Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Osobnosti

Športovci sa zapoja do charitatívneho projektu

Charita

Liptovský Mikuláš 27. novembra 2017 –  McHappy Day 🎈 uskutoční sa 28. novembra  v McDonalde v Liptovskom Mikuláši. Príďte podporiť charitatívnu akciu na ktorej sa zúčastnia športovci MFK Tatran a MHK 32 v Liptovskom Mikuláši a priatelia. McDonald prostredníctvom svojej nadácie McDonald House Charités pomáha zlepšovať kvalitu života chorých detí v slovenských nemocniciach.

Exotická príprava úspešných športovkýň z Liptova

Športovkyne z Liptova

Liptovský Mikuláš 24. októbra 2017 – Exotická príprava úspešných športovkýň z Liptova  snowboridstky Klaudie Medlovej a akrobatickej lyžiarky Zuzany Stromkovej uskutočnila sa v uplynulých dňoch na Bali.

Pestrosť prípravy pred nadchádzajúcimi Zimnými olympijskými hrami  zhodnotila Z. Stromková: „Snažím sa do mojej letnej prípravy zapájať aj športy, ktoré sú netradičnejšie a nemusím tráviť čas iba v posilňovni“.

Ružomberský športovec roka 2016

Ružomberok 21. februára 2017 – Najlepších ružomberských športovcov za rok 2016 vyhlásili 20. februára v kine Kultúra v Ružomberku. Ocenenia odovzdali športovcom a športovým funkcionárom poslanec Národnej rady SR Dušan Tittel, primátor Ružomberka Igor Čombor, zástupca ružomberského primátora Michal Slašťan a predseda športovej komisie pri mestskom zastupiteľstve v Ružomberku Ľubomír Kubáň. Slávnostným večerom sprevádzal športový redaktor Ján Svrček.Fotogaléria Športovec roka 2016 Ružomberok

Najúspešnejšia Liptáčka

Monika Motyčáková

Ružomberok 9. februára 2017 – Svoj talent rozdeľuje medzi mnoho záľub. Hrá na bicie, klavír, elektrickú gitaru a spieva. Dlho reprezentuje Slovensko na vrcholových podujatiach a predsa je veľmi skromná. Kto je vlastne najúspešnejšou Liptáčkou, rodáčkou z Ružomberka? Monika Motyčákova!

Olympijský víťaz M. Tóth navštívil Liptov

Matej Tóth

Matej Tóth

Liptovské Sliače 20. novembra 2016 – Olympijský víťaz Matej Tóth, slovenský reprezentant v chôdzi na 20 a 50km, 3-násobný olympionik, najlepší slovenský chodec súčasnosti, navštívil v nedeľu 20. novembra Liptov. Prišiel som pracovne s televíznym štábom, ktorý pripravuje talentovú súťaž, ktorá bude vysielaná v začiatkom roka 2017.  Televízny štáb zatiaľ neposkytol bližšie informácie k pripravovanej súťaži.

„Máte krásny amfiteáter,“ uviedol olympionik po návšteve Pažíť v L. Sliače. Po nich sa televízny štáb, ktorému robila spoločnosť aj členky folklórnej skupiny Sliačanka, presunili k farskému kostolu. Vzácneho hosťa v L. Sliačoch privítali na tamojšom obecnom úrade starosta obce Milan Frič a jeho zástupca Pavel Bartík.  Fotografie z návštevy olympionika Mateja Tótha v Liptovských Sliačoch.

Úspešný šachový funkcionár Marek Zelnický

marek zelnicky

marek zelnicky

Ružomberok 19. novembra 2016 -Úspešným ružomberským a slovenských šachovým funkcionárom je Marek Zelnický (nar. 9.7.1986) Od roku 2007 je funkcionár Šachového klubu  (ŠK) Ružomberok. Za 10 rokov pôsobenia v klube a vo svojom mladom veku zorganizoval turnaje, ktoré stanovili latku šachových podujatí na Slovensku.

Vďaka jeho pracovitosti sa na Slovensku opäť začali organizovať významné medzinárodné podujatia. Všetko odštartoval turnaj Majstrovstiev SR v RAPID šachu dospelých v roku 2007, kedy toto podujatie bolo jedným z najmasovejších na Slovensku. Nasledovali podujatia Majstrovstvá SR mládeže a od roku 2011 je Marek Zelnický považovaný za najlepšieho organizátora šachových podujatí na Slovensku. V rokoch 2011 a 2015 zorganizoval náročné a vysoko úspešné podujatia Majstrovstiev sveta IPCA /ťažko telesne postihnutých v šachu/, ktoré nasadili vysokú latku.

Prvý ročník TALENT CUPu bol plný hviezd

hokejLiptovský Ján 8. augusta 2016 –Až  29 športových hviezd , 1000 divákov, a nespočetné množstvo rozdaných podpisov. Nedeľa na Liptove bola plná športových hviezd. Sily na futbalovom trávniku si zmerali odchovanci mikulášskeho hokeja – tím Hokejové Talenty proti hviezdam slovenského športu v Star Team zostave.  Cieľom podujatia bola popularizácia športu v regióne a zároveň finančná aj mediálna podpora mladých športových talentov.

Skvelá myšlienka Martina Cibáka podporí detský šport

_Martin Cibák_,%20transparent

hokej

Liptovský Mikuláš 15. júna 2016 – Zimný štadión Liptovský Mikuláš. Minulý víkend sa Martin Cibák rozhodol priniesť trochu pochopenia medzi fanúšikov a rodičov Hokejových Talentov Liptovský Mikuláš a združením Hokejové Talenty ako takým a to vytvorením veľkoplošného transparentu, kde vysvetľuje hlavné princípy Hokejových Talentov.

Ocenenie najúspešenejších športovcov L. Mikuláša

športovec_roka 2015_mikulas

športovec_roka
2015_mikulas

Liptovský Mikuláš 20. februára – Najúspešnejších liptovskomikulášskyach športovcov roka 2015 vyhlásili 19. februára v tamojšom kultúrnom dome. Ocenenia odovzdal zástupca primátora mesta L. Mikuláš Rudolf Urbanovič. V kultúrnom programe vystúpili Emma Drobná účastníčkaj SUPERSTAR 2015 a tanečné zoskupenie HINE DANCE GROUP.

Fotoalbum Športovec roka 2015 Liptovský Mikuláš

 

Najúspešnejší ružomberskí športovci

basketbalistky

basketbalistky

Ružomberok 18. februára – Najlepších ružomberských športovcov roka za rok 2015 vyhodnotili 17. februára v kine Kultúra v Ružomberku. V rámci slávnostného aktu uviedli do Siene slávy Ing. Ján Svrček – vynikajúci a úspešný československý atlét a športový novinár.  Fotoalbum nájdete tu: Fotoalbum