Fašiangovú bursu spojili so zabíjačkou

Liptovské Sliače 23. januára 2019 – Tradičná fašiangová pochpdozka – bursa sa uskutoční 25. januára v Liptovských Sliačoch. Jej súčasťou bude aj obecná zakáľačka. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Železničná doprava

Za neporiadok v okolí železničnej stanice Ružomberok -Rybárpole môžu vandali

Ružomberok  10. decembra 2017 – V okolí železničnej stanice Ružomberok – Rybárpole a v jej priestoroch sa neraz nachádza veľké množstvo odpadkov. Železnice SR tvrdia, že robia maximum pre zabezpečenie poriadku v tejto stanici. Vo svojom vyjadrení pre médiá uvádzajú:

„Budova stanice železničnej zastávky Ružomberok – Rybárpole skutočne nie je v dobrom stave a ŽSR sú si toho vedomé. Je samozrejme našou povinnosťou zabezpečiť, aby aj priestory pre cestujúcu verejnosť boli nielen funkčné, ale aj esteticky vyhovujúce. Aktuálne prevádzkové možnosti a personálne kapacity však neumožňujú momentálne realizovať opravy väčšieho rozsahu. 

Melódie v staničnom rozhlase

zeleznicna_stanica_
_ruzomberok

Ružomberok 8. novembra 2017 – Pri hlásení odchodov a príchodov vlakov na železničných staniciach sa ozýva z reporudktorov melódia.  Sú rôzne  sú melódiami ľudových piesní, ktoré sú typické pre región v ktorom sa nachádza vlaková stanica.

Podľa informácií Železníc SR nevedú zoznam staníc v ktorých znie vlastná zvučka železničného rozhlasu. K nim patria napríklad aj stanice v regióne Liptova.

Príprava modernizácia trate v úseku Palúdza – L. Hrádok pokračuje

železnica

Bratislava/ Liptovský Mikuláš 21. júla 2017 – Príprava modernizácia železničnej trate Palúdza – Liptovský Hrádok pokračuje. Dokazuje to aj zámer prenajatia pozemkov 3300 m2, v Hlbokom a na na Belopotockého ulici v Liptovskom Mikuláši.

Dočasné železničné priecestie pri Ružomberku

železnica

Ružomberok 12. júna 2017 – Železnice SR (ŽSR) pri Ružomberku vznikne dočasné železničné priecestie. Aktivované bude 12. a 13. júna. 

Predstavitelia ZMOL-u bojujú za modernizáciu železnice

Železničná stanica

Liptovský Mikuláš 8. júla – Iniciatívu za začatie realizácie projektu modernizácie železničnej trate v úseku Paludza – Liptovský Hrádok začalo vyvíjať aj Združenie miest a obcí Liptova. Primátori a starostovia jednomyseľne reagujú proti zaradeniu tohto úseku do náhradných projektov, teda proti pozastaveniu modernizácie trate v dotknutom úseku.

Výmena koľají medzi Východnou a Štrbou

železnica

Bratislava 24. apríla 2017 –   Železnice SR (ŽSR) zrealizujú v plánovaných denných výlukách od 25. do 28. apríla, v čase od 8.00 hod. do 15.00 hod., súvislú výmenu koľajníc na železničnej trati medzi Štrbou a Východnou. 

Oprava koľaje medzi Liptovským Mikulášom a Liptovským Hrádkom

železnica

Liptovský Mikuláš 18. apríla 2017 – Železnice SR (ŽSR) začali dnes (18. apríla)  s dvojdňovou opravou  a 19. apríla, v čase od 8.00 h. do 14.00 h., denné výluky 1. traťovej koľaje medzi železničnými stanicami Liptovský Hrádok a Liptovský Mikuláš. Informovali ŽSR:

Na modernizáciu železničného úseku Palúdza – L. Hrádok nie sú peniaze

železnica

Liptovský Mikuláš 6. apríla 2017 – Stavba modernizácie železničnej trate Liptovský Mikuláš – Poprad, úsek Palúdza – Liptovský Hrádok je v súčasnosti zaradená medzi projekty Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, Prioritná os 1, a to v zozname rezervných projektov. Informovali dnes Železnice SR.

Práce na železničnej trati Ružomberok – Ľubodchňa

Ružomberok 2. apríla 2017 – Železnice SR upozorňujú cestujúcu verejnosť na konanie výluky, ktorá bude na trati Ružomberok – Ľubochňa v pondelok 3. apríla. Výluka 1. traťovej koľaje sa koná od 8.00  do 13.10 h. v úseku Ľubochňa – Ružomberok. V uvedenom období je možné nastupovať a vystupovať z vlakov osobnej dopravy v obidvoch smeroch len na nástupišti v smere na Žilinu.  

Niektoré IC vlaky budú stáť aj na Liptove

IC vlak

Liptov 30. januára 2017 –  Nie všetky Vlaky IC, ktoré  premávajú medzi Bratislavou a Košicami a späť, od 1. februára budú stáť aj v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši. O týchto zmenách informujú Železničná spoločnosť Slovensko na svojej internetovej stránke, kde zverejnili cestovný poriadok IC vlakov.

 Na trati medzi Bratislavou a Košicami jazdia štyri súpravy vlakov IC 521, IC 523, IC 513, IC 525. Z nich jeden nebude stáť v liptovských mestách a to IC 513, ktorý odchádza z Bratislavy o 15. 47 h a do Košíc prichádza o 20. 29 h.  Z Košíc do Bratislavy vypravia denne päť spojov. Pôjde o vlaky IC 520, IC 510, IC 514, IC 522 a IC 524.