Tip na výlet: Staromestské slávnosti v Žiline

Žilina 15. mája 2017 – Už budúci týždeň sa mesto Žilina a jeho obyvatelia dočkajú XXIII. ročníka Staromestských slávností. Kultúrne podujatie, ktoré sa koná pod záštitou primátora Žiliny Igora Chomu, aj tento rok prinesie do ulíc mesta množstvo zábavy, hudby, remesiel i viaceré sprievodné podujatia. Od štvrtka 25. mája do soboty 27. mája 2017 sa na pódiách More »

 

Category Archives: Automobilová doprava

V Liptove cestári bojovali aj s povodňami

Cesty Liptov

Liptov 23. máj 2017 Župní cestári v posledných dňoch intenzívne pracovali na obnove cesty v Demänovskej doline. V apríli odtrhla povodeň na dvoch päťdesiatmetrových úsekoch takmer polovicu vozovky a v ďalších miestach strhla krajnice, čím zničila približne tretinu vozovky. Stav cesty bol skontrolovať žilinský župan Juraj Blanár, ktorý uviedol, že spôsobené škody boli vo výške 150-tisíc eur.

Horský priechod Čertovica je prejazdný

policajné auto

Čertovica 13. mája 2017 – Od 13.00 hodiny dňa 13. mája 2017 je cesta I/72 v úseku Kráľová Lehota, okres Liptovský Mikuláš – horský priechod Čertovica prejazdná pre všetku dopravu bez obmedzenia. Cestná premávka pri obci Malužiná, okres Liptovský Mikuláš je riadená svetelnou signalizáciou cez pôvodný mostný objekt striedavo v jednom jazdnom pruhu. Informoval Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Škoda Fabia je najobľúbenejším autom medzi ojazdenými vozidlami

25 rokov po založení prevádzkuje AAA AUTO 41 pobočiek v štyroch krajinách, ďalšie otvorí v priebehu roka

AAAAuto

Bratislava 12. mája 2017 (Sponzorované) – Slováci kupujú autá s motormi s najnižším objemom, Česi najsilnejšie vozidlá, Poliaci dávajú ako jediní prednosť striebornej farbe auta a Maďari sa skôr vyhýbajú dieselom. Vyplýva to zo štatistík spoločnosti AAA AUTO, ktorá už v roku 2004 nastúpila cestu medzinárodnej expanzie vstupom na slovenský trh. Tento rok – 25 rokov od svojho založenia v Českej republike – prevádzkuje 41 pobočiek v štyroch krajinách a plánuje otváranie ďalších nových pobočiek v Poľsku.

Vlani prepravili autobusy 26 miliónov cestujúcich

Ariva Liorbus

Žilina 3. máj 2017 V roku 2016 využilo autobusy prímestskej dopravy v Žilinskom kraji 26.071.808 cestujúcich. V porovnaní s rokom 2015 ide o viac ako miliónový pokles.

Opravia aj niektoré cesty na Liptove

oprava ciest

Žilina 27. apríl 2017 Na najbližšom zasadnutí Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja predkladá župa návrh na vyčlenenie finančných prostriedkov vo výške 5.498.000 eur na modernizáciu dopravnej infraštruktúry na Kysuciach, Orave, Turci, Hornom Považí a v Liptove.

Dopravná situácia v Žilinskom kraji je neúnosná

NDS Hričovské Podhradie

Žilina 27. apríl 2017 Predseda ŽSK Juraj Blanár dnes rokoval so zástupcami petičného výboru za neodkladné dostavanie diaľnice D3/E75 v celom úseku od Žiliny po hranicu s Poľskom. Diskutovali o pretrvávajúcich problémoch na hlavných dopravných ťahoch na území kraja a neúnosnej dopravnej situácii, ktorá negatívne ovplyvňuje obyvateľov obcí a miest i samotný rozvoj ŽSK.

Dopravné obmedzenie na ceste I/59 v Ružomberku

polivcajné auto

Ružomberok 24. apríla 2017 – Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenie na ceste I/59 v Ružomberku. Od pondelka 24. apríla 2017 na ceste I/59 v Ružomberku v mestskej časti Biely Potok pokračuje výmena mostného záveru, nakoľko práce boli počas Veľkonočných sviatkov prerušené. Cestná premávka je vedená prostredníctvom cestnej svetelnej signalizácie do voľného jazdného pruhu.

Farba auta môže byť rizikom dopravnej nehody

AAAAuto

Bratislava/Praha, 24. apríla 2017  (Sponzrované) – Pri kúpe auta môžeme vyberať z množstva farebných odtieňov. Existuje však niečo ako ideálna farba pre auto? Je to individuálne, pre každého je najlepšia farba iná. Niektoré odtiene však majú určité nevýhody, iné naopak výhody napríklad menšie riziko dopravnej nehody.

Podozrenia so stačanými kilometrami na automobiloch

AAAAuto

Liptovský Mikuláš 22. apríla 2017 (Sponzorované)  – S podozrením so stáčanými kilometrami na automobiloch sa stretávajú aj predajcovia ojazdenýc automobilov. O skúsenostiach s týmito nekalými praktikami sa s redakciou www.liptovmagazin.eu podelil aj najväčší predajca ojazdených automobilov na Slovensku – AAA Auto, ktorý má svoju predajňu aj v Liptovskom Mikuláši. .Stáčanie kilometrov – video

Strečno bude prejazdne počas víkendu

polivcajné auto

Ružomberok/ Strečno 21. apríla 2017 – Prejazd na ceste I. triedy č. 18 medzi Vrútkami a Žilinou nebude nebude obmedzený počas nastávajúceho víkendu 22. a 23. apríla. Motoristi prejdu týmto úsekom bez problémov. V uplynulé víkendy bývala cesta uzatvorená z dôvodu práca na hradnom brale Strečno. Preto museli všetky druhy automobilov, ktoré išli v smere Vrútky – Žilina využívať obchádzkovú trasu cez Terchovú.