Občianski aktivisti organizujú protest v Ružomberku

Ružomberok 22. januára 2018 – Aj Ružomberčania majú právo na zdravé životné prostredie a objektívne informácie. Tento názor zastáva aj naša redakcia. Z uvedeného dôvodu poskytujeme priestor organizátorom  protestného zhromaždenia, ktoré sa uskutoční 23. januára o 16. 00 h pred budovou Mondi SCP. Pozvánku zverejňujeme bez komentára: Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Obce

Pomôcka pre folkloristov

Folkloristika

Liptovský Mikuláš 18. januára 2019 – Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK )vytvorilo ku koncu roka 2018 pokračovanie úspešného projektu metodického CD a DVD I zhora i zdola z našeho Liptova. Po hudobno – tanečnom multimediálnom materiáli z dolného Liptova, ktoré stredisko vydalo v roku 2017, tento rok vydávame materiál z dolného Liptova s tradičným piesňovým a tanečným repertoárom.  

Kreatívne v múzeu

liptovské múzeum

Ružomberok 5. októbra 2028 – Liptovské múzeum  v  Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na pravidelné pondelkové  tvorivé podujatie z cyklu Kreatívne v múzeu 8.10.2018 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hod. 

Ružomberský primátor I. Čombor sa opätovne uchádza o dôveru občanov

Ružomberok  28. augusta 2018 (Sponzorované) –  O post ružomberského primátora sa rozhodol znovu uchádzať aj jeho terajší primátor Igor Čombor.  Na facebooku sprístupnil svoju  stránku, ktorú nájdete tu: Stránka kandidáta na primátora Ružomberka I. Čombora.

Kandiduje ako nezávislý kandidát. Mottom jeho kampaneie je:  „Nikdy som neodišiel od začatej práce“.
 

Obce P. Ľupču a L. Sliače spoja novou cestou

L. Sliače

Liptovské Sliače 24. augusta 2018 – Nové cestné prepojenie spojí liptovské obce Partizánska Ľupča a Liptovské Sliače. Nová asfaltová cesta je už vybudovaná v katastri obce P. Ľupča a na ňu začali napájať komunikáciu v L. Sliačoch – Vyšný Sliač.

Kandidát na ružomberského primátora R. Kolár zbiera podpisy

R. Kolár

Ružomberok 22. mája 2018 – Kandidát na ružomberského primátora Róbert Kolár zbiera podpisy na svoju kandidačnú listinu.   V pondelok 21. mája  tak robil v blízkosti bývalého domu služieb na okraji pešej zóny. Zastavovali sa pri ňom ľudia rôzneho veku, aby s nim hovorili aj o možnostiach ďalšieho rozvoja mesta. Ich názory si zapisoval, aby ich mohol využiť vo svojej ďalšej práci.

Rozšírime kapacitu materskej školy v centre mesta

Liptovský Mikuláš 2. mája – Úspešné ťaženie liptovskomikulášskej radnice na externé zdroje pokračuje. Tentokrát sa mestu podarilo získať vyše 320-tisíc eur na stavebné úpravy a nadstavbu Materskej školy Komenského. „Vďaka tomu otvoríme novú triedu a rozšírime kapacitu školy, ktorej naplnenosť sa už dlhšie pohybuje nad sto percent,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Výtvarný Jarný salón

Jsarný salón

Liptovský Mikuláš 27. februára 2018 – Už 29. ročníka regionálnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby JARNÝ SALÓN otvoria v nedeľu 3. marca o 14. 00 h vo výstavných priestoroch Galérie Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši.

Hlasovanie za detské ihrisko v L. Mikuláši

Žiahadielko

Pomôžte získať detské ihrisko Žihadielko

Liptovský Mikuláš 15. januára 2018- Detské ihrisko  Žiadielko v hodnote 80 tisíc eur, ktoré poskytne spoločnosť LIDL môže  vyrásť v Liptovskom Mikuláši. Všetko bude závisieť od počtu získaných hlasov pre daný projekt.

Hlasovať môžete na  stránke https://zihadielko.lidl.sk

Na nej  si vyberiete mesto, za ktoré chcete zahlasovať (zadáte L. Mikuláš) a jedným kliknutím hlasujete. Ak nie ste na stránke zaregistrovaní z predošlých ročníkov súťaže, je potrebné sa zaregistrovať v hornom pravom rohu stránky. Registrácia vám zaberie približne minútu. Hlasovať môžete  až do 28. februára každý deň.

Mesto zabezpečí pre psíkov toalety na najfrekventovanejších miestach

Liptovský Mikuláš 24. októbra 2017 – Psíkom sa v Liptovskom Mikuláši bude opäť žiť o niečo lepšie. Mesto pre nich pripravuje ekologické toalety. V Mikuláši by ešte v tomto roku malo pribudnúť desať toaliet pre štvornohých miláčikov. Záchody budú situované v exteriéri na Podbrezinách, na Nábreží, v Palúdzke a v Starom meste.

„Vybrali sme dodávateľa zariadení, ktorý je jediný s týmto patentovým systémom na Slovensku a  v mestskom zastupiteľstve sme schválili zmluvu,“ uviedol primátor Ján Blcháč.

Deň otvorených dverí na liptovskomikulášskej radnici

mikuláš

Liptovský Mikuláš 4. októbra 2017 – Na mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši a v mestských organizáciách otvorili 4. októbra všetky dvere pre verejnosť, aby obyvateľom ukázali, ako funguje  mestská samospráva, pretože je tu pre nich, ale aj ako pracujú ľudia, ktorí sú tu pre naše  mesto.

„Chceme sa aj takýmto spôsobom priblížiť našim obyvateľom, u niektorých sa  tak zbaviť tej stereotypnej nálepky úradníkov, o ktorých sa hovorí, že len pijú kávu a nič na tých úradoch nerobia. Veríme, že keď uvidia návštevníci nášho úradu tie kopy spisov v kanceláriách a naši sprievodcovia im porozprávajú o našej agende, budú nás vnímať ako otvorenejších, prístupnejších a najmä ľudských,“ uviedla hovorkyňa Mestského úradu v L. Mikuláši Viktória Čapčíková.