Mesto vydalo pôsobivý nástenný kalendár

Ružomberok 5. januára 2017 – Po dvojročnej prestávke sa radnica znovu vrátila k tradícii tlačenia mestských nástenných kalendárov. „Je potrebné zachovávať si takéto dobré tradície, ktoré nám pomáhajú správne sa orientovať v čase, mať plnosť životného pocitu a zmierniť tempo života,“ poznamenal primátor Igor Čombor. Pôsobivý mestský kalendár na rok 2017 znázorňuje hlavné dominanty mesta ako budovu historickej More »

 

Category Archives: Šport

Cyklistov vystriedali lyžiari

bežecká stopa

Liptovský Mikuláš 10. januára 2017 – Vďaka vhodným poveternostným podmienkam sme od 6. januára na cyklochodníku v Liptovskom Mikuláši upravili stopu pre bežecké lyžovanie. Stopa je pripravená profesionálne prostredníctvom skútra Združenia športových klubov Jasná, ktoré má s takouto úpravou stôp skúsenosti napríklad v Žiarskej doline.

Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach na Liptove

betlehem_sliace _sliacancek_sliacania

betlehem_sliace
_sliacancek_sliacania

Liptov 23. decembra 2016  – Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach, ktoré sa uskutočnia v dňoch 24. až 26 decembra v regióne Liptova.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Rôzne podoby víkendu na Liptove

mikuláš

mikuláš

Liptov 1. decembra 2016 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na návštevníkov a obyvateľov regiónu liptova počas prvého decembrového víkendu – 3. a 4. decembra.

Florbalový turnaj FBC SLIAČE CUP 2016

sliace florbal

sliace florbal

Liptovské Sliače 25. novembra 2016 – V Liptovských Sliačoch uskutočnil sa  piaty ročník florbalového turnaja. Podujatie organizovalo občianske združenie FBC Sliače za podpory miestneho obecného úradu a ZŠ Jozefa Hanulu. Do zápolonia sa zapojilo šesť tímov, ktoré boli rozlosované do dvoch skupín. Domáce farby hájili tri celky, FBC Sliače dorast, Dream Team a obhajca prvenstva FBC Sliače. Súpermi im boli tradične Artisti z Černovej, 1.FBK Liptovské Revúce a po prvý krát aj Žilinský florbalový tím FBC Medvede Team ZA. Slávnostné buli vhodil po príhovore pán starosta Mrg. Milan Frič. Po skončení základnej časti si počas prestávky zmerali tímy sily v krátkej súťaži samostatných nájazdov, ktorú vyhrali Artisti.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

vianoce

vianoce

Liptov 25. novembra 2016 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na návštevníkov a obyvateľov Liptova počas  posledného novembrového víkendu – 26. a 27. novembra 2016.

Galavečer fighterskej šou v LIPTOV Aréne predstaví slovenskú bojovnícku špičku

tmr

kikbox

Liptovský Mikuláš 24. novembra 2016 – Jedno z najväčších fighterských podujatí na Slovensku Diamond Fight Night v LIPTOV Aréne pri Tatralandii ponúkne v sobotu 26. novembra o 18. hodine zaujímavé štartovacie derby zápasy, ale aj medzinárodný duel a bohatý show program. 13 duelov v olympijskom boxe, MMA, K1, a Muai Thay predstaví najlepších boxerov vo svojich váhach. Boxérske rukavice si opäť nasadia aj odvážne ženy.

 „Toto podujatie nie je len športovou, ale aj spoločenskou a kultúrnou akciou s rôznymi interpretmi, kde si každý nájde to svoje. Fighterská šou v samotnom ringu je výnimočná tým, že zanecháva v ľuďoch emócie na dlhú dobu. Športové obsadenie Diamond Fight Night predstaví slovenskú špičku našich najlepších boxerov, ktorí na súboj vyzvali oponentov z Rakúska, Poľska, Česka, Maďarska, Gruzínska, či Talianska. Stále viac dievčat cvičí a venuje sa boxu, takže spestrením bude aj ženský zápas medzi Andreou Tóthovou zo Žiliny a Dominikou Bakšiovou z Košíc. Najatraktívnejšími stretnutiami počas noci bojovníkov budú  výzvy Vladimír Konský vs. Giorgi Bazanov, Pavol Garaj vs. Andrej Šimkulič, či Martin Pacas vs. Luca Panto“, uviedol Róbert Kajánek z klubu Diamond Gym Žilina.

