Oslavy Liptova – Liptovfest

Liptovský Mikuláš 24.  júla 2017 – LIPTOVFEST – festival dobrej zábavy, jedla a zážitkov uplynulý víkend v Liptovskom Mikuláši navštívilo takmer štyritisíctristo ľudí. Liptákom sa spolu s návštevníkmi podarilo vytvoriť Slovenský rekord v lyžičkovom tanci a predstavili región v tom najlepšom svetle. More »

 

Category Archives: Cirkev

Pomôžte rodine, ktorej zhorel dom v Jalovci

Jalovec

Bobrovec 20. júla 2017 – Je vyhlásená pomoc pre rodiny Jalovca, ktoré 19. júla postihol požiar, z domu ostali      obvodové múry.

Štvorica kňazov sa zotavuje z pádu v Alpách

Taliansko/Slovensko 20. júla (RV)-  Vďaka voči Bohu, záchranárom ako aj všetkým známym i neznámym, ktorí sa zjednotili v modlitbe zaznieva z úst slovenského jezuitu pátra Petra Dubovského, jedného zo štyroch horolezcov, ktorí zázračne prežili pri utorňajšom nešťastí v oblasti Mont Blancu.

Škola autentických sŕdc

Važec 2. júla 2017 – V júli sa ukončí jednoročná formácia mladých v Škole autentických sŕdc (ŠAS) vo Važci. Účastníci absolvovali sedem víkendov formácie v oblasti duchovného sprevádzania (poradenstva), ktorú uzavrú letnou školou, na ktorej budú zaujímaví domáci i zahraniční hostia. Letná škola začína práve dnes.

Primície V. Duboveckého v L. Sliačoch

Dubovecký primície L. Sliače

Liptovské Sliače 18. júna 2017 – Primičná slávnosť Bystríka Duboveckého (25 rokov) z Liptovských Sliačov sa uskutočnila v nedeľu 18. júna v jeho rodnej obci. Jej miestom bol amfiteáter v Pažitiach.

Spomienkové podujatie na básnika Janka Silana bude vo Važci

Janko Silan

Važec 15. mája (TK KBS)  – Farnosť Važec a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže pozývajú 16. mája 2017 na podujatie pod názvom (NE)OBJAVENÝ JANKO SILAN, kňaz, básnik – pri príležitosti 33. výročia jeho smrti. Program sa začne pri hrobe Janka Silana o 16.30 h. O 17. 00 h bude svätá omša v kostole. Po svätej omši bude program o 18:00 h pokračovať spoločenským večerom v Diecéznom centre.

Inšpiratívny Týždeň kresťanskej kultúry 2017 v Ružomberku

Ekuménia

Ružomberok 10. mája 2017 – Občianske združenie Vzdelávanie umením – EduArt v spolupráci s Katolíckou univerzitou a so spoločnosťou Ježišovou zorganizovalo od 2. do 7. mája druhý ročník podujatí s kresťanským obsahom a so širokým žánrovým rozptylom pod názvom Týždeň kresťanskej kultúry (TKK).

Koncertom zavŕšili Týždeň kresťanskej kultúry v Ružomberku

Študenti Katedry hudby KU Ružomberok

Ružomberok 7. mája 2017 – Diela Antonia Vivaldiho v podaní pedagógov a študentov Katedry hudby Pedagogickej fakultry Katolíckej univerzitx (KU) v a Komorného orchestra Zýkladnej umeleckej školy  Ľ. Fullu v Ružomberku zazneli 7. mája v tamojšej synagóge.  Dirigovala Zuzana Zahradníková.Video z koncertu

Pamätná medaila za podporu evanjelickej cirkvi

Primátor J. Blcháč

Liptovský Mikuláš 25. apríla 2017 – Pri príležitosti 500. výročia reformácie udelilo Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi a.v.(ECAV) na Slovensku primátorovi Liptovského Mikuláša Jánovi Blcháčovi pamätnú medailu Martina Luthera.

Chcela by som letieť

Blahoslavená Zdenka

  Ružomberok 22. apríla 2017 – Divadelná inscenácia Chcel(a) by som letieť … vznikla pri príležitosti 100. výročia od narodenia blahoslavenej Zdenky Schelingovej (24. 12. 1916). Je pripomienkou jej života ako cesty s pohľadom upretým k nebu, života naplneného túžbou letieť vždy vyššie a vyššie – k Bohu.

Týždeň kresťanskej kultúry bude v Ružomberku

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 20. apríla (TK KBS) –  Upriamiť pozornosť na kresťanský hodnotový systém a jeho prejavy v živote chce aj tentoraz Týždeň kresťanskej kultúry, ktorý chystajú na viacerých miestach v Ružomberku. Po úspešnom úvodnom ročníku ho aj tento rok chystá občianske združenie EduArt v spolupráci s Katolíckou univerzitou (KU) a Spoločnosťou Ježišovou.