Mesto vydalo pôsobivý nástenný kalendár

Ružomberok 5. januára 2017 – Po dvojročnej prestávke sa radnica znovu vrátila k tradícii tlačenia mestských nástenných kalendárov. „Je potrebné zachovávať si takéto dobré tradície, ktoré nám pomáhajú správne sa orientovať v čase, mať plnosť životného pocitu a zmierniť tempo života,“ poznamenal primátor Igor Čombor. Pôsobivý mestský kalendár na rok 2017 znázorňuje hlavné dominanty mesta ako budovu historickej More »

 

Category Archives: Stredné školy

Sladká vianočná prehliadka

Sladké vianočná prehliadka

Sladké vianočná prehliadka

Ružomberok 10. decembra 2016 – Z rozprávky do rozprávky bola téma VI. ročníka súťaže Sladká vianočná prehliadka, ktorá sa uskutoční v Spojenej škole v Ružomberku.

 Súťažiaci v nej preukázali kreativitu, nápaditosť a schopnosť pracovať s rôznymi druhmi surovín. Torta musela vážiť minimálne osem kilogramov a na ochutnanie  boli k dispozícii aj rezy z rovnakého materiálu, ako bola vyrobená torta.
Súťažiacich rozdelili do kategórií podľa veku: 1. Junior žiaci 2. oočník, 2.Junior žiaci 3. ročník, 3.Senior nad 20 rokov, 4.Základné školy, 5. Materské školy.

torta ružomberok

torta ružomberok

Ružomberok 4. decembra 2016 –  Z rozprávky do rozprávky je téma VI. ročníka súťaže Sladká vianočná prehliadka, ktorá sa uskutoční 5. decembra od 8. 00 h v Spojenej škole v Ružomberku.

Súťažiaci v nej preukážu kreativitu, nápaditosť a schopnosť pracovať s rôznymi druhmi surovín. Torta má vážiť osem kilogramov a na ochutnanie budú k dispozícii aj rezy z rovnakého materiálu, ako bola vyrobená torta.

Deň otvorených dverí na cirkevnom gymnáziu

GSA

GSA

Ružomberok 24. novembra 2016 – Gymnázium sv. Andreja (GSA) v Ružomberku pripravuje na 30. novembra Deň otvorených dverí. Je určené predovšetkým pre žiakov 5. a 9. ročníkov ZŠ, ich rodičov, širokú verejnosť a priateľov školy. Podujatie potrvá od 10. 00 do 16. 00 h na GSA.

„Všetkých návštevníkov čaká okrem prehliadky priestorov GSA aj aktívna účasť na workshopoch, ktoré si pre vás pripravili učitelia a žiaci GSA.  Program Dňa otvorených dverí začína o 10:00 hodine a pre všetkých budeme k dispozícii až do 16:00 hodiny, dokedy nás môžete navštíviť.

Lesnícka škola v L. Hrádku jubiluje

lesnícka škola

lesnícka škola

Liptovský Mikuláš/ Liptovský Hrádok 15. novembra 2016 – Predseda predseda Žilinského samosprávneho kraja v stredu 16. novembra skontroluje priebeh stavebných prác na výstavbe urgentných príjmov župných nemocníc v Liptovskom Mikuláši.  Zároveň v ten deň odovzdá žilinský župan najvyššie ocenenie kraja Litteras Memoriales pri príležitosti 220. výročia založenia lesníckej školy v Liptovskom Hrádku.

O titul Majster palacinka súťažilo 26 družstiev

Majster_palacinka Ružomberok

Majster_palacinka
Ružomberok

Ružomberok 8. novembra 2016 – Celoslovenské majstrovstvá, VII. ročník gastronomickej súťaže Majster palacinka, sa uskutočnili 8. novembra na Spojenej škole (SŠ) v Ružomberku. Kuchárske umenie si tam zmeralo osem dvojčlenných družstiev. Tvorili ich prevažne žiaci hotelových škôl.

Súťažiaci museli preukázať, že dokážu pracovať aj v istom strese pred porotou a divákmi. Každý tím prišiel so svojím receptom a technológiou prípravy palaciniek. Mohli ich zhotoviť na sladko, aj slano. Niektorí ich aj flambovali.  Do zápolenia v príprave palaciniek sa zapojilo 26 dvojčlenných družstiev, vlani to bolo dvanásť. Tohto roku svoju šikovnosť pri príprave palaciniek predviedli aj dievčatá zo Základnej školy s materskou školou v Likavke.

Celoslovenská súťaž v pečení palaciniek bude v Ružomberku

palacinka-ifx16cb89d09cfd5ceb_plagat-page-001

majster_palacinka _súťaž

Ružomberok 6. novembra 2016 – Celoslovenská súťaž v pečení palaciniek  7. ročník Majster palacinka uskutoční sa 8. novembra v Spojenej škole v Ružomberku. Otvoria ju o 9. 00 h. Podujatie pripravili Tatranský Klub Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Vysoké Tatry pod záštitou Spojenej školy, Scota Viatora 8, v Ružomberku.

Pripravujú súťaž Majster palacinka

Majster palacinka 2016

Ružomberok 19. októbra 2016 – Tatranský klub kuchárov a cukrárov SZKC pod záštitou Spojenej školy Scota Viatora 8 Ružomberok, organizujú 8.novembra 2016 7. ročník celoslovenskej súťaže “MAJSTER PALACINKA” Súťaž otvoria o 9. 00 h a diváci majú na ňu vstup zadarmo.

 

 

Vyše 3000 študentov absolvuje výchovné koncerty

žsk

žsk

Ružomberok 13. jún 2016 – Spolu viac ako 3500 stredoškolákov z 21 stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja absolvuje počas tohto týždňa výchovné koncerty zamerané na prevenciu závislostí dnešnej doby. Tradičný projekt, ktorý Žilinská župa organizuje každoročne, nadväzuje na potrebu zdôraznenia mladým ľuďom dôležitosti medziľudských vzťahov, problémov virtuálneho života, miesta rodiny v spoločnosti a komunikácie.

Záverečný koncert SZUŠ Jánoš v L. Sliačoch

Zaverecny koncert_Lip. Sliace

koncet_L. Sliače

Liptovské Sliače 29. mája 2016 – Záverečný koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš (SZUŠ) , elokované pracovisko v Liptovských Sliačoch uskutoční sa v nedeľu 29. mája v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch.  Začne sa o 15. 00 h. Na koncert je bezplatný vstup.

Prehliadka mladých výtvarných a odevných talentov

DSC_0059

šuv_ruzomberok

Ružomberok 23. mája 2016 –  Vystava najlepsich maturitnych  Školy úžitkového výtvarníctva (ŠUV) v Ružomberkuprac je v tychto dňoch inštalovaná priestoroch tamojšieho Liptovskeho muzea v Ruzomberku.  Súčasťou vernisáže bola modna prehliadka odevov odborov Scenicka kostymova tvorba a Odevny dizajn.Fotogaléria