Tradičný juniáles v Liptovských Sliačoch

Liptovské Sliače 25. júna 2017 -Krojovaný sprievod žiakov deviateho ročníka vydal sa popoludní 25. júna do ulíc v Liptovských Sliačov. Začal sa pri tamojšej základnej škole a viedol smerom do Pažíť a vrátil sa ku kultúrnemu domu. More »

 

Category Archives: Doprava

Blokáda dopravy v Ružomberku trvala 45 minút

Blokáda cesty v Ružomberku

Ružomberok 23. júna 2017 – Blokáda dopravy v Ružomberku 23. júna, ktorá začala o 16. 30 h, trvala 45 minút. Protestujúci ochromili dopravu na križovatke pri spoločnosti Mondi SCP, nazývanej Supra,  Hlavný cestný ťah z Popradu do Žiliny bol v uvedený čas neprejazdný v obidvoch smeroch, to sa dotýkalo aj ťahu B. Bystrica  Ružomberok v časti Byxstrická cesta.

Ružomberok čaká dopravný kolaps

Protest -Ružomberok

Ružomberok 22. júna 2017 – Obyvatelia mesta a okolia už nemienia tolerovať nestavanie diaľnice D1 v úseku Hubová-Ivachnová, nerazenie tunela Čebrať a neznámy termín dostavby diaľnice pri Ružomberku. Po prvej blokáde hlavnej križovatky v meste organizujú ďalšiu už tento piatok 23. júna o 16. 30h.

Dočasné železničné priecestie pri Ružomberku

železnica

Ružomberok 12. júna 2017 – Železnice SR (ŽSR) pri Ružomberku vznikne dočasné železničné priecestie. Aktivované bude 12. a 13. júna. 

Cesta pod Strečnom bude uzatvorená počas víkendu

policajné auto

Strečno 8. júna 2017 – Pre sanáciu skalného brala  bude v dňoch 10.  a 11. júna, ako aj 17. a 18. júna a 24.  a 25. júna  v čase od soboty 08.00 hod. do nedele 16. 00 h uzatvorená cesta I. triedy č. 18 pod Strečnom a  diaľnica D1 medzi križovatkami Martin a Dubná Skala.

Predstavitelia ZMOL-u bojujú za modernizáciu železnice

Železničná stanica

Liptovský Mikuláš 8. júla – Iniciatívu za začatie realizácie projektu modernizácie železničnej trate v úseku Paludza – Liptovský Hrádok začalo vyvíjať aj Združenie miest a obcí Liptova. Primátori a starostovia jednomyseľne reagujú proti zaradeniu tohto úseku do náhradných projektov, teda proti pozastaveniu modernizácie trate v dotknutom úseku.

V Liptove cestári bojovali aj s povodňami

Cesty Liptov

Liptov 23. máj 2017 Župní cestári v posledných dňoch intenzívne pracovali na obnove cesty v Demänovskej doline. V apríli odtrhla povodeň na dvoch päťdesiatmetrových úsekoch takmer polovicu vozovky a v ďalších miestach strhla krajnice, čím zničila približne tretinu vozovky. Stav cesty bol skontrolovať žilinský župan Juraj Blanár, ktorý uviedol, že spôsobené škody boli vo výške 150-tisíc eur.

Vlak sa zrazil s osobným autom pri Ľubochni

nehoda vlaku pri Ľubochni

Ružomberok 15. mája 2017  -Na nechránenom železničnom priecestí sa dnes zrazil vlak s osobným autom. V dôsledku nehody InterCity IC 552 !pravidelný cestovný poriadok Košice 11:16 h – Bratislava hl. st. 16:27 h)  bola preušená železničná doprava na úseku Ružomberok – Ľubochnňa.

Horský priechod Čertovica je prejazdný

policajné auto

Čertovica 13. mája 2017 – Od 13.00 hodiny dňa 13. mája 2017 je cesta I/72 v úseku Kráľová Lehota, okres Liptovský Mikuláš – horský priechod Čertovica prejazdná pre všetku dopravu bez obmedzenia. Cestná premávka pri obci Malužiná, okres Liptovský Mikuláš je riadená svetelnou signalizáciou cez pôvodný mostný objekt striedavo v jednom jazdnom pruhu. Informoval Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Škoda Fabia je najobľúbenejším autom medzi ojazdenými vozidlami

25 rokov po založení prevádzkuje AAA AUTO 41 pobočiek v štyroch krajinách, ďalšie otvorí v priebehu roka

AAAAuto

Bratislava 12. mája 2017 (Sponzorované) – Slováci kupujú autá s motormi s najnižším objemom, Česi najsilnejšie vozidlá, Poliaci dávajú ako jediní prednosť striebornej farbe auta a Maďari sa skôr vyhýbajú dieselom. Vyplýva to zo štatistík spoločnosti AAA AUTO, ktorá už v roku 2004 nastúpila cestu medzinárodnej expanzie vstupom na slovenský trh. Tento rok – 25 rokov od svojho založenia v Českej republike – prevádzkuje 41 pobočiek v štyroch krajinách a plánuje otváranie ďalších nových pobočiek v Poľsku.

Krátkodobé dopravné obmedzenia na cestách I. triedy

policajné auto

Žilina 12. apríla 2017 – Polícia upozorňuje na krátkodobé dopravné obmedzenia na cestách I. tried v Žilinskom kraji, ktoré súvisia s údržbou mýtnych brán. V regióne Liptova je to v Beňadikove, okres Liptovský Mikuláš.