Tip na výlet: Staromestské slávnosti v Žiline

Žilina 15. mája 2017 – Už budúci týždeň sa mesto Žilina a jeho obyvatelia dočkajú XXIII. ročníka Staromestských slávností. Kultúrne podujatie, ktoré sa koná pod záštitou primátora Žiliny Igora Chomu, aj tento rok prinesie do ulíc mesta množstvo zábavy, hudby, remesiel i viaceré sprievodné podujatia. Od štvrtka 25. mája do soboty 27. mája 2017 sa na pódiách More »

 

Category Archives: Školstvo

Galakoncert ZUŠ Ľ. Fullu

ZUŠ Ľ. Fullu

Ružomberok 23. mája 2017 – Celoročné usilie žiakov a učiteľov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku predstavili na galakoncerte 23. mája. Uviedli ho vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku,

 

Zápiás do Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš

 

SZUŠ Jánoš

Ružomberok 23. mája 2017 – Súkromná základná umelecká škola Jánoš Ružomberok vás pozýva na zápisy do: svojich odborov v tanečnom, hudobnom a výtvarnom odbore.

Detská enviromentálna olympiáda

súťažmaterských škôl
v L. Mikuláši

Liptovský Mikuláš 18. mája 2017 – V priestoroch záhrady pri Materskej škole Palúčanská v Liptovskom Mikuláši zorganizovali 18. mája 7. ročník Detskej environmentálnej olympiády.„Sme škola zameraná na environmentálnu výchovu,“ vysvetlila riaditeľka školy Katarína Devečková dôvod, prečo podujatie pravidelne pripravujú.

Gruzínski vojenskí odborníci navštívili Akadémiu ozbrojených síl

AOS

Liptovský Mikuláš 16. apríla 2017 – Z Defense Institution Building School (DIBS) z Tbilisi, čo je vzdelávacie centrum pri gruzínskom ministerstve obrany, zavítali na pracovnú návštevu Akadémie ozbrojených síl (AOS) dňa 15. mája 2017 Tea Nikolashvili, riaditeľka DIBS a Natia Iordanshvili, vedúca oddelenia profesionálneho rozvoja DIBS.

Informácie o štúdiu v angličtine

FFKU

Ružomberok 16. mája (TK KBS) –  Filozofická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku (FF KU) spustila pre potenciálnych študentov zo zahraničia a partnerské zahraničné inštitúcie anglickú verziu svojej webstránky.

Skúsenosť mladých počas komunizmu

Zagreb -konferencia

Ružomberok 15. mája 2017 – Nanovic Institute for European Studies – University of Notre Dame, USA, zorganizoval v dňoch 12. až 13. mája  medzinarodnú vedeckú konferenciu pod názvom  „Hope in the Future: The Experience of Youth Under Comunism, the Transition to Democracy, and the Present.“  (Nádej v budúcnosť: Skúsenosť mladých počas komunizmu, prechod k demokracii a prítomnosť).

Zlaté detské hlasy

Slávik Slovenska

Ružomberok 14. mája 2017 – Okresné kolo 27. ročníka speváckej súťaže Slávik Slovenska uskutočnilo sa v Ružomberku.  Predstavilo sa na ňom 33 detí, ktoré boli víťazmi školských kôl.

Nová materská škola Aventíno vznikla v Ružomberku

Materská škola otvorí v septembri tri triedy s kapacitou 32 miest, venovať sa bude aj deťom s odloženou školskou dochádzkou a deťom so špeciálnymi potrebami.

Materská škola Aventíno

Ružomberok 12. mája 2017 – Od septembra tohto roku otvorí svoje brány pre deti v Ružomberku nová Súkromná materská škola Aventíno. Do konca augusta bude prebiehať zápis, ktorý môžu rodičia detí vykonať priamo v škole na Námestí A. Hlinku 56 V Ružomberku (budova Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku), a to v čase od 9.00 do 15.00 hodiny.

Uskutočnil sa prvý kasting súťaže Mis Liptova

Misss Liptova

Liptovský Mikuláš 8. mája 2017 – Súťaž Miss Liptova 2017, ktorú organizuje ružomberská firma Shotpro, má už za sebou prvý kasting. Uskutočnil sa v hoteli Jánošík v L. Mikuláši, kde sa ho zúčastnilo 28 dievčat.

Koncertom zavŕšili Týždeň kresťanskej kultúry v Ružomberku

Študenti Katedry hudby KU Ružomberok

Ružomberok 7. mája 2017 – Diela Antonia Vivaldiho v podaní pedagógov a študentov Katedry hudby Pedagogickej fakultry Katolíckej univerzitx (KU) v a Komorného orchestra Zýkladnej umeleckej školy  Ľ. Fullu v Ružomberku zazneli 7. mája v tamojšej synagóge.  Dirigovala Zuzana Zahradníková.Video z koncertu