Fašiangovú bursu spojili so zabíjačkou

Liptovské Sliače 23. januára 2019 – Tradičná fašiangová pochpdozka – bursa sa uskutoční 25. januára v Liptovských Sliačoch. Jej súčasťou bude aj obecná zakáľačka. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Základné školy

Vianočný koncert žiakov z L. Sliačov

LS koncert

Liptovské Sliače 22. decembra 2017 – Talenty žiakov Základnej umeleckej školy Jozefa Hanulu predstavili 22. decembra na vianočnom koncerte, ktorý uviedli v tamojšom kultúrnom dome.

Prezentovali sa aj žiaci zo Základnej  umeleckej školy Dotyk. Členovia jej dramatického odboru si pripravili si scénku Rysavá jalovica.

Študenti šíria dobré meno Katolíckej univerzity v Ružomberku

Hospic

Ružomberok 20. septembra (TK KBS)  – Už niekoľko rokov Fakulta zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku (FZ KU) úspešne spolupracuje s Hospicom sv. Jána N. Neumanna v Prachaticiach v Českej republike. Študenti Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku absolvujú v spomenutom hospici niekoľkomesačnú odbornú stáž. Tento rok adresoval riaditeľ hospicu Robert Huneš rektorovi KU slová pochvaly na adresu dvoch študentiek fakulty. 

Hokejovú triedu otvorili znovu v L. Mikuláši

Výučba ľadového hokeja na Základnej škole M. R. Martákovej v L. Mikuláši

Kľúčové slová: hokej, deti, školstvo, Liptov,vzdelávanie

Hokejová trieda v L. Mikuláši

Liptovský Mikuláš 5. septembra – V Liptovskom Mikuláši po niekoľkých rokoch opäť otvorili hokejovú triedu pre mladé talenty. Do školských lavíc na Základnej škole M. R. Martákovej tak včera zasadli v jednej triede piataci v tričkách s logom MHK 32. Vyučovanie tu budú s hokejovou prípravou kombinovať 20 žiaci, z nich je jedno dievča. Trieda vznikla v roku, keď organizovaný hokej v meste oslavuje 85. výročie.

Vyjadri sa umením

ZŠ Ľubela

Ľubela 8. júla 2017 -Vernisáž fotiek, ktoré vytvorili žiaci Základnej školy s materskou školou Ľubeli v rámci projektu Vyjadri sa umením, uskutočnila sa v tamojšej škole. Tento projekt má za cieľ rozvíjať umelecké schopnosti žiakov a študentov a to v oblasti fotografie a literárnej prípravy na film.

Zlaté detské hlasy

Slávik Slovenska

Ružomberok 14. mája 2017 – Okresné kolo 27. ročníka speváckej súťaže Slávik Slovenska uskutočnilo sa v Ružomberku.  Predstavilo sa na ňom 33 detí, ktoré boli víťazmi školských kôl.

Kreatívni Tatranskí rytieri sa pustili do ekologických aktivít

Stankovany 21. marca 2017 – Environmentálny projekt Tatranskí rytieri je už v plnom prúde. Vyše 300 šikovných školských tried sa podieľa na ekologických aktivitách, ktorými pomáhajú zlepšovať naše životné prostredie. Žiaci základných a stredných škôl nelenia a vymýšľajú prospešné aktivity. Pozrite si niekoľko príkladov, ako sa dá dopomôcť nášmu prostrediu aj malými krôčikmi.

Na ružomberských školách zlepšia separovaný zber

ružomberok školy

Ružomberok 17. februára 2017) – V rámci dobrej spolupráce papierenského podniku Mondi SCP Ružomberok s miestnou samosprávou daroval jeden z najväčších zamestnávateľov regiónu 60 odpadkových košov na separovaný zber do ružomberských škôl.

Dar na podporu ekológie odovzdali zástupcovia papierní do rúk riaditeľom 19 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Ružomberok tento týždeň. Ide o moderné nášľapné koše s tromi priehradkami na papier, plasty, ako aj kovové obaly. Budú umiestnené na chodbách materských a základných škôl. „Cieľom je viesť deti a mládež už od útleho veku k tomu, aby si vytvorili vzťah k šetreniu životného prostredia aj formou separovania recyklovatelného odpadu,“ povedal asistent primátora mesta Michal Praženica.

Vianočný koncert SZUŠ Jánoš

ZUŠ Jánboš

ZUŠ Jánboš

Ružomberok 14. decembra 2016 – Súkromná základná umelecká škola Janoš v Ružomberku pripravila Vianočny koncert, ktory sa uskutočni 15. decembra o 16. 30 h v priestoroch Kulturneho domu Andreja Hlinku v Ruzomberku.

Informoval Martin Buzna zo Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš.

(red)

Adventný dobročinný večierok v L. Sliačoch

adventný večierok v L. Sliačoch

adventný večierok
v L. Sliačoch

Liptovské Sliače 11. decembra 2016 – Už 7. ročník  Adventného dobročinného večierka uskutočnil sa 11. decembra v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch. Prišlo tam okolo 500 ľudí. Medzi nimi boli najmä rodičia, starí rodičia detí, ktoré sa predstavili v kultúrnom programe.

Podujatie otvoril zástupca starostu obce L. Sliače Pavel Bartík. V pestrom programe sa predstavili žiaci Materskej školy, Základnej školy Jozefa Hanulu. O priazeň publika sa uchádzali aj spevácka skupina seniorov Salatín a mužská spevácka skupina Sliačania. Predstavil sa aj detský folklórny súbor Sliačanček. Adventný večierok – fotogaléria

Prvý ročník súťaže Tatranskí rytieri je otvorený

tatranskí rytieri

tatranskí rytieri

Banská Bystrica 21. novembra 2016 – Na školy v týchto dňoch zavítal jedinečný environmentálny projekt Tatranskí rytieri, ktorý má za cieľ výchovu a vzdelávanie našich najmladších k ochrane prírody. Okrem edukačnej hodnoty projekt povzbudzuje žiakov k prijatiu reálnych akčných krokov pre zachovanie čistého životného prostredia. Stať sa hrdinom, ba priam „rytierom“ vo vzťahu k prírode môžu všetci žiaci základných a stredných škôl už počas školského roka 2016/2017.

Školy na celom Slovensku majú možnosť zapojiť sa do súťaže Tatranskí rytieri pomocou elektronickej prihlášky na stránke www.tatrytieri.sk do 30. novembra. Všetkým prihláseným školám budú následne doručené edukačné materiály spojené s aktivitami projektu.