Spomienka na Černovských martýrov

Ružomberok 25. októbra 2019 – Pietna spomienka na obete černovskej masakry  v roku 1907 uskutoční sa 25. októbra 2019 na panätných miestach  ružombersksej metskej časti Černová. Pripravuje ju Slovenská národná strana. Začne sa o 16. 00 h na tamojšom cintoríne. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Kreatívne v múzeu

liptovské múzeum

Ružomberok 5. októbra 2028 – Liptovské múzeum  v  Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na pravidelné pondelkové  tvorivé podujatie z cyklu Kreatívne v múzeu 8.10.2018 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hod. 

Budeme zdobiť jesenný dekoračný venček na dvere. Nakoľko sme sa už naučili základy papierového pletenia – môžeme zdobiť vopred upletený papierový venček. Na zdobenie potrebujeme venček + prírodný materiál ( javorové listy, konáriky z šípky, trnky, šišky, jarabiny, vetvičky Tis, smrek,… usušené citrónové kolieska,  gaštany a pomôcky:  tavnú pištoľ, tenší  drôt, nožnice, spray na venček (hnedý, priehľadný, resp. zlatý…), ozdobné stuhy,  

Kto papierový venček nemá, môže si ho upliesť v múzeu alebo si priniesť iný – (prútený).

 Na upletenie papierového venčeka potrebujeme ruličky z novinového papiera (novinový papier + drevenú špilku alebo ihlicu), lepidlo Duvilax,  2  štipce na prádlo, aerosolový obal (lak na vlasy…)

 Tešíme sa na všetkých, kto má čas a chuť kreatívne stráviť dopoludnie v múzeu.

Na poslednom podujatí Múzeum pre seniorov 1.10.2018 –  sme ešte pokračovali v šití pančucháčikových bábik.

 Foto: z archívu LMR                         

Mgr. Ľubica Drusková, kultúrno-výchovný pracovník 
Liptovské múzeum v Ružomberku(red)