Fašiangovú bursu spojili so zabíjačkou

Liptovské Sliače 23. januára 2019 – Tradičná fašiangová pochpdozka – bursa sa uskutoční 25. januára v Liptovských Sliačoch. Jej súčasťou bude aj obecná zakáľačka. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Zimná turistika

V dňoch 8.-10. Februára 2019 bude doprava v Jasnej regulovaná

Jasná

Jasná 8. febnruára 2019 –  Výborné lyžiarske podmienky, očakávané pekné počasie a blížiaci sa víkend vytvárajú všetky predpoklady na zvýšenú návštevnosť obľúbeného lyžiarskeho strediska v Jasnej. Práve z tohto dôvodu bude v stredisku v dňoch 8.-10.februára opäť regulovaná doprava.

Nepodceňujete výstrahy horských záchranárov

HZS

Jasná 9. januára 2019 – Nepodceňujte informácie Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby o lavínovej situácii a možnom páde lavín.  Tragédia, ktorá sa stala 9. januára 2019, je výstrahou pre návštevníkov hôr.

Skibusy na Liptove sa oplatia

skibus

Liptovský Mikuláš 16. februára 2018 – Na Liptove sa lyžiari a dovolenkári pohodlne vozia systémom bezplatnej prepravy po regióne. Linky SKI & AQUA BUS-ov vozia do Jasnej z celej Demänovskej doliny, ale aj z Liptovského Mikuláša, Aquaparku Tatralandia, z Bešeňovej, z Kúpeľov Lúčky a tiež Liptovského Jána.

Bezplatné skibusy jazdia aj z Ružomberka na Malinô Brdo. Navyše vo víkendy a sviatky jazdia linky skibusov v rámci Liptovského Mikuláša cez celé mesto, už od sídliska Podbreziny a v termíne nadchádzajúcich jarných prázdnin Žilinského samosprávneho kraja dokonca denne po celý týždeň.

Gastro festival nezvyčajných chutí

Špeciality svetovej kuchyne pod Chopkom

Marek Hajkovsky foto-VT 2017_229

Chopok 31. januára 2018) –  Popol zo sena, prach z ikry, či spálená čokoláda nie sú experimenty začínajúcich školákov, ale kuchárke trendy na michelinovskej úrovni, ktoré na Chopok prinesie nadaný britský šéfkuchár Tony Casey. V rámci tradičného Culinary week sa so svojím tímom predstaví v štýlovej Von Roll Restaurant v lokalite Luková. 1.-2. februára si na svoje prídu milovníci výnimočného jedla a pitia na piatom ročníku zimného gastro festivalu v nadmorskej výške 1 670 m n.m., ktorý sa tento rok rozšíri 3. februára aj do reštaurácie Angus v Hoteli Pošta**** v centre lyžiarskeho strediska Jasná.  

Nechajte sa zlákať

Pestrá ponuka gastronomických špecialít

Liptovský Mikuláš 23. januára 2018 – Zima na Liptove, to nie sú len hory a lyžovačka, ale aj bohatý program v meste. Do stredy 21. marca 2018 si ho môže raz do týždňa vychutnať každý návštevník Liptova. Do centra Liptovského Mikuláša záujemcov z Jasnej pohodlne a najmä zadarmo privezie City Bus.

Mozaika zimných wellness pobytov hotelovej siete SOREA

Najlepšiu lyžovačku na Slovensku si užijete aj vďaka hotelom SOREA

SOREA – zima

Tatry 11. januára 2018 – Zimné obdobie na Spiši, vo Vysokých a Nízkych Tatrách je jedno z najkrajších období v roku. Po náročnom dni plnom zimných športov, turistiky alebo prechádzok zimnou prírodou každému dobre padne oddych vo wellness centrách hotelov spoločnosti SOREA, ktorá pre nasledujúcu sezónu zima a jar 2018 pripravila bohatú ponuku produktov pre rodiny s deťmi, páry, jednotlivcov, ale aj seniorov.  

Na lyžovačku skibus-om

skibus

Liptovský Mikuláš 9. januára 2018 – Od Vianoc beží na Liptove pravidelná bezplatná premávka SKI & AQUA BUS-mi. Lyžiari a dovolenkári sa tak pohodlne zvezú na svahy nielen z jednotlivých častí Demänovskej Doliny, ale aj z Liptovského Mikuláša, Aquaparku Tatralandia, z Bešeňovej, z Kúpeľov Lúčky a tiež Liptovského Jána. Z Ružomberka na Malinô Brdo takisto lyžiari môžu využívať bezplatné skibus-y. Lyžiari oceňujú lepšiu koordináciu liniek, skoršie ranné odchody aj zavedenie spoja až na sídlisko Podbreziny v Liptovskom Mikuláši. Ku komfortu tiež prispievajú hlásiče zastávok v slovenskom aj anglickom jazyku a internetové pripojenie vo vybraných autobusoch.

České zimné stredisko Ještěd prevádzkujú Tatranci

TMR začalo prevádzkovať český skiareál Ještěd

Ještěd

Liptovský Mikuláš 5. januára 2018 – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) oficiálne prevzala od mesta Liberec 22. decembra 2017 športový a lyžiarsky areál Ještěd a zahájila tak jeho zimnú prevádzku. Symbolické prevzatie areálu spečatilo aj predanie historických lyží, ktoré z rúk primátora mesta Liberec Tibora Batthyányho prijal riaditeľ TMR pre Českú republiku Čeněk Jílek.

Lyžiarsku sezónu otvoria na Malinom Brde 22.decembra

 

malinô_brdo

Ružomberok 19. decembra 2017 – Tohtoročnú lyžiarsku sezónu otvoria v stredisku Skipark na Malinom Brde pri Ružomberku v piatok 22. decembra. Premávať bude 4-sedačková lanovka, lyžiarske vleky P1 a P3. 

Najdlhšia zjazdovka z vrcholu Malina Brda až do Hrabova je dlhá 3900 metrov. Lyžiari navštevujúci Malino si cenia stabilnejšie počasie s množstvom slnečných dní.

Lyžiarske strediská sa s následkami kalamity vyrovnali veľmi dobre

lyžiarska škola

Tatry/Chopok 14. december 2017 – Lyžiarske strediská Jasná Nízke Tatry a Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách sú po veternej smršti už v plnej prevádzke. Napriek dvojdňovému prerušeniu sa opäť začalo lyžovať na oboch stranách Chopku, kde je v prevádzke 13 km zjazdoviek, 6 lanoviek a otvorených je spolu 13 zjazdoviek, na ktorých je 50 cm snehu.

Vo Vysokých Tatrách je lyžiarom k dispozícii 10 km lyžiarskych tratí a otvorených je 10 zjazdoviek s výškou snehu od 40 – 150 cm. Lyžovačka pokračuje na Štrbskom Plese aj v Tatranskej Lomnici a podmienky na lyžovanie sú v oboch strediskách veľmi dobré.