Príbeh múzea pokračuje

Príbeh Liptovského múzea  v Ružomberku pokračuje aj počas jesenných mesiacov, tentokrát s prednáškou Keď erby prehovoria. Liptovské múzeum v Ružomberku vo štvrtok 21. novembra o 17:00 hod. pozýva na spoznávanie zaujímavých zbierkových predmetov Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Politika

AKO SI EXTRÉMISTA S EXTRÉMISTOM RUKU PODAL

Liptovský Mikuláš  16. novembra 2019 – AKO SI EXTRÉMISTA S EXTRÉMISTOM RUKU PODAL
Alebo ako to naozaj bolo s komunálnymi voľbami v Liptovskom Mikuláši? Aj takýto status sme našli na facebookskje stránke „Kto s kým pečie v Liptovskom Mikuláši.  Uverejňujeme ho bez redačkných zásahovo:

.

Päť strán sa postavilo proti nástupu liberálnej totality

ĽS NS

Ružomberok 13. novembra 2019 – Predsedovia piatich národne a kresťansky orientovaných strán (ĽS Naše Slovensko, Národná koalícia, KDŽP – Aliancia za Slovensko, Priama demokracia, Doma dobre) podpísali dnes  v Ružomberku memorandum o spoločnom postupe do nadchádzajúcich parlamentných volieb.

Ohľaduplnosť na parkoviskách pred cintorínmi

cintorín

Ružomberok 30. októbra 2019 – Deťom začali už dnes a zvyšku Slovenska v piatok začnú sviatky. Tie sú spojené so zlou situáciou na cestách a preplnenými cintorínmi. Žiaľ, dopravu sa nám nepodarí ovplyvniť, no robíme všetko pre to, aby boli miesta posledného odpočinku našich blízkych čisté a bezpečné. Bez vás to ale nepôjde.

Zábavno-športové podujatie v L. Sliačoch

Kotleba – strana L. Sliače

Liptovské Sliače 17. augusta 2019 (Sponzorované) – Zábavno-športové podujatie v Liptovských Sliačoch uskutočnilo sa 17. augusta 2019 na starom futbalovom ihrisku. Nieslo sa pod taktovkou Ľudovej strany Naše Slovensko.

Novú výstavu otvorili v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa v L. Mikuláši

Zóna- výstava

Liptovský Mikuláš 31. júla 2019 – Výstavu  Zóna 22 minút 50,28 sekundy sprístupnili 30. júla v Liptovskej galérii Petra Michala Bohúňa  (LGPMB)v Liptovskom Mikuláši. Predstavuje diela  a archiválie Michala Kerna ako báza pre úvahy o krajinnom umení v Strednej Európe. Kurátormi projektu sú Daniela Čarná, Richard Gregor. Výstava potrvádo 20. októbra. 

Tvorivá dieľňa v múzeu

Liptovské múzeum v Ružomberku

Ružomberok 12. júla 2019 –  Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na ďalšiu pondelkovú tvorivú dielňu pre verejnosť z  cyklu  Múzeum pre seniorov.

Liskovská vatra zvrchovanosti

Vatra zvrchovanosti v Liskovej

Lisková 11. júla 2019 – Vatra zvrchovanosti sa  rozhorela 5. júla v Liskovej pri Ružomberku. Zúčastnilo sa jej okolo 60 ľudí, predovšetkým členov a sympatizantov Slovenskej národnej strany, ale aj ďalší občania.

Novinky z ružomberskej radnice

 

mestsky_urada
_ruzomberok

Ružomberok  4. mája 2019 – Prinášame vám najnovšie informácie z činnosti ružomberskej radnice:

29apríla
Poslanec za obvod č. 6 Mgr. Ing. Miroslav Zuberec sa vzdal mandátu poslanca v Mestskom zastupiteľstve. Zuberec, ktorý v rokoch 2000-2014 pôsobil ako viceprimátor pod primátorom Jánom Pavlíkom stiahol svoj mandát z osobných dôvodov.

Mimoriadne rokovanie Mestského zastupiteľstva na Smrekovici

mestské zastupiteľstvov Ružomberku

Ružomberok 29. apríla 2019 – Dňa 25. apríla sa uskutočnilo mimoriadne rokovanie Mestského zastupiteľstva  v horskom prostredí na Smrekovici. Vedenie a poslanci preberali len jeden bod a to zmenu územného plánu.

Konferencia Separáčik

Separáčik – konferencia

Liptovský Mikuláš 11. apríla 2019 – Už tretí ročník Detskej ekologickej konferencie Separáčik posunul latku opäť o niečo vyššie.