Skvalitnenie ochrany zbierok v galérii sakrálneho umenia

Ružomberok 28. marca 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja patrí medzi najvýznamnejšie regionálne múzeá na Slovensku. Po rekonštrukcii hlavnej budovy získalo Liptovské múzeum v Ružomberku v jej podkroví nový expozičný priestor určený na prezentáciu diel sakrálneho umenia zo zbierkového fondu múzea. V galérii sakrálneho umenia sú galerijným spôsobom verejnosti More »

 

Category Archives: Základné umelecké školy

Pohyb bez barier

SZUŠ Jánoš

Ružomberok 23. marca 2017 –  Päť tanečných skupín zo Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš získali počas víkendu (18. -19. marca) v Žiline štyri prvé miesta, jedno tretie miesto a štvrté miesto v semifinálovom kole medzinárodnej tanečnej súťaže Pohyb bez bariér. O najcennejšie umiestnenie a najväčší počet bodov súťažili v sobotu v kategórii scénický tanec tanečné skupiny z elokovaného pracoviska vo Vavrečke so štyrmi choreografiami, ktoré na súťaž pripravovala pani učiteľka Iveta Hvolková.

Vianočný koncert v L. Sliačoch

koncert v L. Sliačoch ZUŠ Jánoš

koncert v L. Sliačoch
ZUŠ Jánoš

Liptovské Sliače 17. decembra 2016 – Čas vianočný v posledných rokoch sprevádza v Liptovských Sliačoch aj Vianočný koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš Ružomberok, pracovisko Liptovské Sliače. Tak tomu bude aj v nedeľu 18. decembra. Začne sa o 15. 30 h v tamojšom kultúrnom dome.

Gitarové duo SZUŠ Jánoš bodovalo na festivale komornej hudby v Čadci

Ziacky Marcela Halickova a Marianna Ruskova s porotouRužomberok, 30. júna 2016 –  Študentky hudobného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy (SZUŠ) Jánoš – Marianna Rusková a Marcela Haličková sa v stredu 8. júna zúčastnili medzinárodného Festivalu komornej hudby Čadca 2016 (FKH) v Čadci.

Vo víre tanca

tanec

tanec

Ružomberok 16. júna 2016 – Skutočný tanečný sviatok zažili diváci koncertu nazvaného vo Víre tanca, ktorý uviedli  15. júna 2016 vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku.  Pripravilo tanečné SM štúdiou v Ružomberku. Fotogalériu nájdete tu: https://www.facebook.com/Liptovske-Slia%C4%8De-inform%C3%A1cie-178491972170079/

Koncert malých ľudových umelcov

fs_konert

fs_konert

Ružomberok 15. júna 2016 – Súkromná základná umelecká škola ľudového tanca a hudby (SZUŠĽTaH)  a detský folklórny súbor Liptáčik si Vás dovoľujú pozvať na  koncert Aj my tak raz budeme, alebo náš veľký Liptov má už 70, ktorý sa uskutoční 16. júna o 17. 00 hodine vo  Veľkej dvorane kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku.

Fullova paleta

DSC_0763

fullova paleta

Ružomberok 12. júna 2016 – Výtvarnú tvorbu žiakov predstavuje výstava Fullova  paleta, ktorá bude do konca júna inštalovaná v ružomberskej synagóge. Témou tohto ročníka bola Hračka. Fotogaléria

Výtvarná súťaž Zlatý drak 2016

zlatý_drak

zlatý_drak

Ružomberok 10. júna 2016 – Ocenené výtvarné práce zo súťaže Zlatý drak, ktorý pripravila Súkromná základná umelecká škola Dotyk Ružomberok predstavujú v Liptovskom múzeu v Ružomberku. Návštevníci si ich môžu pozrieť do 29. júna.Fotogaléria Zlatý drak

Letná schow Alkany

alakana ružomberok

alakana ružomberok

Ružomberok 11. júna 2016 – Galaprogram nazvaný Letná schow Alkany uviedli 10. júna vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku. Vystúpili tam žiaci Súkromnej muzikálov školy Alkana Ružomberku V približne 90 minút trvajúcom programe predstavili sa tanečníci, speváci. Fotogaléria z galaprogramu:

Príbehy Liptova

liptov_súťaž

liptov_súťaž

Ružomberok 29. marca 2016 – Vyše 360 prác prišlo do tohtoročnej výtvarnej súťaže Liptov 2016, ktorej výsledky vyhlásia 30. marca o 16. 30 h v synagóge v Ružomberku Témou súťaže bola Príbehy Liptova. Bola určená pre deti a mládež zo základných škôl a základných umeleckých škôl v regióne Liptova.

Prehliadka ružomberských talentov

koncert_zus _ruzomberok

koncert_zus
_ruzomberok

Ružomberok 25. februára – Koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Ružomberského katolíckeho kruhu v Ružomberku uviedli 23. februára v tamojšej Galérii Ľudovíta Fullu. Fotogaléria z koncertu SZUŠ Katolíckeho kruhu v Ružomberkui, 23. 2. 2016