Koncert venovaný majstrovi Fullovi

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu. Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 More »

 

Category Archives: Ružomberok

Koncert venovaný majstrovi Fullovi

koncert Fulla

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu.

Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 bol  ZUŠ udelený čestný názov po slávnom slovenskom maliarovi, rodákovi z Ružomberka.

Jazdil opitý po Ružomberku

poliicajti_kontrola

Ružomberok 20. februára 2017Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 19 ročný muž (z Dolného Kubína). Obvinený muž v sobotu 18. februára v skorých ranných hodinách viedol osobné motorové vozidlo BMW 390 po ceste prvej triedy v Ružomberku. Nerešpektoval dopravné značenie, čím upútal pozornosť hliadky z Obvodného oddelenia Policajného zboru Ružomberok. Následne bol policajnou hliadkou zastavený v katastri obce Likavka, okres Ružomberok. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,68 mg/l (1,42 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz.  Informoval Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Mesto Ružomberok predalo telocvičňu

telocvičňa GSA

Ružomberok 20. februára 2017 – Mesto Ružomberok predalo telocvičňu s kotoľňou na Námestí Andreja Hlinku Rímsko-katolíckej cirkvi za 80 tisíc eur. Predaj schválili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom februárovom zasadaní.

Spomínané nehnuteľnosti, sú dlhodobo nevyužívaným majetkom zo strany mesta Ružomberok, nakoľko sú využívané pre potreby vyučovacieho procesu študentov Gymnázia sv. Andreja, pričom si ich údržba vyžaduje nemalé investície zo strany mesta Ružomberok.

Katolícka univerzita mala by zostať naďalej univerzitou

Pedagogicka
-fakulta
-ku-ruzomberok
_foto_jakub_krska

Ružomberok 14. februára 2017 – Akreditačná komisia (AK), poradný orgán vlády Slovenskej republiky, na svojom 99. zasadnutí v dňoch 24. – 25. januára 2017 v Bratislave prijala uznesenie č. 99.6.3a, v ktorom konštatuje, že Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) prijala dostatočné opatrenia na odstránenie nedostatkov v kritériu KZU-2 (výstupy študentov na doktorandskom stupni) z komplexnej akreditácie. AK preto odporúča Ministerstvu školstva ponechať doterajšie začlenenie Katolíckej univerzity medzi univerzitnými vysokými školami.   

Hosťom Katolíckej univerzity bude rektor Kňazského seminára v Košiciach

ku_ruzomberok
_znak

Ružomberok 13. februára 2017 (TK KBS)  – V letnom semestri na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) opäť pokračuje intelektuálno-formačná aktivita „Hosť na KU“, v rámci ktorej prichádzajú na univerzitu zaujímaví ľudia s podnetnými témami. V utorok 14. februára o 16:16 h privítajú v Univerzitnej knižnici KU biblistu a v súčasnosti rektora Kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach ThDr. Štefana Novotného, PhD. Bude hovoriť o svojej skúsenosti sprievodcu vo Svätej zemi. Prednáška je otvorená aj pre verejnosť.

Gospelový festival potrvá do nedele v Ružomberku

BCC

Ružomberok 10. februára 2017 – Druhý ročník úspešného benefičného festivalu je zameraný na podporu Klubu Kĺbik, ktorý sa zaoberá pomocou deťom s reumatizmom, Gospel fest začala sa dnes v Ružomberku. Otvorili ho svätou omšou, ktorá sa uskutočnila vo farskom kostole sv. Ondreja. Po nej o 20. 30 h začali sa tvorivé dielne pod vedením sestier Faustíny, otca Jána Buca, otca Jozefa Žvandu a animátorov eRko.

Hlavný gospelový porgram uskutoční sa v sobotu 11. februára v Aule Jána Pavla II. na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Predstavia sa v ňom skupiny BCC Worship, Timothy, F6 a The Elements. Program ukončia približne o 20. 00 h.

Hasiči zasahovali pri dopravnej nehode pri Hubovej

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 10. februára 2017 – Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé obdobie od 3. do 9. februára vykonali dva ku technickým zásahom, ku požiarom neboli vykonané žiadne výjazdy.

Deň otvorených dverí uskutočnil sa na Katolíckej univerzite

ku_ruzomberok
_kniznica

Ružomberok 8. februára  2017 (TK KBS)  – Okolo 400 záujemcov prišlo na utorkový Deň otvorených dverí Katolíckej univerzity v Ružomberku. Nádejní budúci študenti, neraz aj v sprievode svojich rodičov a kamarátov, si mohli 7. februára prezrieť priestory a vybavenie tejto katolíckej vzdelávacej inštitúcie.

Podujatie sa začalo v Aule sv. Jána Pavla II., kde prítomných privítal prorektor KU prof. František Trstenský. V krátkej obrazovej prezentácii im predstavil niektoré univerzitné pracoviská, napr. pastoračné centrum, univerzitnú knižnicu, poradenské centrum. Následne prodekani fakúlt predstavili štúdium na svojich pracoviskách. Potom už kroky zvedavých návštevníkov zamierili na fakulty, kde na nich čakal bohatý program. Jednotlivé katedry prezentovali v otvorených priestoroch fakúlt a na učebniach svoje študijné programy.

Nespokojnosť so zimnou údržbou na ružomberskom sídlisku Klačno

zname mesta ružomberok

Ružomberok 8. februára 2016 – Poslanec ružomberského mestského zastupiteľsrva Ľubomír Kubáň verejne oslovil ružomberskú radnicu a Technické služby, aby im prezentoval svoj názor na zimnú údržbu komunikácií na sídlisku Klačno. Príspevok zverejňujeme vplnom znení. Medzitulky vložila do textu redakcia – www.liptovmagazin.eu

Poslanec Národnej rady SR Š. Zelník navštívil Ružomberok

Zraz turiustov v Ružomberku

Ružomberok 8. februáára 2017 (Sponzorované) – Poslanec parlamentu a podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS)  Štefan Zelník navštívil 4. februára v rámci pracovného výjadzu do Ružomberka aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Ružomberku. Stretol sa s jeho riaditeľom Romanom Camberom, ktorý ho informovala o situácii na trhu práce v okrese, o možnostiach rekvalifikácie dlhodobo nezamestnaných. Poslanca NR SR Š. Zelníka sprevádzal predseda Okresnej organizácie SNS v Ružomberku Miroslav Zigo.