Spomienka na černovských martýrov

Ružomberok 1. novembra 2018 – pomienkou na Andreja Hlinku a černovských martýrov si 27. októbra poprední predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) pripomenuli v Černovej tragédiu z roku 1907. Pietneho aktu zúčastnili sa štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, podpredseda SNS Štefan Zelník, tajomník SNS Stanislav Kmec, krajský tajomník SNS v Žilinskom kraji Erik Gemzicky, More »

 

Category Archives: Politika

Kreatívne v múzeu

liptovské múzeum

Ružomberok 5. októbra 2028 – Liptovské múzeum  v  Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na pravidelné pondelkové  tvorivé podujatie z cyklu Kreatívne v múzeu 8.10.2018 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hod. 

Oslavy SNP vo Vlkolínci

Vlkolínec 2. septembra 2018 – Spomienkové oslavy pri príležitosti 74. výročia Slovenského národného povstania uskutočnili sa 1. septembra na pamätných miestach vo Vlkolínci pri Ružomberku.

Ružomberský primátor I. Čombor sa opätovne uchádza o dôveru občanov

Ružomberok  28. augusta 2018 (Sponzorované) –  O post ružomberského primátora sa rozhodol znovu uchádzať aj jeho terajší primátor Igor Čombor.  Na facebooku sprístupnil svoju  stránku, ktorú nájdete tu: Stránka kandidáta na primátora Ružomberka I. Čombora.

Kandiduje ako nezávislý kandidát. Mottom jeho kampaneie je:  „Nikdy som neodišiel od začatej práce“.
 

Obce P. Ľupču a L. Sliače spoja novou cestou

L. Sliače

Liptovské Sliače 24. augusta 2018 – Nové cestné prepojenie spojí liptovské obce Partizánska Ľupča a Liptovské Sliače. Nová asfaltová cesta je už vybudovaná v katastri obce P. Ľupča a na ňu začali napájať komunikáciu v L. Sliačoch – Vyšný Sliač.

Radnica osadila na Mostovej prvú inteligentnú lavičku

Lavička za vyše 4000 eur

Lavička

RUŽOMBEROK 13.augusta 2018) – Lavičku, ktorá umožňuje nabíjanie mobilných zariadení káblom aj bezdrôtovo, okrem toho ponúka internetové pripojenie, osadilo mesto Ružomberok na pešej zóne pri križovatke Mostovej a Podhory.

Ružomberok chce riadiť Karol Javorka

Karol Javorka

Karol Javorka ohlásil kandidatúru na primátora Ružomberka

Ružomberok 21. jún 2018 (Sponzorované) – Kandidatúru na post primátora mesta Ružomberok ohlásil včera podvečer ružomberský rodák a úspešný lekár Karol Javorka. Do mesta chce ako nestranícky kandidát vrátiť zdravie vo všetkých oblastiach života. Využije získané skúsenosti a ponúkne riešenia, ktoré podľa neho rokmi dozreli pre jasný plán.

Kandidát na ružomberského primátora R. Kolár zbiera podpisy

R. Kolár

Ružomberok 22. mája 2018 – Kandidát na ružomberského primátora Róbert Kolár zbiera podpisy na svoju kandidačnú listinu.   V pondelok 21. mája  tak robil v blízkosti bývalého domu služieb na okraji pešej zóny. Zastavovali sa pri ňom ľudia rôzneho veku, aby s nim hovorili aj o možnostiach ďalšieho rozvoja mesta. Ich názory si zapisoval, aby ich mohol využiť vo svojej ďalšej práci.

Prvý oficiálny kandidát na ružomberského primátora

Ružomberok  10. mája 2018  (Sponzorované) – Ako prvý oficiálne kandidatúru na primátora Ružomberka ohlásil  Róbert Kolár. Stalo sa tak 9. mája v tamojšom Parku Š. Hýroša.  Rozhodol sa kandidovať ako nezávislý a preto  začal od včerajška zbierať podpisy. Aktivity R. Kolára nájdete aj na facebooku – https://www.facebook.com/robokolar.ruzomberok

 

Dnes som s podporou priateľov ohlásil začiatok zberu podpisov pod moju kandidatúru na primátora mesta Ružomberok. Pozrite si video, ako to v parku Hýroša vyzeralo. 🙂 Ďakujem všetkým za podporu. #rozkvitneme

Zveřejnil(a) Robo Kolár za Ružomberčanov dne 9. květen 2018

(red)

Kandidát na prezidenta E. Chmelár zbieral podpisy na Liptove

E. Chemlár

Liptovský Mikuláš 5. mája 2018 – Kandidát na prezidenta E. Chmelár zbieral 4. mája podpisy v centre Liptovského Mikuláša. Svoj stánok si postavil v blízkosti Múzea Janka Kráľa. Pristavilo sa pri ňom niekoľko desiatok ľudí. Niektorí z nich sa chceli s nim aj vyfotografovať.

Rozšírime kapacitu materskej školy v centre mesta

Liptovský Mikuláš 2. mája – Úspešné ťaženie liptovskomikulášskej radnice na externé zdroje pokračuje. Tentokrát sa mestu podarilo získať vyše 320-tisíc eur na stavebné úpravy a nadstavbu Materskej školy Komenského. „Vďaka tomu otvoríme novú triedu a rozšírime kapacitu školy, ktorej naplnenosť sa už dlhšie pohybuje nad sto percent,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.