Spomienka na Černovských martýrov

Ružomberok 25. októbra 2019 – Pietna spomienka na obete černovskej masakry  v roku 1907 uskutoční sa 25. októbra 2019 na panätných miestach  ružombersksej metskej časti Černová. Pripravuje ju Slovenská národná strana. Začne sa o 16. 00 h na tamojšom cintoríne. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

Tvorivá dieľňa v múzeu

Tvorví dielňa
-Liptovské múzeum

Ružomberok 26. júna 2019 –  Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na obvyklú pondelkovú a prvú prázdninovú tvorivú dielňu pre verejnosť z  cyklu  Múzeum pre seniorov 1.7.2019v obvyklom čase – od 9.00-11.00 hod.

 

Po dlhšom čase budeme opäť pracovať s moosgummou. Na zhotovenie dekoračnej ovečky budeme potrebovať :polystyrénové gule:  75 mm guľu (na hlavu), 40 mm guľu (na nohy), polystyrénové vajce veľkosti M, orezávací nôž , farebnú moosgummi : bielu – 4 ks A4, (na telo a hlavu),  telovú 1ks (A4), ružovú 1 ks,  čiernu (na kopytá), svetlohnedú a zelenú  (na trávnik a plot), štetce, akrylové farby (na oči), ružový a a hnedý olejový pastel (roztierateľné voskovky), tavnú pištoľ, sekundové lepidlo, žehličkudrevenú špajdlu, špáratká,  vatové tyčinky na čistenie uší,  tenkú stuhu na mašľu.

 

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť kreatívne stráviť  stráviť doploludnie v múzeu.

Naposledy, v utorok 25.6.2019 sme pomocou technuiky pergamano vyrábali papierovú čipku.