Občianski aktivisti organizujú protest v Ružomberku

Ružomberok 22. januára 2018 – Aj Ružomberčania majú právo na zdravé životné prostredie a objektívne informácie. Tento názor zastáva aj naša redakcia. Z uvedeného dôvodu poskytujeme priestor organizátorom  protestného zhromaždenia, ktoré sa uskutoční 23. januára o 16. 00 h pred budovou Mondi SCP. Pozvánku zverejňujeme bez komentára: Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Doprava

Premávku komplikuje sneženie a poľadovica

cesty

Žilinský kraj 14. januára 2019 – Vzhľadom na avízované poveternostné podmienky na zajtra utorok 15.1.2019 polícia v Žilinskom kraji vyzýva vodičov, aby pokiaľ to nie je nevyhnutné, sa na cestu nevydávali alebo na prepravu využili iný druh prepravy, napríklad železničnú.

Zlepšenie plynulosti dopravy v Žiline

Opatrenia žilinskej dopravnej polície k zlepšeniu plynulosti cestnej premávky a prejazdnosti cesty I/18

 

policajné auto

Žilina 5. októbra 2018 – Okresný dopravný inšpektorát v Žiline na základe spoločného rokovania s Krajským dopravným inšpektorátom v Žiline, mestom Žilina, Okresným úradom Žilina a Správou ciest Žilinského samosprávneho kraja spoločne rozhodli o umiestnení zvislej dopravnej značky C4 – prikázaný smer vpravo s dodatkovou tabuľkou E12 – okrem BUS na ulici Osloboditeľov pred križovatkou s cestou I/18 v Žiline. Osadením predmetného značenia dôjde k zamedzeniu odbočovania vozidiel vľavo na smer Martin a Poprad pre všetky ostatné vozidlá.

Most pri Podbanskom zbúrajú a nanovo postavia

 

Most

Bratislava 5. októbra 2018 – Národná diaľničná spoločnosť pristúpi z dôvodu zaistenia bezpečnosti k zbúraniu ľavého mosta na D1 pri obci Podbanské. Výsledky diagnostického posudku, ktorý sme si dali vypracovať ukázali, že betón nosnej konštrukcie je na hranici životnosti a vykazuje závažné poruchy.

Pravidelné prehliadky mostov, ktoré NDS vykonáva na všetkých svojich mostoch, odhalili závažné poruchy nosnej konštrukcie ľavého mosta  (smer Poprad – Liptovský Mikuláš) pri Podbanskom.  Most sme preto v auguste tohto roka uzavreli. Momentálne pripravujeme projektovú dokumentáciu na búranie starého a výstavbu nového mosta. Predpoklad začatia búracích prác je v prípade priaznivých poveternostných podmienok v prvých mesiacoch budúceho roka. Následne bude pokračovať výstavba nového mosta.

Tunel Čebrať znovu razia

Obnovili práce na diaľnici Hubová – Ivachnová

dialnica_likavka

Likavka 25. júla 2018 – Proces posudzovania vplyvu stavby na životné prostredie – EIA je na konci. Záverečné stanovisko Ministerstva životného prostredia je právoplatné, to znamená, že práce na pozastavených častiach úseku D1 Hubová – Ivachnová môžu pokračovať.

Pokyn na opätovné zahájenie prác na pozastavených častiach diaľnice D1 Hubová – Ivachnová v stredu 25. júla vydal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek.

https://youtu.be/3eWc8IRymr0

Čiastočná uzávera D1 v križovatke L. Hrádok

Liptovský Hrádok 5. mája 2018 – Národná diaľničná spoločnosť (NDS)uzavrie ľavý jazdný pás diaľnice D1 v úseku mosta ev. č. D1-229 nad cestou II/537. Most sa nachádza na D1 v km 284,200 v križovatke Liptovský Hrádok. Dôvodom je oprava mosta.Obmedzenie sa týka obdobia do 26. júla 2018 (štvrtok) do 18.00 hod.

Stavať na diaľnici by sa nezačalo ani vtedy, keby nebol podaný rozklad

Diaľnica

Ružomberok 2. mája 2018 – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vo svojom vyjadrení minulý týždeň dokázala celej verejnosti, že sú jej blízke nielen nekompetentnosť, ale aj zavádzanie či klamstvo. Rozmeňme si to na drobné uvedením niekoľkých príkladov.

Výbor mestskej časti (v tomto prípade Hrboltová) nie je žiaden oficiálny orgán ani organizácia mesta Ružomberok. Nemá právnu subjektivitu, aby mohol podať rozklad. Ten je teda aktivitou osoby, ktorá je zhodou okolností aj poslankyňou mesta Ružomberok, čo je však v tomto prípade úplne irelevantné. Ako fyzická osoba – občan – využila svoje právo a podala rozklad (námietky).

Kto zavádza pri výstavbe diaľnice Hubová – Ivachnová?

dialnica_likavka

Bratislava/Ružomberok 27. apríla 2018  – Stanovisko mesta Ružomberok považuje Národná diaľničká spoločnosť (NDS) za zmätočné a neodôvodnené, pričom poškodzuje dobré meno NDS. Primátor mesta Igor Čombor v ňom uvádza nepresné, zavádzajúce a protichodné informácie. Uvádza sa v tlačovej správe, ktorú vydala NDS ako reakciu na informácie zverejnené v tlačovej správe, ktorú vydalo mesto Ružomberok.  Redakcia www.liptovmagazin.eu ju publikovala 25. apríla.

Mesto pre nestavanie diaľnice podáva podnet na stavebný dohľad

Diaľnica Hubová- Ivachnová

Ružomberok 25. apríla 2018 – V uplynulých dňoch je okolo stavby diaľnice D1 v úseku Hubová-Ivachnová veľký ruch. Bohužiaľ, nie stavebný. Vyjadrenia Národnej diaľničnej spoločnosti z minulého týždňa na adresu Ružomberka pobúrili obyvateľov mesta a regiónu, a hraničia s osočovaním.

Bude sa pokračovať vo výstavbe diaľnice na Liptove

dialnica_likavka

Ružomberok 12. januára 2018 – Celý dolný Liptov si počas vianočných a novoročných sviatkov opätovne užil nekonečné kolóny vozidiel či už v meste, alebo našich obciach. Hneď po novom roku nás zastihla po dlhej dobe jedna dobrá správa.

Minister životného prostredia László Sólymos ako odvolací orgán potvrdil záverečné stanovisko posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) úseku diaľnice D1 Turany–Hubová a zamietol podané rozklady.

Liptov postihne veľké sneženie

mikulas_zima

Liptov 28. decembra 2017 – Veľké sneženie postihne región Liptov v noci z 28. na 29. decembra. Slovenský hydrometeorologický ústav v Bratislave vydal v tejto súvislosti výstrahu pre obidva liptovské okresy.

V Ružomberskom okrese bude trvať od 28.12.2017 22:00 do 29.12.2017 10:00 h.
Výstraha: V okrese Ružomberok sa MIESTAMI očakáva výskyt sneženia pri ktorom spadne 10 – 20 cm nového snehu.