Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti. More »

 

Category Archives: Letná turistika

Bešeňová – termálne srdce Liptova

Bešeňová

Bešeňová 18. mája 2017 -Termálny park v Bešeňovej, ktorý sme poznali pod názvom Ginoparadise, zmenil názov. Po novom sa volá Bešeňová – termálne srdce Liptova. 

Liptov má od leta veľké očakávania

Turistika Liptov

Liptovský Mikuláš 17.  mája 2017 – Štatistický úrad SR zverejnil čísla výkonnosti cestovného ruchu na Slovensku. Liptov opäť potvrdil svoju pozíciu na trhu a medziročne si v počte ubytovaných hostí polepšil o takmer trinásť percent. Skokanom bolo mesto Ružomberok, v ktorom vzrástol počet hostí v ubytovacích zariadeniach o päťdesiat percent. Priemerný počet prenocovaní je 2,8 dňa, rovnako ako v roku 2015. S ohľadom na letnú sezónu Liptáci netaja veľké očakávania. Radi by toto leto pritiahli o ďalších desať percent viac klientov.

V ľadových jaskyniach sa začala návštevnícka sezóna

Demänovská ľaodvá jaskyňa

Liptovský Mikuláš 16. mája 2017 – V oboch slovenských ľadových jaskyniach začala sa 16. mája tohtoročná návštevnícka sezóna. Sú nimi Dobšinská ľadová jaskyňa a Demänovská ľadová jaskyňa. Informovala Správa slovenských jaskýň v Liptovskom Mikuláši na svoje oficiálnej internetovej stránke.

Liptovu chutí pomáhať

Kulinárska súťaž v Liptovskom dvore bude sprevádzať moderátorka A. Banášová

Kulinárska šou

Liptovský Ján, 12. mája  2017 – Posledná májová sobota bude na Liptove patriť boju kuchárskych varešiek. Dvaja špičkoví šéfkuchári, majster kuchár SR Peter Bracho z Liptovského dvora v Jánskej doline a Michal Škorec z reštaurácie Diva z Trenčína zabojujú o chuťové poháriky prítomných hostí. Cieľom boja v hoteli Liptovský dvor**** bude vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov z každého chodu atraktívnej večere, aby podujatie Pomáhať nám chutí IV. pomohlo charite. Na večeru si osobne dohliadne a sprevádzať ňou bude obľúbená Adela Banášová.

Sprístupnili nový náučný chodník v Jánskej doline

Nový náučný chodník v Jánskej doline

Liptovský Ján 25. apríla 2017 – Uplynulá sobota patrila aj na Liptove Dňu Zeme. V Jánskej doline symbolicky práve v tento deň sprístupnili náučný chodník s bránou do národného parku Nízke Tatry. Náučný chodník tvorí sedem tabúľ s informáciami o výnimočnosti tejto turisticky vyhľadávanej lokality Liptova.

Upratovanie turistických lokalít na Liptove

Čutkovská dolina

Liptov 19. apríla 2017 – Liptákom záleží na prírode, vďaka ktorej vítajú každoročne státisíce návštevníkov zo Slovenska aj zahraničia. Preto aj tento rok, pred letnou sezónou, dobrovoľníci vyupratujú niektoré z dolín. Začnú Čutkovskou dolinou a to už 22. apríla a potom sa presunú do Jánskej doliny, kde na prvého mája okrem upratovania aj symbolicky ukončia zimu pochovávaním ciagľa.

Zľavový pobyt v Korytnici

Korytnica

Korytnica  19. apríla 2017 (Sponzorované) – Vychutnajte si dovolenku v krásnej prírode a napite sa zdravia v Korytnici počas pobytu v penzióne Svätopluk. Môžete tak urobiť za východné ceny. Zľava platí od 18. apríla do 30. júna. Zľavový kupón nájdete tu:  Zľavový kupón..

V Tatrách môže napadnúť až 30 cm nového snehu

tatry

Liptov 18. apríla 2017 – Prucdké ochladenie na horách prinieslo aj sneženie. V Tatrách môže napadnúť až 30 cm nového snehu. Horská záchranná služba žiada turistova, aby zvýšili opatrnosť na túrach.

 

Jarný kongres na horách je aktraktívny

kongres

Liptovský Ján 12. apríla 2017  (Sponzorované) – Ak hľadáte vhodné priestory na organizáciu kongresu a nechcete mať s jeho zabezpečením žiadne starosti, vhodnou voľbou sú hotely siete SOREA. Nachádzajú sa v najlukratívnejších a najkrajších lokalitách Slovenska – od Vysokých a Nízkych Tatier až po Bratislavu. SOREA aktuálne prevádzkuje jedenásť hotelov rôzneho charakteru – či už je to kongres a biznis hotel v hlavnom meste SR alebo wellness hotely s ponukou rekondično – rehabilitačných procedúr.

Veľká noc na Liptove bude s prekvapeniami

Veľká noc na Liptove

Liptovský Mikuláš 4. apríla 2017 – Sviatky jari sú tu už čoskoro a len na Liptove si užijú návštevníci na jednom mieste zimnú atmosféru s lyžovačkou aj tropické teplo. Liptáci opäť lákajú „Kraslicou“ na Chopok, do tunajších horúcich bazénov, na tradičnú šibačku aj oblievačku a dokonca aj na súťaž vo varení halušiek. Voľné ubytovacie kapacity sú v tomto termíne ešte stále dostupné a ponuka sa sústreďuje najmä na domácich Slovákov a rodiny s deťmi. V mnohých zariadeniach deti ubytujú dokonca zadarmo.