Vítanie Mikuláša na Bielom Potoku

Ružomberok 6. decvmebra 2019 – Združenie rodičov  pri ZŠ Biely Potok v spolupráci s Centrumom Belanov pozývajú deti a rodičov stráviť príjemné chvíle na tradičnom stretnutí s Mikulášom. Uskutoční sa 6. decembra od 15. 00 h pred kultúrnym domom v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Bookmark It Hide Sites More »

 

Horskí záchranári pomáhali slovenskej turistke

HZS

Jasná 6. augusta 2019 – V poludňajších hodinách dňa 5.8.2019 boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o pomoc pre 64-ročnú slovenskú turistku, ktorá pociťovala nevoľnosť a celkovú slabosť. 

Nachádzala sa na Lukovej. Záchranári poskytli pacientke neodkladnú zdravotnú starostlivosť, poskytli jej intravenóznu liečbu a následne ju terénnym vozidlom transportovali do Jasnej, kde ju odovzdali príbuzným, s ktorými pokračovala do nemocnice. Ešte počas priebehu tejto záchrannej akcie sa na záchranárov obrátila s prosbou o pomoc ďalšia slovenská turistka, ktorá sa nachádzala v Demänovskom sedle, a taktiež pociťovala celkovú slabosť, vyčerpanosť, sťažene dýchala. Záchranári jej po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnícku starostlivosť a intravenóznu liečbu. Následne 61-ročnú pacientku transportovali pomocou nosidiel Kong na Chopok, odkiaľ pokračovali lanovou dráhou do Jasnej, kde ju odovzdali privolanej posádke RZP na prevoz do nemocnice.

Informovala HZS