Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Obce

Radnica vydala nesúhlasné stanovisko k obaľovačke

mikuláš

Liptovský Mikuláš 24. februáraMesto Liptovský Mikuláš vydalo nesúhlasné stanovisko k správe o hodnotení navrhovanej činnosti obaľovačky asfaltových zmesí. Radnica požaduje dopravnoinžiniersky výpočet vplyvu stavby na dopravnú sieť, bližšie vplyv na kapacitu existujúcich ciest a križovatiek, predovšetkým cesty č. III/2337 do Závažnej Poruby a križovatky tejto cesty na cestu I/18. Súčasťou tohto výpočtu musí byť aj návrh opatrení na zamedzenie vzniknutých vplyvov.

„Zároveň požadujeme dopracovanie hlukovej štúdie tak, aby sa zaoberala aj hlukom, ktorý spôsobí vyvolaná doprava v zastavanom území,“ priblížil primátor Ján Blcháč.

Chrípkové ochorenia zatvárajú triedy v materských a základných školách

chrípka

Liptovský Mikuláš/ Ružomberok 24. februára 2017 – Výskyt akútných respiračnýc ochorení a chrípky naďalej trápi na Liptove najmä deti zo základných a materských škôl. Na predčasné jarné prázdniny odišli v stredu 22. februára žiaci prvých štyroch ročníkov v Základnej škole Jozefa Hanulu v Liptovských Sliačoch.

Prírodné terapeutické esencie

prírodné esencie

Litovský Mikuláš 24. februára 2017 – Seminár nazvaný Prírodné terapeutické esencie uskutoční sa v piatok 24. februára v priestoroch Fun fabrik na Kamennom poli v Liptovskom Mikuláši od 17. 00 do 19. 00 . Príďte si intuitívne namiešať svoj vlastný parfém z unikátnych esenciálnych olejov a tak prevoňať seba i svet dookola.

Hasiči vyslobodzovali osobu zatvorenú vo WC

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 24. februára 2017 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé obdobie od 17.2.2017 do 23.2.2017 vykonali 5 výjazdov ku technickým zásahom, ku požiaru nebol vykonaný žiadny výjazd.

Hasiči okresného riaditeľstva za uplynulé obdobie vykonali 5 výjazdov ku technickým zásahom. Hasiči boli dňa 20.2. privolaní ku vyslobodeniu osoby zatvorenej na WC v administratívnej budove. Hasiči pomocou elektrickej rozbrusovačky odpílili závesy na dverách a osobu vyslobodili.

Zo skládky vo Veternej Porube hrozí znečistenie Váhu

 

skláka veterná poruba

 Liptovský Mikuláš 23. februáraSkládka vo Veternej Porube presakuje. Priesakové kvapaliny zaplnili záchytné nádrže a vtekajú do miestneho toku pod skládkou, odkiaľ sa dostávajú do Váhu. Priesaky zaregistrovali včera pracovníci Verejnoprospešných služieb (VPS). Ich vplyv na faunu a flóru môže znamenať škody.

„Okamžite sme upovedomili inšpekciu životného prostredia v Žiline. Z Liptovskej vodárenskej spoločnosti sme zabezpečili dve vozidlá, ktoré kyvadlovo zabezpečujú odčerpávanie priesakovej kvapaliny zo smetiska, až kým priesaky neprestanú,“ informoval prevádzkový námestník VPS Dušan Fabian.

Prezident sa zaujímal o turizmus, hospodárenie či železnicu

prezident Kiska v L. Mikuláši

Liptovský Mikuláš 23. februára 2017 – Prezident Andrej Kiska v sprievode primátora Jána Blcháča je na návšteve Liptovského Mikuláša. Po privítaní sa s deťmi tunajších škôl a krátkom kultúrnom programe v podaní Folklórneho súboru Ďumbier smerovali jeho kroky do mestského úradu. S predstaviteľmi mesta rokoval na témy školstvo, sociálne veci, zdravotníctvo či turizmus.

Bál Aakadémie ozbrojených síl v L. Mikuláši

AOS bál

Liptovský Mikuláš 21. februára 2017 – Bál, ako veľká spoločenská zábava v priestoroch stravovacieho centra Akadémie ozbrojených síl (AOS), sa uskutočnil 18. februára 2017. Zúčastnilo sa ho 170 zamestnancov školy, Personálneho úradu ozbrojených síl SR (OS SR) a Jazykového inštitútu s príbuznými a známymi. Prvýkrát sa takéhoto podujatia zúčastnili i študenti akadémie.

Prezident SR navštívi L. Mikuláš

Kiska

Liptovský Mikuláš 21. februára 2017 – Prezidentt Slovenskej republiky Andreja Kisku zavíta vo štvrtok 23. februára do Liptovského Mikuláša. Počas návštevy sa stretne s tamojším primátorom Jánom Blcháčom, položí vence k pamätníku pri Župnom dome na Námestí osloboditeľov.

Koncert venovaný majstrovi Fullovi

koncert Fulla

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu.

Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 bol  ZUŠ udelený čestný názov po slávnom slovenskom maliarovi, rodákovi z Ružomberka.

Chystajú sa veľkoplošné opravy chodníkov a ciest

L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 20. februára 2017 – Na rok 2017 má radnica pripravených až 35 akcií, ktoré sa dotýkajú opráv chodníkov a rekonštrukcií ciest. Tento rok sa mesto zameria najmä na bezbariérové úpravy chodníkov, ich vysprávky, výstavbu spomaľovacích prahov a zvyšovanie bezpečnosti chodcov na priechodoch pre chodcov.