Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Stredné školy

Deň otvorených dverí na gymnáziu

 

GSA

Ružomberok 29. novembra 2019 – Gymnázium sv. Andreja (GSA) v Ružomberku  srdečne pozýva žiakov základných škôl, ich rodičov, širokú verejnosť a priateľov školy na Deň otvorených dverí. Uskutoční sa 2. decembra od 10. 00 do 16. 00 h. 

Nádejní mladí výtvarníci

Módna prehliadka ŠÚV Ružomberok

Ružomberok 13. mája 2018 – Výstava maturitných prác  končiacich  študentov Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku je sprístupnená v tamojšej synagóge. Vernisáže, ktorá sa uskutočnila 10. mája, zúčastnila sa aj riaditeľka odboru školstva  a športu Žilinského samosprávneho kraja Erika Rovňanová. Výstavu, ktorej súčasťou bola aj módna prehliadka, slávnostne otvorila riaditeľka školy Danica Školníková. Výstava potrvá do 27. mája.Fotogaléria:

Súťaž o najkrajšiu tortu

Torta súťaž

Ružomberok 28. novembra 2017 – Súťaž o najkrajšiu tortu nazvanú Sladká vianočná prehliadka sa uskutoční v pondelok 4. decembra v jedálni na Spojenej škole. Začne sa o 9. 00 h a torty s tematikou srdce si môžete prehliadnuť do 14. 00 h. 

 

Palacinková súťaž v Ružomberku – propozície

Majster_palacinka
Ružomberok

Ružomberok 4. októbra 2017 – Tatranský klub kuchárov a cukrárov SZKC pod záštitou Spojenej školy Scota Viatora 8 Ružomberok, organizujú 7. novembra 8. ročník celoslovenskej súťaže “MAJSTER PALACINKA” Súťaž otvoria o 9. 00 h a diváci majú na ňu Vstup pre verejnosť 1 euro.

 

Jubileum cirkevného gymnázia v Ružomberku

GSA

Ružomberok 13. júna 2017  –  Gymnázium sv. Andreja (GSA) v Ružomberku oslávuje  štvrťstoročie od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa uskutoční v stredu 14. júna slávnostný program. Začne sa už o 9.00 h slávnostnou svätou omšou v Kostole sv. Ondreja v Ružomberku. Celebrovať ju bude spišský biskup Mons. Štefan Sečka.

Kraj ocenil aj troch učiteľov z Liptova

učitelia ocenenie

Žilina 11. apríl 2017 Počas slávnostného programu pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil v historických priestoroch Sobášneho paláca v Bytči žilinský vicežupan Jozef Štrba učiteľov stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. „Tento rok odovzdávame ocenenia jubilejný desiatykrát a za túto dobu si naše poďakovanie za kvalitnú a obetavú prácu prevzalo už 534 pedagogických pracovníkov.

Kurz profesionálnej starostlivosti o pivo

Cervesario

Liptovský Mikuláš 23. marca 2017 – Práca v službách,   reštauráciách a pohostinstvách si vyžaduje nielen výborné zručnosti, ale aj ľudský prístup a teoretické vedomosti. Pivní majstri z akadémie Cervesario navštívili v utorok 21. marca 2017 Hotelovú akadémiu v Liptovskom Mikuláši, aby budúcim pracovníkom v gastro priemysle ukázali, ako sa profesionálne starať o pivo.

Festival stredoškolských speváckych zborov

festival cirkevných zborov

Ružomberok 23. marca 2017 – Katedra hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku a Gymnázium sv. Andreja v Ružomberku organizujú festival stredoškolských speváckych zborov. Uskutoční sa 24. marca v ružomberskej synagóge. Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Pivná akadémia pre študentov

Liptovský Mikuláš 20. marca 2017 – Zlepšiť služby v gastronómii prostredníctvom vzdelávania študentov v regiónoch je poslaním aj podujatia Cervesario – pivná akadémia, ktoré sa uskutoční v Hotelovej akadémii v Liptovskom Mikuláši. Otvoria ju o 8. 00 h a potrvá do 17. 00 h.

Župné školy ponúknu stredoškolákom nové unikátne odbory

školstvo

Žilina 1. marec 2017 Do 10. apríla sa môžu tohtoroční deviataci rozhodnúť, akú strednú školu si vyberú pre ich ďalšie štúdium. Žilinská župa je zriaďovateľom 59 stredných škôl, ktoré aktuálne vzdelávajú 24.404 žiakov v regiónoch Horné Považie, Kysuce, Orava, Liptov a Turiec. Od septembra školy v pôsobnosti ŽSK otvoria spolu 125 študijných a učebných odborov, pričom do školského roku 2017/2018 lákajú budúcich prvákov nielen na overenú kvalitu, ale aj na deväť nových odborov.