Veľkolepý príchod P. Vlhovej medzi svojich rodákov

Liptovský Mikuláš 21. februára 2019 – Liptáci privítajú doma v piatok 22. februára majsterku sveta Petru Vlhovú. Slávnostné stretnutie s ňou sa uskutoční na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši. Rodáci, jej fanúšikovia sa ta s ňou zvítajú približne 15. 45 h. Bookmark It Hide Sites More »

 

Mikulášska kvapka krvi

krv-darovanie

Ružomberok 2. decembra 2018 – Mikulášska kvapka krvi v ÚVN SNP Ružomberok – FN

Zdravotná poisťovňa Dôvera a Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN vás pozývajú na Mikulášsku kvapku krvi, ktorá sa uskutoční sa 5. decembra.

 
Každoročne počas vianočných sviatkov bojuje ÚVN SNP Ružomberok – FN s nedostatkom krvi. Pravidelní darcovia, z pochopiteľných dôvodov, trávia čas s rodinami, no potreba krvi je rovnaká, ako v iných mesiacoch. Okrem toho je v regióne množstvo turistov a pribúda tak aj počet zranení súvisiacich so začiatkom lyžiarskej sezóny. Tuto náročnú situáciu sa nám tak tento rok rozhodla pomôcť vyriešiť práve zdravotná poisťovňa Dôvera. Tá pozvala prostredníctvom sms všetkých svojich registrovaných darcov na hromadný odber krvi.
Darcovia sa stretnú 5. decembra 2018 v čase od 7h do 11h v priestoroch hematologicko-transfúzneho oddelenia ÚVN SNP Ružomberok – FN. Tento deň je špeciálne venovaný darcom poisteným v zdravotnej poisťovni Dôvera. Pre darcov je pripravených aj pár prekvapení, ktoré im spríjemnia chvíle pred aj po odbere.
Infromovala hovorkyňa ÚVN -FN Petra Dišková.
(red)