V Bešeňovej sa stretnú majstri v príprave prírodných peelingov z celej republiky

Bešeňová 14 .marca 2019 – Vodný park Bešeňová bude už onedlho patriť jednej z najväčších saunových udalostí roka. PEELING CUP 2019 rozhodne v dňoch 15.-16.marca o majstrovi Slovenska v peelingových procedúrach. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Školstvo

Otec Jozef Žvanda obetoval svätú omšu za Katolícku univerzitu v Ružomberku

Otec J. Žvanda v Paname

Panama 27. januára 2019  – V nedeľu 27. januára  slávnostnou omšou v parku sv. Jána Pavla II. v hlavnom meste Panamy – Panama City, ukončili Svetové dni mládeže 2019. Omši predsedal pápež František, koncelebrovali stovky biskupov a tisícky kňazov z celého sveta. Otec Jozef Žvanda obetoval svätú omšu za Katolícku univerzitu v Ružomberku.

Požiar spôsobil na školských dielňach škodu za asi 90 tisíc eur

SOS polytechnická Ružomberok

Ružomberok 27. januára 2019 – Časť  strechy budovy dielni pre autoopravárov  Strednej odbornej školy polytechnickej (SOŠP)  na Sládkovičovej ulici v Ružomberku horela v sobotu večer 26. januára 2019. Požiar likvidovali hasiči z Okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku a Liptovskom Mikuláši. Pridali sa aj dobrovoľní hasiči z Likavky.

Inaugurovali nového rektora Katolíckej univerzity v Ružomberku

J. Demko, rektor KU

Ružomberok, 26. septembra 2018 – Pri príležitosti otvorenia nového akademického roka na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU), sa v stredu 26. septembra konala slávnostná bohoslužba Veni Sancte, ktorú celebroval veľký kancelár KU a košický arcibiskup-metropolita Mons. Bernard Bober spolu s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a bratislavským arcibiskupom-metropolita Mons. Stanislavom Zvolenským. Slávnosť v Kostole svätej Rodiny v Rybárpoli tak otvorila svoj v poradí už devätnásty akademický rok.  

Ružomberská detská univerzita vyvrcholí promóciami absolventov

detská univerzita Katolíckej univerzity v Ružomberku

Ružomberok 5. júla 2018 – Aj tento rok je v prvý prázdninový týždeň  privítala Katolícka univerzita (KU) v Ružomberku pre najmenších študentov. Uskutočňuje sa tam 11. ročník Detskej univerzity (DU), ktorý vyvrcholí 6. júla o 13. 15 h promóciou absolventov DU. Uskutoční sa v aule KU.

Súťažili tatranskí rytieri

Deti opäť ukázali, že sa od nich máme čo učiť.

Tatranskí rytieri

Druhý ročník ekologického projektu Tatranskí rytieri,  ktorý zmobilizoval vyše 5000 školákov k aktivitám v prírode, pozná svojich víťazov.  V prostredí tatranskej prírody, dňa 21.6.2018, vyhlásili výsledky súťaže vo všetkých kategóriách a na jeseň sa v Muránskej planine bude z iniciatívy detí dokonca budovať náučný chodník.

Deň detí v L. Sliačoch

Liptovské Sliače/Ružomberok 1. júna 2018 – Deti z Liptovských Sliačov oslávili svoj sviatok 1. júna v centre obce pri kultúrnom stredisku. Zišli sa tam žiaci všetkých tried z tamojšej Základnej školy J. Hanulu. Ich učitelia pripravili pre deti zábavné hry. Dobrovoľní hasiči prichystali pre oslávencov penovú zábavu. Fotogaléria:

Veľký kancelár potvrdil kandidáta na rektora KU doc. J. Demka

J. Demko, rektor KU

Ružomberok 21. mája (TK KBS)  – Veľký kancelár Katolíckej univerzity (KU) Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita, listom potvrdil doc. Jaroslava Demka vo funkcii kandidáta na rektora KU. Informovala o tom KU.

Nádejní mladí výtvarníci

Módna prehliadka ŠÚV Ružomberok

Ružomberok 13. mája 2018 – Výstava maturitných prác  končiacich  študentov Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku je sprístupnená v tamojšej synagóge. Vernisáže, ktorá sa uskutočnila 10. mája, zúčastnila sa aj riaditeľka odboru školstva  a športu Žilinského samosprávneho kraja Erika Rovňanová. Výstavu, ktorej súčasťou bola aj módna prehliadka, slávnostne otvorila riaditeľka školy Danica Školníková. Výstava potrvá do 27. mája.Fotogaléria:

Rozšírime kapacitu materskej školy v centre mesta

Liptovský Mikuláš 2. mája – Úspešné ťaženie liptovskomikulášskej radnice na externé zdroje pokračuje. Tentokrát sa mestu podarilo získať vyše 320-tisíc eur na stavebné úpravy a nadstavbu Materskej školy Komenského. „Vďaka tomu otvoríme novú triedu a rozšírime kapacitu školy, ktorej naplnenosť sa už dlhšie pohybuje nad sto percent,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Rektorské voľno na Katolíckej univerzite

Postavme sa za slušné Slovensko

Ružomberok 9. marca 2018 – V súvislosti s aktuálnym spoločenským dianím na Slovensku v posledných dňoch sa aj Katolícka univerzita v Ružomberku pripojila k ostatným vysokým školám a univerzitám k iniciatíve „Postavme sa za slušné Slovensko“.