Skvalitnenie ochrany zbierok v galérii sakrálneho umenia

Ružomberok 28. marca 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja patrí medzi najvýznamnejšie regionálne múzeá na Slovensku. Po rekonštrukcii hlavnej budovy získalo Liptovské múzeum v Ružomberku v jej podkroví nový expozičný priestor určený na prezentáciu diel sakrálneho umenia zo zbierkového fondu múzea. V galérii sakrálneho umenia sú galerijným spôsobom verejnosti More »

 

Category Archives: Cirkev

Začala sa celoslovenská kampaň Deväť mesiacov pre život

Bratislava 26. marca (TK KBS)  – V sobotu 25. marca 2017 sa začal druhý ročník celoslovenskej kampane “9 mesiacov za život”. V minulom roku sa zapojilo 1200 dobrovoľníkov na 50 miestach. Pokojnou prítomnosťou a modlitbou zviditeľňovali dieťa ako najdrahší dar a hodnotu, ktorú treba zo všetkých síl chrániť. “Úsilie a modlitby boli korunované veľkou radosťou, že štyri zdravotné zariadenie prestali ponúkať interrupcie,” informujú organizátori kampane.

Na Chválach Liptova sa stretnú kresťania

Liptovský Hrádok 11. marca 2017 – Náboženské podujatie Chvály Liptova uskutoční sa v sobotu 12. marca v Liptovskom Hrádku. Začne sa o 16. 00 h tamojšej Sokolovni. Na podujatí sa stretnú kresťania mesta L. Hrádok, ako aj z rôznych farností v Liptove. Podujatie je prístupné pre širokú verejnosť.

Gospelový festival potrvá do nedele v Ružomberku

BCC

Ružomberok 10. februára 2017 – Druhý ročník úspešného benefičného festivalu je zameraný na podporu Klubu Kĺbik, ktorý sa zaoberá pomocou deťom s reumatizmom, Gospel fest začala sa dnes v Ružomberku. Otvorili ho svätou omšou, ktorá sa uskutočnila vo farskom kostole sv. Ondreja. Po nej o 20. 30 h začali sa tvorivé dielne pod vedením sestier Faustíny, otca Jána Buca, otca Jozefa Žvandu a animátorov eRko.

Hlavný gospelový porgram uskutoční sa v sobotu 11. februára v Aule Jána Pavla II. na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Predstavia sa v ňom skupiny BCC Worship, Timothy, F6 a The Elements. Program ukončia približne o 20. 00 h.

Mládežníci rozohrajú Ružomberok gospelovou hudbou

Fospel fest

Ružomberok 10. februára 2017 – Netradičný hudobný festival s medzinárodnou účasťou podporí deti s reumatizmom a ich
rodiny. Na festivale privítame vzácnych hostí, ktorí budú viesť workshopy o viere. Účastníci spoznajú rôzne gospelové skupiny.

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) organizujú druhý ročník netradičného festivalu Gospelfest, ktorý bude od 10. do 12. februára v Ružomberku. Jedným z cieľov je aj poukázať na gospelovú tvorbu slovenských interpretov, pretože sa v nej
skrýva okrem modlitby aj posolstvo lásky, dobro, pokoj a pohoda. Tieto prvky dnes v hudobnom priemysle často absentujú.

Do kňažského seminára sa môžete prihlásiť do koncafebruára

kňažské povolanie

Spišská Kapitula 31. januára 2017 (TK KBS) –  Všetci chlapci a muži, ktorí v sebe cítia kňazské povolanie, sa môžu do konca februára tohto roka prihlásiť do Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Prihláška sa podáva prostredníctvom vlastného farára.

Rektor Katolíckej univerzity poďakoval za prosby za jej študentov a zamestnancov

Jarab, rektor KU

Ružomberok 30. januára 2017 (TK KBS) –  Vo viacerých slovenských farnostiach sa pri nedeľných svätých omšiach čítal list rektora Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku Mons. Jozefa Jaraba a zazneli prosby za študentov a zamestnancov univerzity. Posledná januárová nedeľa sa opäť slávila ako Nedeľa KU.
 

Posledná januárová nedeľa bude aj tentoraz venovaná Katolíckej univerzite

 

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 27. januára (TK KBS)  – Posledná januárová nedeľa 29. januára 2017 bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU). Zmyslom slávenia „Nedele KU“ je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú KU. Veriaci sú pozvaní k tomu, aby sa v tento deň spojili v modlitbách za jedinú katolícku univerzitu na Slovensku.

Jubilejný rok sv. Martina v Spišskej diecéze

sv. Martin

Ružomberok 24. januára 2017 – Tento rok je v Spišskej diecéze  Jubilejným rokom  sv. Martina. Pri tejto príležitosti oslovil spišský diecézny biskup Štefan Sečka bratov kňazov, zasvätené osoby a celý boží ľud Spišskej diecézy. V ktorom vyzdvihuje prínos sv. Martina pre veriacich. Zdôvodňuje v ňom vyhlásenie Jubilejného roka sv. Martina v Spišskej diecéze.

List rektora KU Jozefa Jaraba z príležitosti Nedele Katolíckej univerzity

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 24. januára (TK KBS) –  Posledná januárová nedeľa 29. januára 2017 bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU). Zmyslom slávenia „Nedele KU“ je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite.

Veriaci sú pozvaní k tomu, aby sa v tento deň spojili v modlitbách za jedinú katolícku univerzitu na Slovensku. V plnom znení prinášame list rektora KU Jozefa Jaraba.

Hokejový zápas kňazov

diecéza

Ružomberok 23. januára (TK KBS a red)  – Ornáty vymenili za hokejovú výstroj. Na ľadovej ploche zimného štadióna v Ružomberku v sobotu proti sebe nastúpili kňazi Spišskej diecézy a Košickej arcidiecézy. Hokejistov povzbudzovali kňazi so svojimi farníkmi.  Zápas sa  skončil Spišská diecéza – Košická arcidiecéza 6:10 .