Spomienka na černovských martýrov

Ružomberok 1. novembra 2018 – pomienkou na Andreja Hlinku a černovských martýrov si 27. októbra poprední predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) pripomenuli v Černovej tragédiu z roku 1907. Pietneho aktu zúčastnili sa štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, podpredseda SNS Štefan Zelník, tajomník SNS Stanislav Kmec, krajský tajomník SNS v Žilinskom kraji Erik Gemzicky, More »

 

Category Archives: L. Sliače

Obce P. Ľupču a L. Sliače spoja novou cestou

L. Sliače

Liptovské Sliače 24. augusta 2018 – Nové cestné prepojenie spojí liptovské obce Partizánska Ľupča a Liptovské Sliače. Nová asfaltová cesta je už vybudovaná v katastri obce P. Ľupča a na ňu začali napájať komunikáciu v L. Sliačoch – Vyšný Sliač.

Veseličky sa zúčastňujú festivalu Súhvezdie hôr

Liptovský Mikuláš 24. marca 2017 -Medzinárodný detský festival Súhvezdie hôr otvorili dnes v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši. V úvodnom programe sa predstavili aj speváčky ľudových piesní z Liptovských Sliačov, ktoré vystupujú pod umeleckým menom Veseličky. Divákov zaujali nielen svojimi piesňami, ale aj krojmi. Veseličky v sobotu 25. marca budú vystúpia na festivale súťažne.

Novoročný ohňostroj pohltila hmla

nový rok liptovské sliače

Liptovské Sliače 1. januára 2017 – Silvestrovské oslavy uskutočnili sa aj v najväčšej liptovskej obci v Liptovských Sliačoch. Vlani boli na námestí pred farským kostolom v Strednom Sliači. Tohto roku ich posunuli na iné miesto. Boli na parkovisku pri futbalovom ihrisku 1. OFC.

Silvestrovské oslavy začali sa o 22. 00 h, ale na parkovisku bolo vtedy len niekoľko ľudí. Zohrievali sa pri dvoch ohniskách a teplo im dodávala aj punč, ktorý bezplatne poskytla obec L. Sliače. Navaril ho poslanec obecného zastupiteľstva Miroslav Hanula. Približne o 23. 30 h bolo už na parkovisku oveľa živšie. Spočiatku mal starosta L. Sliačov Milan Frič, že či príde aspoň toľko ľudí ako vlani. Najskôr tomu  nič nenasvedčovalo. Organizátori boli optimisti, aj keď spočiatku si mysleli, že nový rok v L. Sliačoch privíta spoločne len malá hŕstka ľudí. 

Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach na Liptove

betlehem_sliace _sliacancek_sliacania

betlehem_sliace
_sliacancek_sliacania

Liptov 23. decembra 2016  – Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach, ktoré sa uskutočnia v dňoch 24. až 26 decembra v regióne Liptova.

Adventný dobročinný večierok v L. Sliačoch

adventný večierok v L. Sliačoch

adventný večierok
v L. Sliačoch

Liptovské Sliače 11. decembra 2016 – Už 7. ročník  Adventného dobročinného večierka uskutočnil sa 11. decembra v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch. Prišlo tam okolo 500 ľudí. Medzi nimi boli najmä rodičia, starí rodičia detí, ktoré sa predstavili v kultúrnom programe.

Podujatie otvoril zástupca starostu obce L. Sliače Pavel Bartík. V pestrom programe sa predstavili žiaci Materskej školy, Základnej školy Jozefa Hanulu. O priazeň publika sa uchádzali aj spevácka skupina seniorov Salatín a mužská spevácka skupina Sliačania. Predstavil sa aj detský folklórny súbor Sliačanček. Adventný večierok – fotogaléria

Peter Deák víťazom I. Minirally Liptovské Sliače – Memoriál Mariána Golského

Liptovské Sliače 2. novembra 2016 – Záverečným podujatím seriálu Minirally Cup 2016 (MRC) bola 1. Minirally Liptovské Sliače ktorá sa išla 28. a 29. októbra  na počesť zosnulého Mariána Golského. Podujatie organizovalo Motortech racing team o.z. v spolupráci s Team Rally Poprad. Práve tu sa rozhodovalo o tituloch nie len v jednotlivých triedach ale aj v absolútnom poradí. Rýchlostné skúšky (RS) v L. Sliačoch boli značne náročné čoho výsledkom bolo niekoľko výletov mimo trať. Jazdiť sa malo na 2 odlišných RS a to na „Bežane“ a „Zúbrej“.Práve RS Zúbra musela byť pre nepriazeň počasia zrušená a tak sa jazdilo len na RS Bežan.

Beh okolo Liptovských Sliačov

beh sliače

beh sliače

Liptovské Sliače 10. septembra 2016 – Obecný úrad Liptovské Sliače, Olympijský klub Liptova, Základná škola Jozefa Hanulu a I. OFC Liptovské Sliače organizujú 43. ročník pretekov v cezpoľnom Behu okolo Liptovských Sliačov, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11. septembra. Beh je zaradený do súťaže Liptovskej bežeckej ligy o „Najlepšieho bežca Liptova“ pre rok 2016.

Cezpoľný beh okolo L. Sliačov napíše 43. kapitolu

Beh Sliače

Beh Sliače

Liptovské Sliače 6. septembra 2016 – Obecný úrad Liptovské Sliače, Olympijský klub Liptova, Základná škola Jozefa Hanulu a I. OFC Liptovské Sliače organizujú 43. ročník pretekov v cezpoľnom Behu okolo Liptovských Sliačov. Propozície nájdete aj tu:Beh okolo L. Sliačov

Pasovanie za žiaka

ZŠ J- Hanulu L. Sliače 2016

ZŠ J- Hanulu L. Sliače 2016

Liptovské Sliače 5. septembra 2016 – Pasovanie za žiaka sprevádzalo začiatok nového školského rok a2016/2017 v Základnej škole J. Hanulu (ZŠ) v Liptovských Sliačoch. Fotogaléria

Slávnostne ukončili projekt výstavby kanalizácie na dolnom Liptove

sliace_kanalizácia

sliace_kanalizácia

Liptovské Sliače 7. júla – Približne 9,72 milióna eur stálo vybudovanie vyše 40 km stokovej kanalizácie v Liptovských Sliačoch a v blízkom okolí.  Nenávratný príspevok z eurofondov predstavoval 7, 88 milióna eur. Zvyšok uhradila Vodárenská spoločnosť Ružomberok (VSR), a.s.. Stavbu dnes slávnostne sprevádzkovali. Fotogaléria