Letný tábor malých remeselníkov

Remeselný tábor Šikovníček 2019 Liptovský Mikuláš 9. augusta 2019 – V dňoch od 29. 7. -2. 8. 2018  sa šikovné deti zúčastnili remeselného tábora Šikovníček, ktorý  už po šiesty krát zorganizovalo Liptovské kultúrne stredisko vo svojich remeselných dielňach v priestoroch Obvodného úradu na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši. Bookmark It Hide Sites More »

 

V Tatranskej Lomnici a na Chopku spustili zasnežovanie zjazdoviek

turistika_chopok

TATRY/CHOPOK – (15. november 2018) – V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici začali prevádzkovatelia v noci zo stredy na štvrtok zasnežovať prvé zjazdovky. Teploty klesli pod bod mrazu, technickému zasnežovaniu pomohla nízka vlhkosť vzduchu aj správny smer vetra. V Jasnej spustili zasnežovanie dnes ráno o 7:30 hod. a to v horných partiách Chopku. Dátum prvej lyžovačky bude závisieť najmä od vhodných klimatických podmienok a od ukončenia pravidelnej jesennej technickej údržby na lanovkách.

 

V Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách v noci zo stredy na štvrtok spustili technické zasnežovanie v nadmorskej výške od 1 751 m n.m. zo Skalnatého plesa po časť zjazdovky Esíčka cca 1 400 m n.m. Teplota na zasnežovanie dosahovala -5 °C. Sneh sa sypal z 24 snežných diel. V zasnežovaní bude stredisko pokračovať podľa teplôt aj v najbližších dňoch.

 

V Jasnej na južnej strane Chopku spustili technické zasnežovanie už dnes v skorých ranných hodinách a to z Chopku po lokalitu Kosodrevina. Zasnežuje sa z nadmorskej výšky 2 004 m po nadmorskú výšku približne 1 500 m n.m. V činnosti je momentálne 30 snežných diel. Teploty na Chopku dosahujú od -6 po -4°C. Očakáva sa, že ak budú teploty počas dňa vysoké, stredisko bude so zasnežovaním pokračovať až keď to opäť dovolia nízke teploty. So zasnežovaním severnej strany Chopku začnú v Jasnej dnes vo večerných hodinách. Zasnežovať sa tak už bude naplno na oboch stranách Chopku. Od sobotnej noci je na severnej strane Chopku v pláne aj zasnežovanie nižších polôh pod zjazdovkou Luková, teda od nadmorskej výšky zhruba 1 670 m n.m. Depónia snehu a tzv. prírodná chladnička, ktorá je v lokalite Biela Púť, a v ktorej po minulej sezóne ostalo približne 60 – 65% snehu, bude odkrytá už zajtra. 8 metrová kopa snehu by sa mala rozhŕňať na tejto zjazdovke okolo 25. novembra.   

 

Na Štrbskom Plese sa na zasnežovanie chystajú už v piatok. Podľa aktuálnych teplôt sa budú rozhodovať, či začnú najskôr zasnežovať v spodných častiach zjazdoviek alebo na Solisku v nadmorskej výške 1 840 m n.m.

V lyžiarskych strediskách sa ešte stále vykonáva pravidelná jesenná technická údržba lanoviek. Lanovky sú mimo prevádzky. V Jasnej, na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici je v týchto dňoch prevádzka lanoviek len počas víkendov. Bližšie informácie k Jasnej TU. Prevádzková doba lanoviek vo Vysokých Tatrách TU.

 Predaj online skipasov novým moderným spôsobom ako letenky začína na www.gopass.sk už 19. novembra. Lyžiari si tak v predstihu môžu zabezpečiť svoj skipas za najvýhodnejšiu cenu. V úvodnej predajnej akcii sa 10 tisíc skipasov predáva online už od pondelka za 9 eur.

TMR