Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Zimná turistika

Hudobná skupina Horkýže Slíže príde medzi lyžiarov do Jasnej

Horkýže slýže

Jasná 18. februára 2017 – Každoročná klasika nás čaká už túto sobotu 18. februára v Happy END Jasná! Skvelé Horkýže Slíže prichádzajú do Jasnej, aby vytvorili tú najlepšiu atmosféru! Po koncerte pokračujeme afterpárty s EAST LUKE! Posledné predpredajové lístky nájdeš na www.gopass.sk, potom už lístky len na mieste v klube od 21.00 h.

reštaurácia sa nachádza medzi nástupnými stanicami lanoviek B3 Biela Púť – Jasná a A3 Grand – Brhliská, v blízkostí parkovísk P1 a P2.

.

Zimné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať

lyžiarska škola

Jasná 15. február 2017 – Jarné prázdniny klopú na dvere a mnohých rodičov zamestnáva otázka, kam s deťmi počas piatich dní voľna. Slnečné svahy Tatier sú ideálnou voľbou pobudnúť na čerstvom vzduchu v horskom prostredí, ale aj možnosťou naučiť sa správne lyžovať. Zvlášť pri detských športových aktivitách platí staré známe príslovie – Čo sa v mladosti naučíš, v dospelosti akoby si našiel.

V lyžiarskom stredisku v  Jasnej sú pre deti pripravené bezkonkurenčne cenovo najvýhodnejšie 4 a 5 dňové skupinové lyžiarske kurzy Winter Passion . Lyžiari začiatočníci si pod dohľadom profesionálnych inštruktorov z lyžiarskych škôl Tatry Motion osvoja techniku lyžovania a okrem nadväzovania nových priateľstiev a animátorskej zábavy, sa u nich prejaví aj súťaživosť o medailu na konci kurzu.

Vyhlásili športovcov za rok 2016 v L. Mikuláši

športovec roka

Liptovský Mikuláš  10. februára 2017 – Radnica v Liptovskom Mikuláši odovzdala ocenie Šprotovec mesta za rok 2016. Slávnostný akt sa uskutočnil 9. februára vtamojšom Dome kultúry. Ocenie získalo 20 jednotlivcov a tri kolektívy.
„Nominácie mohli posielať športové kluby, občianske združenia i obyvatelia mesta. Potrebné bolo dodržať podmienky komisie športu, tou podstatnou je, že nominovaný môže byť iba športovec, ktorý reprezentuje klub so sídlom na území mesta Liptovský Mikuláš,“ upozornila vedúca oddelenia kultúry a športu z mestského úradu Dana Guráňová.

Súťaž furmanských koní v L. Štiavnici

kone Liptovská Štiavnica

Liptovská Štiavnica 7. februára 2017  –  Rýchlosť, silu  21 ťažných koní a šikovnosť ich  gazdov predviedli v na  11. ročníku pretekov, ktoré sa uskutočnil v lokalite Pod Lúčnym hríbom v Liptovskej Štiavnici. Zišli sa tam gazdovia so svojimi štvornohými pomocníkmi najmä z regiónu Liptova a Oravy.

Poslanec Národnej rady SR Š. Zelník navštívil Ružomberok

Zraz turiustov v Ružomberku

Ružomberok 8. februáára 2017 (Sponzorované) – Poslanec parlamentu a podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS)  Štefan Zelník navštívil 4. februára v rámci pracovného výjadzu do Ružomberka aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Ružomberku. Stretol sa s jeho riaditeľom Romanom Camberom, ktorý ho informovala o situácii na trhu práce v okrese, o možnostiach rekvalifikácie dlhodobo nezamestnaných. Poslanca NR SR Š. Zelníka sprevádzal predseda Okresnej organizácie SNS v Ružomberku Miroslav Zigo.

Turistické Slovensko sa stretne v Ružomberku

malinô_brdo

Ružomberok 1. februára 2017 – Akcia roka. Takýto zaslúžený prívlastok dostal jubilejný 50. zimný zraz turistov a stretnutia Turistických oddielov mládeže. Séria podujatí sa bude konať od 2. do 5. februára v Ružomberku. Organizátori – Klub slovenských turistov región Liptov a Mesto Ružomberok očakávajú účasť viac ako 1 500 ľudí.

„Kto si raz nájde cestu k prírode, ten si ju zamiluje na celý život,“ hovorí primátor Ružomberka Igor Čombor. Dodáva, že radnica vyvinula maximálnu snahu a úsilie, aby sa všetci účastníci zrazu cítili v našom meste a jeho okolí dobre a príjemne, a aby si odniesli čo najviac pekných pocitov a zážitkov.

Informačné centrum mesta L. Mikuláš v nových priestoroch

IC L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 31. januára – Informačné centrum mesta Liptovský Mikuláš (ICM) sídli v nových, moderných a reprezentačných priestoroch. Prináležia organizácii, ktorá patrí medzi vlajkové lode v tejto oblasti v rámci Slovenska, uviedol pri príležitosti slávnostného otvorenia priestorov primátor L. Mikuláša Ján Blcháč. Na otvorení sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček a predstavitelia z radov odbornej verejnosti.

Mesto Liptovský Mikuláš po takmer 25 rokoch presťahovalo svoje Informačné centrum do zrekonštruovaných priestorov Obchodného centra Central na Námestí mieru 1 (bývalý Dom služieb). Nemení sa tým jeho adresa, presťahovalo sa po rekonštrukcii v rámci budovy.

Tip na výlet: Expedičná výzva pod Lomnickým štítom

snow park Skalnaté pleso

Skalnaté pleso 26. január 2017 – Vyskúšať si simuláciu extrémnych podmienok zimného táborenia môžu návštevníci na oficiálne povolenej akcii Snow camp na Skalnatom plese počas štyroch termínov 28.1., 11.2., 18.2. a 4.3.

Už  túto sobotu v sobotu (28. januára)  si prví záujemcovia užijú stanovanie pod šírim nebom v nadmorskej výške 1 751 m n.m. v zimnom vysokohorskom prostredí a pod dohľadom skúseného horského vodcu.

Turisti z celého Slovenska prídu na Liptov

malinô_brdo
_lyzovanie

Ružomberok, 25. januára 2017 – Liptov sa začiatkom februára stane pupkom slovenského turizmu. Od druhého do piateho februára sa mesto Ružomberok stane dejiskom jubilejného päťdesiateho ročníka zimného zrazu Klubu slovenských turistov a stretnutia turistických oddielov mládeže.

Na takmer dve tisícky turistov čakajú atraktívne zimné turistické trasy najmä v Hrabovskej a Čutkovskej doline, ale aj zaujímavý sprievodný program. Účasť potvrdil bývalý prezident Slovenskej republiky a známy cestovateľ v jednej osobe Rudolf Schuster či himalájista Peter Hámor.

Liptov predstaví svoju ponuku na veľtrhu

Jasná

Liptovský Mikuláš  24. januára 2017 – Liptov už tradične predstaví svoju ponuku na veľtrhu ITF Slovakiatour v Bratislave. Záujemcovia Liptákov nájdu v stánku Žilinského turistického kraja od štvrtka do nedele.  Liptov je z pohľadu turizmu najvýznamnejším regiónom v Žilinskom samosprávnom kraji.

Až takmer päťdesiat percent návštevníkov kraja navštívi práve tento región. Rovnako ako po minulé roky, predstaví Liptov svoju ponuku návštevníkom najväčšieho veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku a to už od štvrtka do nedele (26. – 29. 1. 2017) v Incheba EXPO Bratislava.