Tvoriví seniori v Liptovskom múzeu

Ružomberok 18. januára 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) Vás pozýva na výstavu TVORIVÍ SENIORI. Ide o výber ručných prác seniorov, ale aj  záujemcov všetkých vekových kategórií o pravidelné pondelkové tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV a KREATÍVNE V MÚZEU . Vystavené práce  mapujú prierez 6 ročnej činnosti, počas ktorej sa More »

 

Category Archives: Ekonomika

Slováci chcú v inzercii za ojazdené vozidlo takmer o polovicu viac ako Česi

AAAauto

Bratislava 12. január 2017  (SPONZOROVANÉ)– V roku 2016 bolo na Slovensku, v Českej republike, v Poľsku a v Maďarsku  v rámci trhu s jazdenými vozidlami ponúknutých celkom 4 292 000 automobilov. Vyplynulo to z analýzy spoločnosti AAA AUTO, ktorá kontinuálne monitoruje trh s ojazdenými vozidlami v celom regióne strednej Európy.

Slovenskí motoristi si mohli v roku 2016 vyberať z viac ako 558-tisíc inzerovaných ojazdených vozidiel dostupných po celom Slovensku, Český trh ponúkal viac ako jeden milión vozidiel, v Poľsku takmer 2 milióny a v Maďarsku viac ako 680-tisíc. Pri porovnaní priemerných cien ojazdených vozidiel v susedných krajinách sa Slovensko dostáva na prvé miesto.

V silných mrazoch praskajú potrubia a zamŕzajú prípojky

vodári Liptov

Liptovský Mikuláš 11. januára 2016 – V ostatných dňoch odstraňovali liptovskomikulášski vodári desiatky porúch. Pri výkopoch v premrznutej zemi museli používať aj hydraulické zbíjacie kladivo. Zem je v súčasnosti zamrznutá do hĺbky viac ako stodesať centimetrov.

Prvé dni nového roka, ale už aj koniec minulého roka bol v okrese Liptovský Mikuláš pre vodárov v znamení odstraňovania porúch v mrazivom počasí, cez sviatky či v noci. Viac ako dve desiatky porúch na vodovodných potrubiach v okrese opravili zamestnanci Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., (LVS) Liptovský Mikuláš.

Udatní Tatranskí rytieri zo škôl sa zapojili z celého Slovenska,

Tatranskí rytieri

Tatranskí rytieri

Liptov 11. decembra 2016 – Prihlasovanie do celoslovenského environmentálneho projektu bolo ukončené minulý týždeň. Do ekologickej súťaže sa prihlásilo vyše 300 hrdinských tried, ktoré sa budú podieľať na zlepšovaní životného prostredia pre nás všetkých. Žiaci základných a stredných škôl sa tak v súťaži spoja pre dobrú vec a zachovanie krás slovenskej prírody.

Nasledujúce mesiace budú rytieri svojimi malými aj veľkými činmi napredovať k zaujímavým cenám a popri tom sa ponoria do tajov ekológie, ktorá im ukáže nové poznatky o krásach našej prírody. Prihlásené triedy, plné chrabrých hrdinov na čele so svojimi pedagógmi v brnení, sa pustia do dvoch ekologických aktivít, ktoré sú podmienkou súťaže. V prvej súťažnej aktivite „Príroda nám, my prírode“ majú žiaci možnosť vybrať si z 3 prevedení projektu.

Zmeny v primestkej autobusovej doprave v Žilinskom kraj

ŽSK autobsu

ŽSK autobsu

Žilina 9. december 2016 Nové cestovné poriadky začnú platiť už túto nedeľu 11. decembra 2016. Ako informoval riaditeľ odboru dopravy Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Ivan Mokrý, v rámci prímestskej autobusovej dopravy dôjde aj tento rok k zmenám, ktoré zlepšia nadväznosť medzi jednotlivými druhmi verejnej dopravy a rozšíria dopravnú obsluhu o nové spoje a zastávky.

„Úpravy cestovných poriadkov realizujeme každý rok, a to po vzájomných rokovaniach ako s autobusovými, tak železničnými dopravcami. Diskutujeme vždy aj s predstaviteľmi obcí a miest a pripomienky zasielajú i samotní cestujúci, čo je pre nás veľmi dobrá spätná väzba,“ priblížil celý proces I. Mokrý.

Spolupráca mesta a papierní prináša regiónu 1,145 milióna eur

memorandum-mondi

memorandum-mondi

Ružomberok 9. decembra 2016) – Primátor Igor Čombor, jeho zástupca Michal Slašťan, prezident Mondi SCP, a.s. Bernhard Peschek a predseda predstavenstva spoločnosti Miloslav Čurilla podpísali 8. decembra v reprezentačných priestoroch ružomberskej radnice Memorandum o spolupráci.

Výsledkom spolupráce najväčšej súkromnej firmy v regióne a magistrátu je konkrétny finančný do regiónu Ružomberka vo výške 1,145 milióna eur. Najväčšou položkou je suma 450 tisíc eur ako podpora pri dodávkach tepla – zľava z ceny tepla ako benefit projektu RK3. 370 tisíc eur putuje na podporu športu, hlavne Mestského futbalového klubu. 130 tisíc eur tvoria dlhodobé iniciatívy – pomoc nemocnici, ale aj výstavba a revitalizácie športových ihrísk a oddychových zón.

hloh-ker

hloh-ker

Liptovský Mikuláš 2. decembra 2016 – Platany, hlohy aj čerešne dnes zapustia svoje korene vo viacerých častiach mesta. Zamestnanci Verejnoprospešných služieb (VPS) vysádzajú 40 listnáčov. „Pre listnaté dreviny je najlepší čas na výsadbu práve neskoré jesenné obdobie, pri konštantných plusových teplotách , kedy sa stromy dostávajú do vegetačného pokoja,“ vysvetlila Zuzana Štreitová, dendrologička z VPS.

Dreviny budú zdobiť Hurbanovu, Jilemnického, Vrbickú, vysadia ich aj pri parkovisku na Tomášikovej a pri detskom ihrisku na Smrečianskej. Štyri hlohy zavítajú aj na ulicu Vranov v Palúdzke. Mesto vysádza dreviny na základe dokumentu starostlivosti o dreviny v Liptovskom Mikuláši a pracovníci postupujú tak, aby boli postupne vysádzané v každej mestskej časti. Uvedené informácie pochádzajú z oficiálnej stránky mesta Liptovský Mikuláš na facebooku.

Zákazníci Tesca sa môžu opäť zapojiť do zbierky potravín pre ľudí v núdzi

potraviny

potraviny

Liptov 23. novembra (TK KBS) –  Zákazníci vo vybraných predajniach Tesco po celom Slovensku sa budú môcť od 24. do 26. novembra 2016 opäť zapojiť do čoraz obľúbenejšej potravinovej zbierky pre ľudí v núdzi. Tesco spoločne s charitatívnymi organizáciami už štvrtý rok organizujú projekt na pomoc ľuďom v núdzi. Reťazec hodnotu darovaných potravín od zákazníkov po skončení zbierky ešte finančne zvýši o 20%. Do projektu sa prvýkrát zapojí aj značka oblečenia F&F. 

V Ružomberku sa do charitatívnej zbierky môžete zapojiť v predajniach Tesco na Hraboskej cesta a na ulici Podhora.  V Liptovskom Mikuláši uskutočňuje sa zbierka v Tesco na Kamennom poli.

AAA auto sprevádzkovalo novú pobočku v L. Mikuláši, ponúkne až 150 vozidiel

aaa_pobocka_foto

AAA auto Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš 9. novembra 2016 – Najväčší slovenský predajca ojazdených automobilov neustále rastie. Spoločnosť AAA AUTO otvára novú pobočku v Liptovskom Mikuláši. Od dnešného dňa je v prevádzke výkup automobilov, prvé vozidlá si zákazníci budú môcť odviezť už od nasledujúceho týždňa.

Štrnásta pobočka AAA AUTO sa rozprestiera na ploche cca 2600 m2. Spoločnosť tak má na Slovensku najhustejšiu sieť pobočiek, jedna pripadá  na 380 000 obyvateľov. Autocentrum na ulici 1. mája 2483  bude otvorené denne vrátane víkendov od 9:00 do 21:00. Zákaznícky servis zaistí ako pri všetkých ostatných pobočkách centralizované telefonické Kontaktné centrum, v ktorom pracuje cez 200 operátorov.

Vodári počas poruchy úplne presmerovali tok pitnej vody, aby neprerušili dodávku obyvateľom

vodári LVS

vodári LVS

Liptovský Mikuláš 9. novembra 2016 –  Na odstránenie nezvyčajnej poruchy použili liptovskomikulášski vodári doteraz nevyskúšaný, ale ako sa ukázalo efektívny spôsob opravy. Bez vody by inak počas opravy zostala veľká časť obyvateľov, ale vďaka zaujímavému riešeniu sa odstávka pitnej vody dotkla len malého zlomku ľudí.

Dispečeri vodární v Liptovskom Mikuláši zaznamenali minulý týždeň zvýšený odber vody na Nábreží Janka Kráľa aj hlásenie o vytekaní vody na trávnatej ploche vedľa hrádze rieky Váh. Zistili, že išlo o poruchu prívodného potrubia pitnej vody z Demänovskej Doliny do mesta.

„Z vodárenského zdroja v Demänovskej Doline zásobujeme pitnou vodou veľkú časť obyvateľov starého mesta, Ondrašovej, sídliska Nábrežie, osadu Hlboké, liptovskomikulášske poľnohospodárske družstvo a akvapark pri Trnovci. Ihneď sme začali hľadať spôsob, ako čo najrýchlejšie poruchu odstrániť tak, aby obmedzenie dodávky vody pocítilo čo najmenej ľudí,“ informoval Ing. Pavol Danek, vedúci strediska vodovodov Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., L. Mikuláš (LVS).

Pozemky pod benzínkou nepredali

benzinka

benzinka

Ružomberok 22. septembra 2016 – Mestské zastupiteľstvo v Ružomberku malo sa na svojom rokovaní 21. septembra zaoberať okrem iného aj predajom pozemkov pod benzínkou v blízkosti bývalého obchodného domu Hypernova. Tohto roku sa týmto predajom zaoberali aj v máji. Vtedy predaj neprešiel.