Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 27. apríla 2017 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na návštevníkov a obovyteľov regiónu Liptova počas nastávajúceho predĺžen=ho víkendu. K nim budú patriť aj oslavy 1. mája v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši.   More »

 

Category Archives: Doprava

Aktuálna informácia o situácii na cestách v Žilinskom kraji

hasiči_vozíky

Žilina 28. apríla 2017 – Polícia upozorňuje účastníkov cestnej premávky na zhoršené poveternostné podmienky na niektorých cestách v Žilinskom kraji. Sú zaliate viaceré komunikácie. Na hlavnom ťahu cesty I/18 za obcou Šútovo v smere na obec Kraľovany došlo k zosuvu pôdy a kamenia na vozovku. Aktuálna informácia cesta bola vyčistená a sprejazdnená v oboch pruhoch. Informoval Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Cesta 1/72 uzatvorená ,horský priechod Čertovica, nakoľko na uvedenej ceste v obci Malužiná okr. Liptovský Mikuláš došlo k vyliatiu potoka ( nános bahna a kameňov). Cesta bola o 18. 00 h neprejazdná.

Opravia aj niektoré cesty na Liptove

oprava ciest

Žilina 27. apríl 2017 Na najbližšom zasadnutí Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja predkladá župa návrh na vyčlenenie finančných prostriedkov vo výške 5.498.000 eur na modernizáciu dopravnej infraštruktúry na Kysuciach, Orave, Turci, Hornom Považí a v Liptove.

Dopravná situácia v Žilinskom kraji je neúnosná

NDS Hričovské Podhradie

Žilina 27. apríl 2017 Predseda ŽSK Juraj Blanár dnes rokoval so zástupcami petičného výboru za neodkladné dostavanie diaľnice D3/E75 v celom úseku od Žiliny po hranicu s Poľskom. Diskutovali o pretrvávajúcich problémoch na hlavných dopravných ťahoch na území kraja a neúnosnej dopravnej situácii, ktorá negatívne ovplyvňuje obyvateľov obcí a miest i samotný rozvoj ŽSK.

Dopravné obmedzenie na ceste I/59 v Ružomberku

polivcajné auto

Ružomberok 24. apríla 2017 – Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenie na ceste I/59 v Ružomberku. Od pondelka 24. apríla 2017 na ceste I/59 v Ružomberku v mestskej časti Biely Potok pokračuje výmena mostného záveru, nakoľko práce boli počas Veľkonočných sviatkov prerušené. Cestná premávka je vedená prostredníctvom cestnej svetelnej signalizácie do voľného jazdného pruhu.

Výmena koľají medzi Východnou a Štrbou

železnica

Bratislava 24. apríla 2017 –   Železnice SR (ŽSR) zrealizujú v plánovaných denných výlukách od 25. do 28. apríla, v čase od 8.00 hod. do 15.00 hod., súvislú výmenu koľajníc na železničnej trati medzi Štrbou a Východnou. 

Farba auta môže byť rizikom dopravnej nehody

AAAAuto

Bratislava/Praha, 24. apríla 2017  (Sponzrované) – Pri kúpe auta môžeme vyberať z množstva farebných odtieňov. Existuje však niečo ako ideálna farba pre auto? Je to individuálne, pre každého je najlepšia farba iná. Niektoré odtiene však majú určité nevýhody, iné naopak výhody napríklad menšie riziko dopravnej nehody.

Zaregistrujete sa do súťaže Do práce na bicykli

Do práce na bicykli

Slovensko 23. apríla 2017 – Do slovenských miest sa po roku opäť vracia národná kampaň na podporu rozvoja nemotorovej dopravy Do práce na bicykli. 1. marca sa oficiálne začína registrácia samospráv do tohto celoslovenského projektu, ktorý každý rok súťažnou formou motivuje tisíce zamestnancov k májovému dochádzaniu do práce na dvoch kolesách.

Podozrenia so stačanými kilometrami na automobiloch

AAAAuto

Liptovský Mikuláš 22. apríla 2017 (Sponzorované)  – S podozrením so stáčanými kilometrami na automobiloch sa stretávajú aj predajcovia ojazdenýc automobilov. O skúsenostiach s týmito nekalými praktikami sa s redakciou www.liptovmagazin.eu podelil aj najväčší predajca ojazdených automobilov na Slovensku – AAA Auto, ktorý má svoju predajňu aj v Liptovskom Mikuláši. .Stáčanie kilometrov – video

Strečno bude prejazdne počas víkendu

polivcajné auto

Ružomberok/ Strečno 21. apríla 2017 – Prejazd na ceste I. triedy č. 18 medzi Vrútkami a Žilinou nebude nebude obmedzený počas nastávajúceho víkendu 22. a 23. apríla. Motoristi prejdu týmto úsekom bez problémov. V uplynulé víkendy bývala cesta uzatvorená z dôvodu práca na hradnom brale Strečno. Preto museli všetky druhy automobilov, ktoré išli v smere Vrútky – Žilina využívať obchádzkovú trasu cez Terchovú.

V Žilinskom kraji cestári opäť v akcii

cestari

Žilina 18. apríl 2017 Na území Žilinského kraja cestári s výkonom zimnej údržby neskončili. Sneh v noci  zo 17. na 18 apríla napadol vo vyšších nadmorských výškach na Kysuciach, Orave, Liptove, Turci i Hornom Považí. Podľa slov riaditeľa odboru dopravy Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Ivana Mokrého všetky vozovky boli dnes zjazdné. „V noci napadlo do 10 centimetrov snehu, na Orave dokonca až 20, a na cesty preto vyrazilo 26 sypačov. Dočasne boli uzavreté úseky v Príslope a Rovnej Hore, pričom oba sú už úplne prejazdné,“ informoval I. Mokrý.