Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti. More »

 

Category Archives: Šport

Otvorenie motosezóny v Ružomberku

Motosezóna v Ružomberku

Ružomberok 24. mája 2017 – Už tretie otvorenie motosezóny Free Riders Ružomberok uskutoční sa v sobotu 27. mája v Čutkovskej doline pri Ružomberku. Začne sa o 11. 00 h a o hodinu neskoršie sa účastníci vydajú na spanilú jazdu. Večer o 19. 00 h vystúpia kapely Kabát Revival a AC/DC Revival.

Liptovský drevorubač

Liptovský drevorubač

Liptovská Osada 23. mája 2017 – Tretí ročník Drevorubačskej zručnosti uskutoční sa v sobotu 27. mája v Liptovskej Osade. Začne sa o 9. 00 h v tamojšom areály ATC. Súťažiaci sa môžu prihlásiť na t.č. 0907 850 617. Štartovné je 20 eur.

Cyklistický pelotón Od Tatier k Dunaju

Od Tatierk k Dunaju

Liptovský Mikuláš 22. mája 2017 – Pelotón cyklistov akcie Od Tatier k Dunaju sclerosis multiplex sa dnes zastavil pred mikulášskym mestským úradom. Potleskom a podporným pokrikom cyklistov privítali deti zo Základných škôl M. R. Martákovej a Demänovská.

Kto bude majstrom sveta v šachu?

Šach RK

Ružomberok 19. mája 2017 – Už o týždeň odštartuje v Ružomberku najväčší šachový festival na Slovensku. Vďaka „CHESSFEST 2017“ spoznáme 25 najlepších šachistov vo svojej kategórii. Všetko odštartuje v piatok  26.5.2017 majstrovstvami Slovenska štvorčlenných družstiev do 16 rokov s povinnosťou dievčaťa v družstve.

Florbalistky to rozbalili v L. Mikuláši

Florbal

Liptovský Mikuláš 16. mája 2017 – Zástupca primátora Ján Bonko práve otvoril Školské majstrovstvá Slovenska vo florbale žiačok základných škôl. Dievčatám zaželal športové šťastie a rozhodcom dobrý športový úsudok.

CykloKorytnička dostala uznanie

CykloKorytnička

Žilina 16. máj 2017 Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Rozvojovou agentúrou ŽSK zorganizovali už 11. ročník tradičnej konferencie Inovačný rozvoj regiónov. V rámci podujatia župa udelila aj prestížne ocenenie Inovácia Žilinského kraja a odovzdala cenu pre troch najlepších študentov v rámci súťaže Stredoškolský podnikateľský zámer. Ako uviedol žilinský vicežupan Jozef Štrba,

Zimný štadión idú rekonštruovať

Vyhodnotili súťaž pre rekonštrukciu zimného štadióna v L. Mikuláši

Zimný štadión v L. Mikulášl

Liptovský Mikuláš 12. mája 2017 – Víťazom verejného obstarávania na rekonštrukciu zimného štadióna je spoločnosť Betpres z Vranova nad Topľou. Úspešný uchádzač získal zákazku na základe najnižšej ponuky a mesto s ním podpíše zmluvu po uplynutí zákonných lehôt.

Radnica poďakovala mladým šachistom

šachisti

Liptovský Mikuláš 12. mája 2017 – Mladým šachistom sa dnes dostalo uznania od vedenia mesta za úspešnú reprezentáciu Liptovského Mikuláša. Družstvo Liptovskej šachovej školy totiž zvíťazilo na Majstrovstvách Slovenska družstiev mladších žiakov v rapid šachu pre rok 2017. Primátor Ján Blcháč so svojim zástupcom Jánom Bonkom sa mladým žiakom poďakoval a zaželal im úspech v ďalšej športovej kariére.

Automobilové preteky v L. Sliačoch

Minirally L. Sliače

Liptovské Sliače 6. mája 2017 – Motortech racing team o.z. v spolupráci s Team Rally Poprad pripravilitretie podujatie seriálu Minirally Cup 2017. Centrum pretekov bolo v obci Liptovské Sliače pri Ružomberku v časti Vyšný Sliač. Na depo sa premenil tamojší areál Poľnohospodárskeho družstva,  Pretekári absolvovali 6 rýchlostných skúšok, pričom prevažnú väčšinu trate tvoril asfaltový povrch.

Otvorili motorkársku sezónu na Liptove

Motorkárska sezóna v L. Mikuláši.

Liptovský Mikuláš 6. mája 2017 – Podujatím Prvá míľa odštartovali 6. mája  v Liptovskom Mikuláši motorkársku sezónu na Liptoe. Zišli sa tam nadšenci tohto športu z celého Liptova, ale aj rôznych kútov Slovenska.  Atmosféru podujatia priblížuje na fotografiách novinár Michal Paška.