Fašiangovú bursu spojili so zabíjačkou

Liptovské Sliače 23. januára 2019 – Tradičná fašiangová pochpdozka – bursa sa uskutoční 25. januára v Liptovských Sliačoch. Jej súčasťou bude aj obecná zakáľačka. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Automobilová doprava

Diaľnica pri Ružomberku do roku 2022 nebude

Mesto Ružomberok podalo odvolanie voči územnému rozhodnutiu, ktoré je vydané na jeden stavebný objekt diaľnice D1 Hubová – Ivachnová

Diaľnica Hubová- Ivachnová

RUŽOMBEROK 31. júla 2019 –  Mesto Ružomberok a dolnoliptovské obce podali odvolanie voči čiastkovému územnému rozhodnutiu na stavebné objekty diaľnice D1 Hubová – Ivachnová, ktoré na návrh Národnej diaľničnej spoločnosti vydal príslušný Okresný úrad v Žiline. Vydané územné rozhodnutie sa vzťahuje  len na jeden most a nerieši novú časť trasy diaľnice D1 Hubová – Ivachnová. 

Tunel Čebrať znovu razia

Obnovili práce na diaľnici Hubová – Ivachnová

dialnica_likavka

Likavka 25. júla 2018 – Proces posudzovania vplyvu stavby na životné prostredie – EIA je na konci. Záverečné stanovisko Ministerstva životného prostredia je právoplatné, to znamená, že práce na pozastavených častiach úseku D1 Hubová – Ivachnová môžu pokračovať.

Pokyn na opätovné zahájenie prác na pozastavených častiach diaľnice D1 Hubová – Ivachnová v stredu 25. júla vydal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek.

https://youtu.be/3eWc8IRymr0

Stavať na diaľnici by sa nezačalo ani vtedy, keby nebol podaný rozklad

Diaľnica

Ružomberok 2. mája 2018 – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vo svojom vyjadrení minulý týždeň dokázala celej verejnosti, že sú jej blízke nielen nekompetentnosť, ale aj zavádzanie či klamstvo. Rozmeňme si to na drobné uvedením niekoľkých príkladov.

Výbor mestskej časti (v tomto prípade Hrboltová) nie je žiaden oficiálny orgán ani organizácia mesta Ružomberok. Nemá právnu subjektivitu, aby mohol podať rozklad. Ten je teda aktivitou osoby, ktorá je zhodou okolností aj poslankyňou mesta Ružomberok, čo je však v tomto prípade úplne irelevantné. Ako fyzická osoba – občan – využila svoje právo a podala rozklad (námietky).

Kto zavádza pri výstavbe diaľnice Hubová – Ivachnová?

dialnica_likavka

Bratislava/Ružomberok 27. apríla 2018  – Stanovisko mesta Ružomberok považuje Národná diaľničká spoločnosť (NDS) za zmätočné a neodôvodnené, pričom poškodzuje dobré meno NDS. Primátor mesta Igor Čombor v ňom uvádza nepresné, zavádzajúce a protichodné informácie. Uvádza sa v tlačovej správe, ktorú vydala NDS ako reakciu na informácie zverejnené v tlačovej správe, ktorú vydalo mesto Ružomberok.  Redakcia www.liptovmagazin.eu ju publikovala 25. apríla.

Mesto pre nestavanie diaľnice podáva podnet na stavebný dohľad

Diaľnica Hubová- Ivachnová

Ružomberok 25. apríla 2018 – V uplynulých dňoch je okolo stavby diaľnice D1 v úseku Hubová-Ivachnová veľký ruch. Bohužiaľ, nie stavebný. Vyjadrenia Národnej diaľničnej spoločnosti z minulého týždňa na adresu Ružomberka pobúrili obyvateľov mesta a regiónu, a hraničia s osočovaním.

Práce na diaľnici Hubová – Ivachnová predpokladajú obnoviť na jar

Diaľnica Hubová- Ivachnová

Bratislava 30. novembra 2017 – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podpísala  30. novembea so zhotoviteľom dodatok k dostavbe úseku diaľnice  D1 Hubová – Ivachnová. Podpísanie dodatku znamená, že zhotoviteľ bude môcť odštartovať práce na pozastavených častiach diaľnice hneď po ukončení procesu EIA.

Cieľom NDS a Ministerstva dopravy a výstavby SR je čo najskôr obnoviť práce na pozastavených častiach stavby úseku D1 Hubová – Ivachnová. Ak nepríde k odvolaniam, proces EIA by sa mal ukončiť na prelome januára a februára.

Blokáda dopravy na dolnom Liptove

Diaľnica Hubová- Ivachnová

Ružomberok 28. novembra 2017  –Dopravu na polhodinu zablokujú na hlavnom cestnom ťahu Ružomberok – Dolný Kubín v Likavke. Stane sa tak o 15. 30 h na priechode pre chodcov na výjazde z obce smerom na D. Kubín, v blízkosti tamojšej autobusovej zastávky.

Na účasť na blokáde vyzval svojich obyvateľov likavský starosta Marián Javorka.  Prihovoril sa im prostredníctvom miestneho rozhlasu. Zdôvodnil to tým, že ako samospráva nedostali informáciu od Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), kedy bude diaľničný úsek Hubová – Ivachnová dokončená.

Efektívnejšie a lacnejšie cestovanie prinesie integrovaná doprava

Autobusy v ŽSK

Žilina 15. november 2017 Žilinský samosprávny kraj intenzívne pracuje na projekte zavedenia integrovanej dopravy, ktorý počíta so spustením systému v roku 2019 v prvej etape na Kysuciach a Hornom Považí, následne v Turci, Liptove a na Orave.

„Spolu s krajským mestom Žilina sme založili samostatnú spoločnosť Integrovaná doprava Žilinského kraja, ktorá už je zapísaná aj v obchodnom registri a aktuálne pripravuje všetky potrebné náležitosti, aby mohla reálne začať fungovať. Ide však o náročný proces, je potrebné prispôsobiť naše prímestské autobusy s vlakmi a mestskou hromadnou dopravou tak, aby cestujúci pocítili len jedinú zmenu, a to zníženú cenu lístkov a efektívnejšie prestupy,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár.  

Pokračovať vo výstavbe úseku diaľnice Hubová – Ivachnová by mohli začať vo februári 2018

dialnica_likavka

Bratislava 2. novembra 2017 – Proces  posudzovania vplyvu stavby diaľnice  D1 Hubová – Ivachnová na životné prostredie – EIA  dospel do záverečnej fázy. Národná diaľničná spoločnosť  (NDS) predložila v pondelok 30. októbra hotovú uvedenú správu na Ministerstvo životného prostredia SR. Verejné prerokovanie správy EIA sa predpokladá začiatkom decembra 2017. Informovala NDS prostredníctvom svojej internetovej stránky.

Dokončenie diaľnice na dolnom Liptove je v nedohľadne

Blokovanie cesty Likavka

Ružomberok 23. októbra 2017 –  Opätovné ohrozenie ďalšieho deklarovaného termínu dokončenia diaľnice pri Ružomberku v roku 2021, nielen neschopnosť, no aj nečinnosť Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), ale aj veľmi smutný scenár zakonzervovania podstatnej časti úseku D1 Hubová-Ivachnová. Takýto pohľad poskytol ružomberskej radnici zhotoviteľ diela, spoločnosť OHL-ŽS, o ktorom taktiež informujú v otvorenom liste aj ministra dopravy Arpáda Érseka.

Tento stav je pre Liptov neakceptovateľný, preto má ružomberská radnica niekoľko zásadných otázok „k údajnému intenzívnemu riešeniu zo strany NDS, a.s.“…