Branislav Tréger sa stal predsedom ZMOS

Liptovský Hrádok 24. mája 2019 – Branislav Tréger sa stalStalo sa tak v stredu 22. mája 2019 v Bratislave. Na sneme sa zúčastnilo takmer 1200 starostov a primátorov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Ekonomika

Hotel len pre dospelých

Prevratná novinka v Jasnej: Historicky prvý Adult Friendly hotel

Hotel pre dospelých

JASNÁ 10. mája 2019 – Toto v Jasnej ešte nebolo. Po prvýkrát sa na Liptove budete môcť
ubytovať v oáze pokoja pre dospelých. Po šestnástich rokoch hotel Tri Studničky v srdci
Demänovskej doliny dospel do fázy, kedy vie dospelým návštevníkom ponúknuť ničím
nerušený relax. Od prvého júna 2019 bude prvým Adult Friendly hotelom v Nízkych
Tatrách, a druhým Adult Friendly hotelom na Slovensku.

TMR a.s. zvýšila zisky za uplynulý rok

Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2019

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (17. apríla 2019) – V Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši konalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Spoločnosť, TMR). Akcionári prijali všetky návrhy predstavenstva.

lyžiarska škola

Skupina TMR dosiahla zisk 3,1 milióna eur

Skupina TMR v minulom finančnom roku opäť dosiahla rast

lyžiarska škola

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  11. apríl 2019 – Vo finančnom roku 2017/18 Skupina Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)  vykázala 13% nárast výnosov a rast EBITDA na úrovni 8%. Čistý konsolidovaný zisk dosiahol 3,1 mil. EUR.

Regionálna súťaž mladých chemikov

Regionálna súťaž základných škôl v chémii REGIOCHEM sa skončila víťazstvom tímu 3+1 Grátis Ružomberok

Ružomberok  5.apríla 2019 – Tretie a finálové kolo prvého ročníka súťaže 8. tried základných škôl v okrese Ružomberok v chémii s názvom REGIOCHEM pozná svojho víťaza. Stal sa ním tím 3+1 Grátis zo Základnej školy Zarevúca.

Grantové kolo vyhlásilo Mondi SCP

Envirodeň Mondi SCP

Mondi SCP

Ružomberok, 22.marec 2019 – Spolu s hostiteľskou obcou Ludrová zorganizovalo 20.marca
2019 Mondi SCP prvý tohtoročný Environmentálny deň, ktorého jedinou témou bol vznik
a eliminácia zápachu z priemyselnej výroby buničiny.

Vznikla komisia na riešenie zápachu a prašnosti v Ružomberku

Mondi SCP Ružomberok

Ružomberok 21. februára 2019 – Radnica na čele s primátorom Igorom Čomborom zriadila mimoriadnu komisiu na riešenie problematiky zápachu a prašnosti v meste Ružomberok. Po medializovaných informáciách o stave ovzdušia v našom meste radnica ústretovo vytvorila poradný orgán, ktorého členovia sú z radov kompetentných inštitúcii, papierní, odborníkov a aj aktivistov.

Zápach v Ružomberku neušiel pozornosti tamojšiehoprimátora

smog v ružomberku

Ružomberok 21. januára 2019 – Od rána sa vedenie mesta Ružomberok na čele s primátorom Igorom Čomborom venuje problematike zápachu v meste, ako aj udržiavaniu ciest a chodníkov.

Tatranskí rytieri podporia detské projekty

Tatranskí rytieri

Demänovská Dolina 16. októbra 2018 – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) pomohla prostredníctvom enviromentálneho projektu Tatranskí rytieri zrealizovať náučný chodník Activity v Podbrezovej, soví kútik v Prešove a náučný chodník s informačnými tabuľami v Tisovci. Tri víťazné návrhy detí zo základných a stredných škôl podporilo TMR sumou 5 000 eur.

Investície Mondi SCP do nového papierenského stroja na kartón

Mondi SCP Ružomberok

Ružomberok 15. októbra 2018 – Po nedávnom získaní posledných nevyhnutných povolení pokračuje spoločnosť Mondi SCP s investíciou do nového stroja na kartónový papier s bielym povrchom s ročnou kapacitou 300 000 ton vo svojom ružomberskom podniku. Očakávaný nábeh výroby je koncom roku 2020.

Zdroj zápachu v okolí Okružnej križovatky v L. Mikuláši nepoznajú

Stoka L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 11. januára 2018 – Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s., Liptovský Mikuláš aktuálne (aj vzhľadom na podnety z mestského úradu, ako aj obyvateľov mesta) rieši situáciu v súvislosti so zvýšeným zápachom v okolí okružnej križovatky pri hoteli Jánošík v Liptovskom Mikuláši. 

 
Situáciu zamestnanci LVS, a. s., monitorujú už dlhší čas, aby zistili presnú príčinu, čo zápach môže spôsobovať. Je predpoklad, že môže ísť o zmenu charakteru výroby v niektorom z priemyselných podnikov na území mesta, čo sa odrazilo takýmto spôsobom. Nedá sa celkom vylúčiť ani prítomnosť mechanickej prekážky v niektorej zo stôk, pretože zamestnanci pri čistení už zaznamenali v stokách aj cudzí stavebný materiál, ktorý bol pravdepodobne stavebným odpadom.