Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti. More »

 

Category Archives: Amatérske umenie

Tip na výlet: Staromestské slávnosti v Žiline

Deň detí

Žilina 15. mája 2017 – Už budúci týždeň sa mesto Žilina a jeho obyvatelia dočkajú XXIII. ročníka Staromestských slávností. Kultúrne podujatie, ktoré sa koná pod záštitou primátora Žiliny Igora Chomu, aj tento rok prinesie do ulíc mesta množstvo zábavy, hudby, remesiel i viaceré sprievodné podujatia. Od štvrtka 25. mája do soboty 27. mája 2017 sa na pódiách predstaví množstvo umelcov i rôzne hudobné žánre. Podujatie podporila Nadácia Kia Motors Slovakia.

Filmársky plenér

Filmársky plenér

Liptovský Mikuláš 19. mája 2017 – V dňoch 12. – 15. mája sa uskutočnil Filmársky plenér organizovaný Liptovským kultúrnym strediskom v Liptovskom Mikuláši, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Pre naplnenie zámeru a cieľov projektu bola vybratá lokalita Banskej Štiavnice.

Miss Liptov má za sebou kasting v Ružomberku

Miss Liptov

Ružomberok 17. mája 2017 – Súťaž Miss Liptov má za sebou ďalší kasting. Dňa 12.mája  sa v priestoroch hotela Kultúra v Ružomberku stretlo mnoho krásnych dievčat, ktoré chceli zabojovať o postup do finálovej dvanástky. Dievčatá ukázali svoju krásu, šarm a lásku k regiónu.

Sadenie májov v Ružomberku

 

Ružomberok 2. mája 2017 – Oslavy Sviatku práce uskutočnili sa 2. mája v Praku Š. Hýroša v Ružomberku. Ich súčasťou bolo stavanie mája. program si prezerelo niekoľko stoviek divákov.

Manažment domácnosti vo FUN FABRIC

FUN Fabric

Liptovský Mikuláš 23. apríla 2017 – Posledný aprílový týždeň vo FUN FABRIC v Liptovskom Mikuláši čaká na jeho  návštevníkov rada podujatí. Ich účastníci sa 24. apríla zoznámia s Manažmetom v domácnosti, o deň neskôr je pripravená tanečná škola – Latino pre ženy s Tatianou, a Škola sebalácky s Miriam. http://www.lua.sk

Najúspešnejšie kalendáre

kalendár

Ružomberok 21. apríla 2017 – Najúspešnejší región. Takýmto významným honorom sa môže pýšiť naše mesto a okolie po tradičnej súťaži o najkrajšie kalendáre Slovenska 2017. Odnášame si z nej totiž až päť ocenení.

Výstava neprofesionálnych fotografov AMFO 2017

AMFO 2017

Liptovský Mikuláš 12. apríla 2017 – V priestoroch Liptovského kultúrneho strediska (LKS) v Liptovskom Mikuláši  je inštalovaná výstava fotografií zostavená z prác, ktoré  prišli do regionálnej postupovej súťaže neprofesionálnych fotografov AMFO 2017. Súčasťou vernisáže bol aj rozborový seminár s členmi odbornej poroty, ktorý viedol predseda poroty Zdeno Kostka a profesionálny fotograf Lukáš Macek, člen poroty. Ďalším členom poroty bol fotograf Branislav Štefánik.

Kam za kultúrou v apríli v Žilinskom kraji

čičmany

Žilina 5. apríl 2017 Žilinský samosprávny kraj opäť vytvoril bohatý kultúrny program vo všetkých župných regiónoch. Múzeá, galérie, knižnice, divadlá, kultúrne strediská i hvezdáreň v pôsobnosti Žilinskej župy privítajú prvé slnečné dni výberom tých najzaujímavejších podujatí. „Každý mesiac sa snažíme vybrať z množstva výstav, koncertov či súťaží, ktoré by mohli obyvateľov i návštevníkov zaujať.

Benefičný koncert Deti deťom

benefičný koncert Deti deťom

Liptovský Hrádok 5. apríla 2017 – Benefičný koncert deti deťom uskutoční sa 6. apríla o 16. 00 h v Dome kultúry v Liptovskom Hrádku. Súčasťou programu budú prezentácia základných umeleckých škôl, uvedenie výstavy Spolu.  Okrem toho uskutoční sa aukcia detských výtvarných diel a odovzdanie Ceny Karola Feňveša a Ceny Ivana Šenšela.

Oživili dolnoliptovské jarné zvyky

Vynášanie Murieny v Ružomberku

Ružoberok 4. apríla 2017 – Dolnoliptovské jarné zvyky ožili 4. apríla v ružomberskej pešej zóne. Postarali sa o to členovia tamojších ľudových kolektívov – folklórneho súboru Liptov a detského folklórneho súboru Liptáčik. Fotografie z podujatia nájdete na: https://www.facebook.com/Liptovske-Slia%C4%8De-inform%C3%A1cie-178491972170079/

Vynášanie Murieny v Ružomberku 2017,