Návštevníkov Bačovských dní neodradilo ani vrtošivé počasie

15. júla 2019 – Malatiná sa rozlúčila s 19. ročníkom Bačovských dní. Aj keď počasie svojimi výkyvmi vytrvalo skúšalo trpezlivosť návštevníkov i organizátorov, spokojní napokon odchádzali všetci. V sobotu 13. júla sa pre nepriaznivé počasie program presunul z amfiteátra do kultúrneho domu. Divadlo Juraja Hamara prilákalo predovšetkým deti, ktoré sa schuti nasmiali na postave Gašparka a jeho výmysloch. Popoludnie pokračovalo vystúpeniami More »

 

Kreatívne v múzeu

liptovské múzeum

Ružomberok 5. októbra 2028 – Liptovské múzeum  v  Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na pravidelné pondelkové  tvorivé podujatie z cyklu Kreatívne v múzeu 8.10.2018 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hod. 

Budeme zdobiť jesenný dekoračný venček na dvere. Nakoľko sme sa už naučili základy papierového pletenia – môžeme zdobiť vopred upletený papierový venček. Na zdobenie potrebujeme venček + prírodný materiál ( javorové listy, konáriky z šípky, trnky, šišky, jarabiny, vetvičky Tis, smrek,… usušené citrónové kolieska,  gaštany a pomôcky:  tavnú pištoľ, tenší  drôt, nožnice, spray na venček (hnedý, priehľadný, resp. zlatý…), ozdobné stuhy,  

Kto papierový venček nemá, môže si ho upliesť v múzeu alebo si priniesť iný – (prútený).

 Na upletenie papierového venčeka potrebujeme ruličky z novinového papiera (novinový papier + drevenú špilku alebo ihlicu), lepidlo Duvilax,  2  štipce na prádlo, aerosolový obal (lak na vlasy…)

 Tešíme sa na všetkých, kto má čas a chuť kreatívne stráviť dopoludnie v múzeu.

Na poslednom podujatí Múzeum pre seniorov 1.10.2018 –  sme ešte pokračovali v šití pančucháčikových bábik.

 Foto: z archívu LMR                         

Mgr. Ľubica Drusková, kultúrno-výchovný pracovník 
Liptovské múzeum v Ružomberku(red)