Oslavy Liptova – Liptovfest

Liptovský Mikuláš 24.  júla 2017 – LIPTOVFEST – festival dobrej zábavy, jedla a zážitkov uplynulý víkend v Liptovskom Mikuláši navštívilo takmer štyritisíctristo ľudí. Liptákom sa spolu s návštevníkmi podarilo vytvoriť Slovenský rekord v lyžičkovom tanci a predstavili región v tom najlepšom svetle. More »

 

Category Archives: Folklór

Tancovanie pod Kriváňom

TPK

Východná 10. júla 2017 – Záujem o tradičnú kultúru v ostatných rokoch naberá na intenzite. Tanečné domy, školy ľudového tanca a hudby, móda inšpirovaná tradičným odevom, to všetko je dnes „IN“. A my sme tomu veľmi radi, pretože veríme, že sme k tomu malou kvapkou prispeli aj vďaka Tancovaniu pod Kriváňom.

Na folklórnom festivale vo Východnej sa predstaví dnes večer maďarskí profesionálny folklórny súbor

FFV

Východná 30. júna 2017  – Východniansky amfiteáter sa pomaly plní. Na Veľkej scéne malí i veľkí prezentujú tému vysťahovalectva za robotou – hlavne odchod kysuckých drotárov a liptovských murárov.

Programom Zem spieva otvoria Folklórny festival Východná

FF Východná

Východná 29. júna 2017 -Programom Zem spieva, ktorý uvedú 29. júna v amfiteátri vo Východnej, otvoria 63. ročníka Folklórneho festivalu Východná (FFV).

Tradičný juniáles v Liptovských Sliačoch

Juniáles 2017 L. Sliače

Liptovské Sliače 25. júna 2017 -Krojovaný sprievod žiakov deviateho ročníka vydal sa popoludní 25. júna do ulíc v Liptovských Sliačov. Začal sa pri tamojšej základnej škole a viedol smerom do Pažíť a vrátil sa ku kultúrnemu domu.

Východná 2017: Zem spieva a bezplatná detská nedeľa

FF Východná

Východná 25. júna 2017 – Od zábavy pri krásnom a pestrom slovenskom folklóre v jeho tradičných i moderných podobách cez motiváciu detí k láske k tradíciám až po búranie hraníc medzi národmi, spoznávanie inej kultúry a hľadanie toho, čo nás navzájom spája. Také sú hlavné motívy tohtoročného 63. ročníka Folklórneho festivalu Východná.

Juniáles škôlkárov

juniáles

Liptovské Sliače 4. júna 2017 – K tradičným jarným zvykom v Liptovských Sliačoch patrí aj juniáles, ktorý udržujú žiaci základnej a materskej školy.

Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

DFS Likavka

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti.

Ožili zvyky sadenia májov v L. Sliačoch

Liptovské Sliače 21. mája 2017 – Zvyky viažúce sa k sadeniu májov ožili aj tento rok v najväčšej liptovskej obci v Liptovských Sliačoch. Podľa tradícií chlapci v noci na 1. mája stavali dievčatám máje. Už od februára sa na to zvykli chystať. 

 

 

 

Kytica piesní a tancov matkám

spevák ľudových piesní Ján Ambróz

Liptovské Sliače 14. mája 2017 – Kyticu piesní a tancov matkám uvili žiaci z Materskej školy a Základnej školy J. Hanulu v Liptovských Sliačoch. Približne  sto detí si pripravili pre mamy, staré mamy program z piesní, tancov a básničiek.

Sadenie májov v Ružomberku

 

Ružomberok 2. mája 2017 – Oslavy Sviatku práce uskutočnili sa 2. mája v Praku Š. Hýroša v Ružomberku. Ich súčasťou bolo stavanie mája. program si prezerelo niekoľko stoviek divákov.