Fašiangovú bursu spojili so zabíjačkou

Liptovské Sliače 23. januára 2019 – Tradičná fašiangová pochpdozka – bursa sa uskutoční 25. januára v Liptovských Sliačoch. Jej súčasťou bude aj obecná zakáľačka. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Koncerty

Výstava o významnom rode z L. Mikuláša

Rodinu Žufovcov predstavujú na výstave

rodina žufoovcov

Liptovský Mikuláš 8. februára 2017 – Výstavu z dlhodobého cyklu Mikulášske rody pripravilo Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Tentoraz prostredníctvom fotografií, dokumentov, trojrozmerných predmetov i sprievodných textov predstaví desať osobností podnikateľskej rodiny Žuffovcov z Vrbice, Liptovského Mikuláša a Palúdzky. Výstavu sprístupnili 8. februára.

   Korene Žufovcov siahajú do zemianskych kúrií v oravských obciach Revišné a Zemianska Dedina. Pravdepodobne v druhej polovici 17. storočia opustili niektorí Žuffovci pod tlakom dobových udalostí Oravu a usadili sa v centre Liptova. Začínali bez hmotného bohatstva a rodových privilégií. Ich údelom sa stalo spracovanie kože. Niekoľko generácií živilo ševcovské či garbiarske remeslo.

Koncert kapely Druhá tráva

koncert48054-

koncert

Ružomberork 5. júna 2016 – Popredná česká kapela Druhá tráva, ktorá sa počas rokov odchýlila od pôvodného moderného bluegrassu k nadžánrovému výrazu, oslavuje na scéne už štvrť storočia.

Gospelový festivaluskutoční sa cez víkend v Ružomberku

gospel_ruzomberok

gospel_ruzomberok

Ružomberok 28. januára – Portál ružomberskej katolíckej mládeže a študenti Katolíckej univerzity Vás pozývajú na benefičný gospelový festival.Gospel fest 2016, ktorý sa uskutoční v dňoch 29. až 31. januára v Ružomberku. Na festivale sa predstavia najznámejšie gospelové kapely: eSPé, The Elements, N.D.E, GodKnows, F6, My Way a Mládežnícky zbor Mária z Trstenej.

Jazzový festival na Liptove

LM images

mikulas_logo

Liptovský Mikuláš, 20. januára  Už najbližší štvrtok, 21. januára, mesto Liptovský Mikuláš pohltia tóny „jazzu“. V tento deň štartuje v tunajšej Redute séria koncertov pod hlavičkou Jazz v meste 2016, ktorý vznikol rozšírením letného festivalu, známejšieho pod názvom Mikulášsky jazzový festival.

Koncert troch generácií

koncert_drogy

koncert_drogy

Ružomberok  – Vo štvrtok  17. decembra sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku  (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) konal piaty  ročník  vianočného kultúrneho programu troch generácií – detí, dospelých a seniorov, v ktorom sa predstavilo celkom 47 účinkujúcich.

Vianočný koncert SZUŠ Jánoš v L. Sliačoch

sliace_koncert

sliace_koncert

Liptovské Sliače 21 – Vianočný koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy (SZUŠ) Jánoš v Ružomberku, vysunuté pracovisko v Liptovských Sliačoch, uskutočnila sa 20. decembra v tamojšom kultúrnom dome. (V závere správy uvádzame linky na bezplatné stiahnutie fotogalériií z podujatia.)

Vianočný koncert v synagóge pripravil súbor Liptov

liptov_vianocny_ koncert_synagoga_ ruzomberok_

liptov_vianocny_
koncert_synagoga_
ruzomberok_

Ružomberok – Vianočný koncert uviedli v nedeľu 20. decembra v synagóge v Ružomberku. Predstavili sa na ňom spevácka ženská skupina folklórneho súboru Liptov z Ružomberka spolu s jeho ľudovou hudbou. (V závere správy sú linky na bezplatné stihnutie fotogalérií.)

Adventný koncert v ružomberskom jezuitskom kostole

koncert_ku_ruzomberok _vianoce

koncert_ku_ruzomberok
_vianoce

Ružomberok – Pedagógovia a študenti Katedry hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) pripravili Adventný koncert. Uskutočnil sa v nedeľu 13. decembra v Kostole Povýšenia sv. kríža v Ružomberku (jezuitský kostol).

Dobročinný adventný večierok v L. Sliačoch

vystupenie_deti _z_mateskej_skoly _liptovske_sliace

vystupenie_deti
_z_mateskej_skoly
_liptovske_sliace

Liptovské Sliače – Už VI. ročník Dobročinného adventného večierka uskutočnil sa 13. decembra v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch. (Na konci správy nachádzajú sa linky na fotogalérie z podujatia, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť.)

Princezná Mrazonetka – pozvánka na muzikál Alkany

Vianočný muzikál_ _alakna

Vianočný muzikál_
_alakna

Ružomberok – Vianočný program Súkromnej muzikálovej školy Alkana v Ružomberku uvedú 9. decembra o 17. 30 h vo veľkej dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku. Malí umelci predstavia muzikál Princezná Mrazonetka.

Vstupné na koncert je dve eruá.