Zbrane rinčali na Podsuchej

Podsuchá 18. júna 2019  (www.zijemvrk.sk) – Streľba z guľometov, kanónov, samopalov, výbuchy granátov sa rozliehali okolím celej Podsuchej. Bojové akcie uskutočňovali sa na druhej strane od hlavnej cesty, za riekou Revúcou. Stretli sa tam slovenskí vojaci, partizáni s nemeckými fašistickými vojenskými jednotkami. Fotogaléria: https://www.facebook.com/pg/Liptovske-Sliače-informácie-178491972170079/photos/?tab=album&album_id=2484143718271548 Bookmark It Hide Sites More »

 

Kandidátom na primátora L. Mikuláša je aj M. Chrapčiak

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 19. septembra 2018 – V novembrových komunálnych voľbách sa bude o dôveru voličov v Liptovskom Mikuláši uchádzať aj Ing. Martin Chrapčiak. O kreslo primátora mesta zabojuje ako nezávislý kandidát. Oznámil to dnes prostredníctvom tlačovej správy masmédiám.

„Celý život sa snažím načúvať ľuďom, vypočuť si každý ich problém a pokiaľ je v mojich silách pomôcť. Za posledné roky sa mesto rozdelilo vďaka osobnej a politickej rivalite na niekoľko táborov. Ale ja nevidím mesto ako bojisko nezmieriteľných rivalov a protivníkov. Spojme sa konečne pre dobrú vec – naše mesto,“ povedal Martin Chrapčiak.

Ako dodal, motiváciou k rozhodnutiu kandidovať boli nespočetné rozhovory s občanmi, ktorí ho podporujú a potreba riešiť problémy mesta inak. „Veľa ľudí ma pozná ako občianskeho aktivistu. Mnoho rokov pomáham, kde a ako viem. Preto aj celej kampani dominuje hlavné motto: „Činy, nie slová!“. Myslím, že každý z nás môže svojou troškou prispieť k tomu, aby bolo mesto lepšie a krajšie. Nestačí hovoriť, treba konať, aktivizovať sa práve tam, kde sa dá, vo svojom okolí,“ poznamenal.  

 

Kandidovať chce len na funkciu primátora mesta, o miesto v poslaneckých laviciach sa uchádzať nebude. „Nenechávam si žiadnu poistku. Rozhodol som sa nekandidovať na poslanca, ale v prípade zvolenia za primátora hľadať podporu a programové prieniky s konkrétnymi poslancami či klubmi. Že pomôcť viem a dokážem, preukazujem konkrétnymi činmi. Poznám problémy mesta a mám plán, ako ich riešiť. Preto som sa rozhodol ponúknuť svoju energiu a skúsenosti našim spoluobčanom,“ zdôvodnil.

„Nie som politik a nikdy som politikom nebol. Som obyčajný človek so svojim životným príbehom. Nie som zaviazaný žiadnym finančníkom ani oligarchom a nepotrebujem skladať účty žiadnej politickej strane ani sponzorom. Jediní, komu sa môžem v prípade zvolenia zodpovedať, sú obyvatelia mesta, na ktorom mi záleží,“ zakončil.

O svojich aktivitách a programových zámeroch chce pravidelne informovať verejnosť prostredníctvom osobných stretnutí v uliciach mesta, internetovej stránky či cez oficiálne profily na sociálnych sieťach.

Martin Chrapčiak sa narodil 12. apríla 1963 v Liptovskom Mikuláši. Študoval na Strednej priemyselnej škole stavebnej, neskôr na Vysokej vojenskej technickej škole v Liptovskom Mikuláši, kde v roku 1986 ukončil vysokoškolské inžinierske štúdium. Kariérne pôsobil vo vojenských funkciách, v posádkach v Českej republike a na Slovensku, v Ružomberku a v Brezne. Od roku 1994 pracoval opäť v Liptovskom Mikuláši, kde kariéru v ozbrojených silách zavŕšil ako vedúci personálneho oddelenie na vojenskej vysokej škole. Dnes pôsobí v hotelových službách.

Martina Chrapčiaka liptovskomikulášska verejnosť pozná ako zanieteného ochrancu životného prostredia. Upozorňuje na čierne skládky odpadu, nelegálne výruby stromov, aktivizuje sa v ochrane riek a vodných tokov, v meste Liptovský Mikuláš realizoval mnohé aktivity v oblasti ochrany životného prostredia, napr. výsadbou stromov či pri odstraňovaní nelegálnych skládok odpadu. Spoluzakladal a dnes rozvíja aktivity v Občianskom združení LIPA – Liptovskí aktivisti, pôsobil aj v inom OZ, kde ako predseda petičného výboru zorganizoval doposiaľ najväčšiu petíciu na Liptove proti výstavbe veľkokapacitnej bioplynovej stanice v meste Liptovský Mikuláš.

Martin je nadšeným pšíčkarom, svoje aktivity sústredí aj na podporu miestneho psieho útulku. Vo voľnom čase rád športuje, ale nájde si čas aj na rybolov, ktorému sa venuje už 35 rokov. Má rád Liptov s jeho prírodou a horami, v ktorých rád podniká túry v spoločnosti priateľky. Žije v Liptovskom Mikuláši, má dve dospelé deti a tri vnúčatá.

(red)