Šikovný trh pre deti aj dospelých

Liptovský Mikuláš 18. augusta 2017 – Podujatie Šikovný trh – Obývačka pod stromami uskutoční sa v sobotu 19. augustsa v Rohonciho záhrade v Liptovskom Mikuláši. Začne sa o 10. 00 h a potrvá do 18. 00 h. More »

 

Category Archives: Doprava

Župné asfaltové leto v regiónoch

cesty

Žilina 16. august 2017 Cestári Žilinského samosprávneho kraja naplno využívajú letné dni a pracujú na rekonštrukciách župných ciest a mostov II. a III. triedy. Z pripraveného plánu opráv je už približne 75 % zrealizovaných.

Predseda KDH A. Hlina protestoval na výpadovke v Ružomberku

KDH

Ružomberok 13. augusta 2017 – Nedobudovaná diaľnica  v okolí Ružomberka sa stala témou akcie predsedu KDH, ktorý na tento problém upozorňoval  13. augusta motoristov na výpadovke z  Ružomberka smerom do Liptovského Mikuláša,  v blízkosti tamojšej „benzínky“.Protest A. Hlinu v Ružomberku

Radnica chce vniesť do parkovania v meste systém


Parkovanie L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 8. augusta 2017 – Parkovanie na parkovisku pred mestským úradom rieši predkladané VZN inak, ako doteraz. Klienti mestského úradu už nebudú musieť krúžiť po parkovisku a hľadať voľné miesta, ktoré často obsadzovali vodiči celodenným zaparkovaním svojho auta pred úrad bez jeho návštevy.

V stredu bude čiastočne uzavretá cesta III. triedy v Liptovskej Ondrašovej

L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 8. augusta 2017 – V stredu 9. augusta bude kvôli rekonštrukcii uzavretá cesta III/2321 v Liptovskej Ondrašovej (od križovatky s cestou II/584) v smere do Bobrovca. Obchádzková trasa bude vedená pre tento smer po Ružičkovej a Mincovej.

Cesta pod Strečnom bude prejazdná od soboty poludnia

policajné auto

Žilina/Strečno 28. júla 2017 – Po odvolaní mimoriadnej situácie v obci Strečno bude dňa 29. júla od 12.00 hod pre j a z d n á  cesta  I/18 v Strečnianskej úžine.

Príprava modernizácia trate v úseku Palúdza – L. Hrádok pokračuje

železnica

Bratislava/ Liptovský Mikuláš 21. júla 2017 – Príprava modernizácia železničnej trate Palúdza – Liptovský Hrádok pokračuje. Dokazuje to aj zámer prenajatia pozemkov 3300 m2, v Hlbokom a na na Belopotockého ulici v Liptovskom Mikuláši.

Úplná uzávierka cesty pod Strečnom potrvá od 16. júla asi do 30. júla

Pod Strečnom bude zahataná cesta pre motorové vozidla, chodcov a cyklistov

policajné auto

Strečno 14. júla 2017 – ´Na základe vyhodnotenia kritickej geotechnickej situácie u skalného bloku v nesanovanej časti skalného brala v obci Strečno pod hradom nad cestou I/18, obec Strečno v súlade s § 15 ods. 1 písm. j) zákona č. 42/1994 Z. z., vyhlási na území obce „Mimoriadnu situáciu“.

Kino v lietadle

Kino v lietadle

Liptovský Mikuláš 8. júla 2017 – Kino v lietadle, ktoré sa nachádza pri Dome hore nohami v blízkosti Tatralandie v Liptovskom Mikuláši, je novou atrakciou tohtoročného leta na Liptove.  Je inštalované v dopravnom lietadle L – 610.

Pri kúpe jazdených áut si radšej dajte preveriť airbagy

Bez kontroly hrozí samovoľné vystrelenie či nefunkčnosť

aierbeg

Bratislava 5. júla 2017  (Sponzorované) – Airbag je významným prvkom aktívnej bezpečnosti automobilu, ktorý ale motoristi zvyknú podceňovať. Nájdu sa aj takí, ktorí volia jednoduchšie deaktivovanie celého systému alebo iné finty pred nákladnou výmenou riadiacej jednotky.

Blokáda dopravy v Ružomberku trvala 45 minút

Blokáda cesty v Ružomberku

Ružomberok 23. júna 2017 – Blokáda dopravy v Ružomberku 23. júna, ktorá začala o 16. 30 h, trvala 45 minút. Protestujúci ochromili dopravu na križovatke pri spoločnosti Mondi SCP, nazývanej Supra,  Hlavný cestný ťah z Popradu do Žiliny bol v uvedený čas neprejazdný v obidvoch smeroch, to sa dotýkalo aj ťahu B. Bystrica  Ružomberok v časti Byxstrická cesta.