanská.

Múzeum pre seniorov

liptovské múzeum

Ružomberok 12. februára 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na tradičné pondelkové podujatie s tvorivou dielňou pre verejnosť z cyklu  MÚZEUM PRE SENIOROV.

Pretože na minulom kreatívnom stretnutí v pondelok 6.2.2017 sme pracovali so sutaškou , pre veľký záujem zúčastnených budeme v šití sutaškových šperkov pokračovať aj v pondelok 13. februára v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hodiny.

Preteky gazdovských koní v L. Štiavnici

Preteky koní
L. Štiavnica

Liptovská Štiavnica 1. februára 2017 -Už 11. ročník Pretekov gazdovských koní uskutoční sa v sobotu 4. februára v Liptovskej Štiavnice. Začne sa o 10. 00 h v lokalite za Lúčnym hríbom. Je to asi 500 m od konca obce. Prezentácia súťažiacich sa začne o 9. 00 h. Súťaž gazdovských koní pripravila Obec L. Štiavnica zastúpená starostom obce Dušanom Laukom.

Na zraz sa zaregistrovalo približne 1100 turistov

Ski_park
malinô_brdo

Ružomberok 1. februára 2017 -Približne 1100 turistov sa prihlásilo na 50. ročník Zimného zrazu turistov, ktorý sa uskutoční 3. a 5. februára v Ružomberku. Organizátori  ich pôvodne očakávali až 2000 tisíc. Tento počet možno dosiahnu, lebo predpokladajú, že na zraz prídu aj nezaregistrovaný turisti.

Liptov sa začiatkom februára stane pupkom slovenského turizmu. Od druhého do piateho februára sa mesto Ružomberok stane dejiskom jubilejného päťdesiateho ročníka zimného zrazu Klubu slovenských turistov a stretnutia turistických oddielov mládeže. Na takmer dve tisícky turistov čakajú atraktívne zimné turistické trasy najmä v Hrabovskej a Čutkovskej doline, ale aj zaujímavý sprievodný program. Účasť potvrdil bývalý prezident Slovenskej republiky a známy cestovateľ v jednej osobe Rudolf Schuster či himalájista Peter Hámor.

Skialpinistka sa zranila v Západných Tatrách

hzs-logo

Žiarska dolina 28. januára 2017  – Dňa 29. januára v dopoludňajších hodinách prijala Horská záchranná služba  (HZS) žiadosť o pomoc pre 37 – ročnú skialpinistku slovenskej národnosti v Západných Tatrách. Ešte včera spadla, podarilo sa jej však zísť na chatu, ale pretrvávajúce problémy s kolenom jej nedovolili pokračovať a dopoludnia požiadala o pomoc.

Pre respiračné ochorenia zatvorili aj na Liptove niektoré triedy

chrípka

Liptovský Mikuláš 27. januára 2017 – Nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia a  chrípku nezaznamenali treťom kalendárnom týždni oproti predchádzajúcemu v okrese Liptovský Mikuláš. 

Podľa informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v L. Mikuláši boli uzatvorené tieto kolektívy: dve triedy na ZŠ Demänovská cesta Liptovský Mikuláš- 50% chorobnosť, jedna trieda na ZŠ Partizánska Ľupča – 68,8 % chorobnosť,  jedna trieda ZŠ Hybe – 50% chorobnosť.

Hasiči zasahovali tento rok už 12 krát

Hasiči

Ružomberok 5. januára 2017 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 1.1.2017 do 5.1.2017 vykonali  sedem výjazdov ku technickým zásahom, ku požiarom bolo vykonaných päť výjazdov.

          Hasiči okresného riaditeľstva za uplynulé obdobie vykonali sedem výjazdov ku technickým zásahom. Hasiči boli dňa 2.1. privolaní ku vyčisteniu upchatého kanála na Považskej ulici. Hasiči v spolupráci s pracovníkmi vodární kanál vyčistili a zabezpečili odtok vody z cesty.  V ten istý deň zasahovali pri dopravnej nehode dvoch osobných áut na štátnej ceste č. 18 pri Liskovej.