Spomienka na černovských martýrov

Ružomberok 1. novembra 2018 – pomienkou na Andreja Hlinku a černovských martýrov si 27. októbra poprední predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) pripomenuli v Černovej tragédiu z roku 1907. Pietneho aktu zúčastnili sa štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, podpredseda SNS Štefan Zelník, tajomník SNS Stanislav Kmec, krajský tajomník SNS v Žilinskom kraji Erik Gemzicky, More »

 

Category Archives: Komunálna politika

Kreatívne v múzeu

liptovské múzeum

Ružomberok 5. októbra 2028 – Liptovské múzeum  v  Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na pravidelné pondelkové  tvorivé podujatie z cyklu Kreatívne v múzeu 8.10.2018 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hod. 

Ružomberský primátor I. Čombor sa opätovne uchádza o dôveru občanov

Ružomberok  28. augusta 2018 (Sponzorované) –  O post ružomberského primátora sa rozhodol znovu uchádzať aj jeho terajší primátor Igor Čombor.  Na facebooku sprístupnil svoju  stránku, ktorú nájdete tu: Stránka kandidáta na primátora Ružomberka I. Čombora.

Kandiduje ako nezávislý kandidát. Mottom jeho kampaneie je:  „Nikdy som neodišiel od začatej práce“.
 

Obce P. Ľupču a L. Sliače spoja novou cestou

L. Sliače

Liptovské Sliače 24. augusta 2018 – Nové cestné prepojenie spojí liptovské obce Partizánska Ľupča a Liptovské Sliače. Nová asfaltová cesta je už vybudovaná v katastri obce P. Ľupča a na ňu začali napájať komunikáciu v L. Sliačoch – Vyšný Sliač.

Radnica osadila na Mostovej prvú inteligentnú lavičku

Lavička za vyše 4000 eur

Lavička

RUŽOMBEROK 13.augusta 2018) – Lavičku, ktorá umožňuje nabíjanie mobilných zariadení káblom aj bezdrôtovo, okrem toho ponúka internetové pripojenie, osadilo mesto Ružomberok na pešej zóne pri križovatke Mostovej a Podhory.

Ružomberok chce riadiť Karol Javorka

Karol Javorka

Karol Javorka ohlásil kandidatúru na primátora Ružomberka

Ružomberok 21. jún 2018 (Sponzorované) – Kandidatúru na post primátora mesta Ružomberok ohlásil včera podvečer ružomberský rodák a úspešný lekár Karol Javorka. Do mesta chce ako nestranícky kandidát vrátiť zdravie vo všetkých oblastiach života. Využije získané skúsenosti a ponúkne riešenia, ktoré podľa neho rokmi dozreli pre jasný plán.

Kandidát na ružomberského primátora R. Kolár zbiera podpisy

R. Kolár

Ružomberok 22. mája 2018 – Kandidát na ružomberského primátora Róbert Kolár zbiera podpisy na svoju kandidačnú listinu.   V pondelok 21. mája  tak robil v blízkosti bývalého domu služieb na okraji pešej zóny. Zastavovali sa pri ňom ľudia rôzneho veku, aby s nim hovorili aj o možnostiach ďalšieho rozvoja mesta. Ich názory si zapisoval, aby ich mohol využiť vo svojej ďalšej práci.

Prvý oficiálny kandidát na ružomberského primátora

Ružomberok  10. mája 2018  (Sponzorované) – Ako prvý oficiálne kandidatúru na primátora Ružomberka ohlásil  Róbert Kolár. Stalo sa tak 9. mája v tamojšom Parku Š. Hýroša.  Rozhodol sa kandidovať ako nezávislý a preto  začal od včerajška zbierať podpisy. Aktivity R. Kolára nájdete aj na facebooku – https://www.facebook.com/robokolar.ruzomberok

 

Dnes som s podporou priateľov ohlásil začiatok zberu podpisov pod moju kandidatúru na primátora mesta Ružomberok. Pozrite si video, ako to v parku Hýroša vyzeralo. 🙂 Ďakujem všetkým za podporu. #rozkvitneme

Zveřejnil(a) Robo Kolár za Ružomberčanov dne 9. květen 2018

(red)

Rozšírime kapacitu materskej školy v centre mesta

Liptovský Mikuláš 2. mája – Úspešné ťaženie liptovskomikulášskej radnice na externé zdroje pokračuje. Tentokrát sa mestu podarilo získať vyše 320-tisíc eur na stavebné úpravy a nadstavbu Materskej školy Komenského. „Vďaka tomu otvoríme novú triedu a rozšírime kapacitu školy, ktorej naplnenosť sa už dlhšie pohybuje nad sto percent,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Spomienka na osloboditeľov Ružomberka

Oslavy oslobodenia Ružomberka

Ružomberok 6. apríla 2018 – Spomienkové oslavy pri príležitosti 73. výročia oslobodenia mesta Ružomberok uskutočnili sa 5. apríla na tamojšom Námestí slobody. Zúčastnili sa predstavitelia mesta, štátnej správy, občianskych združení, politických strán, ako aj široká verejnosť.

K slávnostnej atmosfére prispela aj dychová hudba Supranka a príslušníci ružomberskej vojenskej posádky. Účastníci osláv položili vence k pamätníku.

Výtvarný Jarný salón

Jsarný salón

Liptovský Mikuláš 27. februára 2018 – Už 29. ročníka regionálnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby JARNÝ SALÓN otvoria v nedeľu 3. marca o 14. 00 h vo výstavných priestoroch Galérie Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši.