Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 30. marca 2017 – Rôzne športové a kultúrne podujatia sú pripravené pre obyvateľov a návštevníkov regiónu Liptova. Rozdelili sme ich  podľa okresov. Počas víkendu ožijú v Stankovanoch a vo Vlkolínci jarné zvyky spojené s vynášaním Murieny.   More »

 

Category Archives: Základné školy

Kreatívni Tatranskí rytieri sa pustili do ekologických aktivít

Stankovany 21. marca 2017 – Environmentálny projekt Tatranskí rytieri je už v plnom prúde. Vyše 300 šikovných školských tried sa podieľa na ekologických aktivitách, ktorými pomáhajú zlepšovať naše životné prostredie. Žiaci základných a stredných škôl nelenia a vymýšľajú prospešné aktivity. Pozrite si niekoľko príkladov, ako sa dá dopomôcť nášmu prostrediu aj malými krôčikmi.

Na ružomberských školách zlepšia separovaný zber

ružomberok školy

Ružomberok 17. februára 2017) – V rámci dobrej spolupráce papierenského podniku Mondi SCP Ružomberok s miestnou samosprávou daroval jeden z najväčších zamestnávateľov regiónu 60 odpadkových košov na separovaný zber do ružomberských škôl.

Dar na podporu ekológie odovzdali zástupcovia papierní do rúk riaditeľom 19 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Ružomberok tento týždeň. Ide o moderné nášľapné koše s tromi priehradkami na papier, plasty, ako aj kovové obaly. Budú umiestnené na chodbách materských a základných škôl. „Cieľom je viesť deti a mládež už od útleho veku k tomu, aby si vytvorili vzťah k šetreniu životného prostredia aj formou separovania recyklovatelného odpadu,“ povedal asistent primátora mesta Michal Praženica.

Vianočný koncert SZUŠ Jánoš

ZUŠ Jánboš

ZUŠ Jánboš

Ružomberok 14. decembra 2016 – Súkromná základná umelecká škola Janoš v Ružomberku pripravila Vianočny koncert, ktory sa uskutočni 15. decembra o 16. 30 h v priestoroch Kulturneho domu Andreja Hlinku v Ruzomberku.

Informoval Martin Buzna zo Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš.

(red)

Adventný dobročinný večierok v L. Sliačoch

adventný večierok v L. Sliačoch

adventný večierok
v L. Sliačoch

Liptovské Sliače 11. decembra 2016 – Už 7. ročník  Adventného dobročinného večierka uskutočnil sa 11. decembra v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch. Prišlo tam okolo 500 ľudí. Medzi nimi boli najmä rodičia, starí rodičia detí, ktoré sa predstavili v kultúrnom programe.

Podujatie otvoril zástupca starostu obce L. Sliače Pavel Bartík. V pestrom programe sa predstavili žiaci Materskej školy, Základnej školy Jozefa Hanulu. O priazeň publika sa uchádzali aj spevácka skupina seniorov Salatín a mužská spevácka skupina Sliačania. Predstavil sa aj detský folklórny súbor Sliačanček. Adventný večierok – fotogaléria

Prvý ročník súťaže Tatranskí rytieri je otvorený

tatranskí rytieri

tatranskí rytieri

Banská Bystrica 21. novembra 2016 – Na školy v týchto dňoch zavítal jedinečný environmentálny projekt Tatranskí rytieri, ktorý má za cieľ výchovu a vzdelávanie našich najmladších k ochrane prírody. Okrem edukačnej hodnoty projekt povzbudzuje žiakov k prijatiu reálnych akčných krokov pre zachovanie čistého životného prostredia. Stať sa hrdinom, ba priam „rytierom“ vo vzťahu k prírode môžu všetci žiaci základných a stredných škôl už počas školského roka 2016/2017.

Školy na celom Slovensku majú možnosť zapojiť sa do súťaže Tatranskí rytieri pomocou elektronickej prihlášky na stránke www.tatrytieri.sk do 30. novembra. Všetkým prihláseným školám budú následne doručené edukačné materiály spojené s aktivitami projektu.

Pasovanie za žiaka

ZŠ J- Hanulu L. Sliače 2016

ZŠ J- Hanulu L. Sliače 2016

Liptovské Sliače 5. septembra 2016 – Pasovanie za žiaka sprevádzalo začiatok nového školského rok a2016/2017 v Základnej škole J. Hanulu (ZŠ) v Liptovských Sliačoch. Fotogaléria

Udržujú majálesové zvyky

sliace_juniáles

sliace_juniáles

Liptovské Sliače 26. jäna 2016 – Krojovaný sprievod žiakov deviateho ročníka vydal sa popoludní 26. júna do ulíc v Liptovských Sliačov. Začal sa pri tamojšej základnej škole a viedol smerom do Pažíť a vrátil sa ku kultúrnemu domu.Fotogaléria

Folklórny súbor Liptov oslávi v tomto roku 70. výročie vzniku sériou podujatí

fsliptov_muriena

fsliptov_muriena

Ružomberok 20. júna 2016 – Folklórny súbor Liptov z Ružomberka si v tomto roku pripomína 70. výročie od svojho založenia. Radí sa tak medzi najstaršie folklórne zoskupenia svojho druhu na Slovensku. „Významné jubileum súboru si chceme pripomenúť niekoľkými podujatiami pre verejnosť, ktoré ponesú spoločný názov Folklórny súbor Liptov – 70 podôb jari,“ informoval riaditeľ a choreograf FS Liptov Igor Littva.

Ružomberská cirkevná základná škola má štvrťstoročie

DSC_0460Ružomberok 25. mája 2016 – Základná škola sv. Vincenta v Ružomberku si v tomto roku pripomína 25. výročie založenia . Pri tejto príležitostí sa  stredu 25. mája slávnostná akadémia. Jej súčasťou bola svätá omša v tamojšom kostole sv. Ondreja. Celebroval ju emeritný biskup Andrej Imrich. Zúčastnili sa jej okrem žiakov, pedagógov, aj rodičia a hostia.Fotogaléria -akadémia

Fotogaléria – svätá omša,  


Ružomberská cirkevná škola jubiluje

škola img69f21136761abf013cd3

škola

Ružomberok 24. mája 2016 – Základná škola sv. Vincenta v Ružomberku si v tomto roku pripomína 25. výročie založenia. Pri tejto príležitostí bude dňa v stredu 25. mája vo farskom Kostole sv. Ondreja o 9.00 hodine svätá omša. Po nej bude v kine Kultúra nasledovať slávnostný program.