Tvoriví seniori v Liptovskom múzeu

Ružomberok 18. januára 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) Vás pozýva na výstavu TVORIVÍ SENIORI. Ide o výber ručných prác seniorov, ale aj  záujemcov všetkých vekových kategórií o pravidelné pondelkové tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV a KREATÍVNE V MÚZEU . Vystavené práce  mapujú prierez 6 ročnej činnosti, počas ktorej sa More »

 

Category Archives: Krimi

Polícia pátra po troch Ružomberčanoch

policajny_znak

Ružomberok 18. januára 2016 -Policajti pátrajú po troch Ružomberčanoch – 38 ročnom Mariánovi Krchovi, 32 ročnom Petrovi Čonkovi a 33 ročnom Michalovi Fraňovi.

Na horách na záveterných svahoch je množstvo snehu

lavína_tatry

Liptovský Hrádok 18. januára 2016 – Vo vysokohorskom prostredí našich hôr pretrváva mierne lavínové nebezpečenstvo s výnimkou Nízkych Tatier a Velkej Fatry, kde je malé lavínové nebezpečenstvo. Nebezpečenstvo je však lokálne, koncentrované v strmých záveterných V, JV J svahoch, kde bolo uložené väčšie množstvo snehu.

Vytvorené sú tu snehové dosky a vankúše, pričom ich stabilita sa postupne zvyšuje pôsobením slenčného žiarenia, ich uvoľnenie je však stále možné hlavne pri veľkom dodatočnom zaťažení ( lyžiar, VHT turista) obzvlášť na strmých svahoch. Veľké spontánne lavíny sa nepredpokladajú.

Policajti kontrolujú dopravu v označených aj neoznačených vozidlách

poliicajti_kontrola

Žilina 16. januára 2017 – V Žilinskom kraji stretnete policajné hliadky na viacerých miestach.  Bližšie o nich sa dozviete z nasledovnej tabuľky.  Nad bezpečnosťou v doprave bude bdieť 14 označených a deväť neoznačených hliadok.

Opitého vodiča zadržali v Likavke

polivcajné auto

Žilina/ Liptov 17. januára 2017 – Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji celkom 16 podnapitých vodičov. Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V druhom týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách 16 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 6 nafúkali nad 1 promile, u 4 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Dvaja  vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 4 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Osobitná policajná kontrola v Žilinskom kraji

policajny_znak

Liptov 9. januára 2016 – Polícia v Žilinskom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

„Policajti v utorok 10. januára 2017 vykonajú na území Žilinského kraja osobitnú kontrolu zameranú na kontrolu dodržiavania povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ uviedol Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Na horách môže byť až 45 cm nového snehu

hzs_zachranari

Jasná 9. januára 2016 – Vo všeobecnosti prevláda mierne lavínové nebezpečenstvo, ale lavínová situácia je naďalej zradná a veľmi lokálna. Za predchádzajúcu periódu pripadlo najmä v západnej a severozápadnej časti hôr do 45 cm nového, suchého, prachové snehu.

Sneh padal na tvrdý podklad pri silnom severnom až severozápadnom vetre, pričom bol sfúkaný do žlabov, pásma lesa a kosodreviny. Vyššie polohy sú na veľa miestach vyfúkane až na tvrdý podklad, prípadne trávu a skaly

. Lavínové nebezpečenstvo je lokálne a je koncentrované do miest, kde je nafúkané väčšie množstvo snehu. Obzvlášť nebezpečné sú miesta s terénnymi pascami, žlaby a prechody strmých svahov – hangov. Nový sneh je na takýchto miestach len mierne spevnený. Vďaka chladu sú vrstvy čerstvo previateho snehu krehké a citlivé na zaťaženie. Ich uvoľnenie je možné už pri malom dodatočnom zaťažení. Vplyvom nízkych teplôt sa v snehovej pokrývke vytvárajú menej stabilné hranato-zrnné vrstvičky snehu. Opatrný treba byť na tienistých svahoch.

Policajti vytiahli muža z horiaceho domu

policajny_znak

Liptovská Osada 9. januára 2016 – Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Liptovská Osada zachránili ľudský život. Operačný dôstojník na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline prijal v noci z nedele 8. januára na pondelok 9. januára 2017 krátko po pol jednej hodine oznámenie z linky 112, že v Liptovskej Osade horí rodinný dom a môže sa v ňom nachádzať osoba.Okamžite po prijatí oznámenia bola operačným strediskom na miesto vyslaná policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Liptovská Osada. Informoval Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Záchranári neodporúčajú individuálny pohyb turistov po horách

hzs_jasna

Slovensko 6. januára 2016 – Horská záchranná služba (HZS) Upozorňujeme turistov, že v nasledujúcich dňoch sa očakáva na celom území Slovenska prechod mimoriadne studeného vzduchu, ktorý so sebou prinesie arktické počasie. Teploty na horách budú dosahovať veľmi nízke hodnoty, ktoré sa budú pohybovať až na úrovni -25°C, v dolinách môžu byť aj nižšie.

Najviacej práce mali záchranári v januári až v marci

hzs-zasah

Slovensko 6. januára 201ý – Operačné strediská Horskej záchrannej služby v mesiacoch január, február  a marec 2016  zaznamenalo najväčší počet prijatých tiesňových volaní – spolu 616. V porovnaní  s predchádzajúcim  rokom počet tiesňových hovorov v týchto mesiacoch  percentuálne vzrástol  o 17,58 percent.

Napriek uzávere turistických chodníkov sme do ich otvorenia zaznamenali rovnaký počet žiadostí o pomoc ako v predchádzajúci rok. Operačné stredisko tiesňového volania tak v prvej polovici roka 2016 prijalo 714 žiadostí o pomoc, čo predstavuje percentuálny nárast oproti minulému roku o 14,79 percent.

Hasiči zasahovali tento rok už 12 krát

Hasiči

Ružomberok 5. januára 2017 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 1.1.2017 do 5.1.2017 vykonali  sedem výjazdov ku technickým zásahom, ku požiarom bolo vykonaných päť výjazdov.

          Hasiči okresného riaditeľstva za uplynulé obdobie vykonali sedem výjazdov ku technickým zásahom. Hasiči boli dňa 2.1. privolaní ku vyčisteniu upchatého kanála na Považskej ulici. Hasiči v spolupráci s pracovníkmi vodární kanál vyčistili a zabezpečili odtok vody z cesty.  V ten istý deň zasahovali pri dopravnej nehode dvoch osobných áut na štátnej ceste č. 18 pri Liskovej.