Oslavy Liptova – Liptovfest

Liptovský Mikuláš 24.  júla 2017 – LIPTOVFEST – festival dobrej zábavy, jedla a zážitkov uplynulý víkend v Liptovskom Mikuláši navštívilo takmer štyritisíctristo ľudí. Liptákom sa spolu s návštevníkmi podarilo vytvoriť Slovenský rekord v lyžičkovom tanci a predstavili región v tom najlepšom svetle. More »

 

Category Archives: Firmy

Pozemky pod benzínkou nepredali

benzinka

benzinka

Ružomberok 22. septembra 2016 – Mestské zastupiteľstvo v Ružomberku malo sa na svojom rokovaní 21. septembra zaoberať okrem iného aj predajom pozemkov pod benzínkou v blízkosti bývalého obchodného domu Hypernova. Tohto roku sa týmto predajom zaoberali aj v máji. Vtedy predaj neprešiel.

Liptovskomikulášski vodári na druhom a siedmom mieste

vodári

vodári

Košice/Liptovský Mikuláš 14. septembra 2016 – Na tridsiatom treťom ročníku Celoslovenskej súťaže zručnosti vodárenských pracovníkov v Košiciach sa zúčastnili aj súťažiaci z Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., Liptovský Mikuláš. Napriek veľkej snahe umiestniť sa v prvej trojke, mali Liptáci už na začiatku súťaže smolu, ale „nezlomila“ ich.

Liptovskú vodárenskú spoločnosť prijali za člena medzinárodného združenia

voda_ruzomberok

voda

Liptovský Mikuláš 26. mája 2016 – Členom Medzinárodnej asociácie pre vodu sa stala Liptovská vodárenská spoločnosť. Za kolektívneho člena spoločnosť prijali na zasadnutí Slovenského národného komitétu IWA.

Bývala budova hypernovy mení vzhľad, bude tam predajňa Hobbi

DSC_0200Ružomberok 13. mája 2016 – Objekt bývalého obchodného domu Hypernova v Ružomberku meni svoj vzhľad z vnútra aj z vonku. Vo vnútri je celý priestor už neexistujúcej predajnej plochy oplotený plechom. Voľná je len ulička, ktorá vedie k predajni telefónneho mobilného operátora a kvetov. Zriadia tam predajňu Hobbi. Foto nájdete tu:https://www.facebook.com/Liptovske-Slia%C4%8De-inform%C3%A1cie-178491972170079/?fref=nf

Nové investície do tatranských a poľských stredísk

Lanovka Krupova_nova investicia_Chopok_juh_vizualizacia_TMR

Lanovka_Krupova

Demänovská Dolina 3. máj 2016) – Vietor do plachiet dodá tatranským strediskám nová kabínková lanovka v Krupovej, surfovací trenažér v Tatralandii, či v Jasnej nové Centrum s komplexom ubytovacích a reštauračných zariadení.

Poohliadnutie sa zimnou turistickou sezónou v Tatrách

svetovy_sampionat

svetovy_sampionat

Demänovská Dolina 23. apríla 2016 – Zimnú sezónu v Tatrách sme začali lyžovačkou 4. decembra 2015, kedy sa nám podarilo otvoriť prvé zjazdovky na severnej a južnej strane Chopku v Jasnej a takisto zjazdovky na Štrbskom Plese.

Najväčší prevádzkovateľ vlekov a lanoviek na Slovensku hodnotil zimnú sezónu

laviny_pocasie

zima_hory

Demänovská Dolina 21. apríl 2016 – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele zimnej sezóny 2015/16 v strediskách TMR. TMR zverejnilo hlavné ukazovatele doterajšej zimnej sezóny 2015/16 – za obdobie od začiatku zimnej sezóny v novembri 2015 do 17. apríla 2016 – v porovnaní s rovnakým obdobím v predchádzajúcom roku. Porovnanie zahŕňa hotely patriace do portfólia TMR a horské strediská – Jasná Nízke Tatry, Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso, Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) v Poľsku a zo zábavných parkov Aquapark Tatralandia. Hodnotenie nezahŕňa Sliezsky zábavný park, ktorý bol cez zimnú sezónu uzatvorený.

Poznáte tvrdosť svojej vody z vodovodu?

voda_ruzomberok

voda_ruzomberok

Ružomberok 22. marca 2016 – Optimánla trvdosť vody je odporúčaná medzinárodnými zdravotníckymi organizáciami dva až štyr mmmol/l. Tento druh vody sa spája s najnižším výskytom rôznych druhov ochorení.O jej význame hovorili aj vodohospodári a s predstaviteľmi štátnej správy a samosprávy na Dni vody, ktorý sa uskutočnil 21. marca v hoteli Kultúra v Ružomberku.

Ocenenie výtvarných prác žiakov z okresu L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 21. marca 2016 – Svetový deň vody je príležitosťou pripomenúť ľuďom, že hoci je planéta Zem z troch štvrtín zložená z vody, len tri percentá z nej sú vhodné na pitie. Zvyšok tvorí slaná voda v moriach a oceánoch. Preto treba zvyšovať povedomie obyvateľov, aby sa každý pričinil k ochrane spodných a povrchových vôd.

Monitoringom kanalizácie vodárne predchádzajú problémom

vodárne_mikulas

vodárne_mikulas

Liptovský Mikuláš 8. marca 2016 – Balastné vody znehodnotením splaškovej vody v kanalizácii spôsobujú kapacitné a biologické problémy v čistiarňach odpadových vôd. Vodárne ich monitorujú, aby predišli škodám, ktoré by mohli spôsobiť.