Koncert venovaný majstrovi Fullovi

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu. Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 More »

 

Category Archives: Automobilová doprava

Ženy aj muži chcú autá rovnakých farieb

AAA Auto

Bratislava, 14. februára 2017 (Sponzorované) – Dlhodobo zažitá predstava, že ženy kupujú iba červené autá už dávno neplatí. Dokonca, ženy i muži sa zhodujú vo výbere farby jazdenky a červená je až štvrtá preferovaná. V čom sa obe pohlavia výrazne líšia je výber pohonu auta. Ženy vsádzajú výrazne viac na benzín ako na naftu. U mužov je pomer vyrovnaný. Stále ale platí, že častejšie kupujú auto muži ako ženy, a to v 72 % prípadov. Vyplýva to z aktuálnych štatistík najväčšieho predajcu ojazdených automobilov na Slovensku AAA AUTO.

Zmeny v primestkej autobusovej doprave v Žilinskom kraj

ŽSK autobsu

ŽSK autobsu

Žilina 9. december 2016 Nové cestovné poriadky začnú platiť už túto nedeľu 11. decembra 2016. Ako informoval riaditeľ odboru dopravy Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Ivan Mokrý, v rámci prímestskej autobusovej dopravy dôjde aj tento rok k zmenám, ktoré zlepšia nadväznosť medzi jednotlivými druhmi verejnej dopravy a rozšíria dopravnú obsluhu o nové spoje a zastávky.

„Úpravy cestovných poriadkov realizujeme každý rok, a to po vzájomných rokovaniach ako s autobusovými, tak železničnými dopravcami. Diskutujeme vždy aj s predstaviteľmi obcí a miest a pripomienky zasielajú i samotní cestujúci, čo je pre nás veľmi dobrá spätná väzba,“ priblížil celý proces I. Mokrý.

Svetový deň pamiatky na obete dopravných nehôd

Uzatvorenie cesty pod Strečnom Foto: internet

Foto: internet

Slovensko 19. novembra 2016 – V roku 1993 vo Veľkej Británii si verejnosť po prvýkrát spomínala v tretiu novembrovú nedeľu na obete dopravných nehôd. Tento rok pripadá na 20. novembra a pri tejto príležitosti sa konajú pietne spomienky aj po celom Slovensku v katolíckych a evanjelických kostoloch tradične už niekoľko rokov.

 Cieľom je nielen uctiť si pamiatku obetí dopravných nehôd, ale aj preventívnou formou upozorniť všetkých účastníkov cestnej premávky na tragické následky porušenia zákona na cestnej komunikácii. Následky nezodpovedného správania v cestnej premávke nemusíme znášať len sami, môžu sa dotknúť aj iných a zostať trvalé. Pre pozostalých je náhla a nečakaná smrť blízkeho človeka emocionálne veľmi náročná a často traumatizujúca. Tragická udalosť sa nedá vrátiť späť a nie je ľahké sa s ňou vyrovnať. Vyhľadať preto pomoc blízkych, priateľov alebo odborníkov nie je známkou slabosti, práve naopak. Na druhej strane by nám to však malo  pripomenúť aj našu smrteľnosť a viac si vážiť život, ktorý máme,“ vysvetľuje policajná psychologička ministerstva vnútra.

Hlavným kontrolórom mesta L. Mikuláš je J. Fiedor

mikulas_zima

mikulas_zima

Liptovský Mikuláš 19. novembra 2016 -Na zasadnutí mestského parlamentu si poslanci zvolili hlavného kontrolóra. Stal sa ním Jozef Fiedor. Voľba sa vykonala tajným hlasovaním. Predtým si poslanci vypočuli prezentáciu kandidátov na funkciu. Následne zvolili do funkcie hlavného kontrolóra na obdobie šiestich rokov. Zároveň určili platové podmienky kontrolóra. Nový kontrolór preberie pomyselné žezlo od Bibiany Kuchárovej, ktorá sa k 30. septembru vzdala funkcie zo zdravotných dôvodov.

Benzínka znovu potrápi svedomie poslancov

mu_rk

mu_rk

Ružomberok 20. septembra 2016 – Mestské zastupiteľstvo v Ružomberku bude sa na svojom rokovaní 21. septembra zaoberať okrem iného aj predajom pozemkov pod benzínkou v blízkosti bývalého obchodného domu Hypernova. Tohto roku sa týmto predajom zaoberali aj v máji. Vtedy predaj neprešiel.

Kontrolný deň na diaľnici Hubová – Ivachnová

dialnica_likavka

dialnica_likavka

Likavka 24. mája 2016 – Kontrolný deň na výstavbe  úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová uskutočnil sa dnes na mieste stavby. Zúčastnil sa ho aj minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Minister Brecely, ako aj vedenie Národnej dialničnej spoločnosti a zhotoviteľ stavby.

Práce na dialničnom moste v Podturni sú v plnom prúde

obmedzenie_1

podtureň_most

Podtureň 12. mája 2016 – Národná diaľničná spoločnosť opravuje most na liptovskej D1. Počas prvých týždňov prác prebieha búranie pôvodného mostného zvršku – odstraňujeme zvodidlá, zábradlie, mostné betónové rímsy, oplotenie a mostné závery. 

Video z rekonštrukcie dialničného mosta v Podturni

Začali platiť dopravné obmedzenia do Jasnej

poliicajti_kontrola

poliicajti_kontrola

Demänovská Dolina 4. marca – V súvislosti s pretekami Svetového pohára v alpských disciplínach v obrovskom slalome v Jasnej začali platiť od piatku večera, 4. marca, dopravné obmedzenia.

Nový stroj zefektívni opravu výtlkov na mestských cestách

cesta_vytlky

cesta_vytlky

Liptovský Mikuláš 3. marca 2016 – Efektívnejšiu opravu výtlkov zabezpečí nový infražiarič, ktorý pribudol do výbavy Verejnoprospešných služieb (VPS). Vodiči prejdú po miestnych komunikáciách bezpečnejšie a cesty bez jaziev vydržia po oprave dlhšie.

Elektronická dialničná známka vstúpi do platnosti 1. januára

dialnica_mengusovce-fricovce_JR1GBBratislava – Od 1. januára 2016 vstupuje do platnosti elektronická diaľničná známka. Ročnú, 30-dňovú alebo 10-dňovú elektronickú diaľničnú známku si môžu motoristi zakúpiť veľmi jednoducho a rýchlo napríklad cez internetový portál www.eznamka.sk či prostredníctvom mobilnej aplikácie „eznámka“.