Tvoriví seniori v Liptovskom múzeu

Ružomberok 18. januára 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) Vás pozýva na výstavu TVORIVÍ SENIORI. Ide o výber ručných prác seniorov, ale aj  záujemcov všetkých vekových kategórií o pravidelné pondelkové tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV a KREATÍVNE V MÚZEU . Vystavené práce  mapujú prierez 6 ročnej činnosti, počas ktorej sa More »

 

Category Archives: Ružomberok

Stretnutie rodín Detského centra Slovensko

detské centrum ružombertok

Ružomberok 8. januára 2017 – Už 42 Stretnutie rodín Detského centra Slovensko v Ružomberku sa vďaka ústretovosti hotela Lesana a podpore priateľov zo spoločnosti Dr.Oetker opäť uskutočnilo  sa na sklonku vlaňajška pod štítmi Vysokých Tatier, v obci Stará Lesná, v Hoteli Lesana.

Náhradní rodičia DC-SK, ich vlastné deti – naše spoločné deti vo veku 2 mesiace – 21 rokov, zamestnanci a dobrovľníci Detského centra Slovensko v počte približne 80 osôb trávili spoločné chvíle v zasneženej tatranskej prírode. 

V predvianočnom programe stretnutia boli vychádzky pod úpätím Vysokých Tatier, navštívili sme Štrbské Pleso, kde sme vyskúšali aj snežné skútre.

Mesto vydalo pôsobivý nástenný kalendár

kalendár ružomberok

Ružomberok 5. januára 2017 – Po dvojročnej prestávke sa radnica znovu vrátila k tradícii tlačenia mestských nástenných kalendárov. „Je potrebné zachovávať si takéto dobré tradície, ktoré nám pomáhajú správne sa orientovať v čase, mať plnosť životného pocitu a zmierniť tempo života,“ poznamenal primátor Igor Čombor.

Pôsobivý mestský kalendár na rok 2017 znázorňuje hlavné dominanty mesta ako budovu historickej radnice, synagógu, Univerzitnú knižnicu KU, Mauzóleum A. Hlinku, Kultúrny dom A. Hlinku či balustrády. „Okrem toho je doplnený fotografiami centier turizmu ako Vlkolínec, Hrabovo, Čutkovo, a samozrejme Malinô Brdo či Smrekovica,“ povedal autor grafického dizajnu Jaroslav Maga z mestského úradu.

Študenti psychológie Filozofickej fakulty KU zorganizovali opäť vianočné trhy

ku_ruzomberok

ku_ruzomberok

Ružomberok 24. decembra (TK KBS) –  Študenti psychológie Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (FF KU) zorganizovali už po štvrtýkrát dobročinnú akciu – Vianočné trhy. V utorok 13. decembra sa priestory fakulty rozrástli o bohaté stolíky rôznych dobrôt, dekoratívnych predmetov, vianočných výzdob, šperkov a ešte mnoho ďalších drobností pre potešenie.

Výnos z vianočných trhov vo výške 452 eur poputuje do Detského domova a Komunitného centra Úsmev ako dar v Ružomberku, ktoré sa stará o deti zo sociálne slabších rodín a deti z detských domov.

Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach na Liptove

betlehem_sliace _sliacancek_sliacania

betlehem_sliace
_sliacancek_sliacania

Liptov 23. decembra 2016  – Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach, ktoré sa uskutočnia v dňoch 24. až 26 decembra v regióne Liptova.

Policajti prídu darovať krv do ružomberskej nemocnice

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 19. decembra 2016 – O zložitej situácii s krvou v Ústrednej vojenskej nemocnici – FN  (ÚVN FN) v Ružomberku  vás  informovali už viackrát.

 „V lete sme takmer každý týždeň posielali do médií urgentné výzvy pre darcov. Blížia sa však vianočné sviatky, ktoré so sebou prinášajú vysoké riziko potreby krvných jednotiek (začiatok lyžiarskej sezóny, množstvo turistov v regióne, zvýšený počet úrazov…). Práve cez sviatky však každoročne vzniká takzvané „darcovské okno“, počas ktorého naši hematológovia evidujú znížený počet darcov,“ uviedla hovorkyňa ÚVN – FN Petra Dišková.

