Koncert venovaný majstrovi Fullovi

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu. Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 More »

 

Category Archives: Školstvo

Mesto Ružomberok predalo telocvičňu

telocvičňa GSA

Ružomberok 20. februára 2017 – Mesto Ružomberok predalo telocvičňu s kotoľňou na Námestí Andreja Hlinku Rímsko-katolíckej cirkvi za 80 tisíc eur. Predaj schválili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom februárovom zasadaní.

Spomínané nehnuteľnosti, sú dlhodobo nevyužívaným majetkom zo strany mesta Ružomberok, nakoľko sú využívané pre potreby vyučovacieho procesu študentov Gymnázia sv. Andreja, pričom si ich údržba vyžaduje nemalé investície zo strany mesta Ružomberok.

Na ružomberských školách zlepšia separovaný zber

ružomberok školy

Ružomberok 17. februára 2017) – V rámci dobrej spolupráce papierenského podniku Mondi SCP Ružomberok s miestnou samosprávou daroval jeden z najväčších zamestnávateľov regiónu 60 odpadkových košov na separovaný zber do ružomberských škôl.

Dar na podporu ekológie odovzdali zástupcovia papierní do rúk riaditeľom 19 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Ružomberok tento týždeň. Ide o moderné nášľapné koše s tromi priehradkami na papier, plasty, ako aj kovové obaly. Budú umiestnené na chodbách materských a základných škôl. „Cieľom je viesť deti a mládež už od útleho veku k tomu, aby si vytvorili vzťah k šetreniu životného prostredia aj formou separovania recyklovatelného odpadu,“ povedal asistent primátora mesta Michal Praženica.

Katolícka univerzita mala by zostať naďalej univerzitou

Pedagogicka
-fakulta
-ku-ruzomberok
_foto_jakub_krska

Ružomberok 14. februára 2017 – Akreditačná komisia (AK), poradný orgán vlády Slovenskej republiky, na svojom 99. zasadnutí v dňoch 24. – 25. januára 2017 v Bratislave prijala uznesenie č. 99.6.3a, v ktorom konštatuje, že Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) prijala dostatočné opatrenia na odstránenie nedostatkov v kritériu KZU-2 (výstupy študentov na doktorandskom stupni) z komplexnej akreditácie. AK preto odporúča Ministerstvu školstva ponechať doterajšie začlenenie Katolíckej univerzity medzi univerzitnými vysokými školami.   

Hosťom Katolíckej univerzity bude rektor Kňazského seminára v Košiciach

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 13. februára 2017 (TK KBS)  – V letnom semestri na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) opäť pokračuje intelektuálno-formačná aktivita „Hosť na KU“, v rámci ktorej prichádzajú na univerzitu zaujímaví ľudia s podnetnými témami. V utorok 14. februára o 16:16 h privítajú v Univerzitnej knižnici KU biblistu a v súčasnosti rektora Kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach ThDr. Štefana Novotného, PhD. Bude hovoriť o svojej skúsenosti sprievodcu vo Svätej zemi. Prednáška je otvorená aj pre verejnosť.

Gospelový festival potrvá do nedele v Ružomberku

BCC

Ružomberok 10. februára 2017 – Druhý ročník úspešného benefičného festivalu je zameraný na podporu Klubu Kĺbik, ktorý sa zaoberá pomocou deťom s reumatizmom, Gospel fest začala sa dnes v Ružomberku. Otvorili ho svätou omšou, ktorá sa uskutočnila vo farskom kostole sv. Ondreja. Po nej o 20. 30 h začali sa tvorivé dielne pod vedením sestier Faustíny, otca Jána Buca, otca Jozefa Žvandu a animátorov eRko.

Hlavný gospelový porgram uskutoční sa v sobotu 11. februára v Aule Jána Pavla II. na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Predstavia sa v ňom skupiny BCC Worship, Timothy, F6 a The Elements. Program ukončia približne o 20. 00 h.

