Zbrane rinčali na Podsuchej

Podsuchá 18. júna 2019  (www.zijemvrk.sk) – Streľba z guľometov, kanónov, samopalov, výbuchy granátov sa rozliehali okolím celej Podsuchej. Bojové akcie uskutočňovali sa na druhej strane od hlavnej cesty, za riekou Revúcou. Stretli sa tam slovenskí vojaci, partizáni s nemeckými fašistickými vojenskými jednotkami. Fotogaléria: https://www.facebook.com/pg/Liptovske-Sliače-informácie-178491972170079/photos/?tab=album&album_id=2484143718271548 Bookmark It Hide Sites More »

 

Staronový starosta najväčšej liptovskej obce sa ujal funkcie

L. Sliače

Liptovské Sliače 6. decembra 2018 – Staronový starosta obce Liptovské Sliače Milan Frič sa ujal 6. decembra svojej funkcie. Stalo sa to počas ustanovujúceho obecného zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo v tamojšom kultúrnom dome.

Na slávnostnom zastupiteľstve prevzal osvedčenie o svojom zvolení a zložil sľub. Tak urobilo aj všetkých 11 poslancov zastupiteľstva. Frič v príhovore okrem iného uviedol, že  je potrebné pokračovať v začatej práci, ktorú nestihol uplynulé volebné obdobie. Za prioritu považuje dobudovanie chodníkov vo všetkých častiach obce. Čaká ich aj rekonštrukcia základnej školy.

 

Súčasťou ustanovujúceho zastupiteľstva v L. Sliačoch bolo aj schválenie komisií, ich predsedov a členov. Starosta navrhol aj poslancov, ktorí budú môcť viesť zastupiteľstvo, a sobášiť. Zástupcom starostu bude ďalšie volebné obdobie vykonávať Pavel Bartík.

V kultúrnom programe zastupiteľstva vystúpili spevácka skupina Salatín Jednoty dôchodcov z L. Sliačov a mužská spevácka skupina Sliačania.

(red)