Mesto vydalo pôsobivý nástenný kalendár

Ružomberok 5. januára 2017 – Po dvojročnej prestávke sa radnica znovu vrátila k tradícii tlačenia mestských nástenných kalendárov. „Je potrebné zachovávať si takéto dobré tradície, ktoré nám pomáhajú správne sa orientovať v čase, mať plnosť životného pocitu a zmierniť tempo života,“ poznamenal primátor Igor Čombor. Pôsobivý mestský kalendár na rok 2017 znázorňuje hlavné dominanty mesta ako budovu historickej More »

 

Category Archives: Železničná doprava

Obnovili dopravu na obidvoch koľajách pri Východnej

nehoda-železnica Východná

nehoda-železnica
Východná

Bratislava/ Východná 2. decembra 2016 – Obidve traťové koľaje v železničnom úseku Východná- Kráľova Lehota boli dnes o 17.22 hod dané do prevádzky. Po prvej traťovej koľaji sa aj naďalej bude jazdiť nezávislou trakciou, po druhej už môžu vlaky jazdiť so závislou trakciou, teda ťahané elektrickými rušňami. Práce na oprave poškodeného trakčného vedenia naďalej pokračujú, bude potrebné vymeniť poškodený stožiar trakčného vedenia. Vedenie ŽSR ďakuje všetkým svojim zamestnancom, ktorí sa od polnoci v extrémnych poveternostných podmienkach podieľali a stále pracujú na oprave trate. Informovali Železnice SR.

Boj o zastavovanie vlakov IC na Liptove

ic vlak

ic vlak

Liptovský Mikuláš 10. októbra 2016 – InterCity vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko budú od decembra tohto roku opätovne premávať. Na Liptove by nemali zastavovať.

Medzi L. Teplou a Palúdzou vymieňajú železničné koľaje

vlak

vlak

Liptovská Teplá/Palúdza 20. septembra 2016 – Železnice SR od 20. septembra vykonávajú súvislú výmenu koľajníc v medzistaničnom úseku Paludza – Liptovská Teplá. Práce sú realizované v denných výlukách, v čase od 7.30 do 14.30 hod. a potrvajú päť pracovných dní, do 26. septembra.

Rýchlik skoro usmrtil opitého človeka

regiojet

regiojet

Liptovský Mikuláš 19. septembra 2016 – Mimoriadne nebezpečná situácia vznikla 15. septembra o 23. 28 h na úseku trate Liptovský Mikuláš – výhybňa Palúdza. Rušňovodič vlaku RJ 1020 ohlásil osobu sediacu na koľajnicovom páse, ktorá sa pred príchodom vlaku snažila odísť z koľaje.

Oprava želežničnej trate medzi Východnou a Štrbou

koľaj_oprava

koľaj_oprava

Východná 1. augusta 2016 – Železnice SR (ŽSR) opravujú železničnú trať v úseku železničnej stanice Východná – Štrba. Ide o opravu koľajového lôžka výhybiek 2, 3, 4, 6 a prípojných koľajových polí. Práce na trati si nevyžiadajú obmedzenie v osobnej doprave. Ukončenie výluky je naplánované na 3. 8. 2016.

Vandalizmus na železnici

koľaj_oprava

koľaj_oprava

Bratislava 18. júla 2016  – Železnice SR zaznamenali v 28. kalendárnom týždni aj mimoriadne udalosti na svojich tratiach v  v okrese Ružomberok a Liptovský Mikuláš. Dňa 11. júla o 15. 01 h, Os 3468 ZSSK, bolo zistené dymenie z podvozkovej časti jedného vozňa. Obhliadkou bolo zistené zahorenie batérii. Vozeň bol z vlaku vyradený na koľaji č. 15, kde bol požiar zlikvidovaný privolaným Hasičského a záhranneho zboru v Ružomberok.

Železnice vedia o petícii občanov L. Mikuláša

koľaj_oprava

koľaj

Liptovský Mikuláš /Bratislava 8. júna 2016 –  Nové trasovanie železničnej trate v Liptovskom Mikuláši pripravujú železnice SR. Obyvatelia sú proti nemu, lebo jeho súčasťou má byť výstavba nového mosta cez Váh na Belopotockého ulici.

Vandali kladú prekážky na železničnú trať aj na Liptove

foto 49480616

koľaje

Bratislava/ Ružomberok 20. mája 2016 – Počas prvých troch mesiacoch roka 2016 Železnice SR (ŽSR) zaznamenali 30 prípadov, keď sa na koľaji nachádzali cudzie predmety.

Vymieňajú koľaje pri Liptovskej Mare

foto 49480616

koľaje

Liptovská Teplá/ Palúdza 9. mája 2016 – Železnice SR od 9. mája vykonávajú súvislú výmenu koľajníc v medzistaničnom úseku Paludza – Liptovská Teplá. Pracovná činnosť je realizovaná v denných výlukách, v čase od 8.00 do 15.00 hod. a potrvá do 13. mája.

Jelene na cestách a železničných tratiach

jelene

jelene

Liptov 3. mája 2016 – V blízkosti ciest a železničných tratí v regióne Liptova môžete večer a noci vidieť jelene a srnky. Vodiči by mali byť opatrní najmä na cestách, ktoré susedia s lesom. Tieto veľmi neobľubujú a potravu hľadajú mimo neho na lúkach a poliach. Vracajú sa najmä na miesta, kde v zime našli dostatok potravy – na zasiate polia.