Spomienka na černovských martýrov

Ružomberok 1. novembra 2018 – pomienkou na Andreja Hlinku a černovských martýrov si 27. októbra poprední predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) pripomenuli v Černovej tragédiu z roku 1907. Pietneho aktu zúčastnili sa štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, podpredseda SNS Štefan Zelník, tajomník SNS Stanislav Kmec, krajský tajomník SNS v Žilinskom kraji Erik Gemzicky, More »

 

Category Archives: Liptovský Mikuláš

Rozšírime kapacitu materskej školy v centre mesta

Liptovský Mikuláš 2. mája – Úspešné ťaženie liptovskomikulášskej radnice na externé zdroje pokračuje. Tentokrát sa mestu podarilo získať vyše 320-tisíc eur na stavebné úpravy a nadstavbu Materskej školy Komenského. „Vďaka tomu otvoríme novú triedu a rozšírime kapacitu školy, ktorej naplnenosť sa už dlhšie pohybuje nad sto percent,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Výtvarný Jarný salón

Jsarný salón

Liptovský Mikuláš 27. februára 2018 – Už 29. ročníka regionálnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby JARNÝ SALÓN otvoria v nedeľu 3. marca o 14. 00 h vo výstavných priestoroch Galérie Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši.

Hlasovanie za detské ihrisko v L. Mikuláši

Žiahadielko

Pomôžte získať detské ihrisko Žihadielko

Liptovský Mikuláš 15. januára 2018- Detské ihrisko  Žiadielko v hodnote 80 tisíc eur, ktoré poskytne spoločnosť LIDL môže  vyrásť v Liptovskom Mikuláši. Všetko bude závisieť od počtu získaných hlasov pre daný projekt.

Hlasovať môžete na  stránke https://zihadielko.lidl.sk

Na nej  si vyberiete mesto, za ktoré chcete zahlasovať (zadáte L. Mikuláš) a jedným kliknutím hlasujete. Ak nie ste na stránke zaregistrovaní z predošlých ročníkov súťaže, je potrebné sa zaregistrovať v hornom pravom rohu stránky. Registrácia vám zaberie približne minútu. Hlasovať môžete  až do 28. februára každý deň.

Mesto zabezpečí pre psíkov toalety na najfrekventovanejších miestach

Liptovský Mikuláš 24. októbra 2017 – Psíkom sa v Liptovskom Mikuláši bude opäť žiť o niečo lepšie. Mesto pre nich pripravuje ekologické toalety. V Mikuláši by ešte v tomto roku malo pribudnúť desať toaliet pre štvornohých miláčikov. Záchody budú situované v exteriéri na Podbrezinách, na Nábreží, v Palúdzke a v Starom meste.

„Vybrali sme dodávateľa zariadení, ktorý je jediný s týmto patentovým systémom na Slovensku a  v mestskom zastupiteľstve sme schválili zmluvu,“ uviedol primátor Ján Blcháč.

Deň otvorených dverí na liptovskomikulášskej radnici

mikuláš

Liptovský Mikuláš 4. októbra 2017 – Na mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši a v mestských organizáciách otvorili 4. októbra všetky dvere pre verejnosť, aby obyvateľom ukázali, ako funguje  mestská samospráva, pretože je tu pre nich, ale aj ako pracujú ľudia, ktorí sú tu pre naše  mesto.

„Chceme sa aj takýmto spôsobom priblížiť našim obyvateľom, u niektorých sa  tak zbaviť tej stereotypnej nálepky úradníkov, o ktorých sa hovorí, že len pijú kávu a nič na tých úradoch nerobia. Veríme, že keď uvidia návštevníci nášho úradu tie kopy spisov v kanceláriách a naši sprievodcovia im porozprávajú o našej agende, budú nás vnímať ako otvorenejších, prístupnejších a najmä ľudských,“ uviedla hovorkyňa Mestského úradu v L. Mikuláši Viktória Čapčíková.

Zimný štadión začneme rekonštruovať v budúcom roku

Zimný štadión v L. Mikulášl

Liptovský Mikuláš 29. júla 2017 -Rekonštrukcia zimného štadióna sa bude realizovať v budúcom roku. Úrad vlády nám po kontrole verejného obstarávania neodporučil uzavrieť zmluvu s úspešným uchádzačom, z tohto dôvodu proces verejného obstarávania nemohol byť ukončený podpisom zmluvy s obstaraným dodávateľom prác. 

Zrekonštruovaná budova Mestského úradu v L. Mikuláši ušetrí peniaze

Mestský úrad

Liptovský Mikuláš 16. júna 2017 – Po tridsiatich rokoch od začiatku existencie sa opäť odovzdá obyvateľom do užívania zrekonštruovaný Mestský úrad v Liptovskom Mikuláši.

SKLÁDKU TKO VO VETERNEJ PORUBE UZATVORILI V ROZPORE SO ZÁKONOM

Ján Blcháč: Je na nás, aby sme ju tentokrát uzatvorili zodpovedne.

skládka

Liptovský Mikuláš 31. mája – Skládka vo Veternej Porube slúžila mestu Liptovský Mikuláš na ukladanie tuhého komunálneho odpadu od roku 1994 do roku 2014. V októbri 2014 (31. 10. 2014) bola skládka minulým vedením mesta predčasne uzavretá, náklady na jej uzatvorenie boli vo výške 1 163 520 eur.

Prvé sobáše v novej sieni očakávame už na budúci mesiac

sobášna sieň v L. Mikuláší

Liptovský Mikuláš 23. mája – Rekonštrukčné práce v mestskom úrade sú v plnom prúde. Už v lete sa snúbenci budú môcť sobášiť v novej mikulášskej obradnej sieni. Prvých zamilovaných by mohli oddať v zrekonštruovaných priestoroch na mestskom úrade v druhej polovici júna. „Nová sobášna miestnosť bude oproti starým priestorom modernejšia, prispôsobená slávnostným udalostiam tak, ako si to tieto obrady zaslúžia. Budú v nej predsa vznikať spomienky, ktoré si ľudia pamätajú celý život,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Cyklistický pelotón Od Tatier k Dunaju

Od Tatierk k Dunaju

Liptovský Mikuláš 22. mája 2017 – Pelotón cyklistov akcie Od Tatier k Dunaju sclerosis multiplex sa dnes zastavil pred mikulášskym mestským úradom. Potleskom a podporným pokrikom cyklistov privítali deti zo Základných škôl M. R. Martákovej a Demänovská.