Príbeh múzea pokračuje

Príbeh Liptovského múzea  v Ružomberku pokračuje aj počas jesenných mesiacov, tentokrát s prednáškou Keď erby prehovoria. Liptovské múzeum v Ružomberku vo štvrtok 21. novembra o 17:00 hod. pozýva na spoznávanie zaujímavých zbierkových predmetov Bookmark It Hide Sites More »

 

Ohľaduplnosť na parkoviskách pred cintorínmi

cintorín

Ružomberok 30. októbra 2019 – Deťom začali už dnes a zvyšku Slovenska v piatok začnú sviatky. Tie sú spojené so zlou situáciou na cestách a preplnenými cintorínmi. Žiaľ, dopravu sa nám nepodarí ovplyvniť, no robíme všetko pre to, aby boli miesta posledného odpočinku našich blízkych čisté a bezpečné. Bez vás to ale nepôjde.

Mesto Ružomberok aj prostredníctvom nášho portálu chce poprosiť občanov:
 ak môžete, necestujte na cintorín automobilom. Parkovisko pred domom smútku je veľmi malé na to, aby zvládlo veľký nápor návštevníkov. Bolo by krásne, keby sa ho naučíme nechať uvoľnené výhradne pre ľudí s telesným obmedzením či pohybovými problémami. My zvyšní predsa môžeme prísť pešo. Tí, ktorým by to malo byť vyhradené, by si to s nami určite radi vymenili.

 ak môžete, sledujte kam hádžete svoje odpadky. Všetkých nás stojí nemalé peniaze ne-separovanie odpadu. Máme na to všetko potrebné, aby sme dokázali efektívne separovať a pomôcť tak životnému prostrediu. Na to však potrebujeme vás.

 ak môžete, dodržujte otváracie hodiny na cintorínoch. Týždeň pred a týždeň po sviatkoch to je od 7:00 do 20:00. Hoci sa cintoríny po „záverečnej“ nezamknú, nebude sa na nich nachádzať nikto, kto by vám pomohol. Zachovajme rešpekt aj k pracovníkom našich cintorínov.

 ak môžete, správajte sa na cintorínoch s patričným rešpektom. Hlasné rozprávanie sa, posmech, pitie alkoholu, ničenie cudzieho majetku či iné nevhodné správanie je na pohrebiskách neprístupné. Tieto pravidlá tu nie sú náhodou. Cintoríny sú miestom, kde odpočívajú tí, ktorí nás vychovali, starali sa o nás či naučili nás, ako a kde sa má človek slušne správať. Spomeňte si na nich.

 ak môžete, nehnevajte sa jeden na druhého. Prežite sviatky s pokojom a nezabudnite nezabudnúť na blízkych, ktorí tu s nami už nemôžu byť.

Fotografia je z kontroly cintorínov, ktorú vykonávame každý deň.

Viac o návštevnom poriadku na cintoríne nájdete tu: https://www.ruzomberok.sk/prevadzkovy-poriadok-poh…/…/.html…

Audiospráva mesta Ružomberok o pripravenosti cintorínov na sviatky: https://soundcloud.com/…/pripravenost-ruzomberskych-cintori…

Zdroj: Mestský úrad Ružomberok

Uvedený príspevok nenechal Ružomberčanov ticho. K nim patrí aj Helena Sivoňová, ktorá na sociálnych sieťach uviedla: 

 

„Mali ste zriadiť kyvadlovú dopravu k cintorínu pre našincov aby bolo voľnejšie parkovisko pre cudzích návštevníkov. Myslím si že dobrým príkladom je Dolný Kubín tam to funguje aspoň v tento sviatočný deň. Mohli by ste do budúcnosti nad tým pouvažovať. „

(red)