Liptovská heligonka

Ružomberok 12. apríla 2019 – Detský folklórny súbor Belanček  z Bieleho Potoka – Ružomberka Vás srdečne pozýva na 0. ročník podujatia Liptovská heligónka. Uskutoční sa v nedeľu 14. apríla od 14. 00 h v tamojšom kultúrnom dome. Bookmark It Hide Sites More »

 

Nárast počtu hospitalizovaných pacientov počas vianočných sviatkov

uvn_ruzomberok
_operacna_sala

Ružomberok 26. decembra 2017 – Vianočné sviatky by mali byť obdobím radosti a pokoja v kruhu rodiny a priateľov. Lekári a zdravotníci si však  všímajú nástup nelichotivého trendu, ktorý popiera ducha Vianoc.

Klinika vnútorného lekárstva ÚVN-FN   Ružomberok je jedným z najväčších lôžkových zariadení interného smeru v Žilinskom kraji. Jednou z jej súčastí je geriatrické oddelenie s 26 lôžkami. „V posledných rokoch zaznamenávame nárast počtu hospitalizácií pacientov  v mesiaci december, dominantne geriatrických pacientov (nad 65 rokov veku),“ povedal MUDr. Antonín Hruboň, PhD., prednosta Kliniky vnútorného lekárstva.

Mesiac, ktorý je vo väčšine zdravotníckych zariadení „oddychový“, niektoré oddelenia alebo aj kliniky využívajú na čerpanie dovoleniek pre svojich zamestnancov. To však neplatí pre Kliniku vnútorného lekárstva ÚVN SNP Ružomberok – FN.  „V posledných rokoch, čo sa týka počtu ukončených hospitalizácií, sa stáva mesiac december, mesiacom plnohodnotným. Kým pred dvadsiatimi rokmi sme mali na oddelení hospitalizovaných len pár pacientov, dnes je počas sviatkov oddelenie takmer plné,“ doplnil prednosta kliniky.

(red)