Spomínanie na Nežnú revolúciu

Ružomberok 14. novmebra 2019 – Spomienkové podujatia venované 30. výročiu Nežnej revolúcie uskutočnia sa 16. a 17. novembra v Ružomberku . V rámci neho bude 16. novembra o 17. 00 h v synagóge  slávnostné otvorenie výstavy venovanej udalostiam v roku 1989.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Doprava

Prívalové vody v Demänovskej doline

Demänovská dolina

Demänovská Dolina 13. novembra 2019 – Dňa 13. novembra 2019 boli záchranári  Horskej záchrannej služby (HZS) z Nízkych Tatier požiadaní starostkou obce Demänová o pomoc pri zabezpečovaní protipovodňových opatrení v oblasti Demänovej doliny, kde bol ráno vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity.

Diaľnica pri Ružomberku do roku 2022 nebude

Mesto Ružomberok podalo odvolanie voči územnému rozhodnutiu, ktoré je vydané na jeden stavebný objekt diaľnice D1 Hubová – Ivachnová

Diaľnica Hubová- Ivachnová

RUŽOMBEROK 31. júla 2019 –  Mesto Ružomberok a dolnoliptovské obce podali odvolanie voči čiastkovému územnému rozhodnutiu na stavebné objekty diaľnice D1 Hubová – Ivachnová, ktoré na návrh Národnej diaľničnej spoločnosti vydal príslušný Okresný úrad v Žiline. Vydané územné rozhodnutie sa vzťahuje  len na jeden most a nerieši novú časť trasy diaľnice D1 Hubová – Ivachnová. 

Cenná informácie pre vodičov prichádzajúcich do Žiliny

policajné auto

Žilina 26. júna 2019 – V termíne od 25. júna 2019 do 30. novembra 2019 bude úplne uzatvorená účelová komunikácia, ktorá prepája miestnu časť Žilina–Bytčica s obcou Rosina, okres Žilina z dôvodu realizácie stavby „Diaľničný privádzač Lietavská Lúčka – Žilina, II. etapa“.

Liptovský Mikuláš a obce spustili petíciu proti ťažbe štrku

Slovenské štrkopiesky

Liptovský Mikuláš 17. februára – Mikulášska radnica nesúhlasí so zámerom ťažby štrkopieskov v katastrálnom území Liptovský Ján. Spoločne s dotknutými obcami spúšťa petíciu proti tejto aktivite, na ministerstvo životného prostredia doručí okrem petície aj nesúhlasné stanovisko k zámeru.

Premávku komplikuje sneženie a poľadovica

cesty

Žilinský kraj 14. januára 2019 – Vzhľadom na avízované poveternostné podmienky na zajtra utorok 15.1.2019 polícia v Žilinskom kraji vyzýva vodičov, aby pokiaľ to nie je nevyhnutné, sa na cestu nevydávali alebo na prepravu využili iný druh prepravy, napríklad železničnú.

Zlepšenie plynulosti dopravy v Žiline

Opatrenia žilinskej dopravnej polície k zlepšeniu plynulosti cestnej premávky a prejazdnosti cesty I/18

 

policajné auto

Žilina 5. októbra 2018 – Okresný dopravný inšpektorát v Žiline na základe spoločného rokovania s Krajským dopravným inšpektorátom v Žiline, mestom Žilina, Okresným úradom Žilina a Správou ciest Žilinského samosprávneho kraja spoločne rozhodli o umiestnení zvislej dopravnej značky C4 – prikázaný smer vpravo s dodatkovou tabuľkou E12 – okrem BUS na ulici Osloboditeľov pred križovatkou s cestou I/18 v Žiline. Osadením predmetného značenia dôjde k zamedzeniu odbočovania vozidiel vľavo na smer Martin a Poprad pre všetky ostatné vozidlá.

Most pri Podbanskom zbúrajú a nanovo postavia

 

Most

Bratislava 5. októbra 2018 – Národná diaľničná spoločnosť pristúpi z dôvodu zaistenia bezpečnosti k zbúraniu ľavého mosta na D1 pri obci Podbanské. Výsledky diagnostického posudku, ktorý sme si dali vypracovať ukázali, že betón nosnej konštrukcie je na hranici životnosti a vykazuje závažné poruchy.

Pravidelné prehliadky mostov, ktoré NDS vykonáva na všetkých svojich mostoch, odhalili závažné poruchy nosnej konštrukcie ľavého mosta  (smer Poprad – Liptovský Mikuláš) pri Podbanskom.  Most sme preto v auguste tohto roka uzavreli. Momentálne pripravujeme projektovú dokumentáciu na búranie starého a výstavbu nového mosta. Predpoklad začatia búracích prác je v prípade priaznivých poveternostných podmienok v prvých mesiacoch budúceho roka. Následne bude pokračovať výstavba nového mosta.

Tunel Čebrať znovu razia

Obnovili práce na diaľnici Hubová – Ivachnová

dialnica_likavka

Likavka 25. júla 2018 – Proces posudzovania vplyvu stavby na životné prostredie – EIA je na konci. Záverečné stanovisko Ministerstva životného prostredia je právoplatné, to znamená, že práce na pozastavených častiach úseku D1 Hubová – Ivachnová môžu pokračovať.

Pokyn na opätovné zahájenie prác na pozastavených častiach diaľnice D1 Hubová – Ivachnová v stredu 25. júla vydal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek.

https://youtu.be/3eWc8IRymr0

Čiastočná uzávera D1 v križovatke L. Hrádok

Liptovský Hrádok 5. mája 2018 – Národná diaľničná spoločnosť (NDS)uzavrie ľavý jazdný pás diaľnice D1 v úseku mosta ev. č. D1-229 nad cestou II/537. Most sa nachádza na D1 v km 284,200 v križovatke Liptovský Hrádok. Dôvodom je oprava mosta.Obmedzenie sa týka obdobia do 26. júla 2018 (štvrtok) do 18.00 hod.

Stavať na diaľnici by sa nezačalo ani vtedy, keby nebol podaný rozklad

Diaľnica

Ružomberok 2. mája 2018 – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vo svojom vyjadrení minulý týždeň dokázala celej verejnosti, že sú jej blízke nielen nekompetentnosť, ale aj zavádzanie či klamstvo. Rozmeňme si to na drobné uvedením niekoľkých príkladov.

Výbor mestskej časti (v tomto prípade Hrboltová) nie je žiaden oficiálny orgán ani organizácia mesta Ružomberok. Nemá právnu subjektivitu, aby mohol podať rozklad. Ten je teda aktivitou osoby, ktorá je zhodou okolností aj poslankyňou mesta Ružomberok, čo je však v tomto prípade úplne irelevantné. Ako fyzická osoba – občan – využila svoje právo a podala rozklad (námietky).