Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 30. marca 2017 – Rôzne športové a kultúrne podujatia sú pripravené pre obyvateľov a návštevníkov regiónu Liptova. Rozdelili sme ich  podľa okresov. Počas víkendu ožijú v Stankovanoch a vo Vlkolínci jarné zvyky spojené s vynášaním Murieny.   More »

 

Category Archives: Automobilová doprava

Farba automobilu často napovie, kto sedí za jeho volantom

AAAAuto

Bratislava, 29. marca 2017 (Sponzorované) – Našťastie sú už dávno preč časy, keď si zákazník mohol vybrať akúkoľvek farbu auta, pokiaľ to bola čierna. Automobilky ponúkajú okrem základnej palety ďalšie desiatky farieb, ktoré napomôžu individualizovať vzhľad ich výrobkov podľa priania zákazníkov. Ľudia si farby naozaj užívajú. Ženy, ale i muži.

Zavedú inteligentný parkovací systém

parkovací systém

Liptovský Mikuláš 27. marca 2017 – Práve naše mesto bude v rámci Slovenska jedno z prvých s inteligentným parkovacím systémom. Funguje ako mobilná aplikácia, cez ktorú môže vodič zaplatiť za parkovanie na platených parkoviskách. To všetko jednoducho – bez potreby fyzických peňazí a použitia parkovacích automatov. 

Nenechajte sa oklamať v autoservise

AAAAuto

Bratislava, 21 marec 2017  (Sponzorované) – Prevádzka automobilu nie je len tankovanie, dolievanie zmesi do ostrekovačov a umývanie. Ak chcete aby vám auto vydržalo dlho, musíte sa oňho starať. Čím komplikovanejšie auto máte, tým je údržba finančne náročnejšia. Viete ako si správne vybrať servis? Pokiaľ chcete šetriť peniaze, čas a aj nervy tak vyberajte dôkladne. Spoločnosť AAA AUTO prináša rady ako sa pri servisovaní auta nenechať okabátiť.

Výhodné úvery pre nákup auta v AAA AUTO

AAAAuto

Liptovský Mikuláš 16. marec 2017 (Sponzorované) – Trend využívania trhovej sily v prospech zákazníkov sa začína prejavovať i pri poskytovaní pôžičiek na ojazdené automobily. Veľkí predajcovia typu AAA AUTO sú schopní pre svojich klientov vďaka veľkým ročným objemom vyjednať výrazne lepšie podmienky splácania, než by získali sami, a to ak by o úver žiadali v ich vlastnej banke. Množstvo zákazníkov, ktorí prichádzajú do autobazáru s už vypožičanými peniazmi, sa tak postupne znižuje.

Blokové čistenie ulíc na ružomberskom sídlisku Klačno

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ružomberok 8. marca 2017 – Zajtra 9. marca bude sa od 8. 00 h vykonávať blokové čistenie na ružomberskom sídlisku Klačno. Pôjde o ulice Klačno nad Fitkom, Smreková, Veterná párna a Lesná. Blokové čistenie bude vykonávať zmluvný partner TS, a.s. v spolupráci s oddelením technickej infraštruktúry mesta Ružomberok.

Ženy preferujú automobily jazdiace na benzín alebo naftu

aaaauto

Bratislava, 7. marca 2017 (Sponzorované)– Trendom dnešnej doby je rozvoj automobilov s alternatívnymi pohonmi, ktoré šetria naše peňaženky a prírodu. Ženy oproti mužom v tejto oblasti zaostávajú. Preferujú radšej autá jazdiace na benzín alebo naftu. Cítia sa v nich bezpečnejšie. Pocit bezpečia je i dôvodom prečo sa stále častejšie obzerajú po SUV autách, v ktorých prospech mierne klesá obľuba klasických kombíkov či hatchbackov. Vyplýva to zo štatistík najväčšieho predajcu ojazdených vozidiel AAA AUTO.

Geologický prieskm tunela Čebrať bude hotový koncom apríla

tunel čebrať

Bratislava/Likavka 23. februára 2017 – Inžinierskogeologický a hydrogeologický prieskum na tuneli Čebrať sa ukončí koncom apríla tohto roka. Ako povedal Ján Ďurišin, generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), musíme mať istotu, že riešenie, ktoré vyberieme ako najvhodnejšie z technického aj ekonomického hľadiska, sa bude dať na sto percent zrealizovať a bude dlhodobo fungovať. Práve na to potrebujeme podrobný prieskum a nepriestrelnú technickú analýzu.

Ženy aj muži chcú autá rovnakých farieb

AAA Auto

Bratislava, 14. februára 2017 (Sponzorované) – Dlhodobo zažitá predstava, že ženy kupujú iba červené autá už dávno neplatí. Dokonca, ženy i muži sa zhodujú vo výbere farby jazdenky a červená je až štvrtá preferovaná. V čom sa obe pohlavia výrazne líšia je výber pohonu auta. Ženy vsádzajú výrazne viac na benzín ako na naftu. U mužov je pomer vyrovnaný. Stále ale platí, že častejšie kupujú auto muži ako ženy, a to v 72 % prípadov. Vyplýva to z aktuálnych štatistík najväčšieho predajcu ojazdených automobilov na Slovensku AAA AUTO.

Zmeny v primestkej autobusovej doprave v Žilinskom kraj

ŽSK autobsu

ŽSK autobsu

Žilina 9. december 2016 Nové cestovné poriadky začnú platiť už túto nedeľu 11. decembra 2016. Ako informoval riaditeľ odboru dopravy Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Ivan Mokrý, v rámci prímestskej autobusovej dopravy dôjde aj tento rok k zmenám, ktoré zlepšia nadväznosť medzi jednotlivými druhmi verejnej dopravy a rozšíria dopravnú obsluhu o nové spoje a zastávky.

„Úpravy cestovných poriadkov realizujeme každý rok, a to po vzájomných rokovaniach ako s autobusovými, tak železničnými dopravcami. Diskutujeme vždy aj s predstaviteľmi obcí a miest a pripomienky zasielajú i samotní cestujúci, čo je pre nás veľmi dobrá spätná väzba,“ priblížil celý proces I. Mokrý.

Svetový deň pamiatky na obete dopravných nehôd

Uzatvorenie cesty pod Strečnom Foto: internet

Foto: internet

Slovensko 19. novembra 2016 – V roku 1993 vo Veľkej Británii si verejnosť po prvýkrát spomínala v tretiu novembrovú nedeľu na obete dopravných nehôd. Tento rok pripadá na 20. novembra a pri tejto príležitosti sa konajú pietne spomienky aj po celom Slovensku v katolíckych a evanjelických kostoloch tradične už niekoľko rokov.

 Cieľom je nielen uctiť si pamiatku obetí dopravných nehôd, ale aj preventívnou formou upozorniť všetkých účastníkov cestnej premávky na tragické následky porušenia zákona na cestnej komunikácii. Následky nezodpovedného správania v cestnej premávke nemusíme znášať len sami, môžu sa dotknúť aj iných a zostať trvalé. Pre pozostalých je náhla a nečakaná smrť blízkeho človeka emocionálne veľmi náročná a často traumatizujúca. Tragická udalosť sa nedá vrátiť späť a nie je ľahké sa s ňou vyrovnať. Vyhľadať preto pomoc blízkych, priateľov alebo odborníkov nie je známkou slabosti, práve naopak. Na druhej strane by nám to však malo  pripomenúť aj našu smrteľnosť a viac si vážiť život, ktorý máme,“ vysvetľuje policajná psychologička ministerstva vnútra.