Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Základné umelecké školy

Vianočný koncert v Liptovských Sliačoch

Vianočný koncert SZUŠ Jánoš

Liptovské Sliače 17. decembra 2017 – Vianočná nálada zavládla počas koncertu žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy (SZUŠ) Jánoš, elokované pracovisko v Liptovských Sliačoch, ktorý uviedli v tamojšom kultúrnom dome. Ako hostia sa predstavili tanečný odbor z elkovaného pracoviska SZUŠ Jánoš v Liskovej. Uviedol dve choreografie Na vlnách valčíku a Spolu.

Počas približne 100 minút trvajúceho programu na pódiu sa vystriedali klaviristi, gitaristi, akordeonista, speváci a bubeník. Program uvádzala Miroslava Mudičková, učiteľka uvedenej školy.Fotogaléria:

Vianočná aukcia detských výtvarných prác

Vianočná aukcia výtvarných diel ZUŠ Ľ. Fullu v Ružomberku

Ružomberok 10. decembra 2017 – Už 7. ročník Vianočnej aukcie výtvarných prác žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku uskutočnil sa 7. decembra v tamojšej synagóge. Zorganizovali ju uvedená umelecká škola v spolupráci mestom Ružomberok.

Galakoncert ZUŠ Ľ. Fullu

ZUŠ Ľ. Fullu

Ružomberok 23. mája 2017 – Celoročné usilie žiakov a učiteľov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku predstavili na galakoncerte 23. mája. Uviedli ho vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku,

 

Zápiás do Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš

 

SZUŠ Jánoš

Ružomberok 23. mája 2017 – Súkromná základná umelecká škola Jánoš Ružomberok vás pozýva na zápisy do: svojich odborov v tanečnom, hudobnom a výtvarnom odbore.

Pohyb bez barier

SZUŠ Jánoš

Ružomberok 23. marca 2017 –  Päť tanečných skupín zo Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš získali počas víkendu (18. -19. marca) v Žiline štyri prvé miesta, jedno tretie miesto a štvrté miesto v semifinálovom kole medzinárodnej tanečnej súťaže Pohyb bez bariér. O najcennejšie umiestnenie a najväčší počet bodov súťažili v sobotu v kategórii scénický tanec tanečné skupiny z elokovaného pracoviska vo Vavrečke so štyrmi choreografiami, ktoré na súťaž pripravovala pani učiteľka Iveta Hvolková.

Vianočný koncert v L. Sliačoch

koncert v L. Sliačoch ZUŠ Jánoš

koncert v L. Sliačoch
ZUŠ Jánoš

Liptovské Sliače 17. decembra 2016 – Čas vianočný v posledných rokoch sprevádza v Liptovských Sliačoch aj Vianočný koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš Ružomberok, pracovisko Liptovské Sliače. Tak tomu bude aj v nedeľu 18. decembra. Začne sa o 15. 30 h v tamojšom kultúrnom dome.

Gitarové duo SZUŠ Jánoš bodovalo na festivale komornej hudby v Čadci

Ziacky Marcela Halickova a Marianna Ruskova s porotouRužomberok, 30. júna 2016 –  Študentky hudobného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy (SZUŠ) Jánoš – Marianna Rusková a Marcela Haličková sa v stredu 8. júna zúčastnili medzinárodného Festivalu komornej hudby Čadca 2016 (FKH) v Čadci.

Vo víre tanca

tanec

tanec

Ružomberok 16. júna 2016 – Skutočný tanečný sviatok zažili diváci koncertu nazvaného vo Víre tanca, ktorý uviedli  15. júna 2016 vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku.  Pripravilo tanečné SM štúdiou v Ružomberku. Fotogalériu nájdete tu: https://www.facebook.com/Liptovske-Slia%C4%8De-inform%C3%A1cie-178491972170079/

Koncert malých ľudových umelcov

fs_konert

fs_konert

Ružomberok 15. júna 2016 – Súkromná základná umelecká škola ľudového tanca a hudby (SZUŠĽTaH)  a detský folklórny súbor Liptáčik si Vás dovoľujú pozvať na  koncert Aj my tak raz budeme, alebo náš veľký Liptov má už 70, ktorý sa uskutoční 16. júna o 17. 00 hodine vo  Veľkej dvorane kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku.

Fullova paleta

DSC_0763

fullova paleta

Ružomberok 12. júna 2016 – Výtvarnú tvorbu žiakov predstavuje výstava Fullova  paleta, ktorá bude do konca júna inštalovaná v ružomberskej synagóge. Témou tohto ročníka bola Hračka. Fotogaléria