V Bešeňovej sa stretnú majstri v príprave prírodných peelingov z celej republiky

Bešeňová 14 .marca 2019 – Vodný park Bešeňová bude už onedlho patriť jednej z najväčších saunových udalostí roka. PEELING CUP 2019 rozhodne v dňoch 15.-16.marca o majstrovi Slovenska v peelingových procedúrach. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Obce

Primátor nepodpíše rozpočet mesta

liptovsky_mikulas

Liptovský Mikuláš 26. januára 2019 Po dôkladnej právnej a finančnej analýze a zvažovaní všetkých rizík sa primátor rozhodol rozpočet na rok 2019 nepodpísať. Zmeny v rozpočte, ktoré navrhol väčšinový klub poslancov Nový Mikuláš na štvrtom prerokovávaní, sú pre mesto nevýhodné – vyplývajú z nich totiž miliónové sankcie.

Pomôcka pre folkloristov

Folkloristika

Liptovský Mikuláš 18. januára 2019 – Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK )vytvorilo ku koncu roka 2018 pokračovanie úspešného projektu metodického CD a DVD I zhora i zdola z našeho Liptova. Po hudobno – tanečnom multimediálnom materiáli z dolného Liptova, ktoré stredisko vydalo v roku 2017, tento rok vydávame materiál z dolného Liptova s tradičným piesňovým a tanečným repertoárom.  

Kreatívne v múzeu

liptovské múzeum

Ružomberok 5. októbra 2028 – Liptovské múzeum  v  Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na pravidelné pondelkové  tvorivé podujatie z cyklu Kreatívne v múzeu 8.10.2018 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hod. 

Ružomberský primátor I. Čombor sa opätovne uchádza o dôveru občanov

Ružomberok  28. augusta 2018 (Sponzorované) –  O post ružomberského primátora sa rozhodol znovu uchádzať aj jeho terajší primátor Igor Čombor.  Na facebooku sprístupnil svoju  stránku, ktorú nájdete tu: Stránka kandidáta na primátora Ružomberka I. Čombora.

Kandiduje ako nezávislý kandidát. Mottom jeho kampaneie je:  „Nikdy som neodišiel od začatej práce“.
 

Obce P. Ľupču a L. Sliače spoja novou cestou

L. Sliače

Liptovské Sliače 24. augusta 2018 – Nové cestné prepojenie spojí liptovské obce Partizánska Ľupča a Liptovské Sliače. Nová asfaltová cesta je už vybudovaná v katastri obce P. Ľupča a na ňu začali napájať komunikáciu v L. Sliačoch – Vyšný Sliač.

Kandidát na ružomberského primátora R. Kolár zbiera podpisy

R. Kolár

Ružomberok 22. mája 2018 – Kandidát na ružomberského primátora Róbert Kolár zbiera podpisy na svoju kandidačnú listinu.   V pondelok 21. mája  tak robil v blízkosti bývalého domu služieb na okraji pešej zóny. Zastavovali sa pri ňom ľudia rôzneho veku, aby s nim hovorili aj o možnostiach ďalšieho rozvoja mesta. Ich názory si zapisoval, aby ich mohol využiť vo svojej ďalšej práci.

Rozšírime kapacitu materskej školy v centre mesta

Liptovský Mikuláš 2. mája – Úspešné ťaženie liptovskomikulášskej radnice na externé zdroje pokračuje. Tentokrát sa mestu podarilo získať vyše 320-tisíc eur na stavebné úpravy a nadstavbu Materskej školy Komenského. „Vďaka tomu otvoríme novú triedu a rozšírime kapacitu školy, ktorej naplnenosť sa už dlhšie pohybuje nad sto percent,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Výtvarný Jarný salón

Jsarný salón

Liptovský Mikuláš 27. februára 2018 – Už 29. ročníka regionálnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby JARNÝ SALÓN otvoria v nedeľu 3. marca o 14. 00 h vo výstavných priestoroch Galérie Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši.

Hlasovanie za detské ihrisko v L. Mikuláši

Žiahadielko

Pomôžte získať detské ihrisko Žihadielko

Liptovský Mikuláš 15. januára 2018- Detské ihrisko  Žiadielko v hodnote 80 tisíc eur, ktoré poskytne spoločnosť LIDL môže  vyrásť v Liptovskom Mikuláši. Všetko bude závisieť od počtu získaných hlasov pre daný projekt.

Hlasovať môžete na  stránke https://zihadielko.lidl.sk

Na nej  si vyberiete mesto, za ktoré chcete zahlasovať (zadáte L. Mikuláš) a jedným kliknutím hlasujete. Ak nie ste na stránke zaregistrovaní z predošlých ročníkov súťaže, je potrebné sa zaregistrovať v hornom pravom rohu stránky. Registrácia vám zaberie približne minútu. Hlasovať môžete  až do 28. februára každý deň.

Mesto zabezpečí pre psíkov toalety na najfrekventovanejších miestach

Liptovský Mikuláš 24. októbra 2017 – Psíkom sa v Liptovskom Mikuláši bude opäť žiť o niečo lepšie. Mesto pre nich pripravuje ekologické toalety. V Mikuláši by ešte v tomto roku malo pribudnúť desať toaliet pre štvornohých miláčikov. Záchody budú situované v exteriéri na Podbrezinách, na Nábreží, v Palúdzke a v Starom meste.

„Vybrali sme dodávateľa zariadení, ktorý je jediný s týmto patentovým systémom na Slovensku a  v mestskom zastupiteľstve sme schválili zmluvu,“ uviedol primátor Ján Blcháč.