Vítanie Mikuláša na Bielom Potoku

Ružomberok 6. decvmebra 2019 – Združenie rodičov  pri ZŠ Biely Potok v spolupráci s Centrumom Belanov pozývajú deti a rodičov stráviť príjemné chvíle na tradičnom stretnutí s Mikulášom. Uskutoční sa 6. decembra od 15. 00 h pred kultúrnym domom v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Bookmark It Hide Sites More »

 

Katarínske trhy na Bielom Potoku

DFS Sliačanček

Ružomberok 27. novembra 2019 – Ľudové piesne, rozvoniavajúca kapustnica a stánky s vianočným tovarom zaplnili2 v nedeľu 24.novembra 2019  športový areál  v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Uskutočnili sa tam Katarínske trhy, ktorých hlavný program bol v tamojšej stolnotenisovej hale. V nej vystúpili ľudoví umelci z okolia Ružomberka.

V programe sa predstavili heligonkári z Liptovských Revúc, členovia detského folklórneho súboru (DFS) Belanček a ľudová hudba DFS Sliačanček z Liptovských Sliačov, ktorú viedol Štefan Vician. Dokonca malí hudobníci z B. Potoka a L, Sliačov sa spoločne predstavili v krátkom programe. Podľa slov vedúce DFS Belanček Martiny Littvovej Katarínske trhy pripravili prvýkrát. Teší ju, že o ne bol dosť veľký záujem u divákov, ktorí tam prišli aj z okolia. 

Na jarmoku predávali vianočné ozdoby obyvateľky z Vlkolínca, ale aj širšieho okolia.
Text a foto: Tibor Šuľa

 

Pridaj komentár