Letný tábor malých remeselníkov

Remeselný tábor Šikovníček 2019 Liptovský Mikuláš 9. augusta 2019 – V dňoch od 29. 7. -2. 8. 2018  sa šikovné deti zúčastnili remeselného tábora Šikovníček, ktorý  už po šiesty krát zorganizovalo Liptovské kultúrne stredisko vo svojich remeselných dielňach v priestoroch Obvodného úradu na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši. Bookmark It Hide Sites More »

 

Exibičný paralelny slalom pod Chopkom

Exhibičný paralelný slalom s Petrou Vlhovou v Jasnej

Rozlúčka so sezónou v Jasnej

Liptovský Mikuláš, 2. apríla 2019. Nedeľa v Jasnej bude patriť nielen skvelej jarnej lyžovačke, ale aj najlepšej slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej a všetkým jej fanúšikom. Petra sa predstaví v divácky atraktívnom exhibičnom paralelnom slalome so zaujímavými hosťami. Na štart sa bok po boku vedľa Petry postaví aj jeden z fanúšikov. Chýbať nebude ani autogramiáda.

Na Priehybe v Jasnej sa 7. apríla 2019 uskutoční exhibičný paralelný slalom, ktorého hlavnou aktérkou bude Petra Vlhová. „Medzi jednotlivými jazdami budú pripravené zaujímavé rozhovory s Petrou a jej hosťami. Špeciálny atraktívny slalom si zajazdí aj jeden z fanúšikov, ktorý sa zapojí súťaže na webovej stránke www.jasna.sk. V online dotazníku sú pripravené tri súťažné otázky. Každý, kto ich správne zodpovie, bude zaradený do žrebovania, v ktorom môže získať ako prvú cenu miestenku do paralelného slalomu. Ďalší dvaja výhercovia sa môžu tešiť na Šikovnú sezónku na sezónu 2019/20, vďaka ktorej budú môcť lyžovať celú jar i budúcu zimnú sezónu,“ uviedla Jana Kňavová, marketingová manažérka strediska Jasná. Výhercovia budú vyžrebovaní 5.4.2019.

Na štart paralelného slalomu s Petrou Vlhovou sa postaví aj víťaz chlapčenskej kategórie sobotňajších pretekov Hero Season Trophy v Jasnej – Jakub Harbach z Klubu alpského lyžovania Jasná, ktorý si vyžreboval miestenku spomedzi všetkých víťazov v jednotlivých kategóriách. Okrem nádejného lyžiara si s Petrou zmerajú sily aj ďalšie zaujímavé osobnosti a nie vždy úplne tradičným spôsobom. Okrem samotného paralelného slalomu budú pripravené súťaže aj s ďalšími partnermi podujatia, medzi ktorými nechýba ani Región Liptov.

Okrem paralelného slalomu sa fanúšikovia Petry Vlhovej môžu tešiť aj na autogramiádu, ktorá sa bude konať na Priehybe od 14.30 do 15.30 hod. Pre slovenských fanúšikov ide opäť o jedinečnú príležitosť stretnúť sa so skvelou lyžiarkou na „domácom“ kopci v Jasnej, na ktorom sa predstavila naposledy na pretekoch Európskeho pohára začiatkom marca. Po sezóne, ktorá Petre priniesla historicky najlepšie umiestnenia – 2.miesto nielen v celkovom poradí Svetového pohára, ale aj v slalome a v obrovskom slalome, dá symbolickú bodku za súťažným kolotočom na exhibícii určenej predovšetkým jej skvelým fanúšikom.

Stredisko Jasná ponúka v súčasnosti skvelú jarnú lyžovačku. Snehové podmienky vylepšilo koncom marca aj technické zasnežovanie, ktoré doplnilo zásoby snehu tak, že na niektorých miestach dosahuje výšku viac ako meter.