Oslavy Liptova – Liptovfest

Liptovský Mikuláš 24.  júla 2017 – LIPTOVFEST – festival dobrej zábavy, jedla a zážitkov uplynulý víkend v Liptovskom Mikuláši navštívilo takmer štyritisíctristo ľudí. Liptákom sa spolu s návštevníkmi podarilo vytvoriť Slovenský rekord v lyžičkovom tanci a predstavili región v tom najlepšom svetle. More »

 

Category Archives: Krimi

Lesný robotník sa zranil v Ľubochnianskej doline

lzs

Ľubochňa 25. júla 2017 – Leteckí záchranári z Banskej Bystrice boli krátko pred poludním 24. júla privolaní k úrazu pilčíka, ktorý sa stal v Ľubochnianskej doline v oblasti Blatná (Veľká Fatra). Pri pílení zasiahol padajúci strom 26-ročnému pilčíkovi dolnú končatinu.

Vlak usmrtil osobu v Rybárpoli

železnica

Ružomberok –  24. júla 2017 – Tragédia sa odohrala  ráno 24. júla  na železničnej zastávke Ružomberok – Rybárpole. Vlak Pn 49712 ZSSKV tam zrazil a usmrtil civilnú osobu, ktorá ležal v priechodom priereze traťovej koľaje. Nešťastie sa odohralo o 4. 03 h.

Opitý vodič jazdil po L. Mikuláši

policajny_znak

Žilina 24. júla 2017 – Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji celkom 51 podnapitých vodičov, z toho 22 cyklistov.

Srdcová nevoľnosť u turistu pod Chopkom

Chopok

Chopok 23. júla 2017 – V dopoludňajších hodinách dňa 23. júla boli horskí záchranári požiadaní o pomoc  prostredníctvom tiesňovej linky pre 63 ročného turistu, ktorý mal bolesti na hrudníku a bol celkovo vyčerpaný. Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z Nízkych Tatier smerovali k slovenskému pacientovi po zemi a zároveň bola na miesto vyslaná aj posádka leteckých záchranárov.

Záchranári hľadali zablúdeného turistu

HZS Chopok

Jasná 21. júla 2017 – V podvečerných hodinách 20.júla 2017 kontaktovala manželka 56-ročného českého turistu s prosbou o pomoc Horská záchranná služba (HZS). Skupina turistov vyšla na nízkotatranský vrchol Chopok pomocou lanovej dráhy, avšak jeden z nich sa rozhodol vystúpiť aj zostúpiť pešo.

Hasiči preukázali sily aj šikovnosť

Lisková DHZ

Lisková 16. júla 2017 -Sily aj šikovnosť preukázali družstva na súťaži O pohár predsedu dobrovoľných hasičov, ktorá sa uskutočnila 16. júla v Liskovej. Zišlo sa tam päť tímov a z nich bolo jedno ženské.

Turistka spadla do vysokohorského žľabu

Tri kopy -HZS

Žiarska dolina 16. júla 2017 – V popoludňajších hodinách dňa 15. júla boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o pomoc pre 30 – ročnú slovenskú turistku, ktorá sa počas prechodu Troma kopami v Západných Tatrách pošmykla na mokrej skale a spadla do žľabu spadajúceho do Žiarskej doliny.

Likavskí hasiči získali natrvalo putovný pohár

Hasiči L. Sliače

Liptovské Sliače 15. júla 2017 -Už 3. ročník medzinárodnej hasičskej súťaže O putovný pohár sliačanských hasičov uskutočnil sa 15. júla v Liptovských Sliačov. Zúčastnilo sa ho 11 družstiev a z nich boli tri ženské. Fotogaléria súťaže

Skupina českých turistov sa stratila v Nízkych Tatrách

hzs-logo

Demänovská Dolina 15. júla 2017 – Dňa 14. júla 2017 v podvečerných hodinách prijala Horská záchranná služba (HZS) žiadosť o pomoc pre skupinu turistov českej národnosti. Počas túry v Nízkych Tatrách stratili orientáciu a zišli z turisticky značeného chodníka vedúceho od Iľanovského sedla.

Zásahy ružomberských hasičov

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 14. júla 2017 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé obdobie od 16.6.2017 do 22.6.2017 vykonali 6 výjazdov ku technickým zásahom, ku požiaru bol vykonaný 1 výjazd.