Hokej má tradíciu aj budúcnosť v L. Mikuláši

hokej mikulas

hokej mikulas

Liptovský Mikuláš 23. novembra 2016 – Mestské zastupiteľstvo prerokovalo aktuálnu finančnú situáciu Mestského hokejového klubu 32 Liptovský Mikuláš (MHK) ku koncu septembra a októbra 2016. Zobralo na vedomie prehľad stavu pohľadávok a záväzkov klubu.

Vzhľadom na účasť MHK v najvyššej hokejovej súťaži Tipsport lige poslanci súčasne prerokovali aj personálne zmeny, ktoré sú nevyhnutné z dôvodu lepšej koordinácie činností súvisiacich s prevádzkou MHK, s dôrazom na špecializáciu a posilnenie riadenia športových, finančných a manažérskych aktivít klubu. Zastupiteľstvo tiež schválilo zvýšenie počtu členov Dozornej rady MHK. Po schválení zámeny členov predstavenstva budú prerozdelené kompetencie a zodpovednosť súvisiaca s prevádzkou a riadením klubu. 

Olympijský víťaz M. Tóth navštívil Liptov

Matej Tóth

Matej Tóth

Liptovské Sliače 20. novembra 2016 – Olympijský víťaz Matej Tóth, slovenský reprezentant v chôdzi na 20 a 50km, 3-násobný olympionik, najlepší slovenský chodec súčasnosti, navštívil v nedeľu 20. novembra Liptov. Prišiel som pracovne s televíznym štábom, ktorý pripravuje talentovú súťaž, ktorá bude vysielaná v začiatkom roka 2017.  Televízny štáb zatiaľ neposkytol bližšie informácie k pripravovanej súťaži.

„Máte krásny amfiteáter,“ uviedol olympionik po návšteve Pažíť v L. Sliače. Po nich sa televízny štáb, ktorému robila spoločnosť aj členky folklórnej skupiny Sliačanka, presunili k farskému kostolu. Vzácneho hosťa v L. Sliačoch privítali na tamojšom obecnom úrade starosta obce Milan Frič a jeho zástupca Pavel Bartík.  Fotografie z návštevy olympionika Mateja Tótha v Liptovských Sliačoch.

Úspešný šachový funkcionár Marek Zelnický

marek zelnicky

marek zelnicky

Ružomberok 19. novembra 2016 -Úspešným ružomberským a slovenských šachovým funkcionárom je Marek Zelnický (nar. 9.7.1986) Od roku 2007 je funkcionár Šachového klubu  (ŠK) Ružomberok. Za 10 rokov pôsobenia v klube a vo svojom mladom veku zorganizoval turnaje, ktoré stanovili latku šachových podujatí na Slovensku.

Vďaka jeho pracovitosti sa na Slovensku opäť začali organizovať významné medzinárodné podujatia. Všetko odštartoval turnaj Majstrovstiev SR v RAPID šachu dospelých v roku 2007, kedy toto podujatie bolo jedným z najmasovejších na Slovensku. Nasledovali podujatia Majstrovstvá SR mládeže a od roku 2011 je Marek Zelnický považovaný za najlepšieho organizátora šachových podujatí na Slovensku. V rokoch 2011 a 2015 zorganizoval náročné a vysoko úspešné podujatia Majstrovstiev sveta IPCA /ťažko telesne postihnutých v šachu/, ktoré nasadili vysokú latku.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

proces inštalácie mexická svadba

Tatralandia

Liptov 18. novembra 2016 – Rôzne kultúrne y športové podujatia sú pripravené počas víkendu 19. a 20. novembra na Liptove. Dolný Liptov

  1. novembra – sobota

Lúčky – kultúra – Folklórna skupina Lúčan sa predstaví 19. novembra o 19. 00 h v kúpeľnom hoetly Choč v Lúčkach.