Aj vy môžete rozhodnúť, kto sa stane osobnosťou Žilinského kraja

Žilina 21. júl 2017 – Žilinský samosprávny kraj už po siedmykrát vyhlasuje príležitosť navrhnúť významnú osobnosť Žilinskej župy. Obyvatelia môžu do 31. augusta 2017 zasielať svoje návrhy na osoby z regiónov Orava, Kysuce, Liptov, Horné Považie a Turiec, ktoré sa veľkou mierou zaslúžili o rozvoj a prezentáciu kraja. More »

 

Category Archives: Múzeá

Milujem fotografiu

milujem fotografiu

Ružomberok 25. mája 2017 – Fotoklub pri Liptovskom múzeu v Ružomberku vás pozýva v piatok 26. mája o 14:00h pri príležitosti 65. narodenín svojho člena na výstavu fotografií Jirko Salzmann: Milujem fotografiu. Miesto:  Bude inštalovaná vo fotogalérii Liptovského múzea v Ružomberku a potrvá do 30. júna.

Za bránami múzea

Liptovské múzeum

Ružomberok 19. mája 2017 – Vo štvrtok 18. mája pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí pripravili pracovníci Liptovského múzea v Ružomberku  (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pre žiakov vzdelávací program ZA BRÁNAMI MÚZEA .

Noc múzeí a galérií v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva

Smopaj

Liptovský Mikuláš 18. mája 2017 – Podujatie Nové tajomstvá starého kláštora uskutoční sa 20. mája v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva  (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši. a to v rámci Noci múzeí a galérií 2017.  Múzejníci sľubujú noc plnú záhad, prekvapení, poučenia i zábavy v čase od 18.00 do 23.00 hod. v zrekonštruovaných priestoroch budovy múzea na Ul. Školskej 4 v Liptovskom Mikuláši.

Noc múezí a galérií v Liptovskom múzeu

liptovské múzeum

Ružomberok 17. mája 2017 – Liptovské múzeu v Ružomberku pozýv žiakov základných škôl na vzdelávací program ZA BRÁNAMI MÚZEA, ktorý pripravili pracovníci Liptovského múzea (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí. Program je ďalšou z aktivít, ktorými múzeum prispelo do Dní mesta Ružomberok. Uskutoční sa 18. mája 2017.

Ochrana veže kostola Panny Márie pri Liptovskej Mare

Kostolík na Liptovskej Mare

Liptovský Mikuláš/ Ružomberok 27. apríla 2017 – V týchto dňoch Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja realizovalo ďalší z úspešných projektov, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a spolufinancoval Žilinský samosprávny kraj.

Mesiac lesov v Liptovskom múzeu

les

Ružomberok 25. apríla 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku vás pozýva na vzdelávací program venovaný aprílu – mesiacu lesov, ktoré sa uskutoční 26. apríla, od 8. 00 do 15. 00 h v priestoroch múzea. Informovala www.liptovmagazin.eu kultúrna pracovníčka Liptovské múzea v Ružomberku.

Ochrana muzeálnych exponátov

liptovské múzeum

Ružomberok 24. apríla 2017 – V dňoch 13. – 18. apríla 2017 Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v rámci projektu Ochrana zbierkových predmetov z fondov Liptovského múzea v Ružomberku formou plynovania odborne ošetrilo zbierkové predmety vo vybraných expozíciách a depozitároch v Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a Liptovskom Hrádku.

Janko Kráľ očami liptovských výtvarníkov

Liptovský Mikuláš 24. apríla 2017 – Pred 195 rokmi sa v Liptovskom Mikuláši narodil Janko Kráľ, podľa slov Ľudovíta Štúra, najgeniálnejší štúrovský básnik, podľa literárnych historikov osobnosť európskeho romantizmu rovnakého významu ako Petőfi, Mickiewicz či Byron.

Tvorivá dielňa v Liptovskom múzeu

Tvorví dielňa
-Liptovské múzeum

Ružomberok 23. apríla 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku pozýva záujemcov na ďalšie kreatívne stretnutie, ktoré sa uskutoční v pondelok 24. apríla v obvyklom čase ,  od 9:00 -11:00 hod.  Je potrebné priniesť si tavnú pištol a drevené kolíčky na bielizeň (štipce), z ktorých budeme vytvárať zaujímavé predmety vhodné do domácnosti , deťom do školy,  alebo ako darček.

Výstava o histórii Národného parku Veľká Fatra

Veľká Fatra

 Ružomberok 21. apríla 2017 -Správa Národného parku Veľká Fatra vás pozýva na výstavu Národný park Veľká Fatra.Výstava je inštalovaná v priestoroch infocentra Národného parku Veľká Fatra v Ružomberku na ul. A. Bernoláka 38 od 18  apríla do 31.mája 2017.