Oslavy Liptova – Liptovfest

Liptovský Mikuláš 24.  júla 2017 – LIPTOVFEST – festival dobrej zábavy, jedla a zážitkov uplynulý víkend v Liptovskom Mikuláši navštívilo takmer štyritisíctristo ľudí. Liptákom sa spolu s návštevníkmi podarilo vytvoriť Slovenský rekord v lyžičkovom tanci a predstavili región v tom najlepšom svetle. More »

 

Category Archives: Školstvo

Vyjadri sa umením

ZŠ Ľubela

Ľubela 8. júla 2017 -Vernisáž fotiek, ktoré vytvorili žiaci Základnej školy s materskou školou Ľubeli v rámci projektu Vyjadri sa umením, uskutočnila sa v tamojšej škole. Tento projekt má za cieľ rozvíjať umelecké schopnosti žiakov a študentov a to v oblasti fotografie a literárnej prípravy na film.

Promócie na Akadémii ozbrojených síl

AOS promócie

Liptovský Mikuláš 8. júla 2017 – V aule Akadémie ozbrojených síl (AOS) v Liptovskom Mikuláši uskutočnili promócie jej absolventov 2. stupňa externého vysokoškolského dvoj a trojročného štúdia. Štúdium celkom ukončilo 62 študentov.

Otvorili detskú univerzitu na Katolíckej univerzite

detská univerzita Katolíckej univerzity v Ružomberku

Deti zasadli do vysokoškolských lavíc

Ružomberok 3. júla 2017 – Slávnostným zápisom malých študentov otvorili 3. júla Detskú univerzitu na Katolíckej univerzite (DUKU) v Ružomberku. Uskutočnil sa v aule Jána Pavla II. Zúčastňujú sa jej deti nielen z regiónu dolného Liptova, ale aj z iných miest.

Séria vedeckých kníh sa stala súčasťou knižnice Katolíckej univerzity

KU knižnica

Ružomberok 2. júla (TK KBS)  – Kompletná, doteraz vydaná séria Loeb Classical Library, sa koncom júna stala súčasťou knižničného fondu Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity( UKKU) v Ružomberku . Okrem vedeckých pracovníkov je tak prístupná i širokej verejnosti.

Slávnostné vyhodnotenie jedinečného projektu Tatranskí rytieri

TR

Jasná 28. júna 2017 – Celoslovenský unikát medzi školskými projektmi, Tatranskí rytieri vyvrcholil v utorok 27. júna, slávnostným odovzdávaním cien na podujatí Ekofilmárik a Tatranskí rytieri. Podujatie sa uskutočnilo  v Grand Hoteli****Jasná.

Jubileum ružomberského Gymnázium sv. Andreja

GSA

Ružomberok 14. júna 2017 – Súčasťou osláv štvrťstoročia činnosti Gymnázia sv. Andreja (GSA) v Ružomberku bola boli dnes svätá omša a slávnostná akadémia. Pri príležitosti jubilea školy odovzdal ružomberský primátor Igor Čombor GSA Cenu  mesta.

Jubileum cirkevného gymnázia v Ružomberku

GSA

Ružomberok 13. júna 2017  –  Gymnázium sv. Andreja (GSA) v Ružomberku oslávuje  štvrťstoročie od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa uskutoční v stredu 14. júna slávnostný program. Začne sa už o 9.00 h slávnostnou svätou omšou v Kostole sv. Ondreja v Ružomberku. Celebrovať ju bude spišský biskup Mons. Štefan Sečka.

Galakoncert ZUŠ Ľ. Fullu

ZUŠ Ľ. Fullu

Ružomberok 23. mája 2017 – Celoročné usilie žiakov a učiteľov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku predstavili na galakoncerte 23. mája. Uviedli ho vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku,

 

Zápiás do Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš

 

SZUŠ Jánoš

Ružomberok 23. mája 2017 – Súkromná základná umelecká škola Jánoš Ružomberok vás pozýva na zápisy do: svojich odborov v tanečnom, hudobnom a výtvarnom odbore.

Detská enviromentálna olympiáda

súťažmaterských škôl
v L. Mikuláši

Liptovský Mikuláš 18. mája 2017 – V priestoroch záhrady pri Materskej škole Palúčanská v Liptovskom Mikuláši zorganizovali 18. mája 7. ročník Detskej environmentálnej olympiády.„Sme škola zameraná na environmentálnu výchovu,“ vysvetlila riaditeľka školy Katarína Devečková dôvod, prečo podujatie pravidelne pripravujú.