Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

V dňoch 8.-10. Februára 2019 bude doprava v Jasnej regulovaná

Jasná

Jasná 8. febnruára 2019 –  Výborné lyžiarske podmienky, očakávané pekné počasie a blížiaci sa víkend vytvárajú všetky predpoklady na zvýšenú návštevnosť obľúbeného lyžiarskeho strediska v Jasnej. Práve z tohto dôvodu bude v stredisku v dňoch 8.-10.februára opäť regulovaná doprava.

Počet parkovacích miest v stredisku Jasná je obmedzený a po postupnom zaplnení parkovacích kapacít budú pre návštevníkov k dispozícii shuttle busy (transferová doprava do strediska). Jazda shuttle busom začína na záchytnom parkovisku v Pavčinej Lehote a smeruje na nástupné miesto lanovky B8 – Lúčky. Podľa potreby bude doprava regulovaná v predpokladanom čase od 8.00 – 12.00 hodiny. Doprava bude usmerňovaná aj príslušníkmi Policajného zboru SR, preto je potrebné riadiť sa pokynmi dopravnej obsluhy a dopravnej polície. Na dopravu do strediska je potrebné počítať s dostatočnou časovou rezervou. Stredisko zároveň prosí vodičov, aby v prípadnej kolóne neblokovali prejazdy transferovej dopravy a pokúsili sa o celkové naplnenie kapacít svojich osobných automobilov.

Ak je návštevník ubytovaný v niektorom z ubytovacích zariadení v stredisku Jasná, mal by sa preukázať potvrdením o ubytovaní, ktoré ho oprávňuje na vjazd do Demänovskej doliny aj v čase regulovania dopravy. Odporúčaný čas na ubytovanie je po 12.00 hod.

Lyžiari a hostia ubytovaní mimo strediska Jasná môžu využiť skibusy, ktoré jazdia na trasách z Liptovského Mikuláša, Liptovského Jána, Liptovského Trnovca a Demänovskej doliny. Informácie o grafikone skibusov sú dostupné na webovej stránke strediska www.jasna.sk v časti Doprava.

Aktuálnu dopravnú situáciu môžu motoristi sledovať aj prostredníctvom Google Maps, prípadne v aplikácii Rádia Expres Dopravný servis.

Informácie poskytla Ing. Jana Kňavová, brand manažér strediska JASNÁ.