Skvalitnenie ochrany zbierok v galérii sakrálneho umenia

Ružomberok 28. marca 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja patrí medzi najvýznamnejšie regionálne múzeá na Slovensku. Po rekonštrukcii hlavnej budovy získalo Liptovské múzeum v Ružomberku v jej podkroví nový expozičný priestor určený na prezentáciu diel sakrálneho umenia zo zbierkového fondu múzea. V galérii sakrálneho umenia sú galerijným spôsobom verejnosti More »

 

Category Archives: Šport

Futbalový štadión v L. Mikuláši budú modernizovať

futbal_mfk_tatran
l.mikulas

Liptovský Mikuláš 24. marca – Mikuláš bude mať moderný futbalový štadión. Za investíciu 375 tisíc dostane mesto do svojho majetku futbalový stánok v hodnote až 1 250 tisíc eur, ktorý zastreší Liptovský futbalový zväz a bude prístupný aj tréningom mládežníckych družstiev.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 24. marca 2017 – Rôzne kultúrne a športové podujatia sú pripravené pre obyvateľov a návšteníkov regiónu Liptova počas víkendu 25. a 26. marca. Zaujímavým športovým podujatim bude cezpoľný beh Švošovská pätnástka, ktorý bude v sobotu vo Švošove. V sobotu budú upratovať aj areál vojenského cintorína Háj-Nicovô v L. Mikuláši

Ružomberskí šachisti jubilujú

šachisti

Ružomberok  – Významné jubileum oslávia v tomto roku ružomberskí šachisti. Pred 95. rokmi, v roku 1922 sa v priestoroch Hotela Kultúra odohral vôbec prvý šachový turnaj v Ružomberku. Milovníci kráľovskej hry si toto výročie pripomenú na tradičnom podujatí CHESSFEST 2017. Šachisti z Ružomberka na čele s predsedom klubu Marekom Zelnickým už v metropole dolného Liptova zorganizovali európsky pohár družstiev MITROPA CUP, majstrovstvá Európy amatérov v šachu a množstvo mládežníckych majstrovstiev Slovenska.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 16. marca 2017 –  Rôzne kultúrne a športové podujatia sú pripravené pre obyvateľov a návštevníkov regiónu Liptova počas víkendu 18. a 19. marca. K zaujímavým podujatím počas víkendu bude patriť Knižná zóna bez peňazí, ktorá sa uskutoční v sobotu 18. marca v Ružomberku a to od 11. 00 do 16. 00 h v Klube Panoptikum.

Ružomberské basketbalistky zdolali B. Bystricu

MBK RK

Ružomberok 15. marca 2017 -Tím MBK Ružomberok vyhrala nad Urpínom Banská Bystrica 71 : 58. Výsledok hovoril v prospech domáceho družstva, ale zápas jednoznačne nevyznel pre Ružomberčanky.

V Žilinskom kraji štartuje unikátna séria bežeckých pretekov ŽupaRUN

Žilina 3.  marec 2017 Žilinský samosprávny kraj predstavuje ďalšiu novinku pre milovníkov športu. Pod spoločnú značku Žilinská ŽupaRUN spojil kraj desať podujatí z každého historického regiónu a vytvoril unikátnu sériu bežeckých pretekov. Minimaratóny, polmaratóny, desiatky, dvanástky alebo pätnástky prilákajú v priebehu piatich mesiacov bežcov do Liptova, Kysúc, Horného Považia, Turca či Oravy a netradičným spôsobom tak spoja zážitok i radosť z pohybu s poznávaním jedinečných zákutí Žilinskej župy.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 2. marca 2016 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na obyvateľov a návštevníkov regiónu Liptova počas víkendu 4. a 5. marca. K nim bude patriť aj florbalový zápas Meteníci Likavka proti bratislavskému tímu Snipers, ktorý odohrajú v osobotu 4. marca v hale Koniareň v Ružomberku.

Zaujímavé kulúrne podujatie pripravili na sobotu 4. marca Centre Kolomana Sokola v L. Mikuláši, kde o 14. 00 h uskutoční sa vernisáž regionálnejj výtvarnej súťaže Jarný salón.

Na Chopku sa uskutoční15. ročník medzinárodných freeridových pretekov

Chopok

Chopok 2. marec 2017 – Celosvetová séria lyžiarskych a snowboardových pretekov vo voľnom teréne Freeride World Tour (FWT) má aj tento rok svoju kvalifikačnú zastávku Freeride World Qualifier v Jasnej v Nízkych Tatrách. Jej slovenská verzia pod názvom CGC Jasná Adrenalín je vysoko hodnotenou 4 hviezdičkovou profesionálnou súťažou, ktorá sa koná podľa súťažných pravidiel v extrémnom lyžovaní.

Práve 3. – 5. marca majú najlepší jazdci možnosť vybojovať si vo freeridových žľaboch na severnej strane Chopku cenné body ako ďalšiu vstupenku na FWT a takisto získať aj finančnú odmenu.

Rybníkoví hokejisti si zahrali turnaj ako profesionálni hráči

Liptovský Mikuláš, 21. februára 2017  Mestský štadión. SE Aréna sa stala dejiskom turnaja v minihokeji, kde si v šiestich zápasoch po 15 minút zmerali sily štyri amatérske hokejové družstvá, ktoré mali doteraz skúsenosti z hraním hokeja len na „rybníku“. Deti vo veku 10 – 15 rokov si tak obliekli dresy, výstroj a zobrali hokejku a nastúpili na turnaj ako profesionáli.

Ružomberský športovec roka 2016

Ružomberok 21. februára 2017 – Najlepších ružomberských športovcov za rok 2016 vyhlásili 20. februára v kine Kultúra v Ružomberku. Ocenenia odovzdali športovcom a športovým funkcionárom poslanec Národnej rady SR Dušan Tittel, primátor Ružomberka Igor Čombor, zástupca ružomberského primátora Michal Slašťan a predseda športovej komisie pri mestskom zastupiteľstve v Ružomberku Ľubomír Kubáň. Slávnostným večerom sprevádzal športový redaktor Ján Svrček.Fotogaléria Športovec roka 2016 Ružomberok