Skvalitnenie ochrany zbierok v galérii sakrálneho umenia

Ružomberok 28. marca 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja patrí medzi najvýznamnejšie regionálne múzeá na Slovensku. Po rekonštrukcii hlavnej budovy získalo Liptovské múzeum v Ružomberku v jej podkroví nový expozičný priestor určený na prezentáciu diel sakrálneho umenia zo zbierkového fondu múzea. V galérii sakrálneho umenia sú galerijným spôsobom verejnosti More »

 

Category Archives: Amatérske umenie

MajDur- koncert a krst CD „Spozastien“

Liptovský Mikuláš 27. marca 2017 – Prvý hudobný CD nosič mladej mikulášskej kapely MajDur pod názvom „Spozastien“ predstavilii 25. marca v klubových priestoroch Liptovského kultúrneho strediska v Liptovskom Mikuláši. Krstnou mamou sa CD stala riaditeľka LKS Miroslava Palanová.

Úspešní mladí umelci z dolného Liptova

Liptovský Mikuláš 24. marca 2017 – Galaprogrogramom vyvrcholil 26. marca trojdňový medzinárodný detský festival Súhvezdie hôrt, ktorý sa uskutočnil v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši. Súčasťou záverečného festivalového dňa bolo aj vyhlásenie výsledkov súťaže. Medzi oceneými boli aj tanečníčky z SM tanečného šúdia získali dve strieborné a sedem zlatych medailí. Do Liptovských Sliačov si tamojšie speváčky ľudových piesní Veseličky priniesli dve bronzové trofeje. Takisto sa darilo výtvarníkom zo Základnej umeleckej školy Ľ. Fullu v Ružomberku, ktorí získali niekoľko ocenení.

Veseličky sa zúčastňujú festivalu Súhvezdie hôr

Liptovský Mikuláš 24. marca 2017 -Medzinárodný detský festival Súhvezdie hôr otvorili dnes v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši. V úvodnom programe sa predstavili aj speváčky ľudových piesní z Liptovských Sliačov, ktoré vystupujú pod umeleckým menom Veseličky. Divákov zaujali nielen svojimi piesňami, ale aj krojmi. Veseličky v sobotu 25. marca budú vystúpia na festivale súťažne.

Literárno-hudobný večer Divozveny

Ružomberok 24. marca 2017 – Už po tretíkrát sa členovia Ružomberského divadla RosaThea, ktorého zakladateľom je Občianske združenie RosArt, predstavia na javisku, ale v nedivadelne – ako hlavní protagonisti Literárno-hudobného večera Divozveny 3. Nakoľko mnohí z realizačného tímu divadla sa venujú aj literárnej činnosti, v sobotu 25. marca od 20.00 bude pódium ružomberského kultúrneho uzla Klubu PANOPTIKUM patriť práve ich literárnym „ozvenám“.

Žilinský kraj má opäť najkrajšiu knihu o kraji a regióne Slovenska

kniha

Žilina 23. marec 2017 Jubilejný desiaty ročník súťaže Klubu fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2016 ocenil
i tento rok knižné diela Žilinskej župy poprednými umiestneniami. V kategórii Knihy o kraji a regióne sa ŽSK stal víťazom už po tretíkrát za sebou. „Na nových dielach spolupracujeme s našimi kultúrnymi organizáciami a veľmi ma teší, že okrem toho, že sa páčia samotným čitateľom, aj odborníci ich každoročne hodnotia ako jedinečné publikácie,“ uviedol podpredseda ŽSK Jozef Štrba.

Festival stredoškolských speváckych zborov

festival cirkevných zborov

Ružomberok 23. marca 2017 – Katedra hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku a Gymnázium sv. Andreja v Ružomberku organizujú festival stredoškolských speváckych zborov. Uskutoční sa 24. marca v ružomberskej synagóge. Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Literárno-hudobný večer Divozveny

divozveny

Ružomberok 19. marca 2017 – Už po tretíkrát sa členovia Ružomberského divadla RosaThea, ktorého zakladateľom je Občianske združenie RosArt, predstavia na javisku, ale v nedivadelne – ako hlavní protagonisti Literárno-hudobného večera Divozveny 3. Nakoľko mnohí z realizačného tímu divadla sa venujú aj literárnej činnosti, v sobotu 25. marca od 20.00 bude pódium ružomberského kultúrneho uzla Klubu PANOPTIKUM patriť práve ich literárnym „ozvenám“.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

 Liptov 9. marca 2016 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na obyvateľov návštevníkov regiónu Liptova počas víkendu 11. a 12. marca.
K nim bude patriť napríklad sobotňajší futbalový zápas MFK Ružomberok – Tatran Prešov, ktorý sa začne v Ružomberku o 17. 00 h.
 

Výtvarný Jarný salón predstavil neprofesionálnych autorov

Liptovský Mikuláľ 7. marca 2016 – V sobotu 4. marca sa v priestoroch centra Kolomana Sokola konala vernisáž v poradí už 28. ročníka regionálnej súťažnej postupovej výstavy neprofesionálneho umenia liptovského regiónu Jarný salón.

Regionálna prehliadka neprofesionálneho výtvarného umenia poukazuje na veľký záujem o umeleckú tvorbu v Liptovskom regióne. Miestni výtvarníci tu prezentujú svoje najlepšie práce.

Úspech Sliačanky v televíznej relácii Zem spieva

Zem spieva

Liptovské Sliače 4. marca 2017 – Vo veľkolepej televíznej folklórnej šou, ktorá ctí tradície našich predkov, ukazuje svetu krásu, pestrosť a hodnotu slovenského folklóru i slovenskej krajiny, sa predstavila aj folklórna skupina Sliačanka z Liptovských Sliačov. Vystúpila vo vydaní televíznej relácie, ktorú odvysielala RTVS v sobotu 4. marca na Jednotke.

Účinkovanie Sliačanky v tomto vydaní relácie bolo úspešné. Porota ju posunula do finále.