Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Stredné školy

Mesto Ružomberok predalo telocvičňu

telocvičňa GSA

Ružomberok 20. februára 2017 – Mesto Ružomberok predalo telocvičňu s kotoľňou na Námestí Andreja Hlinku Rímsko-katolíckej cirkvi za 80 tisíc eur. Predaj schválili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom februárovom zasadaní.

Spomínané nehnuteľnosti, sú dlhodobo nevyužívaným majetkom zo strany mesta Ružomberok, nakoľko sú využívané pre potreby vyučovacieho procesu študentov Gymnázia sv. Andreja, pričom si ich údržba vyžaduje nemalé investície zo strany mesta Ružomberok.

Úspešní liptovskí stredoškolskí lyžiari

Jasenská dolina
stredoškoláci lyžovanie

Jasenská dolina 2. február 2017 Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu prilákali na svah Jasenskej doliny rekordných 185 žiakov. Súťaž sa pod záštitou žilinského župana Juraja Blanára uskutočnila už po šiestykrát. „Naším cieľom je vrátiť šport späť do škôl, preto budujeme i rekonštruujeme ihriská či telocvične a pre žiakov sa stále snažíme vytvárať rôzne súťaže.

Tieto majstrovstvá sú našou župnou športovou tradíciou, na ktorú sa každoročne študenti tešia, čo je vidieť na ich odhodlaní a rastúcej účasti,“ informoval predseda Žilinského samosprávneho kraja ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov aj vďaka zlepšujúcim sa  podmienkam vychováva Žilinský kraj mnoho mladých športovcov. „Aktuálne môžeme sledovať napríklad vynikajúce lyžiarske výsledky našej liptovskej rodáčky Petry Vlhovej. Máme tu veľa talentov, treba im len podať pomocnú ruku a podporiť ich,“ uviedol žilinský župan.

Sladká vianočná prehliadka

Sladké vianočná prehliadka

Sladké vianočná prehliadka

Ružomberok 10. decembra 2016 – Z rozprávky do rozprávky bola téma VI. ročníka súťaže Sladká vianočná prehliadka, ktorá sa uskutoční v Spojenej škole v Ružomberku.

 Súťažiaci v nej preukázali kreativitu, nápaditosť a schopnosť pracovať s rôznymi druhmi surovín. Torta musela vážiť minimálne osem kilogramov a na ochutnanie  boli k dispozícii aj rezy z rovnakého materiálu, ako bola vyrobená torta.
Súťažiacich rozdelili do kategórií podľa veku: 1. Junior žiaci 2. oočník, 2.Junior žiaci 3. ročník, 3.Senior nad 20 rokov, 4.Základné školy, 5. Materské školy.

torta ružomberok

torta ružomberok

Ružomberok 4. decembra 2016 –  Z rozprávky do rozprávky je téma VI. ročníka súťaže Sladká vianočná prehliadka, ktorá sa uskutoční 5. decembra od 8. 00 h v Spojenej škole v Ružomberku.

Súťažiaci v nej preukážu kreativitu, nápaditosť a schopnosť pracovať s rôznymi druhmi surovín. Torta má vážiť osem kilogramov a na ochutnanie budú k dispozícii aj rezy z rovnakého materiálu, ako bola vyrobená torta.

Deň otvorených dverí na cirkevnom gymnáziu

GSA

GSA

Ružomberok 24. novembra 2016 – Gymnázium sv. Andreja (GSA) v Ružomberku pripravuje na 30. novembra Deň otvorených dverí. Je určené predovšetkým pre žiakov 5. a 9. ročníkov ZŠ, ich rodičov, širokú verejnosť a priateľov školy. Podujatie potrvá od 10. 00 do 16. 00 h na GSA.

„Všetkých návštevníkov čaká okrem prehliadky priestorov GSA aj aktívna účasť na workshopoch, ktoré si pre vás pripravili učitelia a žiaci GSA.  Program Dňa otvorených dverí začína o 10:00 hodine a pre všetkých budeme k dispozícii až do 16:00 hodiny, dokedy nás môžete navštíviť.

Lesnícka škola v L. Hrádku jubiluje

lesnícka škola

lesnícka škola

Liptovský Mikuláš/ Liptovský Hrádok 15. novembra 2016 – Predseda predseda Žilinského samosprávneho kraja v stredu 16. novembra skontroluje priebeh stavebných prác na výstavbe urgentných príjmov župných nemocníc v Liptovskom Mikuláši.  Zároveň v ten deň odovzdá žilinský župan najvyššie ocenenie kraja Litteras Memoriales pri príležitosti 220. výročia založenia lesníckej školy v Liptovskom Hrádku.

O titul Majster palacinka súťažilo 26 družstiev

Majster_palacinka Ružomberok

Majster_palacinka
Ružomberok

Ružomberok 8. novembra 2016 – Celoslovenské majstrovstvá, VII. ročník gastronomickej súťaže Majster palacinka, sa uskutočnili 8. novembra na Spojenej škole (SŠ) v Ružomberku. Kuchárske umenie si tam zmeralo osem dvojčlenných družstiev. Tvorili ich prevažne žiaci hotelových škôl.

Súťažiaci museli preukázať, že dokážu pracovať aj v istom strese pred porotou a divákmi. Každý tím prišiel so svojím receptom a technológiou prípravy palaciniek. Mohli ich zhotoviť na sladko, aj slano. Niektorí ich aj flambovali.  Do zápolenia v príprave palaciniek sa zapojilo 26 dvojčlenných družstiev, vlani to bolo dvanásť. Tohto roku svoju šikovnosť pri príprave palaciniek predviedli aj dievčatá zo Základnej školy s materskou školou v Likavke.

Celoslovenská súťaž v pečení palaciniek bude v Ružomberku

palacinka-ifx16cb89d09cfd5ceb_plagat-page-001

majster_palacinka _súťaž

Ružomberok 6. novembra 2016 – Celoslovenská súťaž v pečení palaciniek  7. ročník Majster palacinka uskutoční sa 8. novembra v Spojenej škole v Ružomberku. Otvoria ju o 9. 00 h. Podujatie pripravili Tatranský Klub Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Vysoké Tatry pod záštitou Spojenej školy, Scota Viatora 8, v Ružomberku.

Pripravujú súťaž Majster palacinka

Majster palacinka 2016

Ružomberok 19. októbra 2016 – Tatranský klub kuchárov a cukrárov SZKC pod záštitou Spojenej školy Scota Viatora 8 Ružomberok, organizujú 8.novembra 2016 7. ročník celoslovenskej súťaže “MAJSTER PALACINKA” Súťaž otvoria o 9. 00 h a diváci majú na ňu vstup zadarmo.

 

 

Vyše 3000 študentov absolvuje výchovné koncerty

žsk

žsk

Ružomberok 13. jún 2016 – Spolu viac ako 3500 stredoškolákov z 21 stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja absolvuje počas tohto týždňa výchovné koncerty zamerané na prevenciu závislostí dnešnej doby. Tradičný projekt, ktorý Žilinská župa organizuje každoročne, nadväzuje na potrebu zdôraznenia mladým ľuďom dôležitosti medziľudských vzťahov, problémov virtuálneho života, miesta rodiny v spoločnosti a komunikácie.