Župný rozpočet ráta aj s obnovou kultúrnych pamiatok

liptovské múzeum

liptovské múzeum

Žilina 13. december 2016 – Oblasť kultúry dostane o takmer 870-tisíc eur viac ako vlani. Na rok 2017 je v návrhu župného rozpočtu pre kultúrne inštitúcie vyčlenená suma 7.738.791 eur, čo predstavuje nárast o približne 12,6 percenta.

„Zvýšenie zahŕňa nielen bežný chod našich múzeí, galérií, knižníc, kultúrnych stredísk, divadiel či hvezdárne, ale aj ich rozsiahle rekonštrukcie, ktoré realizujeme každoročne vo všetkých regiónoch,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár. Ako dodal, okrem toho, že sa kraj pri jeho ďalšej rekonštrukcii bude uchádzať o eurofondy, už dnes ráta aj s vlastnou investíciou vo výške 200-tisíc eur do technického zázemia vrátane skladov, technických miestností a depozitárov.

Sladká vianočná prehliadka

Sladké vianočná prehliadka

Sladké vianočná prehliadka

Ružomberok 10. decembra 2016 – Z rozprávky do rozprávky bola téma VI. ročníka súťaže Sladká vianočná prehliadka, ktorá sa uskutoční v Spojenej škole v Ružomberku.

 Súťažiaci v nej preukázali kreativitu, nápaditosť a schopnosť pracovať s rôznymi druhmi surovín. Torta musela vážiť minimálne osem kilogramov a na ochutnanie  boli k dispozícii aj rezy z rovnakého materiálu, ako bola vyrobená torta.
Súťažiacich rozdelili do kategórií podľa veku: 1. Junior žiaci 2. oočník, 2.Junior žiaci 3. ročník, 3.Senior nad 20 rokov, 4.Základné školy, 5. Materské školy.

Spolupráca mesta a papierní prináša regiónu 1,145 milióna eur

memorandum-mondi

memorandum-mondi

Ružomberok 9. decembra 2016) – Primátor Igor Čombor, jeho zástupca Michal Slašťan, prezident Mondi SCP, a.s. Bernhard Peschek a predseda predstavenstva spoločnosti Miloslav Čurilla podpísali 8. decembra v reprezentačných priestoroch ružomberskej radnice Memorandum o spolupráci.

Výsledkom spolupráce najväčšej súkromnej firmy v regióne a magistrátu je konkrétny finančný do regiónu Ružomberka vo výške 1,145 milióna eur. Najväčšou položkou je suma 450 tisíc eur ako podpora pri dodávkach tepla – zľava z ceny tepla ako benefit projektu RK3. 370 tisíc eur putuje na podporu športu, hlavne Mestského futbalového klubu. 130 tisíc eur tvoria dlhodobé iniciatívy – pomoc nemocnici, ale aj výstavba a revitalizácie športových ihrísk a oddychových zón.

Hasiči odstraňovali aj popadané stromy na ceste

Hsioči- -zasahovali

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 9. decembra 2016 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 2.12.2016 do 8.12.2016 vykonali päť výjazdov ku technickým zásahom, ku požiarom boli vykonané  dva výjazdy.

Hasiči okresného riaditeľstva za uplynulé obdobie vykonali päť výjazdov ku technickým zásahom. Hasiči boli dňa 2. decembra privolaní ku odstráneniu spadnutého stromu zo štátnej cesty č. 59 nad obcou Likavka a o niečo neskôr aj ku spadnutému stromu na ceste 2. triedy v smere na Komjatnú. Hasiči stromy popílili motorovou pílou na menšie časti a tie uložili mimo cestu. V ten istý deň v podvečer hasiči vykonali výjazd ku havarovanému autu pri Ivachnovej.

Stretnutie so spisovateľom B. Motejlekom a humoristom M. Lechanom

motejlek

motejlek

Ružomberok 29. novembra 2016 – RENDEZVOUS POD SCHODMI  uskutoční sa v stredu 30. novembra o 16.00 h v Mestskej knižnici Ružomberok. Hosť večera: spisovateľ, redaktor a publicista Bohumil MOTEJLEK a spoluhosť: spisovateľ, humorista, redaktor a publicista Milan LECHAN.

Prozaik a publicista, aforista Bohumil Motejlek (1945) – rodák z Trenčína, väčšiu časť života prežil v  Ružomberku. Študoval na strednej priemyselnej škole textilnej,  aktívne sa dlhé roky venoval športovému vzpieraniu. Literárne pôsobil ako redaktor  okresných novín Liptov a spolupracovník periodika Ružomberský hlas.