Branislav Tréger sa stal predsedom ZMOS

Liptovský Hrádok 24. mája 2019 – Branislav Tréger sa stalStalo sa tak v stredu 22. mája 2019 v Bratislave. Na sneme sa zúčastnilo takmer 1200 starostov a primátorov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Šport

Celoslovenské zápolenie šachistov

Majstrovstvá Slovenskej republiky sa opäť posunuli športovou aj spoločenskou úrovňou o krok ďalej

šachisti

Liptovský Mikuláš 4. mája 2019 – Napínavé šachové partie tohtoročných Majstrovstiev Slovenskej republiky 2019 mládeže jednotlivcov skončili, medaile sú rozdané a najlepší mladí slovenskí šachisti sa začínajú pripravovať na vrcholové európske a svetové turnaje.

O nominácie na reprezentačné podujatia budú mladí šachisti hrať v Liptove

 

Aj na majstrovstvá Európy mládeže, ktoré budú po viac ako troch desaťročiach na Slovensku

šach

Liptovský Mikuláš 12. apríla 2019 – Liptovskí organizátori šachových podujatí sa už piatykrát veľmi dobre osvedčili aj pri organizovaní majstrovstiev Slovenska, preto ich Výkonný výbor Slovenského šachového zväzu poveril toto vrcholové mládežnícke podujatie zorganizovať aj tento rok.

Exibičný paralelny slalom pod Chopkom

Exhibičný paralelný slalom s Petrou Vlhovou v Jasnej

Rozlúčka so sezónou v Jasnej

Liptovský Mikuláš, 2. apríla 2019. Nedeľa v Jasnej bude patriť nielen skvelej jarnej lyžovačke, ale aj najlepšej slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej a všetkým jej fanúšikom. Petra sa predstaví v divácky atraktívnom exhibičnom paralelnom slalome so zaujímavými hosťami. Na štart sa bok po boku vedľa Petry postaví aj jeden z fanúšikov. Chýbať nebude ani autogramiáda.

Ružomberský šach jubiluje

Okrúhlych sto rokov šachu v Ružomberku

logo SK RBK

Ružomberok  – Bolo to 25.05.1919, keď sa v Ružomberku začala písať história šachu. Český úradník Ústredne zápaliek pre Slovensko Jan Falckráb založil Šachový klub v Ružomberku.

Majsterka sveta Petra Vlhová sa predstaví v Jasnej

Liptov bude cez víkend patriť športu

Športové preteky v JasnejLiptovský Mikuláš, 4.  apríla 2019 – Už najbližšiu sobotu sa na Liptove stretnú športoví nadšenci štafetových pretekov Liptov Ride. Letné a zimné športy prepoja zaujímavými trasami Demänovskú dolinu, Chopok, Iľanovské lúky, lesy a mesto Liptovský Mikuláš. Nedeľa 7. apríla bude v Jasnej dokonca svetová. Medzi bránkami sa v paralelnom slalome predstaví majsterka sveta v obrovskom slalome Petra Vlhová a spraví symbolickú bodku za zimnou sezónou.

Úspech sliačanských kulturistov

Častá/Liptovské Sliače 5. februára 2019 – Prvá tohtoročná súťaž sliačanských kulturistov sa konala 02.03.2019 v Častej a boli to Majstrovská Slovenskej republiky v silovom trojboji. Za sliačanský oddiel sa zúčastnili traja pretekári. V kategórii muži v hmotnosti do 74 kg súťažil Miroslav Vlžák, ktorý dosiahol výkony: drep 262,5 kg, tlak na lavičke 145 kg, mŕtvy ťah 230 kg.

Majsterka sveta P. Vlhová zavíta do Jasnej

Európsky pohár v Jasnej cez víkend aj s Petrou Vlhovou

Petra Vlhová

Jasná, 28.februára 2019 – Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná bude v dňoch 2.-3.marca 2019 dejiskom Európskeho pohára žien v zjazdovom lyžovaní. Na radosť organizátorov i verejnosti bude najväčšou hviezdou podujatia majsterka sveta Petra Vlhová, ktorá do Jasnej priletí priamo zo Špindlerovho Mlyna, kde sa pripravuje na ďalšie preteky Svetového pohára.

Úspešný víkend pre šachistov

Ružomberskí malí šachisti s rodičmi

Ružomberok 6. februára 2019 – V ružomberskej športovej hale Koniareň sa 2. februára odohral prvý tohtoročný turnaj pre mládež zo série turnajov Bonifácova liga mládeže okresu Ružomberok.

Odišla lyžiarska legenda Anna Staroňová

ZA LYŽIARSKOU LEGENDOU ANKOU STAROŇOVOU …

Anna Staroňová

Závažná Poruba 26.januára 2019  – Vo štvrtok, 24. januára 2018, vo veku 70 rokov rady športovcov navždy nečakane opustila niekdajšia úspešná československá lyžiarka – klasička, dlhoročná členka LK Opalisko Závažná Poruba, Anna STAROŇOVÁ (18.3.1948).  Stretávali sme sa s ňou aj na pretekoch Beh okolo Sliačov.  Na nich sa umiestňovala na popredných miestach vo svojej vekovej kategórii.  Vždy sa na ne tešila.

Hokejový turnaj len pre obyvateľov Vyšného Sliača

Hokejový turnaj vo Vyšnom Sliači

Liptovské Sliače 25. januára 2019 – Obec Liptovské Sliače a OZ Dráčik pozývajú všetkých milovníkov ľadového hokeja na 1. ročník hokejového miniturnaja, ktorý sa uskutoční v nedeľu 27. januára od 13. 30 h na klzisku v časti Vyšný Sliač v Liptovských Sliačoch. Registrácia týmov sa začne o 13. 00 h.