Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Amatérske umenie

Prírodné terapeutické esencie

prírodné esencie

Litovský Mikuláš 24. februára 2017 – Seminár nazvaný Prírodné terapeutické esencie uskutoční sa v piatok 24. februára v priestoroch Fun fabrik na Kamennom poli v Liptovskom Mikuláši od 17. 00 do 19. 00 . Príďte si intuitívne namiešať svoj vlastný parfém z unikátnych esenciálnych olejov a tak prevoňať seba i svet dookola.

Ocenenie pre brigádneho generála J. Iľanovského a Ploštín Pank

generál Iľanovský

Liptovský Mikuláš 16. februára – Najvyššie ocenenie v rámci mesta dnes jednohlasne schválili poslanci na zasadnutí zastupiteľstva brigádnemu generálovi vo výslužbe Jánovi Iľanovskému. „Čestné občianstvo mesta Liptovský Mikuláš mu prislúcha za aktívnu činnosť a udržiavanie tradícií, ktoré je nevyhnutné v dnešnom svete pôsobenia extrémistických skupín,“ povedal primátor Ján Blcháč.

Aj podľa zástupcu primátora a súčasne štátneho tajomníka ministerstva vnútra Rudolfa Urbanoviča je ocenenie v súčasnosti dokonca aktuálne. „Ten extrémizmus je skutočne veľký, ocenenie tohto vzácneho človeka by malo byť mementom pre súčasnú dobu a pán Iľanovský je v našom meste doslova symbolom boja proti extrémizmu z minulosti, bojoval totiž proti fašizmu a toto je jeho odkaz, aby sme si aj my zapamätali, s čím bojoval v období druhej svetovej vojny,“ uviedol Urbanovič.

Bursovníci oslávia spolu fašiang

fašiang v L.Mikuláš

Liptovský Mikuláš 14. februára 2017 – Hlavný fašiangový program v Liptovskom Mikuláši spojí ľudí z mesta aj mestských častí. Bursovníci z celého Liptovského Mikuláša sa zídu pred mestským úradom a v sprievode sa vyberú do ulíc.

„Masky, spev a ľudová hudba poputuje centrom mesta, pozývame všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa do sprievodu zapojili či už s maskami, alebo bez nich, aby sme sa všetci stretli v dobrej nálade,“ pozval primátor Liptovského Mikuláš Ján Blcháč.

Slávnostné ukončenie výstavy Rámované myšlienky

výstava obrazov z Kovačice

 Liptovský Mikuláš 2. februára 2017 – V piatok 3. februára o 15. 00 h uskutoční sa derniéra mimoriadne úspešnej výstavy Rámované myšlienky v Múzeu Janka Kráľa (MJK) v Liptovskom Mikuláši. Jan Knjazovic, jeho dcéra Anna a vnučka Nataša predstavujú tri generácie insitných umelcov slávnej maliarskej Kovačickej školy.

Zakladateľom bol práve najstarší z nich Jan, považovaný za najvýznamnejšieho maliara insitného umenia na svete. Jeho diela sú dnes súčasťou veľkých múzeí a súkromných zbierok (napr. vo Vatikánskom múzeu, v Louvri), obraz Detský tanec bol uvedený v roku 1974 na poštovej známke Juhoslávie.

Fotografi z Liptova sa predstavia na spoločnej výstave

Fototrolístok

Liptovský Mikuláš 30. januára 2017 – Výstavu Fototrojlístok sprístupnia vo štvrtok 2. februára o 16. 30 h v klubovni Liptovského kultúrneho strediska (LKS) v Liptovskom Mikuláši. Potrvá do 3. marca. Mikulášski fotografi, ktorí ešte nedodali fotografie, tak majú možnosť spraviť do zajtra – utorka. Informovala Petr Turoň, metodik pre fotografiu LKS.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

synagóga L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 27. januára 2017  – Pri príležitosti oslobodenia najväčšieho koncentračného tábora v Auschwitzi Červenou armádou v roku 1945 si dnes (27. januára) pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

Holokaust, (hebrejsky ŠOA) v dôsledku ktorého prišli o život takmer dve tretiny židovského obyvateľstva v Európe, naďalejzostáva jednou z najbolestnejších pripomienok na to, že medzinárodné spoločenstvo nebolo schopné ochrániť túto časť obyvateľstva Európy.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

bursa_ruzomberok

Liptov 26. januára 2017 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na návštevníkov
regiónu Liptova počas víkendu 28. a 29. januára. K zaujímavým akciám bude patriť v
sobotu tradičná fašiangová pochôdzka v Martinčeku, ktorá sa začne o 12. 00 h.

Tvoriví seniori v Liptovskom múzeu

tvoriví seniori

Ružomberok 18. januára 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) Vás pozýva na výstavu TVORIVÍ SENIORI. Ide o výber ručných prác seniorov, ale aj  záujemcov všetkých vekových kategórií o pravidelné pondelkové tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROVKREATÍVNE V MÚZEU . Vystavené práce  mapujú prierez 6 ročnej činnosti, počas ktorej sa účastníci naučili mnohé tradičné i moderné výtvarné techniky a  pracovali s rozličnými materiálmi.

Rôzne podoby Silvestra a Nového roka na Liptove

Silvester

Liptov 30. decembra 2016 – Rôzne podoby budú mať posledné hodiny Silvestra a Nového roka na Liptove. Ponúkame vám prehľad podujatí na sklonku roka a na začiatku nového roka 2017.

Živý betlehem v Liptovských Sliačoch

živý betlehem v Liptovských Sliačoch

Liptovské Sliače 25. decembra 2016 – Narodenie Ježiška sprítomnil 25. decembra v Liptovských Sliačoch živý betlehem.Pre zlé počasie sa scénické pásmo neuskutočnilo pred kostolom pri betleheme s postavičkami v nadživotnej veľkosti, ale v kostole po svätej predpoludňajšej omši. Fotogaléria tu: Živý betlehem