Fašiangovú bursu spojili so zabíjačkou

Liptovské Sliače 23. januára 2019 – Tradičná fašiangová pochpdozka – bursa sa uskutoční 25. januára v Liptovských Sliačoch. Jej súčasťou bude aj obecná zakáľačka. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Politika

Film o tradičnom živote v L. Sliačoch

To boli časy…

 

Folklór

Liptovské Slaiče/ Liptovský Mikuláš 16. januára 2020 -Folkloristka Jana Veselovská v spolupráci s Liptovským kultúrnym strediskom v Liptovskom Mikuláši, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pracovali  niekoľko mesiacov na projekte dokumentárneho filmu o tradičnom živote v obci Liptovské Sliače. Slávnostná premiéra dokumentárneho filmu To boli časy prebehla 21.12. 2019 v Kultúrnom dome  v Liptovských Sliačoch. Obyvatelia obce prejavili záujem o reprízu a tak 12. januára  2020 o 16:00 hodine sa premietol film opäť v kultúrnom dome.

Trojkráľový koncert spojil Liptov

Partizánska Ľupča 7. januára 2020 ( Zdroj: www.zijemvrk.sk) -rojkráľový koncert, ktorý sa uskutočnil 6. januára v Partizánskej Ľupči spojil ľudové kolektívy a umelcov z regiónu Liptova. Hojné zastúpenie na ňom mal najmä okres Ružomberka. Hudba, umelecké aj duchovné slovo zaplnili kostol sv. Matúša, kde sa zišlo okolo 70 účinkujúcich. Spolu s divákmi sa tešili z narodenia Ježiška a Zjavenia Pána.

Tradičné vianočné podujatie

Litovské Sliače 27. decembra 2019 – Vianočné piesne a koledy zazneli v pásme, ktoré uviedol 25. decembra  detský folklórny súbor Sliačanček z Liptovských Sliačov v tamojšom farskom kostole.  Hudobný sprievod im robila detská ľudová hudba Cifrušky. 

Veriaci sa po pograme v kostole stretli pri betleheme, ktorý je pred božím chrámom. V ňom sviatočné chvíle sprítomnila mužská spevácka skupina Sliačania. Išlo o tradičné podujatie, ktoré sa uskutočňuje desať rokov. Za uvedenou iniciatívou stojí tamojšie občianske združenie INFOLIPTOV.

Text a foto: Tibor Šuľa

Jubilejný charitatívny adventný večierok

 

Charitatívny adventný večierok

Sliačanček – charitatívny večierok v L. Sliačoch

Už desať rokov pomáhajú ľudia s dobrým srdcom v Liptovských Sliačoch svojim spoluobčanom so zlou sociálnou situáciou a to formou zbierky na Dobročinnom adventom večierku. Tak tomu bolo aj 15. decembra 2019, keď sa uskutočnil v tamojšom kultúrnom dome.

Z ďaleka mi ideme

Z ďaleka mi ideme

Liptovský Mikuláš 16. decembra 2019 – Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v spolupráci s  mestom Liptovský Mikuláš zorganizovalo II. adventný koncert Zďaleka ideme novinu nesieme na Nádvorí Čierneho orla. Účinkujúcimi boli rodina Janoštínovcov zo Zuberca  a Folklórne združenie Stráne z Važca, ktorí predstavili svoje umenie v príjemnej predvianočnej atmosfére. 

Veľká politika láka aj ľudí z dolného Liptova, kandidujú za poslanca

NRSR

Ružomberok 12. decembra 2019 – Voľby do Národnej rady SR  (NR SR) dávajú príležitosť stranám súťažiť o voličov.  Okrem toho sú aj možnosťou pre niektorých ľudí zviditeľniť sa prostredníctvom politickej kampane. Okrem toho ukážu, ktorý s kanditov má podporu u voličov a to prostredníctvom preferenčných hlasovv, ktorým hovoríme aj tzv. krúžky. Niektoré politické strany si v regióne dolného Liptova vybrali známe mená, ktoré ľudia poznajú napríklad ako predstaviteľov samospráv,pedagógov, či podnikateľov.

Ružomberský primátor chce ísť do veľkej politiky

Ružomberok 1. decembra 2019 – Dňa 28. novembra primátor mesta  Ružomberok Igor Čombor ohlásil svoju chuť kandidovať do

Strana Vlasť

NRSR v nasledujúcich voľbách, ktoré sa uskutočnia budúci rok. Dňa 29. novembra sa stretol s pracovníkmi úradu, pretože je férové, aby o jeho zámeroch vedeli oni ako prví. Informoval hovorca mesta Ružomberok Viktor Mydlo.

Katarínske trhy na Bielom Potoku

DFS Sliačanček

Ružomberok 27. novembra 2019 – Ľudové piesne, rozvoniavajúca kapustnica a stánky s vianočným tovarom zaplnili2 v nedeľu 24.novembra 2019  športový areál  v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Uskutočnili sa tam Katarínske trhy, ktorých hlavný program bol v tamojšej stolnotenisovej hale. V nej vystúpili ľudoví umelci z okolia Ružomberka.

Čo robiť pri zvýšenej koncentrácii pevných častíc v ovzduší

SMOGOVÁ SITUÁCIA V MESTE 🌹

mestsky_urada
_ruzomberok

Ružomberok 26. novembra 2019 – SHMÚ vydalo na dnes až do odvolania upozornenie na zvýšenú koncentráciu častíc PM10 v ovzduší. Podľa meraní na viacerých staniciach v meste boli namerané priemerné denné hodnoty PM10 nad 50 µg/m3.

AKO SI EXTRÉMISTA S EXTRÉMISTOM RUKU PODAL

Liptovský Mikuláš  16. novembra 2019 – AKO SI EXTRÉMISTA S EXTRÉMISTOM RUKU PODAL
Alebo ako to naozaj bolo s komunálnymi voľbami v Liptovskom Mikuláši? Aj takýto status sme našli na facebookskje stránke „Kto s kým pečie v Liptovskom Mikuláši.  Uverejňujeme ho bez redačkných zásahovo:

.