Koncert venovaný majstrovi Fullovi

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu. Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 More »

 

Category Archives: Zdravotnícke zariadenia

Policajti prídu darovať krv do ružomberskej nemocnice

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 19. decembra 2016 – O zložitej situácii s krvou v Ústrednej vojenskej nemocnici – FN  (ÚVN FN) v Ružomberku  vás  informovali už viackrát.

 „V lete sme takmer každý týždeň posielali do médií urgentné výzvy pre darcov. Blížia sa však vianočné sviatky, ktoré so sebou prinášajú vysoké riziko potreby krvných jednotiek (začiatok lyžiarskej sezóny, množstvo turistov v regióne, zvýšený počet úrazov…). Práve cez sviatky však každoročne vzniká takzvané „darcovské okno“, počas ktorého naši hematológovia evidujú znížený počet darcov,“ uviedla hovorkyňa ÚVN – FN Petra Dišková.

Dobudovanie urgentného príjmu v Liptovskej nemocnici

prístavba nemocnice v l. mikuláši

prístavba nemocnice
v l. mikuláši

Liptovský Mikuláš 17. novembra 2016 Dobudovanie urgentného príjmu v Liptovskej nemocnici v Liptovskom Mikuláši  je prioritou Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Konštatoval to počas kontrolného dňa, ktorý sa uskutočnil 16. novembra.

Riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková zdôraznila, že technika bude spĺňať prísne európske normy a parametre. „Vzniknú tu úplne nové jednotky úrazovej starostlivosti, všeobecnej urgentnej starostlivosti, samozrejmosťou budú odborné ambulancie a ďalšie nevyhnutné priestory,“ opísala A. Majbíková.

Naliehavá výzva pre darcov krvi

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 25. októbra 2016 – S naliehavou výzvou na darcov krvi krvných skupin : O Rh pozitív , O  Rh pozitív a A Rh pozitív, sa obracia Ústredná vojenská nemocnica – Fakultná nemocnica (ÚVN FN) Ružomberok. Uvedené krvné skupiny má nemocnica nedostatok. Darovať krv je možne každý pracovný deň , až do piatka 28. októbra  od 7. 00 do 10. 00 h. Informovala hovorkyňa ÚVN – FN Petra Dišková.

Škúlenie detí bude diagnostikovať nový prístroj v nemocnici

Ružomberok 14. októbra 2016 – Riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Ing. Martin Kultan  slávnostne odovzdal dňa 14. októbra Očnej klinike Ústrednej vojenskej nemocnice Ružomberok – FN (ÚVN SNP) prístroj Synoptofor. Zdravotná poisťovňa Dôvera darovala ÚVN SNP Ružomberok – FN finančné prostriedky na zakúpenie tohto prístroja, za umiestnenie sa na prvom mieste  v prieskume a hodnotení pacientov všetkých fakultných nemocníc na Slovensku za rok 2015.

Vylepšia vybavenie na očnej klinike v Ružomberku

oci-indexRužomberok 13. októbra 2016 – Prístroja Synoptofor  slávnostne odovzdajú  v piatok 14. októbra o 11. 00 h v priestoroch Očnej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice Ružomberok – FN.Finančné prostriedky na zakúpenie prístroja Synoptofor darovala ÚVN SNP Ružomberok – FN zdravotná poisťovňa Dôvera za umiestnenie sa na prvom mieste  v prieskume a hodnotení pacientov všetkých fakultných nemocníc na Slovensku za rok 2015.

V ružomberskej vojenskej nemocnici majú nedostatok krvi

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 5. októbra 2016 – S nedostatkom krvi naďalej zápasí Ústredná vojenská nemocnica SNP – Fakultná nemocnica (ÚVN SNP FN )v Ružomberku.  Znovu sa obracia o pomoc na darcov.

Zmena odberového dňa krvi vo vojenskej nemocnici

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 12. septembra 2016 – Situácia s krvou v Ústrednej vojenskej nemocnici – Fakultnej nemocnici (ÚVN FN) v Ružomberku je po letných mesiacoch aj naďalej kritická. Preto je pre ňu dôležitý každý jeden deň, kedy darcovia môžu prísť darovať krv.

Nový šéf v Ústrednej vojenskej nemocnici-FN v Ružomberku

logo uvn

logo uvn

Ružomberok 6. septembra 2016 – Nového riaditeľa má od začiatku septembra Ústredná vojenská nemocnica -Fakultná nemocnica (ÚVN – FN) v Ružomberku, ktorým je Ing. Peter Rendek. Nahradil vo funkcii MUDr. Joezfa Ježíka, ktorý je aj poslancom za SMER – SD. V súvislosti s touto zmenou je od dnes uvedený ako riaditeľ ÚVN FN Ing. P. Rendek. Pri tomto mene chybuje fotografia, ostatní ľudia vedenia ju majú.

Nedostatok krvi v Ústrednej vojenskej nemocnici

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 22. augusta 2016 – Veľký nedostatok krvi má Ústredná vojenská nemocnica – Fakultná nemocnica (ÚVN- FN) v Ružomberku.   Krv môžete darovať od 22. do 26. augusta od 7. 00 do 12. 00 h na tamojšej transfúznej stanici. 

Nemocnica potrebuje súrne krv

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 3. júla 2016 – Ústredná vojenská nemocnica SNP (ÚVN SNP) Ružomberok –Fakultná nemocnica  naliehavo prosí darcov krvi, aj prvodarcov, z celého Slovenska, aby prišli v prípade ich možnosti darovať krv.