Výstava prác mladých umelcov

Ružomberok 28. januára 2020 –  Výstavu prác žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku sprístupnia v tamojšej synagópge 30. januára 2020. Vernisáž sa uskutoční o 16. 30 h.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Detské folklórne súbory

Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

DFS Likavka

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti.

Likavský detský festival oslávil 45 rokov od svojho založenia

DSC_0010

festival_likavka

Likavka 29. mája 2016 – Už 41. ročník Detského folklórneho festivalu uskutoční sa uskutočnil v sobotu 28. mája v obci Likavka. Milovníci ľudovej hudby, tancov a spevov s stretli na tamojšom futbalovom ihrisku OŠK. Festival otvorili sprievodom účinkujúcich ulicami obce od kultúrneho domu po ihrisko.  Fotogaléia zo sprievodu

Jarné zvyky ožili v L. Sliačoch

vynasanie _murieny L.sliace

vynasanie _murieny
L.sliace

Liptovské Sliače 27. marca 2016 – Jarné zvyky ožili 27. marca, na Veľkonočnú nedeľu, v obci Liptovské Sliače. Postarali sa o to členovia tamojšieho detského folklórneho súboru Sliačanček a folklórnej skupiny Sliačanka. Sliačske dievčatá vynášali Murienu na „šúľkovú nedeľu“.

Fotogaléria tu: Vynášanie Mureiny v L. Sliačoch 2016

Ľudmile Štrkolcovej schválili čestné občianstvo

dfs_dumbier

dfs_dumbier

Liptovský Mikuláš 4. februára – Čestné občianstvo mesta Liptovský Mikuláš dnes schválili poslanci na svojom zasadnutí Ľudmile Štrkolcovej zo Závažnej Poruby. Ocenenie jej patrí pri príležitosti životného jubilea za mimoriadne výsledky v oblasti kultúry.

Živý betlehem v L. Sliačoch

betlehem_sliace _sliacancek_sliacania

betlehem_sliace
_sliacancek_sliacania

Liptovské Sliače – Tradičný živý betlehem uvideli dopoludnia 25. decembra návštevníci a obyvatelia Liptovských Sliačov. V blízkosti farského kostola vytvorili radostnú atmosféru z narodenie Ježiška členovia detského folklórneho súboru Sliačanček a speváckej skupiny Sliačana. /V závere správy sú uvedené linky na bezplatné stiahnutie fotogalérií z podujatia.)