Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Galérie

Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi

Sviatok Božiaho tela

Liptovské Sliače 20. júna 2019 – Vo štvrtok je v Katolíckej cirkvi slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, známy ako Božie telo. V tento deň sú veriaci povinní zúčastniť sa na svätej omši.  

Večerná svätá omša vo farskom kostole v Liptovských Sliačoch pokračovala procesiou od kostola smerom Do pažíť a späť. V sprievode boli taktiež prvopríjmajúci chlapci dievčatá, ktoré rozsievali kvietky. 

Pozvánky do Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku

Ružomberok 13. januára 2018 – Rôznorodú paletu podujatí na druhú polovicu januára pripravila Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku.

Viac Fullu do skla

Ružomberok 29. novembra 2017  -Práce mladých umelcov, poslucháčov Vysokej školy výtvarných umení, prezentuje výstava Viac Fullu do skla, ktorú sprístupnia vo štvrtok 30. novembra v Galérii Ľudovíta  Fullu (GĽF) v Ružomberku. Vernisáž sa uskutoční o 16. 00 h.

Noc múzeí a galérií v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku

GĽF

Ružomberok 18. mája 2017 – Počas tohtoročnej Noci múzeí a galérií, ktorá sa uskutoční aj v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku 20. mája pripravili  bohatý program pre deti i dospelých. Akciu odštarujú o 18. 00 h  tvorivou dielňou pre rodiny s deťmi. Po ňej uvedú rozprávkovú hru Ako išlo vajce na vandrovku.

Pozvánky na podujatia do Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku

Galéira Ľ. Fullu

Ružomoberok 25. apríla 2017 – Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku pozýva do svojich priestorov na tvoriv dielňu Mazané babranie, ktoré sa uskutoční 26. apríla od 15. 30 h. Na sobotu 29. apríla pripravila tvorivú dielňu Nerušte moje hačkované kruhy. ktorá sa začne o 14. 30 h.

Tvorivá dielňa v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku

tvorivá dielňa v galérii

Ružomberok 28. marca 2017 – Famíliart: Diera v rozprávke je názov tvorivej dielne, ktorá sa uskutoční 29. marca v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Začne sa o 15. 30 h. Vstupné je päť eur, súčasťou vstupného sú lektor, materiály a pomôcky.

Tvorivá výtvarná dielňa v Galérii Ľ. Fullu

Galéria Ľ. Fullu

Ružomberok 13. marca 2017 – Familiart: Čepčúrenie je názov podujatia, ktoré sa uskutoční v stredu 15. marca v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Začne sa o 15. 30 h a potrvá do 17. 00 h. Vstupné je 5 eur, v cene je lektor, materiál, pomôcky.

Koncert venovaný majstrovi Fullovi

koncert Fulla

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu.

Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 bol  ZUŠ udelený čestný názov po slávnom slovenskom maliarovi, rodákovi z Ružomberka.

Vyučovanie v ružomberskej galérii

fullaunnamed Ružomberok 26. októbra 2016 – Vzdelávací program Vyučovanie v galérii pripravila Galéria Ľudovíta Fullu (GĽF) v Ružomberku. Je určení pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Termín je potrebné si dohodnúť.

Výstava tvorby liptovských výtvarníkov

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Liptovský Mikuláš 10. októbra 2016 – Už tradičnú  výstavu obrazov členov Klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri   Liptovskom kultúrnom stredisku (LKS) v Liptovskom Mikuláši nesúca názov Z tvorby sprístupnili 6. októbra vo výstavnej sieni LKS.  Rozrastajúca sa základňa týchto výtvarníkov je predznamenaním veľkého množstva hotových diel, ktoré výtvarníci namaľujú na svojich stretnutiach v klube, na výtvarných plenéroch počas letných prázdnin. Tu vystavujú svoju najčerstvejšiu tvorbu.