Výstava prác mladých umelcov

Ružomberok 28. januára 2020 –  Výstavu prác žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku sprístupnia v tamojšej synagópge 30. januára 2020. Vernisáž sa uskutoční o 16. 30 h.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: L. Sliače

Tradičné vianočné podujatie

Litovské Sliače 27. decembra 2019 – Vianočné piesne a koledy zazneli v pásme, ktoré uviedol 25. decembra  detský folklórny súbor Sliačanček z Liptovských Sliačov v tamojšom farskom kostole.  Hudobný sprievod im robila detská ľudová hudba Cifrušky. 

Veriaci sa po pograme v kostole stretli pri betleheme, ktorý je pred božím chrámom. V ňom sviatočné chvíle sprítomnila mužská spevácka skupina Sliačania. Išlo o tradičné podujatie, ktoré sa uskutočňuje desať rokov. Za uvedenou iniciatívou stojí tamojšie občianske združenie INFOLIPTOV.

Text a foto: Tibor Šuľa

Pomôcka pre folkloristov

Folkloristika

Liptovský Mikuláš 18. januára 2019 – Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK )vytvorilo ku koncu roka 2018 pokračovanie úspešného projektu metodického CD a DVD I zhora i zdola z našeho Liptova. Po hudobno – tanečnom multimediálnom materiáli z dolného Liptova, ktoré stredisko vydalo v roku 2017, tento rok vydávame materiál z dolného Liptova s tradičným piesňovým a tanečným repertoárom.  

Obce P. Ľupču a L. Sliače spoja novou cestou

L. Sliače

Liptovské Sliače 24. augusta 2018 – Nové cestné prepojenie spojí liptovské obce Partizánska Ľupča a Liptovské Sliače. Nová asfaltová cesta je už vybudovaná v katastri obce P. Ľupča a na ňu začali napájať komunikáciu v L. Sliačoch – Vyšný Sliač.

Veseličky sa zúčastňujú festivalu Súhvezdie hôr

Liptovský Mikuláš 24. marca 2017 -Medzinárodný detský festival Súhvezdie hôr otvorili dnes v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši. V úvodnom programe sa predstavili aj speváčky ľudových piesní z Liptovských Sliačov, ktoré vystupujú pod umeleckým menom Veseličky. Divákov zaujali nielen svojimi piesňami, ale aj krojmi. Veseličky v sobotu 25. marca budú vystúpia na festivale súťažne.

Novoročný ohňostroj pohltila hmla

nový rok liptovské sliače

Liptovské Sliače 1. januára 2017 – Silvestrovské oslavy uskutočnili sa aj v najväčšej liptovskej obci v Liptovských Sliačoch. Vlani boli na námestí pred farským kostolom v Strednom Sliači. Tohto roku ich posunuli na iné miesto. Boli na parkovisku pri futbalovom ihrisku 1. OFC.

Silvestrovské oslavy začali sa o 22. 00 h, ale na parkovisku bolo vtedy len niekoľko ľudí. Zohrievali sa pri dvoch ohniskách a teplo im dodávala aj punč, ktorý bezplatne poskytla obec L. Sliače. Navaril ho poslanec obecného zastupiteľstva Miroslav Hanula. Približne o 23. 30 h bolo už na parkovisku oveľa živšie. Spočiatku mal starosta L. Sliačov Milan Frič, že či príde aspoň toľko ľudí ako vlani. Najskôr tomu  nič nenasvedčovalo. Organizátori boli optimisti, aj keď spočiatku si mysleli, že nový rok v L. Sliačoch privíta spoločne len malá hŕstka ľudí. 

Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach na Liptove

betlehem_sliace _sliacancek_sliacania

betlehem_sliace
_sliacancek_sliacania

Liptov 23. decembra 2016  – Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach, ktoré sa uskutočnia v dňoch 24. až 26 decembra v regióne Liptova.

Adventný dobročinný večierok v L. Sliačoch

adventný večierok v L. Sliačoch

adventný večierok
v L. Sliačoch

Liptovské Sliače 11. decembra 2016 – Už 7. ročník  Adventného dobročinného večierka uskutočnil sa 11. decembra v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch. Prišlo tam okolo 500 ľudí. Medzi nimi boli najmä rodičia, starí rodičia detí, ktoré sa predstavili v kultúrnom programe.

Podujatie otvoril zástupca starostu obce L. Sliače Pavel Bartík. V pestrom programe sa predstavili žiaci Materskej školy, Základnej školy Jozefa Hanulu. O priazeň publika sa uchádzali aj spevácka skupina seniorov Salatín a mužská spevácka skupina Sliačania. Predstavil sa aj detský folklórny súbor Sliačanček. Adventný večierok – fotogaléria

Peter Deák víťazom I. Minirally Liptovské Sliače – Memoriál Mariána Golského

Liptovské Sliače 2. novembra 2016 – Záverečným podujatím seriálu Minirally Cup 2016 (MRC) bola 1. Minirally Liptovské Sliače ktorá sa išla 28. a 29. októbra  na počesť zosnulého Mariána Golského. Podujatie organizovalo Motortech racing team o.z. v spolupráci s Team Rally Poprad. Práve tu sa rozhodovalo o tituloch nie len v jednotlivých triedach ale aj v absolútnom poradí. Rýchlostné skúšky (RS) v L. Sliačoch boli značne náročné čoho výsledkom bolo niekoľko výletov mimo trať. Jazdiť sa malo na 2 odlišných RS a to na „Bežane“ a „Zúbrej“.Práve RS Zúbra musela byť pre nepriazeň počasia zrušená a tak sa jazdilo len na RS Bežan.

Beh okolo Liptovských Sliačov

beh sliače

beh sliače

Liptovské Sliače 10. septembra 2016 – Obecný úrad Liptovské Sliače, Olympijský klub Liptova, Základná škola Jozefa Hanulu a I. OFC Liptovské Sliače organizujú 43. ročník pretekov v cezpoľnom Behu okolo Liptovských Sliačov, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11. septembra. Beh je zaradený do súťaže Liptovskej bežeckej ligy o „Najlepšieho bežca Liptova“ pre rok 2016.

Cezpoľný beh okolo L. Sliačov napíše 43. kapitolu

Beh Sliače

Beh Sliače

Liptovské Sliače 6. septembra 2016 – Obecný úrad Liptovské Sliače, Olympijský klub Liptova, Základná škola Jozefa Hanulu a I. OFC Liptovské Sliače organizujú 43. ročník pretekov v cezpoľnom Behu okolo Liptovských Sliačov. Propozície nájdete aj tu:Beh okolo L. Sliačov