Spomienka na černovských martýrov

Ružomberok 1. novembra 2018 – pomienkou na Andreja Hlinku a černovských martýrov si 27. októbra poprední predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) pripomenuli v Černovej tragédiu z roku 1907. Pietneho aktu zúčastnili sa štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, podpredseda SNS Štefan Zelník, tajomník SNS Stanislav Kmec, krajský tajomník SNS v Žilinskom kraji Erik Gemzicky, More »

 

Category Archives: Galérie

Pozvánky do Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku

Ružomberok 13. januára 2018 – Rôznorodú paletu podujatí na druhú polovicu januára pripravila Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku.

Viac Fullu do skla

Ružomberok 29. novembra 2017  -Práce mladých umelcov, poslucháčov Vysokej školy výtvarných umení, prezentuje výstava Viac Fullu do skla, ktorú sprístupnia vo štvrtok 30. novembra v Galérii Ľudovíta  Fullu (GĽF) v Ružomberku. Vernisáž sa uskutoční o 16. 00 h.

Noc múzeí a galérií v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku

GĽF

Ružomberok 18. mája 2017 – Počas tohtoročnej Noci múzeí a galérií, ktorá sa uskutoční aj v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku 20. mája pripravili  bohatý program pre deti i dospelých. Akciu odštarujú o 18. 00 h  tvorivou dielňou pre rodiny s deťmi. Po ňej uvedú rozprávkovú hru Ako išlo vajce na vandrovku.

Pozvánky na podujatia do Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku

Galéira Ľ. Fullu

Ružomoberok 25. apríla 2017 – Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku pozýva do svojich priestorov na tvoriv dielňu Mazané babranie, ktoré sa uskutoční 26. apríla od 15. 30 h. Na sobotu 29. apríla pripravila tvorivú dielňu Nerušte moje hačkované kruhy. ktorá sa začne o 14. 30 h.

Tvorivá dielňa v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku

tvorivá dielňa v galérii

Ružomberok 28. marca 2017 – Famíliart: Diera v rozprávke je názov tvorivej dielne, ktorá sa uskutoční 29. marca v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Začne sa o 15. 30 h. Vstupné je päť eur, súčasťou vstupného sú lektor, materiály a pomôcky.

Tvorivá výtvarná dielňa v Galérii Ľ. Fullu

Galéria Ľ. Fullu

Ružomberok 13. marca 2017 – Familiart: Čepčúrenie je názov podujatia, ktoré sa uskutoční v stredu 15. marca v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Začne sa o 15. 30 h a potrvá do 17. 00 h. Vstupné je 5 eur, v cene je lektor, materiál, pomôcky.

Koncert venovaný majstrovi Fullovi

koncert Fulla

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu.

Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 bol  ZUŠ udelený čestný názov po slávnom slovenskom maliarovi, rodákovi z Ružomberka.

Vyučovanie v ružomberskej galérii

fullaunnamed Ružomberok 26. októbra 2016 – Vzdelávací program Vyučovanie v galérii pripravila Galéria Ľudovíta Fullu (GĽF) v Ružomberku. Je určení pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Termín je potrebné si dohodnúť.

Výstava tvorby liptovských výtvarníkov

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Liptovský Mikuláš 10. októbra 2016 – Už tradičnú  výstavu obrazov členov Klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri   Liptovskom kultúrnom stredisku (LKS) v Liptovskom Mikuláši nesúca názov Z tvorby sprístupnili 6. októbra vo výstavnej sieni LKS.  Rozrastajúca sa základňa týchto výtvarníkov je predznamenaním veľkého množstva hotových diel, ktoré výtvarníci namaľujú na svojich stretnutiach v klube, na výtvarných plenéroch počas letných prázdnin. Tu vystavujú svoju najčerstvejšiu tvorbu.

Slávnostné uvedenie knihy Pomalé svetlo vĺn

GĽF Ružomberok

GĽF Ružomberok

Ružomberok 6. septembra 2016 – Knihu Pomalé svetlo vĺn od Vladislava Vaľku, Mariána Čižmárika a Karola Maliňáka uvedú v piatok 9. septembra o 17.00 h v stálej expozícii Galéria Ľudovíta Fullu (GĽF) v Ružomberku. Slávnostného aktu sa zúčastní aj prezident SR Andrej Kiska.