Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Šport

Automobilová súťaž v L. Sliačoch

Minirally cup

Liptovské Sliače 20. októbra 2019 – Posledné podujatie sezóny automobilových pretekov MRC 2019 uskutoční sa 25. a 26. októbra 2019 v Liptovských Sliaoch. 

Podujatie organizuje Motortech racing team po poľných cestách v L. Sliačoch. Oproti minulým rokom bol usporiadateľ prinútený okolnosťami upraviť trate.

Stretnutie s basketbalovými legendami

RENDEZVOUS POD SCHODMI 37

Ružomberok 25. septembra 2019 – Stretnutie s basketbalovými legendami ružomberskou basketbalistkou Ivetou Bielikovou a basketbalovým manažérom Jozefom Smolekom uskutoční sa 26. septembra o 16. 00 v Mestekej knižnici v Ružomberku.

Nová trať poteší najmä rodiny s deťmi

Cyklotrasa Ružomberok

Ružomberok 9. augusta 2019 – ROZPRÁVKOVÉ ENDURO – cyklistický singletrail neďaleko Ružomberka – lokalita Sidorovo  slávnostne otvoria vo štvrtok 15. agusta o 9. 30 h.

Sliačanský pedál s rekordnou účasťou

 

Sliačanský pedál

Liptovské Sliače  ( Zdroj: www.zijemvrk.sk) – Na štart hlavnej 18 km trate sa postavilo 116 horských cyklistov„U nás vládne maximálna spokojnosť,“ vyhlásil po nedeľňajšej štvrtej kapitole pretekov MTB cross-country Sliačanský pedál ich riaditeľ Peter Antol.

 

Majstrovstvá Európy v šachu mládeže sa uskutočnia v Bratislave v rekordnej účasti

Ilustračné foto

BRATISLAVA 15. júla 2019 – Približne 2 500 návštevníkov a z toho 1 300 šachistov zo 49 krajín Európy privítajú v bratislavskej Inchebe Majstrovstvá Európy v šachu mládeže, ktoré sa budú konať od 1. do 11. augusta. Prestížne šachové podujatie na Slovensku odohrajú celkom v deviatich kolách, pričom v každom dni prebehne jedno. Už dnes je jasné, že tohtoročné majstrovstvá Európy, ktoré sa konajú druhýkrát na Slovensku, naposledy v 1993, prekonajú historickú účasť.

VÝNIMOČNÉ DIMENZIE TATRANSKÉHO GOLFU

BLACK STORK REZORT: „NAŠÍM CIEĽOM JE VYTVORENIE TAKÝCH PODMIENOK, ABY GOLF MOHOL HRAŤ KAŽDÝ, KTO SI TENTO OLYMPIJSKÝ ŠPORT VYBERIE.“ 

Golf Tatry

Na tlačovej konferencii 10. júla 2019 predstavitelia GOLF REZORTU BLACK STORK – generálna riaditeľka Ing. Sylvia Hrušková a riaditeľ Hotela INTERNATIONAL **** Ing. Ján Chmelnický, informovali o pripravovaných novinkách, rozvoji golfového rezortu so širokou paletou voľnočasových aktivít aj o investíciách  zameraných na bývanie v súlade s prírodou. 

V Ružomberku skončili prestížne šachové podujatia

RUŽOMBEROK 11. júla 2019) – Vyše 130 účastníkov z 12 krajín prilákali tri prestížne slovenské šachové podujatia, ktoré sa v rámci CHESSFEST 2019 konali do nedele, 7. júla v Ružomberku. Pri príležitosti stého výročia vzniku šachu v metropole dolného Liptova súbežne prebiehali od 27. júna veľmajstrovské Majstrovstvá Slovenska 2019 v šachu jednotlivcov, OPEN turnaj Majstrovstiev SR mužov a žien v šachu a 19. IPCA majstrovstvá sveta jednotlivcov v šachu pre hráčov s obmedzenou schopnosťou pohybového aparátu. 

Cyklovýlety po Liptove so sprievodcom

cyklisti LIptov

Liptovský Mikuláš 1.  júla 2019 – Liptáci spúšťajú projekt bezplatných nedeľných cyklovýletov po atraktívnych cyklotrasách regiónu. Spoznávanie Liptova na dvoch kolesách bude možné už od prvej júlovej nedele. K dispozícii na každom výlete bude sprievodca a na vybraných výletoch aj cyklobus s vozíkom na bicykle. Trasy majú rôzne obťažnosti a na vybrané z nich je možné si výhodne zapožičať aj elektrobicykel.

Celoslovenské zápolenie šachistov

Majstrovstvá Slovenskej republiky sa opäť posunuli športovou aj spoločenskou úrovňou o krok ďalej

šachisti

Liptovský Mikuláš 4. mája 2019 – Napínavé šachové partie tohtoročných Majstrovstiev Slovenskej republiky 2019 mládeže jednotlivcov skončili, medaile sú rozdané a najlepší mladí slovenskí šachisti sa začínajú pripravovať na vrcholové európske a svetové turnaje.

O nominácie na reprezentačné podujatia budú mladí šachisti hrať v Liptove

 

Aj na majstrovstvá Európy mládeže, ktoré budú po viac ako troch desaťročiach na Slovensku

šach

Liptovský Mikuláš 12. apríla 2019 – Liptovskí organizátori šachových podujatí sa už piatykrát veľmi dobre osvedčili aj pri organizovaní majstrovstiev Slovenska, preto ich Výkonný výbor Slovenského šachového zväzu poveril toto vrcholové mládežnícke podujatie zorganizovať aj tento rok.