Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Doprava

Autobusom bezplatne do lyžiarských stredísk na Liptov

Monitoring skibusov na Liptove

Skibus Liptov

Liptovský Mikuláš 16. decembra  2019 – Už od pondelka 23. decembra 2019 začínajú na Liptove premávať bezplatné SKI & AQUA BUS-y. V novej zimnej sezóne sa podarilo spoje posilniť o zhruba 20 % a na linkách sú pre lyžiarov k dispozícii obrazovky aj zvukové hlásiče. Najväčšou novinkou sezóny je zavedenie monitoringu skibusov jednoducho cez mobilnú aplikáciu Liptov a inštalácia nových zastávok s LED displejmi na stanici v Liptovskom Mikuláši a v štyroch exponovaných lokalitách v Demänovskej doline. Lyžiarov budú skibusy bezplatne voziť na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny. Zároveň spoja svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, Aquaparkom Tatralandia, Bešeňovou, s kúpeľmi v Lúčkach a tiež s Liptovským Jánom. Bezplatné skibusy prepoja tiež Ružomberok a Malinô Brdo. 

     

Niektoré mosty a cesty na Liptove budú rekonštruovať

Cestyv na Liptove

Liptovský Mikuláš 27. novembra 2019 – Poslanci Žilinského samosprávneho kraja na svojom zasadnutí schválili rekonštrukcie niekoľkých ciest a mostných objektov na Liptove. Okrem iného je tam dotácia vo výške 680 000.- na prestavbu mostného objektu Vrbického mosta.

Prívalové vody v Demänovskej doline

Demänovská dolina

Demänovská Dolina 13. novembra 2019 – Dňa 13. novembra 2019 boli záchranári  Horskej záchrannej služby (HZS) z Nízkych Tatier požiadaní starostkou obce Demänová o pomoc pri zabezpečovaní protipovodňových opatrení v oblasti Demänovej doliny, kde bol ráno vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity.

Diaľnica pri Ružomberku do roku 2022 nebude

Mesto Ružomberok podalo odvolanie voči územnému rozhodnutiu, ktoré je vydané na jeden stavebný objekt diaľnice D1 Hubová – Ivachnová

Diaľnica Hubová- Ivachnová

RUŽOMBEROK 31. júla 2019 –  Mesto Ružomberok a dolnoliptovské obce podali odvolanie voči čiastkovému územnému rozhodnutiu na stavebné objekty diaľnice D1 Hubová – Ivachnová, ktoré na návrh Národnej diaľničnej spoločnosti vydal príslušný Okresný úrad v Žiline. Vydané územné rozhodnutie sa vzťahuje  len na jeden most a nerieši novú časť trasy diaľnice D1 Hubová – Ivachnová. 

Cenná informácie pre vodičov prichádzajúcich do Žiliny

policajné auto

Žilina 26. júna 2019 – V termíne od 25. júna 2019 do 30. novembra 2019 bude úplne uzatvorená účelová komunikácia, ktorá prepája miestnu časť Žilina–Bytčica s obcou Rosina, okres Žilina z dôvodu realizácie stavby „Diaľničný privádzač Lietavská Lúčka – Žilina, II. etapa“.

Liptovský Mikuláš a obce spustili petíciu proti ťažbe štrku

Slovenské štrkopiesky

Liptovský Mikuláš 17. februára – Mikulášska radnica nesúhlasí so zámerom ťažby štrkopieskov v katastrálnom území Liptovský Ján. Spoločne s dotknutými obcami spúšťa petíciu proti tejto aktivite, na ministerstvo životného prostredia doručí okrem petície aj nesúhlasné stanovisko k zámeru.

Premávku komplikuje sneženie a poľadovica

cesty

Žilinský kraj 14. januára 2019 – Vzhľadom na avízované poveternostné podmienky na zajtra utorok 15.1.2019 polícia v Žilinskom kraji vyzýva vodičov, aby pokiaľ to nie je nevyhnutné, sa na cestu nevydávali alebo na prepravu využili iný druh prepravy, napríklad železničnú.

Zlepšenie plynulosti dopravy v Žiline

Opatrenia žilinskej dopravnej polície k zlepšeniu plynulosti cestnej premávky a prejazdnosti cesty I/18

 

policajné auto

Žilina 5. októbra 2018 – Okresný dopravný inšpektorát v Žiline na základe spoločného rokovania s Krajským dopravným inšpektorátom v Žiline, mestom Žilina, Okresným úradom Žilina a Správou ciest Žilinského samosprávneho kraja spoločne rozhodli o umiestnení zvislej dopravnej značky C4 – prikázaný smer vpravo s dodatkovou tabuľkou E12 – okrem BUS na ulici Osloboditeľov pred križovatkou s cestou I/18 v Žiline. Osadením predmetného značenia dôjde k zamedzeniu odbočovania vozidiel vľavo na smer Martin a Poprad pre všetky ostatné vozidlá.

Most pri Podbanskom zbúrajú a nanovo postavia

 

Most

Bratislava 5. októbra 2018 – Národná diaľničná spoločnosť pristúpi z dôvodu zaistenia bezpečnosti k zbúraniu ľavého mosta na D1 pri obci Podbanské. Výsledky diagnostického posudku, ktorý sme si dali vypracovať ukázali, že betón nosnej konštrukcie je na hranici životnosti a vykazuje závažné poruchy.

Pravidelné prehliadky mostov, ktoré NDS vykonáva na všetkých svojich mostoch, odhalili závažné poruchy nosnej konštrukcie ľavého mosta  (smer Poprad – Liptovský Mikuláš) pri Podbanskom.  Most sme preto v auguste tohto roka uzavreli. Momentálne pripravujeme projektovú dokumentáciu na búranie starého a výstavbu nového mosta. Predpoklad začatia búracích prác je v prípade priaznivých poveternostných podmienok v prvých mesiacoch budúceho roka. Následne bude pokračovať výstavba nového mosta.

Tunel Čebrať znovu razia

Obnovili práce na diaľnici Hubová – Ivachnová

dialnica_likavka

Likavka 25. júla 2018 – Proces posudzovania vplyvu stavby na životné prostredie – EIA je na konci. Záverečné stanovisko Ministerstva životného prostredia je právoplatné, to znamená, že práce na pozastavených častiach úseku D1 Hubová – Ivachnová môžu pokračovať.

Pokyn na opätovné zahájenie prác na pozastavených častiach diaľnice D1 Hubová – Ivachnová v stredu 25. júla vydal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek.

https://youtu.be/3eWc8IRymr0