Fašiangovú bursu spojili so zabíjačkou

Liptovské Sliače 23. januára 2019 – Tradičná fašiangová pochpdozka – bursa sa uskutoční 25. januára v Liptovských Sliačoch. Jej súčasťou bude aj obecná zakáľačka. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Školstvo

Ľubochnianske trhy

Ľubochňa 4. decembra 2019 – Obec Ľubochňa a Rodičovské združenie pri ZŠ Ľubochňa vás pozývajú na Mikulášske trhy. Uskutočnia sa 6. a 7. decembra.

Sladká vianočná prehliadka ako z rozprávky

 Ružomberok 2. decembra 2019 ( Monika Domeniková  – www.zijemvrk.sk) -Viete čo má spoločné včielka Maja, Perinbaba a Harry Potter? Spolu s Aladinom, Santa Klausom, Simpsonovcami a inými postavami z rozprávky sa predviedli už na deviatom ročníku Sladkej vianočnej prehliadky na Spojenej škole v Ružomberku.

 

Deň otvorených dverí na gymnáziu

 

GSA

Ružomberok 29. novembra 2019 – Gymnázium sv. Andreja (GSA) v Ružomberku  srdečne pozýva žiakov základných škôl, ich rodičov, širokú verejnosť a priateľov školy na Deň otvorených dverí. Uskutoční sa 2. decembra od 10. 00 do 16. 00 h. 

Mesto podporí talentované deti a mládež

TALENTUM – Fond na podporu detí a mládeže v meste Ružomberok

Talnet

Ružomberok (23.5.2019) – Mesto Ružomberok zriadi fond na podporu talentovaných detí a mládeže TALENTUM. Prostredníctvom fondu budú dvakrát do roka podporené tie deti, ktoré dosahujú v niektorom z odborov mimoriadny talent. Prostriedky budú pochádzať od darcov z radov súkromných či právnických osôb.

Otec Jozef Žvanda obetoval svätú omšu za Katolícku univerzitu v Ružomberku

Otec J. Žvanda v Paname

Panama 27. januára 2019  – V nedeľu 27. januára  slávnostnou omšou v parku sv. Jána Pavla II. v hlavnom meste Panamy – Panama City, ukončili Svetové dni mládeže 2019. Omši predsedal pápež František, koncelebrovali stovky biskupov a tisícky kňazov z celého sveta. Otec Jozef Žvanda obetoval svätú omšu za Katolícku univerzitu v Ružomberku.

Požiar spôsobil na školských dielňach škodu za asi 90 tisíc eur

SOS polytechnická Ružomberok

Ružomberok 27. januára 2019 – Časť  strechy budovy dielni pre autoopravárov  Strednej odbornej školy polytechnickej (SOŠP)  na Sládkovičovej ulici v Ružomberku horela v sobotu večer 26. januára 2019. Požiar likvidovali hasiči z Okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku a Liptovskom Mikuláši. Pridali sa aj dobrovoľní hasiči z Likavky.

Inaugurovali nového rektora Katolíckej univerzity v Ružomberku

J. Demko, rektor KU

Ružomberok, 26. septembra 2018 – Pri príležitosti otvorenia nového akademického roka na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU), sa v stredu 26. septembra konala slávnostná bohoslužba Veni Sancte, ktorú celebroval veľký kancelár KU a košický arcibiskup-metropolita Mons. Bernard Bober spolu s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a bratislavským arcibiskupom-metropolita Mons. Stanislavom Zvolenským. Slávnosť v Kostole svätej Rodiny v Rybárpoli tak otvorila svoj v poradí už devätnásty akademický rok.  

Ružomberská detská univerzita vyvrcholí promóciami absolventov

detská univerzita Katolíckej univerzity v Ružomberku

Ružomberok 5. júla 2018 – Aj tento rok je v prvý prázdninový týždeň  privítala Katolícka univerzita (KU) v Ružomberku pre najmenších študentov. Uskutočňuje sa tam 11. ročník Detskej univerzity (DU), ktorý vyvrcholí 6. júla o 13. 15 h promóciou absolventov DU. Uskutoční sa v aule KU.

Súťažili tatranskí rytieri

Deti opäť ukázali, že sa od nich máme čo učiť.

Tatranskí rytieri

Druhý ročník ekologického projektu Tatranskí rytieri,  ktorý zmobilizoval vyše 5000 školákov k aktivitám v prírode, pozná svojich víťazov.  V prostredí tatranskej prírody, dňa 21.6.2018, vyhlásili výsledky súťaže vo všetkých kategóriách a na jeseň sa v Muránskej planine bude z iniciatívy detí dokonca budovať náučný chodník.

Deň detí v L. Sliačoch

Liptovské Sliače/Ružomberok 1. júna 2018 – Deti z Liptovských Sliačov oslávili svoj sviatok 1. júna v centre obce pri kultúrnom stredisku. Zišli sa tam žiaci všetkých tried z tamojšej Základnej školy J. Hanulu. Ich učitelia pripravili pre deti zábavné hry. Dobrovoľní hasiči prichystali pre oslávencov penovú zábavu. Fotogaléria: