V Bešeňovej sa stretnú majstri v príprave prírodných peelingov z celej republiky

Bešeňová 14 .marca 2019 – Vodný park Bešeňová bude už onedlho patriť jednej z najväčších saunových udalostí roka. PEELING CUP 2019 rozhodne v dňoch 15.-16.marca o majstrovi Slovenska v peelingových procedúrach. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Ekonomika

Vznikla komisia na riešenie zápachu a prašnosti v Ružomberku

Mondi SCP Ružomberok

Ružomberok 21. februára 2019 – Radnica na čele s primátorom Igorom Čomborom zriadila mimoriadnu komisiu na riešenie problematiky zápachu a prašnosti v meste Ružomberok. Po medializovaných informáciách o stave ovzdušia v našom meste radnica ústretovo vytvorila poradný orgán, ktorého členovia sú z radov kompetentných inštitúcii, papierní, odborníkov a aj aktivistov.

Zápach v Ružomberku neušiel pozornosti tamojšiehoprimátora

smog v ružomberku

Ružomberok 21. januára 2019 – Od rána sa vedenie mesta Ružomberok na čele s primátorom Igorom Čomborom venuje problematike zápachu v meste, ako aj udržiavaniu ciest a chodníkov.

Tatranskí rytieri podporia detské projekty

Tatranskí rytieri

Demänovská Dolina 16. októbra 2018 – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) pomohla prostredníctvom enviromentálneho projektu Tatranskí rytieri zrealizovať náučný chodník Activity v Podbrezovej, soví kútik v Prešove a náučný chodník s informačnými tabuľami v Tisovci. Tri víťazné návrhy detí zo základných a stredných škôl podporilo TMR sumou 5 000 eur.

Investície Mondi SCP do nového papierenského stroja na kartón

Mondi SCP Ružomberok

Ružomberok 15. októbra 2018 – Po nedávnom získaní posledných nevyhnutných povolení pokračuje spoločnosť Mondi SCP s investíciou do nového stroja na kartónový papier s bielym povrchom s ročnou kapacitou 300 000 ton vo svojom ružomberskom podniku. Očakávaný nábeh výroby je koncom roku 2020.

Zdroj zápachu v okolí Okružnej križovatky v L. Mikuláši nepoznajú

Stoka L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 11. januára 2018 – Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s., Liptovský Mikuláš aktuálne (aj vzhľadom na podnety z mestského úradu, ako aj obyvateľov mesta) rieši situáciu v súvislosti so zvýšeným zápachom v okolí okružnej križovatky pri hoteli Jánošík v Liptovskom Mikuláši. 

 
Situáciu zamestnanci LVS, a. s., monitorujú už dlhší čas, aby zistili presnú príčinu, čo zápach môže spôsobovať. Je predpoklad, že môže ísť o zmenu charakteru výroby v niektorom z priemyselných podnikov na území mesta, čo sa odrazilo takýmto spôsobom. Nedá sa celkom vylúčiť ani prítomnosť mechanickej prekážky v niektorej zo stôk, pretože zamestnanci pri čistení už zaznamenali v stokách aj cudzí stavebný materiál, ktorý bol pravdepodobne stavebným odpadom. 

Ocenili nádejných spisovateľov

Mladí ľudia si uvedomujú dôležitosť ochrany vody

 

2. Sprava Eliška Kubešová, Dominika Brotková, Samuel Adamík

Liptovský Mikuláš 19.decembra 2017 – Liptovská vodárenská spoločnosť vyhodnotila II. ročník súťažného projektu pre študentov stredných škôl, osemročných gymnázií a odborných učilíšť v okrese Liptovský Mikuláš.

V súčasnosti je celosvetovým problémom čoraz väčšie znečistenie životného prostredia, preto je dôležité na jeho ochranu aj ochranu povrchových a podzemných zdrojov pitnej vody upozorňovať  študentov rôznymi formami.  Jednou z foriem je aj literárna súťaž, ktorej cieľom bolo poskytnúť študentom priestor na zamyslenie, čo pre ľudí a všetky formy života na Zemi znamená voda.                          

Prevencia proti zamŕzaniu je lacnejšia ako nákladné rozmrazovanie prípojok

LVS rozmrazovanie

Liptovský Mikuláš 5. decembra 2017 – Niektorí odberatelia pitnej vody majú tendenciu šetriť, ale v konečnom dôsledku ich to môže vyjsť drahšie. Ak nemá pitná voda vo vodovodnom potrubí dostatočný pohyb, v zimnom období sa môže  stať, že zamrzne. Stáva sa to aj vtedy, ak prípojka nie je uložená v dostatočnej hĺbke.

Oficiálne sa zima začne až tri dni pred Vianocami, ale už teraz sa teploty pohybujú aj pod bodom mrazu. Mnohí si ešte pamätajú, keď vlani na prelome decembra a januára silné mrazy spôsobili mnohým odberateľom problémy, voda im vo vodovodných prípojkách zamrzla a ostali dlhší čas bez nej.

Projekt (ZA)Chráňme včely

Včely

Lúčky 9. novembra 2017 -Projekt „(ZA)CHRÁŇME VČELY“ bol vybraný medzi šesť najlepších zo 161 projektov v rámci nášho Žilinského kraja, čím sme postúpili do druhej etapy. Počas nej, od 6.11. do 19.11. je možné posielať nášmu projektu hlas, aby nám bol schválený a mohli sme ho u nás v Lúčkach realizovať, a tým opäť prispieť k skrášleniu našej obce a jej zviditeľneniu…a hlavne k zvýšeniu počtu včiel v našej obci a regióne ☺ Viac si o našom projekte môžete prečítať priamo na tomto linku, kde sa dá aj hlasovať: https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/

Školy s dobrovoľníkmi z ekologickej súťaže Tatranskí rytieri zrealizovali 3 víťazné projekty

Tatranskí rytieri

Liptovský Mikuláš 24. októbra 2017 – V rámci celoslovenského, environmentálneho projektu Tatranskí rytieri sa na prvých troch víťazných miestach, v kategórii realizovateľný projekt, umiestnili školy ZŠ Rejdová, ŠZŠ Dobšiná a ZŠ Rakovec nad Ondavou. Víťazné školy si svoju výhru užili na triednom výlete v Tatrách a okrem toho sa ich projektové plány z papiera, v týchto mesiacoch, aj reálne vybudovali. Na realizáciách projektov spoločne pracovali zamestnanci škôl, žiaci, dobrovoľníci so spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s., ktorí sú zároveň aj partnerom projektu.

Minulý týždeň v piatok prebehla posledná realizácia projektu v Špeciálnej základnej škole, Dobšiná. Na ich školskom dvore vznikla jedinečná Eko učebňa, ktorá bude slúžiť ako motivačná učebná pomôcka pre rôzne školské predmety.

Tretí ročník Furmanských pretekov

Furmanské preteky

Martinček 1. októbra 2017 – Už III. ročník Furmanských pretekov uskutočnil sa v sobotu 30. septembra v Martinčeku. Súťažilo sa na poli v blízkosti hlavnej cesty v obci.

Na štart sa postavilo 21 koníkov, ktoré museli predviesť silu, rýchlosť a gazdovia preukázali svoje schopnosti pri ovládaní svojich tátošov. Furmanské preteky Martinček