Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Cirkev

Gospelový festival potrvá do nedele v Ružomberku

BCC

Ružomberok 10. februára 2017 – Druhý ročník úspešného benefičného festivalu je zameraný na podporu Klubu Kĺbik, ktorý sa zaoberá pomocou deťom s reumatizmom, Gospel fest začala sa dnes v Ružomberku. Otvorili ho svätou omšou, ktorá sa uskutočnila vo farskom kostole sv. Ondreja. Po nej o 20. 30 h začali sa tvorivé dielne pod vedením sestier Faustíny, otca Jána Buca, otca Jozefa Žvandu a animátorov eRko.

Hlavný gospelový porgram uskutoční sa v sobotu 11. februára v Aule Jána Pavla II. na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Predstavia sa v ňom skupiny BCC Worship, Timothy, F6 a The Elements. Program ukončia približne o 20. 00 h.

Mládežníci rozohrajú Ružomberok gospelovou hudbou

Fospel fest

Ružomberok 10. februára 2017 – Netradičný hudobný festival s medzinárodnou účasťou podporí deti s reumatizmom a ich
rodiny. Na festivale privítame vzácnych hostí, ktorí budú viesť workshopy o viere. Účastníci spoznajú rôzne gospelové skupiny.

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) organizujú druhý ročník netradičného festivalu Gospelfest, ktorý bude od 10. do 12. februára v Ružomberku. Jedným z cieľov je aj poukázať na gospelovú tvorbu slovenských interpretov, pretože sa v nej
skrýva okrem modlitby aj posolstvo lásky, dobro, pokoj a pohoda. Tieto prvky dnes v hudobnom priemysle často absentujú.

Do kňažského seminára sa môžete prihlásiť do koncafebruára

kňažské povolanie

Spišská Kapitula 31. januára 2017 (TK KBS) –  Všetci chlapci a muži, ktorí v sebe cítia kňazské povolanie, sa môžu do konca februára tohto roka prihlásiť do Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Prihláška sa podáva prostredníctvom vlastného farára.

Rektor Katolíckej univerzity poďakoval za prosby za jej študentov a zamestnancov

Jarab, rektor KU

Ružomberok 30. januára 2017 (TK KBS) –  Vo viacerých slovenských farnostiach sa pri nedeľných svätých omšiach čítal list rektora Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku Mons. Jozefa Jaraba a zazneli prosby za študentov a zamestnancov univerzity. Posledná januárová nedeľa sa opäť slávila ako Nedeľa KU.
 

Posledná januárová nedeľa bude aj tentoraz venovaná Katolíckej univerzite

 

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 27. januára (TK KBS)  – Posledná januárová nedeľa 29. januára 2017 bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU). Zmyslom slávenia „Nedele KU“ je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú KU. Veriaci sú pozvaní k tomu, aby sa v tento deň spojili v modlitbách za jedinú katolícku univerzitu na Slovensku.

Jubilejný rok sv. Martina v Spišskej diecéze

sv. Martin

Ružomberok 24. januára 2017 – Tento rok je v Spišskej diecéze  Jubilejným rokom  sv. Martina. Pri tejto príležitosti oslovil spišský diecézny biskup Štefan Sečka bratov kňazov, zasvätené osoby a celý boží ľud Spišskej diecézy. V ktorom vyzdvihuje prínos sv. Martina pre veriacich. Zdôvodňuje v ňom vyhlásenie Jubilejného roka sv. Martina v Spišskej diecéze.

List rektora KU Jozefa Jaraba z príležitosti Nedele Katolíckej univerzity

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 24. januára (TK KBS) –  Posledná januárová nedeľa 29. januára 2017 bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU). Zmyslom slávenia „Nedele KU“ je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite.

Veriaci sú pozvaní k tomu, aby sa v tento deň spojili v modlitbách za jedinú katolícku univerzitu na Slovensku. V plnom znení prinášame list rektora KU Jozefa Jaraba.

Hokejový zápas kňazov

diecéza

Ružomberok 23. januára (TK KBS a red)  – Ornáty vymenili za hokejovú výstroj. Na ľadovej ploche zimného štadióna v Ružomberku v sobotu proti sebe nastúpili kňazi Spišskej diecézy a Košickej arcidiecézy. Hokejistov povzbudzovali kňazi so svojimi farníkmi.  Zápas sa  skončil Spišská diecéza – Košická arcidiecéza 6:10 .

 

Vianočné obdobie sa skončilo

Liptov 8. januára 2017 – Krst Ježiša v rieke Jordán je medzníkom v jeho pozemskom živote, pretože je začiatkom jeho verejného účinkovania. Zaznamenali ho všetci traja synoptickí evanjelisti (Mt 3,13-17; Mk 1,9-11; Lk 3, 21-22) a implicitne sa o ňom zmieňuje i svätý Ján. Pôvodne si ho Cirkev pripomínala (s poklonou troch mudrcov a s prvým Ježišovým zázrakom v Káne) na sviatok Zjavenia Pána (6. januára).

Študenti psychológie Filozofickej fakulty KU zorganizovali opäť vianočné trhy

ku_ruzomberok

ku_ruzomberok

Ružomberok 24. decembra (TK KBS) –  Študenti psychológie Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (FF KU) zorganizovali už po štvrtýkrát dobročinnú akciu – Vianočné trhy. V utorok 13. decembra sa priestory fakulty rozrástli o bohaté stolíky rôznych dobrôt, dekoratívnych predmetov, vianočných výzdob, šperkov a ešte mnoho ďalších drobností pre potešenie.

Výnos z vianočných trhov vo výške 452 eur poputuje do Detského domova a Komunitného centra Úsmev ako dar v Ružomberku, ktoré sa stará o deti zo sociálne slabších rodín a deti z detských domov.