Liptovská heligonka

Ružomberok 12. apríla 2019 – Detský folklórny súbor Belanček  z Bieleho Potoka – Ružomberka Vás srdečne pozýva na 0. ročník podujatia Liptovská heligónka. Uskutoční sa v nedeľu 14. apríla od 14. 00 h v tamojšom kultúrnom dome. Bookmark It Hide Sites More »

 

Pripomenú si oslobodenie Okoličného

Okoličné

Liptovský Mikuláš 3. februára 2019 -Výročie oslobodenia liptovskomikulášskej mestskej časti Okoličné si pripomenú 4. februára. Ale nielen tejto časti – ved Okoličné je dnes súčasťou mesta Liptovský Mikuláš a k nemu v katastri Okoličné patria aj najväčšie sídlisko Podbreziny a Stošice.

Akosi v podvedomí všetci obyvatelia tejto časti mesta zabúdajú, že žijú v tomto priestore a mali by si vážiť každý sviatok pripomínajúci, že sme tu aj vďaka tým, ktorí nás bránili pred fašizmom. Budem rád, keď sa o 13.00 pri pamätníku vedľa zastávky MHD na Okoličianskej ulici stretneme viacerí – nielen tí, ktorí tam sú z úcty a piety ( Klub seniorov Podbreziny – Okoličné a pamätníci), z povinnosti (vedenie mesta a zamestnanci), ale aj obyčajní politikou nezaťažení ľudia, ktorým záleží na tom, aby udalosti hrôz 2. svetovej vojny nezapadli prachom.

Zdroj: Liptovský Mikuláš – Naše mesto bez cenzúry.

(red)