Fašiangovú bursu spojili so zabíjačkou

Liptovské Sliače 23. januára 2019 – Tradičná fašiangová pochpdozka – bursa sa uskutoční 25. januára v Liptovských Sliačoch. Jej súčasťou bude aj obecná zakáľačka. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Pamiatky

Rekordná návštevnosť vo Vlkolínci

vlkolinec

vlkolinec

Ružomberok/ Vlkolínec 20.októbra 2016 – Kým po minulé roky sa návštevnosť osady UNESCO pri Ružomberku pohybovala na úrovni 35 – 45 tisíc ľudí za celý rok, toto leto možno označiť za rekordné. Tvorivé dielne v júli a auguste si vo Vlkolínci vyskúšalo do 30 tisíc návštevníkov.

Pridajte svoj šindeľ na Dom UNESCO

vlkolínecv

vlkolínecv

Ružomberok 8. júla 2016 – Každý deň sa osada UNESCO pri Ružomberku mení na tvorivý priestor najmä pre najmenších, ktorí si vyrobený predmet môžu odniesť domov na pamiatku návštevy Vlkolínca. V júli a auguste môžete nechať svoje deti v Roľníckom dome pri Informačnom centre vo Vlkolínci.

Archeoskanzen Havránok ožije dobovým životom

havránok

havránok

Liptovský Mikuláš 7. júla 2016 – Archeoskanzen Havránok pri Liptovskej Mare ožije 9. a 10. júla dobovým životom. Uskutoční sa tam podujatie Živý starovek.

Park miniatúr na Liptove otvára svoje brány

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERALiptovský Ján 3. júla 2016 – Liptov obohatí ďalšia nová atrakcia. Park MINI SLOVENSKO v Liptovskom Jáne otvára svoje brány už v pondelok 4.  júla. Tematický park miniatúr tvoria slovenské kultúrne a technické pamiatky – hrady, zámky, kostoly, zvonice a iné.

Zrekonštrujú cenný mariansky stĺp

socha PannyMárie Ružomberok

socha PannyMárie
Ružomberok

Ružomberok 3. mája 2016 –  Centrum dolného Liptova je doslova posiate množstvom pamiatok. Jednou z nich je aj socha Nepoškvrnenej Panny Márie (Imma májaculaty), ktorá stojí pred budovou mestského úradu na trojbokom pilieri – mariánskom stĺpe z roku 1858.

Mesto zbúralo fontánu

fontana_ruzomberoik

fontana_ruzomberoik

Ružomberok 20. marca 2016 – Po fontáne v blízkosti ružomberského centra mesta, pri tzv. dome služieb, už nezostali ani stopy. Nepripomína ju už nič. Fontánu sa podľa informácií ružomberskej radnice nedalo opraviť. Z uvedeného dôvodu ju radšej zlikvidovali.

Bezplatný internet na Vlkolínci

vlkolinec

vlkolinec

Ružomberok 20. februára – Propagácia osady UNESCO a šírenie fotografií Vlkolínca na sociálnych sieťach je hlavným dôvodom, prečo ružomberská radnica už o niekoľko dní zavedie v svetoznámej lokalite pre všetkých návštevníkov bezplatný internet.

Pripravujú výstavbu domu UNESCO na Vlkolínci

dom_uesco

dom_uesco

Ružomberok 22. januára –  V roku 2016 by sa mali v centre dolného Liptova zrealizovať investičné akcie za takmer dva milióny eur. Plán investícií schválilo mestské zastupiteľstvo. Na viaceré akcie bude použitá aj vládna pomoc, vďaka ktorej Ružomberok získal viac ako 1,6 milióna eur.(Na snímke návrh domu UNESCO na Vlkolínci.)

Ružomberskú synagógu dali do užívania pred 135 rokmi

synagoga

synagoga

Ružomberok  – Pôvodne patrila ružomberská židovská náboženská obec pod rabinát v Liptovskom Sv. Mikuláši. V roku 1870 sa osamostatnila a zakúpila pozemok na Panskej ulici na výstavbu školy a synagógy. Výstavba začala v roku 1879 podľa vzoru synagógy v Miškolci pod vedením Ing. Juraja Lukáča.

Vlkolínec čaká najväčšia investičná akcia

vlkolinec_unesco

vlkolinec_unesco

RUŽOMBEROK –  Významná časť financií, ktoré boli prerozdelené Ružomberskému regiónu z prostriedkov Úradu vlády SR počas Výjazdového zasadnutia kabinetu Roberta Fica v našom meste 24. júna 2015, poputuje do Vlkolínca. Za 300 tisíc eur sa tam postaví Dom UNESCO a dostavia sa reštaurácia so sociálnymi zariadeniami.