Najlepšie hodnotenou školou sa stala Katolícka univerzita

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 9. februára 2017 –  Internetový portál študentské financie uskutočnil v mesiaci január 2017 prieskum medzi tisíckou študentov, ako hodnotia vyučovanie, kvalitu ubytovania a stravovania na svojich vysokých školách. Celkovo najlepšie hodnotenou vysokou školou sa stala Katolícka univerzita v Ružomberku (KU). Autor portálu Patrik Lučan uviedol, že „cieľom prieskumu bolo počúvať študentov a ich názory, ponúknuť odlišný uhol pohľadu a publikovaním možno zmeniť veci k lepšiemu.“

Deň otvorených dverí uskutočnil sa na Katolíckej univerzite

ku_ruzomberok
_kniznica

Ružomberok 8. februára  2017 (TK KBS)  – Okolo 400 záujemcov prišlo na utorkový Deň otvorených dverí Katolíckej univerzity v Ružomberku. Nádejní budúci študenti, neraz aj v sprievode svojich rodičov a kamarátov, si mohli 7. februára prezrieť priestory a vybavenie tejto katolíckej vzdelávacej inštitúcie.

Podujatie sa začalo v Aule sv. Jána Pavla II., kde prítomných privítal prorektor KU prof. František Trstenský. V krátkej obrazovej prezentácii im predstavil niektoré univerzitné pracoviská, napr. pastoračné centrum, univerzitnú knižnicu, poradenské centrum. Následne prodekani fakúlt predstavili štúdium na svojich pracoviskách. Potom už kroky zvedavých návštevníkov zamierili na fakulty, kde na nich čakal bohatý program. Jednotlivé katedry prezentovali v otvorených priestoroch fakúlt a na učebniach svoje študijné programy.

Slovensko očami sveta

vlkolinec

Ružomberok 5. februára (TK KBS) –  V priestoroch Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku (na červenom podlaží) bude opäť nová výstava. Už 6. februára o 14. 00 h na vernisáži otvoria prehliadku výstupov happeningu s názvom “Slovensko očami sveta”.

Výstava umeleckých a dokumentárnych fotografií doplnená o autentický artefakt maľby a dokumentárny film z jednodňového happeningu autoriek Tamary Jenčovej, Petry Cepkovej a Mareka Hasáka poukáže na jedinečnosť pamiatkovej rezervácie Vlkolínca.

Karnevalová zábava v L. Sliačoch

Karneval v L. Sliačoch

Sliače 2. februára 2017 -Tradične pred polročnými školskými prázdninami  organizuje Základná škola J. Hanulu v Liptovských Sliačoch karneval. Tak tomu bolo aj 2. februára v tamojšom kultúrnom dome. Zišla sa tam celá školy, nechýbali ani niektorí rodičia a starí rodičia.

Tohto roku dominovali na karnevale v L. Sliačoch masky vyrobené z kartónových škatúľ.  Videli sme tam nádobu na komunálny odpad, mobilný telefón, pizzu.  Zvláštnu kategóriu tvorili víly, ako aj zvieratka a postavičky z rozprávok.

Úspešní liptovskí stredoškolskí lyžiari

Jasenská dolina
stredoškoláci lyžovanie

Jasenská dolina 2. február 2017 Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu prilákali na svah Jasenskej doliny rekordných 185 žiakov. Súťaž sa pod záštitou žilinského župana Juraja Blanára uskutočnila už po šiestykrát. „Naším cieľom je vrátiť šport späť do škôl, preto budujeme i rekonštruujeme ihriská či telocvične a pre žiakov sa stále snažíme vytvárať rôzne súťaže.

Tieto majstrovstvá sú našou župnou športovou tradíciou, na ktorú sa každoročne študenti tešia, čo je vidieť na ich odhodlaní a rastúcej účasti,“ informoval predseda Žilinského samosprávneho kraja ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov aj vďaka zlepšujúcim sa  podmienkam vychováva Žilinský kraj mnoho mladých športovcov. „Aktuálne môžeme sledovať napríklad vynikajúce lyžiarske výsledky našej liptovskej rodáčky Petry Vlhovej. Máme tu veľa talentov, treba im len podať pomocnú ruku a podporiť ich,“ uviedol žilinský župan.