Skvalitnenie ochrany zbierok v galérii sakrálneho umenia

Ružomberok 28. marca 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja patrí medzi najvýznamnejšie regionálne múzeá na Slovensku. Po rekonštrukcii hlavnej budovy získalo Liptovské múzeum v Ružomberku v jej podkroví nový expozičný priestor určený na prezentáciu diel sakrálneho umenia zo zbierkového fondu múzea. V galérii sakrálneho umenia sú galerijným spôsobom verejnosti More »

 

Category Archives: Zimná turistika

Liptov na kolesách

skibus

Liptovský Mikuláš 21. marca 2017 – Zima na Liptove stále trvá, podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré a bezplatná doprava je stále v prevádzke. Napriek tomu Liptáci pristúpili k čiastkovému bilancovaniu a potvrdzujú, že vďaka systému liniek Ski, Aqua a City Busov bezplatne prepravili doteraz viac ako 112 tisíc lyžiarov. Najviac klientov odviezli kyvadlové linky po Demänovskej a Hrabovskej doline a zo vzdialenejších liniek to bola už tradične linka medzi mikulášskou Tatralandiou a strediskom Jasná. Večerná novinka City Bus prilákala do centra Liptovského Mikuláša viac ako päť stoviek ľudí.

Spustil predpredaj Šikovnej sezónky a roztopil ceny jarnej lyžovačky

Šikovná sezónka

Demänovská Dolina  21. marec 2017– Celosezónny skipass Šikovná sezónka na budúcu zimnú sezónu 2017/18 prichádza do lyžiarskych stredísk oveľa skôr ako po minulé roky. S predplatným vo forme zálohy si lyžiari tento rok užívajú lyžovačku od 20. marca do konca apríla len za 49 eur. K dispozícii sú ešte stále veľmi dobré snehové podmienky v najlepších slovenských strediskách – v Jasnej, v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.

Zvyšný doplatok celosezónneho skipasu si lyžiar dokúpi online na jeseň cez www.gopass.sk. Cena Šikovnej sezónky je najvýhodnejšia práve teraz. Zároveň sa od dnes menia cenníky jarnej lyžovačky, kedy na 1-dňovom skipase ušetria lyžiari v Jasnej 7 eur a vo Vysokých Tatrách 5 eur.

Jarná lyžovačka v plavkách

bikiny v Jjasnej

JASNÁ 8. marec 2017 – Ako najlepšie odštartovať jarnú lyžovačku? Lyžiari v Jasnej poznajú odpoveď. V sobotu 11. marca budú už po šiesty raz zhadzovať teplé oblečenie, aby sa na zjazdovku Lúčky postavili tradične iba v plavkách a odštartovali masový exhibičný zjazd Bikini skiing. Ten bude tento rok v štýle testovania produktov „made in Germany“. Aj keď sa slnko čoraz intenzívnejšie opiera o lyžiarske svahy a ukazuje svoju silu, na zjazdovkách na oboch stranách Chopku je dostatočná vrstva snehu (od 35-60 cm) a podmienky na lyžovanie sú stále veľmi dobré.

Hudobná skupina Horkýže Slíže príde medzi lyžiarov do Jasnej

Horkýže slýže

Jasná 18. februára 2017 – Každoročná klasika nás čaká už túto sobotu 18. februára v Happy END Jasná! Skvelé Horkýže Slíže prichádzajú do Jasnej, aby vytvorili tú najlepšiu atmosféru! Po koncerte pokračujeme afterpárty s EAST LUKE! Posledné predpredajové lístky nájdeš na www.gopass.sk, potom už lístky len na mieste v klube od 21.00 h.

reštaurácia sa nachádza medzi nástupnými stanicami lanoviek B3 Biela Púť – Jasná a A3 Grand – Brhliská, v blízkostí parkovísk P1 a P2.

.

Zimné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať

lyžiarska škola

Jasná 15. február 2017 – Jarné prázdniny klopú na dvere a mnohých rodičov zamestnáva otázka, kam s deťmi počas piatich dní voľna. Slnečné svahy Tatier sú ideálnou voľbou pobudnúť na čerstvom vzduchu v horskom prostredí, ale aj možnosťou naučiť sa správne lyžovať. Zvlášť pri detských športových aktivitách platí staré známe príslovie – Čo sa v mladosti naučíš, v dospelosti akoby si našiel.

