Liptovská heligonka

Ružomberok 12. apríla 2019 – Detský folklórny súbor Belanček  z Bieleho Potoka – Ružomberka Vás srdečne pozýva na 0. ročník podujatia Liptovská heligónka. Uskutoční sa v nedeľu 14. apríla od 14. 00 h v tamojšom kultúrnom dome. Bookmark It Hide Sites More »

 

Liptovskomikulášski poslanci chodia na zastupiteľstvá ako na klavír

Zastupiteľstvo nemohlo rokovať,  nebolo uznášania schopné

Zastupiteľstov

Liptovský Mikuláš 11. apríla 2019 (Zdroj Liptovský Mikkuláša – mesto bez cenzúry)  -POSLANCI NEROKUJÚ❗️. Mestské zastupiteľstvo bolo po jeho otvorení a schválení programu opäť zrušené. Dôvodom bol odchod dvoch poslancov, ktorých prítomnosť bola na rokovaní rozhodujúca kvôli uznášaniaschopnosti zastupiteľstva.

Mestské zastupiteľstvo má 25 poslancov. Pre to, aby mohli byť schvaľované jednotlivé body programu, je potrebných minimálne 13 prítomných poslancov. Na začiatku dnešného rokovania ich bolo prítomných 13 a jeden prisľúbil účasť s omeškaním, po schválení programu sa však dvaja poslanci bez vysvetlenia zodvihli a odišli. Počet poslancov tak klesol pod potrebné kvórum a mestské zastupiteľstvo muselo byť opäť predčasne ukončené.
Poslanci mali rokovať napríklad o otázke prideľovania bytov, o dokončení rekonštrukcie futbalového štadióna či o novom smerovaní mikulášskeho hokeja.

Prítomní poslanci:
-všetci poslanci klubu SMER – SD, SNS, NK
-všetci poslanci Klubu nezávislých poslancov

Neprítomní poslanci:
-všetci poslanci klubu Nový Mikuláš (SaS, OĽANO, KDH, NOVA, ŠANCA) okrem predsedu
-1 poslanec klubu Skutočne nezávislí poslanci

Rokovanie opustili:
-Vincent Kultan – predseda klubu Nový Mikuláš
-Lucia Cukerová z klubu Skutočne nezávislí poslanci

(red)
 

Pridaj komentár