Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti. More »

 

Category Archives: Cirkev

Spomienkové podujatie na básnika Janka Silana bude vo Važci

Janko Silan

Važec 15. mája (TK KBS)  – Farnosť Važec a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže pozývajú 16. mája 2017 na podujatie pod názvom (NE)OBJAVENÝ JANKO SILAN, kňaz, básnik – pri príležitosti 33. výročia jeho smrti. Program sa začne pri hrobe Janka Silana o 16.30 h. O 17. 00 h bude svätá omša v kostole. Po svätej omši bude program o 18:00 h pokračovať spoločenským večerom v Diecéznom centre.

Inšpiratívny Týždeň kresťanskej kultúry 2017 v Ružomberku

Ekuménia

Ružomberok 10. mája 2017 – Občianske združenie Vzdelávanie umením – EduArt v spolupráci s Katolíckou univerzitou a so spoločnosťou Ježišovou zorganizovalo od 2. do 7. mája druhý ročník podujatí s kresťanským obsahom a so širokým žánrovým rozptylom pod názvom Týždeň kresťanskej kultúry (TKK).

Koncertom zavŕšili Týždeň kresťanskej kultúry v Ružomberku

Študenti Katedry hudby KU Ružomberok

Ružomberok 7. mája 2017 – Diela Antonia Vivaldiho v podaní pedagógov a študentov Katedry hudby Pedagogickej fakultry Katolíckej univerzitx (KU) v a Komorného orchestra Zýkladnej umeleckej školy  Ľ. Fullu v Ružomberku zazneli 7. mája v tamojšej synagóge.  Dirigovala Zuzana Zahradníková.Video z koncertu

Pamätná medaila za podporu evanjelickej cirkvi

Primátor J. Blcháč

Liptovský Mikuláš 25. apríla 2017 – Pri príležitosti 500. výročia reformácie udelilo Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi a.v.(ECAV) na Slovensku primátorovi Liptovského Mikuláša Jánovi Blcháčovi pamätnú medailu Martina Luthera.

Chcela by som letieť

Blahoslavená Zdenka

  Ružomberok 22. apríla 2017 – Divadelná inscenácia Chcel(a) by som letieť … vznikla pri príležitosti 100. výročia od narodenia blahoslavenej Zdenky Schelingovej (24. 12. 1916). Je pripomienkou jej života ako cesty s pohľadom upretým k nebu, života naplneného túžbou letieť vždy vyššie a vyššie – k Bohu.

Týždeň kresťanskej kultúry bude v Ružomberku

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 20. apríla (TK KBS) –  Upriamiť pozornosť na kresťanský hodnotový systém a jeho prejavy v živote chce aj tentoraz Týždeň kresťanskej kultúry, ktorý chystajú na viacerých miestach v Ružomberku. Po úspešnom úvodnom ročníku ho aj tento rok chystá občianske združenie EduArt v spolupráci s Katolíckou univerzitou (KU) a Spoločnosťou Ježišovou.

Trojdnie pokračuje Veľkým piatkom – dňom utrpenia a smrti Ježiša Krista

ukrižovanie Krista

Liptov 14. apríla 2017 – Veľkonočné trojdnie pokračuje Veľkým piatkom – dňom utrpenia, ukrižovania a smrti Ježiša Krista. V rímskokatolíckych chrámoch sa v tento deň neslúži svätá omša, oltáre sú bez chrámového rúcha. Všetci veriaci sa postia od mäsitých pokrmov a najesť sa možno za deň len raz do sýtosti.

Obrad umývania nôh na Zelný štvrtok

Zelený štvrtok

Slovensko 13. apríla 2017 – Veľká noc je najstarším a najvýznamnejším sviatkom kresťanského cirkevného roka, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Veľká noc nadväzuje na židovské veľkonočné sviatky – paschu, ktoré sa slávili od 14. do 21. dňa v mesiaci nisan (náš marec až apríl) na pamiatku oslobodenia izraelského národa z egyptského otroctva.

Divadelnú inscenáciu o blahoslavenej Z. Schelingovej uvedú aj v Ružomberku

Bratislava 2. apríla (TK KBS) – Tanečné divadlo ATak pripravilo ďalšie predstavenie. Je ním divadelná inscenácia Chcel(a) by som letieť … vznikla pri príležitosti 100. výročia od narodenia blahoslavenej Zdenky Schelingovej (24. 12. 1916).  Ružomberské publikum ju uvidí redstavenie sa uskutoční 21. apríla 2017 o 19. 15 vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku. Vstupenky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok.

Začala sa celoslovenská kampaň Deväť mesiacov pre život

Bratislava 26. marca (TK KBS)  – V sobotu 25. marca 2017 sa začal druhý ročník celoslovenskej kampane “9 mesiacov za život”. V minulom roku sa zapojilo 1200 dobrovoľníkov na 50 miestach. Pokojnou prítomnosťou a modlitbou zviditeľňovali dieťa ako najdrahší dar a hodnotu, ktorú treba zo všetkých síl chrániť. “Úsilie a modlitby boli korunované veľkou radosťou, že štyri zdravotné zariadenie prestali ponúkať interrupcie,” informujú organizátori kampane.