Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Folklór

Folklórny súbor Zemplín sa predstaví v L. Mikuláši

FS Zemplín

Liptovský Mikuláš 15. februára 2017 – Rezké rytmy, temperament a dobrá zábava zo Zemplína naplní 16. februára veľkú sálu Domu kultúry v Liptovskom Mikuláši. Od 17. 00 h predstaví sa tam folklórny súbor Zemplnín z partnerského mesta Michaloviec. Vstupné je zadarmo.

Folklórne fórum o choreografii 2017

folklór školenie

Liptovský Mikuláš 25. januára 2017 –  Aktuálne prístupy k choreografickej tvorbe v amatérskom prostredí folklórnych kolektívov, stav súčasného vzdelávania choreografov v rámci rezortu školstva a osvetovej činnosti boli hlavnými témami seminára s názvom Folklórne fórum o choreografii, ktoré sa uskutočnilo koncom roka 2015.  Podujatie bolo tiež odozvou na potrebu vytvorenia diskusného priestoru pre odborníkov aj zástupcov folklórnych kolektívov, ktorá vyvstala po celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke folklórnych kolektívov v Liptovskom Mikuláši v roku 2014.

Súbor Liptov oslávi svoje jubileum

liptov_súbor

liptov_súbor

Ružomberok 13. novembra 2016 – Čas tak rýchlo letí, že sme sa ani nenazdali a folklórny súbor (FS) LIPTOV oslavuje tento rok už 70 rokov od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti uskutoční sa aj stretnutie všetkých generácií, ktoré sa za toto obdobie vystriedali v súbor. Pri tejto príležitosti sa uskutočnia oslavy pod názvom „70 podôb jari“. I súčasťou je aj výstava V obraze, piesni a kroji

Slávnostný program nazvaný V tanci, muzike a speve pri príležitosti jubilea súboru uvedú 18. novembra o 17.00 h vo veľkej dvorane Kultúrneho domu A.Hlinku v Ružomberku.

Úcta patrí Vám

dsc_0634

úcta k starším Sliače

Liptovské Sliače 30. októbra 2016 – Úcta patrí Vám bol názov kultúrno-spoločenského podujatia venovaného seniorom, ktoré sa uskutočnilo 30. októbra v tamojšom kultúrnom dome. Uskutočnilo sa pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.

Školenie liptovských folkloristov 2016

cimg9249

folkloristi_liptov

Liptovský Mikuláš 19. októbra 2016 –  Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja,  zorganizovalo v polovici októbra  školenie pre všetkých liptovských folkloristov, vedúcich folklórnych kolektívov, tanečných pedagógov a záujemcov o prácu vo folklórnych kolektívoch.

 Pripravujú školenie liptovských folkloristov

skolenie-liptovskych-folkloristov-plagat-2016

školenie

Liptovský Mikuláš 5. októbra 2016 – Liptovské kultúrne stredisko (LKS) v Liptovskom Mikuláši, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje cez víkend 15. a 16. oktobra 2016 Školenie liptovských folkloristov v priestoroch tanečného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy v Liptovskom Mikuláši.

Tip na výlet: Kapustová nedeľa na Kysuciach

dlávenie kapusty

dlávenie kapusty

Vychylovka 9. septmebra 2016 – Starí Rimania na ňu nedali dopustiť a kapustu považovali za všeliek. Dokonca verili, že jej šťava zmierňuje príznaky opitosti. Kapusta má však aj mnohé iné klady, o ktorých ste možno ešte nepočuli. Vedeli ste napríklad, že pomáha proti demencii a má dvakrát viac vitamínu C ako majú citróny.

Rozlúčka s letom na Vlkolínci

Vlkolínec

Vlkolínec

Vlkolínec 5. septembra 2016 – S podujatiami Rozlúčka s letom a folklórnym  Festivalom pod Sidorom, ktoré sa uskutočnili v prvú septembrovú nedeľu, dali dali bodku za tohtoročnou letnou návštevníckou sezónu na Vlkolínci.Fotogaléria z Vlkolínca

Súbor Váh úspešne reprezentoval svoj región

vah 10420284_10153068732479297_1318190763945704530_nLiptovský Mikuláš 12. augusta 2016 – Folklórny súbor Váh z Liptovského Mikuláša veľmi úspešne reprezentoval svoj redión v dňoch 5. až 7. augusta na 18. ročníku medzinárodného folklórneho festivalu slovenského folklóru Jánošíkov dukát v Rožňove pod Radhoštem. Súbor sa stal držiteľom ceny pre najlepší súbor festivalu.

Tip na výlet: Podroháčske folklórne slávnosti s viac ako tisíckou účinkujúcich

PFS

PFS

Zuberec 4. augusta 2016 –  Oravské folklórne leto vyvrcholí v Zuberci a Oravskom Bielom Potoku 5. – 7. augusta 2016 sviatkom oravského folklóru – 41. Podroháčskymi folklórnymi slávnosťami. Obec Zuberec, Žilinský samosprávny kraj, Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a obce Oravský Biely Potok a Habovka pozvali na trojdňový medzinárodný folklórny festival viac ako tisíc účinkujúcich zo Slovenska, Poľska, Česka, Srbska, Lotyšska a z Izraela.