V lyžiarskom stredisku v  Jasnej sú pre deti pripravené bezkonkurenčne cenovo najvýhodnejšie 4 a 5 dňové skupinové lyžiarske kurzy Winter Passion . Lyžiari začiatočníci si pod dohľadom profesionálnych inštruktorov z lyžiarskych škôl Tatry Motion osvoja techniku lyžovania a okrem nadväzovania nových priateľstiev a animátorskej zábavy, sa u nich prejaví aj súťaživosť o medailu na konci kurzu.

Vyhlásili športovcov za rok 2016 v L. Mikuláši

športovec roka

Liptovský Mikuláš  10. februára 2017 – Radnica v Liptovskom Mikuláši odovzdala ocenie Šprotovec mesta za rok 2016. Slávnostný akt sa uskutočnil 9. februára vtamojšom Dome kultúry. Ocenie získalo 20 jednotlivcov a tri kolektívy.
„Nominácie mohli posielať športové kluby, občianske združenia i obyvatelia mesta. Potrebné bolo dodržať podmienky komisie športu, tou podstatnou je, že nominovaný môže byť iba športovec, ktorý reprezentuje klub so sídlom na území mesta Liptovský Mikuláš,“ upozornila vedúca oddelenia kultúry a športu z mestského úradu Dana Guráňová.

Súťaž furmanských koní v L. Štiavnici

kone Liptovská Štiavnica

Liptovská Štiavnica 7. februára 2017  –  Rýchlosť, silu  21 ťažných koní a šikovnosť ich  gazdov predviedli v na  11. ročníku pretekov, ktoré sa uskutočnil v lokalite Pod Lúčnym hríbom v Liptovskej Štiavnici. Zišli sa tam gazdovia so svojimi štvornohými pomocníkmi najmä z regiónu Liptova a Oravy.

Poslanec Národnej rady SR Š. Zelník navštívil Ružomberok

Zraz turiustov v Ružomberku

Ružomberok 8. februáára 2017 (Sponzorované) – Poslanec parlamentu a podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS)  Štefan Zelník navštívil 4. februára v rámci pracovného výjadzu do Ružomberka aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Ružomberku. Stretol sa s jeho riaditeľom Romanom Camberom, ktorý ho informovala o situácii na trhu práce v okrese, o možnostiach rekvalifikácie dlhodobo nezamestnaných. Poslanca NR SR Š. Zelníka sprevádzal predseda Okresnej organizácie SNS v Ružomberku Miroslav Zigo.

Turistické Slovensko sa stretne v Ružomberku

malinô_brdo

Ružomberok 1. februára 2017 – Akcia roka. Takýto zaslúžený prívlastok dostal jubilejný 50. zimný zraz turistov a stretnutia Turistických oddielov mládeže. Séria podujatí sa bude konať od 2. do 5. februára v Ružomberku. Organizátori – Klub slovenských turistov región Liptov a Mesto Ružomberok očakávajú účasť viac ako 1 500 ľudí.

„Kto si raz nájde cestu k prírode, ten si ju zamiluje na celý život,“ hovorí primátor Ružomberka Igor Čombor. Dodáva, že radnica vyvinula maximálnu snahu a úsilie, aby sa všetci účastníci zrazu cítili v našom meste a jeho okolí dobre a príjemne, a aby si odniesli čo najviac pekných pocitov a zážitkov.

Informačné centrum mesta L. Mikuláš v nových priestoroch

IC L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 31. januára – Informačné centrum mesta Liptovský Mikuláš (ICM) sídli v nových, moderných a reprezentačných priestoroch. Prináležia organizácii, ktorá patrí medzi vlajkové lode v tejto oblasti v rámci Slovenska, uviedol pri príležitosti slávnostného otvorenia priestorov primátor L. Mikuláša Ján Blcháč. Na otvorení sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček a predstavitelia z radov odbornej verejnosti.

Mesto Liptovský Mikuláš po takmer 25 rokoch presťahovalo svoje Informačné centrum do zrekonštruovaných priestorov Obchodného centra Central na Námestí mieru 1 (bývalý Dom služieb). Nemení sa tým jeho adresa, presťahovalo sa po rekonštrukcii v rámci budovy.