Skvalitnenie ochrany zbierok v galérii sakrálneho umenia

Ružomberok 28. marca 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja patrí medzi najvýznamnejšie regionálne múzeá na Slovensku. Po rekonštrukcii hlavnej budovy získalo Liptovské múzeum v Ružomberku v jej podkroví nový expozičný priestor určený na prezentáciu diel sakrálneho umenia zo zbierkového fondu múzea. V galérii sakrálneho umenia sú galerijným spôsobom verejnosti More »

 

Category Archives: Stredné školy

Kurz profesionálnej starostlivosti o pivo

Cervesario

Liptovský Mikuláš 23. marca 2017 – Práca v službách,   reštauráciách a pohostinstvách si vyžaduje nielen výborné zručnosti, ale aj ľudský prístup a teoretické vedomosti. Pivní majstri z akadémie Cervesario navštívili v utorok 21. marca 2017 Hotelovú akadémiu v Liptovskom Mikuláši, aby budúcim pracovníkom v gastro priemysle ukázali, ako sa profesionálne starať o pivo.

Festival stredoškolských speváckych zborov

festival cirkevných zborov

Ružomberok 23. marca 2017 – Katedra hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku a Gymnázium sv. Andreja v Ružomberku organizujú festival stredoškolských speváckych zborov. Uskutoční sa 24. marca v ružomberskej synagóge. Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Pivná akadémia pre študentov

Liptovský Mikuláš 20. marca 2017 – Zlepšiť služby v gastronómii prostredníctvom vzdelávania študentov v regiónoch je poslaním aj podujatia Cervesario – pivná akadémia, ktoré sa uskutoční v Hotelovej akadémii v Liptovskom Mikuláši. Otvoria ju o 8. 00 h a potrvá do 17. 00 h.

Župné školy ponúknu stredoškolákom nové unikátne odbory

školstvo

Žilina 1. marec 2017 Do 10. apríla sa môžu tohtoroční deviataci rozhodnúť, akú strednú školu si vyberú pre ich ďalšie štúdium. Žilinská župa je zriaďovateľom 59 stredných škôl, ktoré aktuálne vzdelávajú 24.404 žiakov v regiónoch Horné Považie, Kysuce, Orava, Liptov a Turiec. Od septembra školy v pôsobnosti ŽSK otvoria spolu 125 študijných a učebných odborov, pričom do školského roku 2017/2018 lákajú budúcich prvákov nielen na overenú kvalitu, ale aj na deväť nových odborov.

Mesto Ružomberok predalo telocvičňu

telocvičňa GSA

Ružomberok 20. februára 2017 – Mesto Ružomberok predalo telocvičňu s kotoľňou na Námestí Andreja Hlinku Rímsko-katolíckej cirkvi za 80 tisíc eur. Predaj schválili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom februárovom zasadaní.

Spomínané nehnuteľnosti, sú dlhodobo nevyužívaným majetkom zo strany mesta Ružomberok, nakoľko sú využívané pre potreby vyučovacieho procesu študentov Gymnázia sv. Andreja, pričom si ich údržba vyžaduje nemalé investície zo strany mesta Ružomberok.

Úspešní liptovskí stredoškolskí lyžiari

Jasenská dolina
stredoškoláci lyžovanie

Jasenská dolina 2. február 2017 Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu prilákali na svah Jasenskej doliny rekordných 185 žiakov. Súťaž sa pod záštitou žilinského župana Juraja Blanára uskutočnila už po šiestykrát. „Naším cieľom je vrátiť šport späť do škôl, preto budujeme i rekonštruujeme ihriská či telocvične a pre žiakov sa stále snažíme vytvárať rôzne súťaže.

Tieto majstrovstvá sú našou župnou športovou tradíciou, na ktorú sa každoročne študenti tešia, čo je vidieť na ich odhodlaní a rastúcej účasti,“ informoval predseda Žilinského samosprávneho kraja ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov aj vďaka zlepšujúcim sa  podmienkam vychováva Žilinský kraj mnoho mladých športovcov. „Aktuálne môžeme sledovať napríklad vynikajúce lyžiarske výsledky našej liptovskej rodáčky Petry Vlhovej. Máme tu veľa talentov, treba im len podať pomocnú ruku a podporiť ich,“ uviedol žilinský župan.

Sladká vianočná prehliadka

Sladké vianočná prehliadka

Sladké vianočná prehliadka

Ružomberok 10. decembra 2016 – Z rozprávky do rozprávky bola téma VI. ročníka súťaže Sladká vianočná prehliadka, ktorá sa uskutoční v Spojenej škole v Ružomberku.

 Súťažiaci v nej preukázali kreativitu, nápaditosť a schopnosť pracovať s rôznymi druhmi surovín. Torta musela vážiť minimálne osem kilogramov a na ochutnanie  boli k dispozícii aj rezy z rovnakého materiálu, ako bola vyrobená torta.
Súťažiacich rozdelili do kategórií podľa veku: 1. Junior žiaci 2. oočník, 2.Junior žiaci 3. ročník, 3.Senior nad 20 rokov, 4.Základné školy, 5. Materské školy.

torta ružomberok

torta ružomberok

Ružomberok 4. decembra 2016 –  Z rozprávky do rozprávky je téma VI. ročníka súťaže Sladká vianočná prehliadka, ktorá sa uskutoční 5. decembra od 8. 00 h v Spojenej škole v Ružomberku.

Súťažiaci v nej preukážu kreativitu, nápaditosť a schopnosť pracovať s rôznymi druhmi surovín. Torta má vážiť osem kilogramov a na ochutnanie budú k dispozícii aj rezy z rovnakého materiálu, ako bola vyrobená torta.

Deň otvorených dverí na cirkevnom gymnáziu

GSA

GSA

Ružomberok 24. novembra 2016 – Gymnázium sv. Andreja (GSA) v Ružomberku pripravuje na 30. novembra Deň otvorených dverí. Je určené predovšetkým pre žiakov 5. a 9. ročníkov ZŠ, ich rodičov, širokú verejnosť a priateľov školy. Podujatie potrvá od 10. 00 do 16. 00 h na GSA.

„Všetkých návštevníkov čaká okrem prehliadky priestorov GSA aj aktívna účasť na workshopoch, ktoré si pre vás pripravili učitelia a žiaci GSA.  Program Dňa otvorených dverí začína o 10:00 hodine a pre všetkých budeme k dispozícii až do 16:00 hodiny, dokedy nás môžete navštíviť.

Lesnícka škola v L. Hrádku jubiluje

lesnícka škola

lesnícka škola

Liptovský Mikuláš/ Liptovský Hrádok 15. novembra 2016 – Predseda predseda Žilinského samosprávneho kraja v stredu 16. novembra skontroluje priebeh stavebných prác na výstavbe urgentných príjmov župných nemocníc v Liptovskom Mikuláši.  Zároveň v ten deň odovzdá žilinský župan najvyššie ocenenie kraja Litteras Memoriales pri príležitosti 220. výročia založenia lesníckej školy v Liptovskom Hrádku.