Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Doprava

Geologický prieskm tunela Čebrať bude hotový koncom apríla

tunel čebrať

Bratislava/Likavka 23. februára 2017 – Inžinierskogeologický a hydrogeologický prieskum na tuneli Čebrať sa ukončí koncom apríla tohto roka. Ako povedal Ján Ďurišin, generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), musíme mať istotu, že riešenie, ktoré vyberieme ako najvhodnejšie z technického aj ekonomického hľadiska, sa bude dať na sto percent zrealizovať a bude dlhodobo fungovať. Práve na to potrebujeme podrobný prieskum a nepriestrelnú technickú analýzu.

Pod Strečnom bude počas víkendu uzatvorená cesta

poliicajti_kontrola

Strečno 17. februára 2017 – Pre sanáciu skalného brala bude od 18.2.2017 soboty rána 08:00 hod. do 19.2.2017 nedele večera 16:00 hod. uzatvorená cesta I. triedy č. 18 pod Strečno. To znamená úsek medzi Žilinou a Vrútkami.

Ženy aj muži chcú autá rovnakých farieb

AAA Auto

Bratislava, 14. februára 2017 (Sponzorované) – Dlhodobo zažitá predstava, že ženy kupujú iba červené autá už dávno neplatí. Dokonca, ženy i muži sa zhodujú vo výbere farby jazdenky a červená je až štvrtá preferovaná. V čom sa obe pohlavia výrazne líšia je výber pohonu auta. Ženy vsádzajú výrazne viac na benzín ako na naftu. U mužov je pomer vyrovnaný. Stále ale platí, že častejšie kupujú auto muži ako ženy, a to v 72 % prípadov. Vyplýva to z aktuálnych štatistík najväčšieho predajcu ojazdených automobilov na Slovensku AAA AUTO.

Galileo pomáha zlepšovať tiesňové volanie

Galileo

Slovensko 10. februára 2017 – Deň jednotného európskeho čísla tiesňového volania 112, ktorý oslavujeme 11. 2., – tento rok aj s vylepšeniami vďaka navigačnému systému Galileo Európska únia zajtra (11. februára) oslavuje Deň jednotného európskeho čísla tiesňového volania 112. Volanie na túto linku je v rámci celej EÚ zadarmo, a to vďaka európskej legislatíve z roku 1991. Tento rok zároveň prináša niektoré výrazné zlepšenia: podľa nedávno zverejnenej správy sa podarilo vylepšiť určovanie presnej polohy volajúceho z tiesňovej linky vo viacerých členských štátoch, vrátane Litvy, Estónska a Veľkej Británie.

Niektoré IC vlaky budú stáť aj na Liptove

IC vlak

Liptov 30. januára 2017 –  Nie všetky Vlaky IC, ktoré  premávajú medzi Bratislavou a Košicami a späť, od 1. februára budú stáť aj v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši. O týchto zmenách informujú Železničná spoločnosť Slovensko na svojej internetovej stránke, kde zverejnili cestovný poriadok IC vlakov.

 Na trati medzi Bratislavou a Košicami jazdia štyri súpravy vlakov IC 521, IC 523, IC 513, IC 525. Z nich jeden nebude stáť v liptovských mestách a to IC 513, ktorý odchádza z Bratislavy o 15. 47 h a do Košíc prichádza o 20. 29 h.  Z Košíc do Bratislavy vypravia denne päť spojov. Pôjde o vlaky IC 520, IC 510, IC 514, IC 522 a IC 524.

Nečakajte wifi na železničných staniciach

wifi

Bratislava/ Liptov 27. januára 2017 – Nečakajte internetové pripojenie na železničných staniciach mimo Bratislavy a Košíc. Opäť musíte čakať až na príchod svojho vlaku, ak ovšem bude mať funkčné pripojenie na internet. To znamená, že verejne prístupné nie je ani na tak frekventovaných staniciach ako sú Ružomberok a Liptovský Mikuláš. Minimálne tomu bude tak aj tento rok.

Slováci chcú v inzercii za ojazdené vozidlo takmer o polovicu viac ako Česi

AAAauto

Bratislava 12. január 2017  (SPONZOROVANÉ)– V roku 2016 bolo na Slovensku, v Českej republike, v Poľsku a v Maďarsku  v rámci trhu s jazdenými vozidlami ponúknutých celkom 4 292 000 automobilov. Vyplynulo to z analýzy spoločnosti AAA AUTO, ktorá kontinuálne monitoruje trh s ojazdenými vozidlami v celom regióne strednej Európy.

Slovenskí motoristi si mohli v roku 2016 vyberať z viac ako 558-tisíc inzerovaných ojazdených vozidiel dostupných po celom Slovensku, Český trh ponúkal viac ako jeden milión vozidiel, v Poľsku takmer 2 milióny a v Maďarsku viac ako 680-tisíc. Pri porovnaní priemerných cien ojazdených vozidiel v susedných krajinách sa Slovensko dostáva na prvé miesto.

Poľadovica môže zaskočiť motoristov

cestari

Žilina 3. január 2017 – V súvislosti s hydrologickou výstrahou pred ľadovou povodňou varujú aj cestári v Žilinskom kraji. „Predpovede počasia naznačujú v najbližších dňoch väčšie mrazy, čo môže spôsobiť problémy i na cestách. Je dôležité, aby vodiči prispôsobili jazdu vozovke a dbali na opatrnosť a ostražitosť,“ informoval riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý s tým, že neustále v pohotovosti sú tiež župní cestári.

„Počas zimného obdobia máme 24-hodinovú službu, kedy je v celom kraji pripravených podľa aktuálnej situácie vyraziť do terénu až 125 ľudí na danej zmene,“ doplnil  I. Mokrý.

Zmeny v primestkej autobusovej doprave v Žilinskom kraj

ŽSK autobsu

ŽSK autobsu

Žilina 9. december 2016 Nové cestovné poriadky začnú platiť už túto nedeľu 11. decembra 2016. Ako informoval riaditeľ odboru dopravy Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Ivan Mokrý, v rámci prímestskej autobusovej dopravy dôjde aj tento rok k zmenám, ktoré zlepšia nadväznosť medzi jednotlivými druhmi verejnej dopravy a rozšíria dopravnú obsluhu o nové spoje a zastávky.

„Úpravy cestovných poriadkov realizujeme každý rok, a to po vzájomných rokovaniach ako s autobusovými, tak železničnými dopravcami. Diskutujeme vždy aj s predstaviteľmi obcí a miest a pripomienky zasielajú i samotní cestujúci, čo je pre nás veľmi dobrá spätná väzba,“ priblížil celý proces I. Mokrý.

Obnovili dopravu na obidvoch koľajách pri Východnej

nehoda-železnica Východná

nehoda-železnica
Východná

Bratislava/ Východná 2. decembra 2016 – Obidve traťové koľaje v železničnom úseku Východná- Kráľova Lehota boli dnes o 17.22 hod dané do prevádzky. Po prvej traťovej koľaji sa aj naďalej bude jazdiť nezávislou trakciou, po druhej už môžu vlaky jazdiť so závislou trakciou, teda ťahané elektrickými rušňami. Práce na oprave poškodeného trakčného vedenia naďalej pokračujú, bude potrebné vymeniť poškodený stožiar trakčného vedenia. Vedenie ŽSR ďakuje všetkým svojim zamestnancom, ktorí sa od polnoci v extrémnych poveternostných podmienkach podieľali a stále pracujú na oprave trate. Informovali Železnice SR.