Skvalitnenie ochrany zbierok v galérii sakrálneho umenia

Ružomberok 28. marca 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja patrí medzi najvýznamnejšie regionálne múzeá na Slovensku. Po rekonštrukcii hlavnej budovy získalo Liptovské múzeum v Ružomberku v jej podkroví nový expozičný priestor určený na prezentáciu diel sakrálneho umenia zo zbierkového fondu múzea. V galérii sakrálneho umenia sú galerijným spôsobom verejnosti More »

 

Category Archives: Letná turistika

Svetový deň turizmu

č

čUTKOVSAK DOLINA

Slovenskom 27. septembra 2016 – Svetový deň turizmu pripadá na 27. septembra. Tento deň bol vybraný zámerne počas tretieho valného zhromaždenia Svetovej organizácie turizmu (UNWTO) v roku 1979. Táto organizácia je najvýznamnejšou medzinárodnou organizáciou na poli svetového turizmu. Jej poslaním je všestranná podpora turizmu. A to najmä vzhľadom na jeho dynamiku rozvoja a ekonomický prínos k zvyšovaniu mierovej konfrontácie rôznych kultúr vedúcej k lepšiemu vzájomnému pochopeniu jednotlivých národov a ich spôsobu života.

Štatistiky o návštevnosti turistov potešili Liptákov

panorama-cutkovoLiptovský Mikuláš 27. septembra 2016 – Liptáci už avizovali výbornú letnú sezónu a teraz to potvrdili aj čísla zo Štatistického úradu Slovenskej republiky. V mesiaci júl 2016 sa na Liptove ubytovalo o takmer 25 percent viac klientov ako pred rokom a priemerný počet prenocovaní sa drží na 3,2 dňa. Návštevnosť Liptova je dokonca vyššia ako celoslovenský priemer za prvý prázdninový mesiac.

Rozlúčka s letom v Korytnici

dsc_0834Korytnica 26. septembra 2016 – Podujatím Rozlúčka s letom, ktoré sa uskutočnilo 24. septembra, ukončili v turistickom areály Korytnica pri Donovaloch tohtoročnú letnú návštevnícku sezónu. Bola prvou od uzatvorenia kúpeľov Korytnici koncom 20. storočia. Do Korytnice sa znovu vracia život.

Leto pritiahlo do hôr o 15 percent viac návštevníkov

č

čUTKOVSAK DOLINA

TATRY 21. september 2016 – Letnému turizmu v Nízkych a Vysokých Tatrách dominovali Slováci. Príjemným prekvapením bol zvýšený počet českých a izraelských návštevníkov. Tatranské horské strediská navštívilo toto leto o 15% viac dovolenkárov ako minulý rok. Aquapark Tatralandia sa v návštevnosti udržal na úrovni minulého roka, Sliezsky zábavný park v poľskom meste Chorzów navštívilo o 23% viac návštevníkov ako minulý rok. Hotelieri spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zaznamenali 8,5% nárast v objeme prenocovaní oproti predchádzajúcemu roku.  

Región Liptova toto leto bodoval

L. Hrádok

L. Hrádok

Liptovský Mikuláš 20. septembra 2016 – Plné akvaparky, horské strediská, reštaurácie, atrakcie aj ubytovacie zariadenia. Liptov túto letnú sezónu hodnotí ako mimoriadne úspešnú. Najviac klientov prišlo do regiónu zo Slovenska a z Česka, ale objavili ho aj klienti z ďalekého Izraela. Projekt „Poklady na LiptOVE“ prilákal medziročne až 20 percent viac rodín s deťmi a Liptáci bezplatne poistili na horách až o 20 tisíc viac turistov.

Podmienky na vysokohorskú turistiku sú priaznivé, rátajte s prehánkami

121113_14_Nizke Tatry_024Slovensko 18. septembra 2016 – Podmienky na vysokohorskú turistiku sú priaznivé. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Na niektorých chodníkoch môžu byť popadané stromy po veternej kalamite. Po 19. 00 h sa začína stmievať a preto si podľa toho naplánujte trasu.
Vysoké Tatry

Dbajte na opatrnosť a rozvážnosť pri pohybe v horskom teréne. Pre výmenu bude mostík „Pod úplazkami“ v Bielovodskej doline uzavretý približne 2 týždne.

V Tatralandii sa schyľuje k magickej svadbe

mexická svadba v tatralandii

mexická svadba v tatralandii

Liptovský Mikuláš  16. september 2016 – Láska nepozná hranice. V prípade mexických zaľúbencov z podsvetia – Conchity a Pedra Muerta to platí dvojnásobne. Príbeh lásky zo záhrobia bude už od piatku 16. septembra presahovať hranice nielen reálneho, ale aj toho tropického sveta. Najznámejší liptovský aquapark Tatralandia pozýva o 16. hodine všetkých priaznivcov zábavy na stretnutie dvoch svetov na breh pomyselného Mexického zálivu. Návštevníci sa môžu na chvíľu stať svadobčanmi a byť súčasťou originálnej mexickej svadby v Tatralandii, ktorá tu ešte nikdy nebola a pritom si pozrieť interaktívnu dekoráciu od výtvarníka Jaroslava Čecha. Tá je svojím prevedením svetovým unikátom.  

Noci zážitkového saunovania v Bešeňovej

bešeňová

bešeňová

Bešeňová 15. septembra 2016 – Predĺžený víkend 15. – 17. septembra  bude patriť relaxu, oddychu ale hlavne saunovým ceremoniálom. Pri mesačnom svite si vychutnáte saunovací maratón vo štvrtok aj v sobotu v podaní našich sauna masterov, na 33 saunových ceremoniáloch, maratón potrvá od 21.00 do 01.00 hod. ráno.

Čistenie svahov nízkotatranského Chopku

chopok_čistenie

chopok_čistenie

Jasná Nízke Tatry  15.septembra 2016) – Top centrum slovenského lyžovania, stredisko Jasná, sa už pripravuje na zimnú sezónu. Po snehu síce ani stopy, ale už v piatok 16. 9. 2016 sa Chopok naplní lyžiarmi. Tentokrát sa však vyzbroja vedrami a pracovnými rukavicami, aby obľúbené svahy a ich okolie vyčistili a pripravili ich na zimnú sezónu počas tretieho ročníka akcie Zelený Chopok.

V Demänovskej ľadovej jaskyni je teplejšie

demúnovska_ľadova_jaskyňa

demúnovska_ľadova_jaskyňa

Liptovský Mikuláš 15. septembra 2016 – v Demänovskej ľadovej jaskyni  pri Liptovskom Mikuláši je momentálne mierne zvýšenú teplotu v ľadovej časti o 0,4°C, teda je tam cca 0,8°C. Ostatné časti majú ako „obyčajne“ v lete okolo +3°C.  Tohtoročná návštevnícka sezóna sa v uvedenej jaskyni skončí posledný septembrový deň.