V Bešeňovej sa stretnú majstri v príprave prírodných peelingov z celej republiky

Bešeňová 14 .marca 2019 – Vodný park Bešeňová bude už onedlho patriť jednej z najväčších saunových udalostí roka. PEELING CUP 2019 rozhodne v dňoch 15.-16.marca o majstrovi Slovenska v peelingových procedúrach. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Príroda

Ako sme volili v Ružomberskom okrese

Výsledky volieb prezidenta SR v Ružomberskom okrese.

Tip na výlet: Verejné lyžiarske preteky vo Vysokých Tateách

Buď lyžiarskym hrdinom na svahoch vo Vysokých Tatrách!

Vysoké Tatry – lyžovanie

Vysoké Tatry, 15.marca 2019 – Už v sobotu 16.marca na Štrbskom Plese a o týždeň aj v Tatranskej Lomnici  bude verejnosť môcť súťažiť o hviezdnu HERO SEASON TROPHY.  Verejné lyžiarske preteky v obrovskom slalome sú otvorené pre všetkých lyžiarov.

Súťaž sa uskutoční v dvoch kolách. Účastníci budú rozdelení  podľa veku do ôsmich kategórií – od 6 ročných pretekárov až po kategóriu Masters 50+. Prihlásiť sa na podujatie je možné priamo na mieste. Zaujímavosťou je, že lyžiari, ktorí stavia na pretekárske kombinézy, musia už na štarte počítať s handicapom +5 sekúnd. Preteky série HERO SEASON TROPHY spájajúce strediská Tatry mountain resorts, a.s. sa v tomto roku konali už v poľskom rezorte Szczyrk, po Štrbskom Plese a Tatranskej Lomnici príde na rad český Špindlerův Mlýn a slovenská Jasná. 

„Preteky bude sprevádzať perfektná zábava s DJ-om a tanečnicami. Víťaz v každom lyžiarskom stredisku bude slávnostne korunovaný za hrdinu lyžiarskej sezóny 2018/2019 a získa hviezdnu HERO SEASON TROPHY,“ uviedol obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Prezentácia sa uskutoční v čase 8:30 – 9:30 hod, prvé kolo pretekov začína o 10:00 hod, druhé kolo o 12:30 hod.

Pre víťaza v každej kategórii  je pripravená hlavná výhra – Šikovná sezónka na lyžiarsku sezónu 2019/2020. Tento sezónny skipas bude pre verejnosť dostupný od 18.marca. Ide o cenovo najvýhodnejší spôsob ako lyžovať v strediskách TMR nielen na Slovensku, ale aj v poľskom Szczyrku a českom Špindlerovom Mlyne.

Organizátori pretekov v Jasnej hľadajú dobrovoľníkov

Liptov Ride bude zelenší aj medzinárodný

Liptov

Liptovský Mikuláš,12. marca 2019 – Oslava športovania na liptovský spôsob sa blíži. Už o necelý mesiac, v sobotu 6. apríla 2019, bude obľúbený Liptov Ride. Letné a zimné športy prepoja zaujímavými trasami Demänovskú dolinu, Jasnú, liptovské lúky a lesy a mesto Liptovský Mikuláš. Okrem domácich stálic i nováčikov sa na štarte 4. ročníka Liptov Ride predstavia pretekári z Českej republiky a po prvý raz aj z Poľska. Organizátori vnímajú prírodu s potrebným rešpektom a v gastro zóne plánujú čo najviac znížiť dopad na životné prostredie.

Tragická nehoda pri L. Osade

Zrážka dvoch dodávok si vyžiadala jeden ľudský život

Ružomberok 28. februára 2019 – Vo štvrtok 28. februára v ranných hodinách došlo na ceste I/59 v katastri obce Liptovská Osada z doposiaľ presne  nezistených príčin k zrážke dvoch dodávok. 38 ročný vodič Dodávkuy Renault šoféroval 38 ročný vodič zo Srbska, ktorý išiel od Banskej Bystrice do Ružomberka. Infromovala Jana Balogová z Krajského riaditerľstva Policajného zboru v Žiline.

Stav ovzdušia v Ružobmerku trápi tamojšiu radnicu

smog v ružomberku

Ružomberok 20. februára 2019 – Stav ovzdušia v meste Ružomberok, vplyv na obyvateľstvo a kroky tamojšej radnice v tejto oblasti bude témou tlačovej besedy, ktorá sa uskutoční 21. februára o 13. 30 h vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Ružomberku. Informoval hovorca MU Viktor Mydlo.

Dobudovanie rýchlostnej cesty R3 je veľmi dôležité pre sever Slovenska

zasadnutie vykonneho vyboru Iniciativy stredne Slovensko v Banske_1

Banská Bystrica 6. februára 2019 – Jednou z tém tohtoročného zasadnutia Výkonného výboru Iniciatívy stredné Slovensko (ISS) bola v piatok 1. februára otázka dostavby rýchlostnej cesty R3/Orava z Trstenej cez Dolný Kubín až do Ružomberka s napojením na D1 a R1. Tá má byť súčasťou navrhovanej trasy sever-juh Slovenska. V Banskej Bystrici Oravu zastupoval primátor mesta Dolný Kubín Ján Prílepok.

Veriaci sa budú modliť za Katolícku univerzitu v Ružomberku

ku_ruzomberok
_kniznica

Ružomberok 24. januára (TK KBS)  -Posledná januárová nedeľa 27. januára 2019 bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU). Počas nej sa môžu veriaci každoročne modliť za svoju jedinú katolícku univerzitu na Slovensku. Zmyslom slávenia „Nedele KU“ je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite. Pri tejto príležitosti prinášame list rektora KU Jaroslava Demka.  

Lyžiari si vyskúšajú CykloKorytničku

CykloKorytnička-lyže

Ružomberok 25. januára 2019 – Klub slovenských turistov odbor Ružomberok Vás pozýva na zimný bežkársky prechod Bežkami po CykloKorytničke, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. januára 2019. Zraz je o 9. 00 h na začiatku CykloKorytničky v Ružomberku na Bielom Potoku.

Ma strmých horských svahoch sa vytvárajú nestabilné snehového vrstvy

laviny_hory

Jasná 25. januára 2019 –  Vo vysokohorskom teréne všetkých pohorí pretrváva MIERNE lavínové nebezpečenstvo, 2. stupeň z 5-dielnej medzinárodnej stupnice. Snehová pokrývka sa vplyvom minulotýždňového oteplenia a následného ochladenia stabilizovala.

Ružomberskí hasiči zasahovali aj pri dopravnej nehode pri Ivachnovej

Hasiči

Ružomberok 25. januára 2019 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 18.1.2019 do 24.1.2019 vykonali sedem výjazdov ku technickým zásahom, ku požiarom neboli vykonané žiadne výjazdy.