Vítanie Mikuláša na Bielom Potoku

Ružomberok 6. decvmebra 2019 – Združenie rodičov  pri ZŠ Biely Potok v spolupráci s Centrumom Belanov pozývajú deti a rodičov stráviť príjemné chvíle na tradičnom stretnutí s Mikulášom. Uskutoční sa 6. decembra od 15. 00 h pred kultúrnym domom v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Bookmark It Hide Sites More »

 

Nová trať poteší najmä rodiny s deťmi

Cyklotrasa Ružomberok

Ružomberok 9. augusta 2019 – ROZPRÁVKOVÉ ENDURO – cyklistický singletrail neďaleko Ružomberka – lokalita Sidorovo  slávnostne otvoria vo štvrtok 15. agusta o 9. 30 h.

 

Ide o moderný cyklistický trail určený pre širokú verejnosť, vrátane športovo a dobrodružne naladených rodín s deťmi. Dĺžka trasy: 8 600 m. Prevýšenie trasy: stúpanie – 630 m, klesanie  – 617 m

Základné fakty: Trasa sa začína na Kalvária – Malinô Brdo, odbočením na existujúci lesný turistický chodník. Chodník prechádza úpätím Sidorova, južným smerom popod Veľkú skalu. Chodník vedený lesným porastom ústi v lokalite Vlkolínske lúky v otvorenom lúčnom území s križovatkou ciest a chodníkov. Pokračuje v oblúku cez lokalitu Stránica úpätím Sidorova po existujúcom lesnom turistickom chodníku. Nachádzať sa tu séria zjednodušených terénnych vĺn pre vylepšenie prejazdu. Trasa končí na asfaltovej účelovej komunikácii Ružomberok – Kalvária – Malinô Brdo, v mieste kde cesta vchádza do lesa. Cyklisti absolvujú singletrail za zhruba 1 a pol hodiny.

 Katarína Šarafínová, Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov

(red)