Mesto vydalo pôsobivý nástenný kalendár

Ružomberok 5. januára 2017 – Po dvojročnej prestávke sa radnica znovu vrátila k tradícii tlačenia mestských nástenných kalendárov. „Je potrebné zachovávať si takéto dobré tradície, ktoré nám pomáhajú správne sa orientovať v čase, mať plnosť životného pocitu a zmierniť tempo života,“ poznamenal primátor Igor Čombor. Pôsobivý mestský kalendár na rok 2017 znázorňuje hlavné dominanty mesta ako budovu historickej More »

 

Category Archives: Zimná turistika

Korytnicu navštívili belgické deti

Korytnica belgické deti

Korytnica 12. januára 2016 – Vyše sto detí z Belgicka, ktoré prišli na výmenný pobyt do slovenských rodín, navštívilo 12. januára 2017 Korytnicu – kúpele.V sprievode majiteľa tamojšieho penziónu Svätopluk Zlatka Banoviča si prezreli zasneženú prírodu v Korytnici. Zoznámili sa so zaujímavou históriou využívania tamojších liečivých minerálnych vôd. Ochutnali aj aj špeciality kuchyne v Svätopluku.

Foto:www.svatopluk.info

(red)

Cyklistov vystriedali lyžiari

bežecká stopa

Liptovský Mikuláš 10. januára 2017 – Vďaka vhodným poveternostným podmienkam sme od 6. januára na cyklochodníku v Liptovskom Mikuláši upravili stopu pre bežecké lyžovanie. Stopa je pripravená profesionálne prostredníctvom skútra Združenia športových klubov Jasná, ktoré má s takouto úpravou stôp skúsenosti napríklad v Žiarskej doline.

Silné mrazy prichádzajú na Liptov

hzs_zachranari

Liptovský Mikuláš/ Ružomberok 7. januára 2017 -Teplota vzduchu môže klesnúť v okresoch Liptovský Mikuláš v noci zo 7. na 8. januára až na mínus 30 stupňov. Z uvedeného dôvodu vydal Slovenský hydrometeorologický ústav meteorologickú výstrahu 2. stupňa pre daný región, Miestami sa tam môže vyskytnúť až tretí stupeň

Uvedený pokles teploty očakávajú na Liptove 8. januára od 2.00 do 7. 00 h.

SHMÚ očakáva ojedinele v okrese Liptovský Mikuláš  dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -30 °C. Veľmi silný mráz predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný veľmi silný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu a ohrozenia života je vysoká. Teplota: -30 °C

Lyžiarov privezú do centra L. Mikuláša

mesto_mikulas

Liptovský Mikuláš 4. januára 2017 – Do centra Liptovského Mikuláša návštevníkov ubytovaných v Jasnej raz do týždňa privezie nový City Bus. „Ide o ďalší krok, ktorým chceme oživiť centrum Mikuláša. Turistov vždy v stredu dovezie do mesta autobus, pričom sa môžu vybrať za spoznávaním pamiatok, návštevou atrakcií, reštaurácií či zábavou,“ uviedol primátor a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč.

Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky Ski & Aqua Busov Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad, vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov. 

Vrtuľník z Banskej Bystrice pomáhal zranenému lyžiarovi

vrtuľník leteckých záchranárov

Nízke Tatry 1. januára 2017 – Vrtuľník z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby pomáhal na Nový rok zranenému lyžiarovi. Novoročná lyžovačka sa pre 47-ročného lyžiara na lyžiarskom svahu Predné Dereše skončila po kolízií so snowboardistom s poranením krčnej chrbtice a ramena.

Pre rýchly a šetrný prevoz boli banskobystrickí leteckí záchranári vyzvaní k záchrannej akcii. Pilot vrtuľníka pristál na lyžiarskom svahu pod lanovkou, kde si lekárka leteckých záchranárov zraneného muža prevzala od členov Horskej záchrannej služby, ktorí mu poskytli primárne ošetrenie.

Stredisko Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja

jasna lyžovanie

Jasná 29. decembra 2016 – Najmodernejšie stredisko cestovného ruchu Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja v horizonte najbližších päť rokov a viac. Všetky predstavené plány do budúcna a projekty sú v štádiu zámeru rozvojových plánov spoločnosti Tatry mountain resorts, a. s. (TMR) v lokalite Jasná Nízke Tatry Chopok Sever a Chopok Juh.

Návrhy investičných projektov sa týkajú predovšetkým rozvoja reštauračných služieb a ubytovacích kapacít, rozširovania ponuky dopravných zariadení a zvyšovania komfortu zjazdoviek, ako aj dobudovania a skvalitňovania infraštruktúry a doplnkových služieb. Uvedené projekty zatiaľ nemajú vydané požadované povolenia, sú v rôznych fázach prípravy a podliehajú prísnemu posudzovaniu vplyvov na životné prostredie EIA a ďalším zákonom stanoveným postupom.

Bežkár sa pri páde poranil

hzs-logo

Nízke Tatry 29. decembra 2016 – Vo večerných hodinách dňa 29. decembra požiadala skupina bežkárov prostredníctvom tiesňovej linky „112“ záchranárov Horskú záchrannú službu (HZS) o pomoc. Nachádzali sa na v doline Mlynná nad Mýtom pod Ďumbierom a 22-ročný bežkár si pri páde bolestivo poranil rameno a nedokázal samostatne zostúpiť.

Skialpinistka potrebovala pomoc záchranárov

hzs-logo

Demänovská dolina 29. decembra 20216 – V podvečerných hodinách dňa 29. decembra požiadala slovenská skialpinistka záchranárov Horská záchranná služba (HZS) o pomoc. Po výstupe na Kamennú chatu pod Chopkom začala pociťovať nevoľnosť, celkovú slabosť a bolesti na hrudníku.

Na hrebeňoch hôr sa vytvorili snehové jazyky

hzs-logo

Liptovský Hrádok 27. decembra 2016 – V najvyšších polohách Vysokých a Západných Tatier trvá mierne lavínové nebezpečenstvo. Je spôsobené poslednou periódou sneženia. Tento stupeň platí OBZVLÁŠŤ pre záveterné svahy s juhovýchodnou, východnou a južnou orientáciou, kde bol sneh vplyvom silného vetra prenášaný. V takýchto miestach môžu byť vplyvom vetra vytvorené snehové vankúše a dosky, ktoré je možné hlavne pri veľkom dodatočnom zaťažení uvoľniť, obzvlášť na strmých svahoch. Na hrebeňoch a bezprostredne pod nimi vytvára vietor snehové preveje a jazyky, ktoré sa môžu samovoľne alebo vplyvom zaťaženia uvoľniť.

Vysokohorské turistické chodníky sú tvrdé a zľadovatené

lanovka chopok

Slovensko 27. decembra 2016 – Vysokohorské turistické chodníky sú tvrdé a zľadovatené. Pokrýva ich zväčša ľad. Na túry v nižších polohách si treba zobrať paličky, mačky, poprípade bezpečnostné protišmykové návleky na obuv.