Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Poľnohospodárstvo

Tretí ročník Furmanských pretekov

Furmanské preteky

Martinček 1. októbra 2017 – Už III. ročník Furmanských pretekov uskutočnil sa v sobotu 30. septembra v Martinčeku. Súťažilo sa na poli v blízkosti hlavnej cesty v obci.

Na štart sa postavilo 21 koníkov, ktoré museli predviesť silu, rýchlosť a gazdovia preukázali svoje schopnosti pri ovládaní svojich tátošov. Furmanské preteky Martinček

Hotel spokojných kráv

hotel pre kravy

Východná, 9. júna 2017 – Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie.

Výstava nemeckých ovčiakov na Liptove

psy_ludrová

psy_ludrová

Ludrová 17. apríla 2016 – Oblastná výstava nemeckých ovčiakov Ružomberok – Ludrová uskutočnil sa 16. apríla na futbalovom ihrisku v Ludrovej. Predstavili na nej 116 psov zo Slovenska, Českej republiky a Poľska.

Fotogaléria

Fotogaléria -vysoké rozlíšenie fotografií

Záhradkári súťažili v reze ovocných stromov

Liskova_rez_stromov _sutaž

Liskova_rez_stromov
_sutaž

Lisková 14. marca 2016 – Okresná súťaž v reze ovocných drevín uskutočnila sa 12. marca v Liskovej. Súťažiaci strihali stromy v areáli základnej školy. Dreviny si vybrali losovaním.

Výstava zajacov v Likavke

vystava_zajacov _likavka

vystava_zajacov
_likavka

Likavka – Už IV. ročník Výstavy plemenných samcov uskutočnil sa v Likavke 28. novembra. V tamojšom  Dome chovateľov sa predstavilo 36 vystavovateľov. Vystavovali 97 samcov a  popri nich aj 42 samíc. Podujatie pripravili Slovenský zväz chovateľov, Základná organizácia v Likavke.

Fotografie z podujatia sú k dispozícii tu:

www.uschovna.cz/sk/zasilka/GYVG7TXIGPVK67SH-WNF