Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti. More »

 

Category Archives: Vysoké školy

Gruzínski vojenskí odborníci navštívili Akadémiu ozbrojených síl

AOS

Liptovský Mikuláš 16. apríla 2017 – Z Defense Institution Building School (DIBS) z Tbilisi, čo je vzdelávacie centrum pri gruzínskom ministerstve obrany, zavítali na pracovnú návštevu Akadémie ozbrojených síl (AOS) dňa 15. mája 2017 Tea Nikolashvili, riaditeľka DIBS a Natia Iordanshvili, vedúca oddelenia profesionálneho rozvoja DIBS.

Informácie o štúdiu v angličtine

FFKU

Ružomberok 16. mája (TK KBS) –  Filozofická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku (FF KU) spustila pre potenciálnych študentov zo zahraničia a partnerské zahraničné inštitúcie anglickú verziu svojej webstránky.

Skúsenosť mladých počas komunizmu

Zagreb -konferencia

Ružomberok 15. mája 2017 – Nanovic Institute for European Studies – University of Notre Dame, USA, zorganizoval v dňoch 12. až 13. mája  medzinarodnú vedeckú konferenciu pod názvom  „Hope in the Future: The Experience of Youth Under Comunism, the Transition to Democracy, and the Present.“  (Nádej v budúcnosť: Skúsenosť mladých počas komunizmu, prechod k demokracii a prítomnosť).

Koncertom zavŕšili Týždeň kresťanskej kultúry v Ružomberku

Študenti Katedry hudby KU Ružomberok

Ružomberok 7. mája 2017 – Diela Antonia Vivaldiho v podaní pedagógov a študentov Katedry hudby Pedagogickej fakultry Katolíckej univerzitx (KU) v a Komorného orchestra Zýkladnej umeleckej školy  Ľ. Fullu v Ružomberku zazneli 7. mája v tamojšej synagóge.  Dirigovala Zuzana Zahradníková.Video z koncertu

Odhalia Pamätník zakladateľom KU

Pamätník zakladateľom KU

Ružomberok 2. apríla (TK KBS)  – V stredu 3. mája 2017 sa na Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku uskutoční slávnostné ukončenie akademického roka Te Deum o 10:30 hod. v Univerzitnom kostole sv. Rodiny v Rybárpoli. Svätú omšu bude celebrovať Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita a Veľký kancelár KU.

Konferencia o vojenských technických systémoch

AOS

Liptovský Mikuláš 25. apríla 2017 – Medzinárodná konferencia s názvom „Degradácia technických systémov“ aj s implementáciou vojenskej problematiky vstúpila do svojho 16. ročníka. Konala sa v Akadémii ozbrojených síl (AOS) v Liptovskom Mikuláši v dňoch 19. – 21. 4. 2017 a jej organizátormi boli okrem Katedry strojárstva AOS, Polytechnika Varšava, TU Lublin (Poľsko) a Žilinská univerzita.

Americký veľvyslanec navštívl AOS

AOS- veľvyslanec USA Adam Sterling.

Liptovský Mikuláš 25. apríla 2017 – Pracovnú návštevu v Akadémii ozbrojených síl (AOS) uskutočnil minulý týždeň mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec USA v SR Adam Sterling. Sprevádzal ho pplk. Jonathan Dunn, pridelenec obrany USA akreditovaný v SR.

Vedecký pohľad na homeopatiká

hosť KU

Ružomberok 20. apríla (TK KBS) V rámci aktivity „Hosť na KU“ privítajú v utorok 25. apríla v tradične netradičnom čase o 16:16 h v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) RNDr. Zdenku Hertelyovú. Bude hovoriť na tému: Vedecký pohľad na homeopatiu. Prednáška je otvorená aj pre verejnosť.

Spomeňme si v modlidbách na profesora T. Zasepu

T. Zasepa

Ružomberok 23. apríla 2017 – Nedožité 71. narodeniny prof. Tadeusza Zasępu, bývalého rektora Katolíckej univerztiy v Ružomberku,si pripomíname dnes (23. apríla 2017). Vysokoškolský profesor, katolícky kňaz a publicista T. Zasępa bol medzinárodne uznávanou vedeckou autoritou v oblasti masmediálnej komunikácie. Narodil sa 23. apríla 1946 v Radziechowiciach v Poľskej republike.

Sprístupnia výstavu Židé v boji a odboji

výstava Židia

Ružomberok 28. marca (TK KBS) –  Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) a Historický ústav Akadémie vied Českej republiky pozývajú na rozsiahlu panelovú výstavu pod názvom „Židé v boji a odboji“ s podtitulom Rezistence československých Židů v letech druhé světové války. Na červenom podlaží knižnice bude 29. marca o 13.00 h jej slávnostná vernisáž. Hlavnou autorkou výstavy a odborným garantom je doc. Zlatica Zudová-Lešková z Historického ústavu AV ČR, ktorá pedagogicky pôsobí na Katedre politológie Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.