Tvoriví seniori v Liptovskom múzeu

Ružomberok 18. januára 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) Vás pozýva na výstavu TVORIVÍ SENIORI. Ide o výber ručných prác seniorov, ale aj  záujemcov všetkých vekových kategórií o pravidelné pondelkové tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV a KREATÍVNE V MÚZEU . Vystavené práce  mapujú prierez 6 ročnej činnosti, počas ktorej sa More »

 

Category Archives: Koncerty

Koncert kapely Druhá tráva

koncert48054-

koncert

Ružomberork 5. júna 2016 – Popredná česká kapela Druhá tráva, ktorá sa počas rokov odchýlila od pôvodného moderného bluegrassu k nadžánrovému výrazu, oslavuje na scéne už štvrť storočia.

Gospelový festivaluskutoční sa cez víkend v Ružomberku

gospel_ruzomberok

gospel_ruzomberok

Ružomberok 28. januára – Portál ružomberskej katolíckej mládeže a študenti Katolíckej univerzity Vás pozývajú na benefičný gospelový festival.Gospel fest 2016, ktorý sa uskutoční v dňoch 29. až 31. januára v Ružomberku. Na festivale sa predstavia najznámejšie gospelové kapely: eSPé, The Elements, N.D.E, GodKnows, F6, My Way a Mládežnícky zbor Mária z Trstenej.

Jazzový festival na Liptove

LM images

mikulas_logo

Liptovský Mikuláš, 20. januára  Už najbližší štvrtok, 21. januára, mesto Liptovský Mikuláš pohltia tóny „jazzu“. V tento deň štartuje v tunajšej Redute séria koncertov pod hlavičkou Jazz v meste 2016, ktorý vznikol rozšírením letného festivalu, známejšieho pod názvom Mikulášsky jazzový festival.

Koncert troch generácií

koncert_drogy

koncert_drogy

Ružomberok  – Vo štvrtok  17. decembra sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku  (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) konal piaty  ročník  vianočného kultúrneho programu troch generácií – detí, dospelých a seniorov, v ktorom sa predstavilo celkom 47 účinkujúcich.

Vianočný koncert SZUŠ Jánoš v L. Sliačoch

sliace_koncert

sliace_koncert

Liptovské Sliače 21 – Vianočný koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy (SZUŠ) Jánoš v Ružomberku, vysunuté pracovisko v Liptovských Sliačoch, uskutočnila sa 20. decembra v tamojšom kultúrnom dome. (V závere správy uvádzame linky na bezplatné stiahnutie fotogalériií z podujatia.)

Vianočný koncert v synagóge pripravil súbor Liptov

liptov_vianocny_ koncert_synagoga_ ruzomberok_

liptov_vianocny_
koncert_synagoga_
ruzomberok_

Ružomberok – Vianočný koncert uviedli v nedeľu 20. decembra v synagóge v Ružomberku. Predstavili sa na ňom spevácka ženská skupina folklórneho súboru Liptov z Ružomberka spolu s jeho ľudovou hudbou. (V závere správy sú linky na bezplatné stihnutie fotogalérií.)

Adventný koncert v ružomberskom jezuitskom kostole

koncert_ku_ruzomberok _vianoce

koncert_ku_ruzomberok
_vianoce

Ružomberok – Pedagógovia a študenti Katedry hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) pripravili Adventný koncert. Uskutočnil sa v nedeľu 13. decembra v Kostole Povýšenia sv. kríža v Ružomberku (jezuitský kostol).

Dobročinný adventný večierok v L. Sliačoch

vystupenie_deti _z_mateskej_skoly _liptovske_sliace

vystupenie_deti
_z_mateskej_skoly
_liptovske_sliace

Liptovské Sliače – Už VI. ročník Dobročinného adventného večierka uskutočnil sa 13. decembra v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch. (Na konci správy nachádzajú sa linky na fotogalérie z podujatia, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť.)

Princezná Mrazonetka – pozvánka na muzikál Alkany

Vianočný muzikál_ _alakna

Vianočný muzikál_
_alakna

Ružomberok – Vianočný program Súkromnej muzikálovej školy Alkana v Ružomberku uvedú 9. decembra o 17. 30 h vo veľkej dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku. Malí umelci predstavia muzikál Princezná Mrazonetka.

Vstupné na koncert je dve eruá.

Tlačenica na Mikuláša v Ružomberku

DSC_0125

mikulas_v _ruzomberku

Ružomberok – V posledných rokoch príchod sv. Mikuláša vítajú rodičia so svojimi deťmi v centre Ružomberka. Tohto roku tomu tak bolo v podvečer 4. decembra. Detičky túžobne očakávali príchod Mikuláša, ale aj rozsvietenie vianočného stromčeka v centre mesta. Fotografie si môžete stiahnuť tu: http://uschovna.zoznam.sk/D1342688290314-INmeklKehRSYxbCpPFJp