Tvoriví seniori v Liptovskom múzeu

Ružomberok 18. januára 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) Vás pozýva na výstavu TVORIVÍ SENIORI. Ide o výber ručných prác seniorov, ale aj  záujemcov všetkých vekových kategórií o pravidelné pondelkové tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV a KREATÍVNE V MÚZEU . Vystavené práce  mapujú prierez 6 ročnej činnosti, počas ktorej sa More »

 

Category Archives: Detské folklórne súbory

Likavský detský festival oslávil 45 rokov od svojho založenia

DSC_0010

festival_likavka

Likavka 29. mája 2016 – Už 41. ročník Detského folklórneho festivalu uskutoční sa uskutočnil v sobotu 28. mája v obci Likavka. Milovníci ľudovej hudby, tancov a spevov s stretli na tamojšom futbalovom ihrisku OŠK. Festival otvorili sprievodom účinkujúcich ulicami obce od kultúrneho domu po ihrisko.  Fotogaléia zo sprievodu

Jarné zvyky ožili v L. Sliačoch

vynasanie _murieny L.sliace

vynasanie _murieny
L.sliace

Liptovské Sliače 27. marca 2016 – Jarné zvyky ožili 27. marca, na Veľkonočnú nedeľu, v obci Liptovské Sliače. Postarali sa o to členovia tamojšieho detského folklórneho súboru Sliačanček a folklórnej skupiny Sliačanka. Sliačske dievčatá vynášali Murienu na „šúľkovú nedeľu“.

Fotogaléria tu: Vynášanie Mureiny v L. Sliačoch 2016

Ľudmile Štrkolcovej schválili čestné občianstvo

dfs_dumbier

dfs_dumbier

Liptovský Mikuláš 4. februára – Čestné občianstvo mesta Liptovský Mikuláš dnes schválili poslanci na svojom zasadnutí Ľudmile Štrkolcovej zo Závažnej Poruby. Ocenenie jej patrí pri príležitosti životného jubilea za mimoriadne výsledky v oblasti kultúry.

Živý betlehem v L. Sliačoch

betlehem_sliace _sliacancek_sliacania

betlehem_sliace
_sliacancek_sliacania

Liptovské Sliače – Tradičný živý betlehem uvideli dopoludnia 25. decembra návštevníci a obyvatelia Liptovských Sliačov. V blízkosti farského kostola vytvorili radostnú atmosféru z narodenie Ježiška členovia detského folklórneho súboru Sliačanček a speváckej skupiny Sliačana. /V závere správy sú uvedené linky na bezplatné stiahnutie fotogalérií z podujatia.)