Vítanie Mikuláša na Bielom Potoku

Ružomberok 6. decvmebra 2019 – Združenie rodičov  pri ZŠ Biely Potok v spolupráci s Centrumom Belanov pozývajú deti a rodičov stráviť príjemné chvíle na tradičnom stretnutí s Mikulášom. Uskutoční sa 6. decembra od 15. 00 h pred kultúrnym domom v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Bookmark It Hide Sites More »

 

Sladká vianočná prehliadka ako z rozprávky

 Ružomberok 2. decembra 2019 ( Monika Domeniková  – www.zijemvrk.sk) -Viete čo má spoločné včielka Maja, Perinbaba a Harry Potter? Spolu s Aladinom, Santa Klausom, Simpsonovcami a inými postavami z rozprávky sa predviedli už na deviatom ročníku Sladkej vianočnej prehliadky na Spojenej škole v Ružomberku.

 

Príležitosť ukázať, čo dokázali

S jednou z víťazných sladkých dobrôt pod názvom Harry Potter zapózovala Sandra Račková spolu so Simonou Majdovou

Výroba rozprávkovej cukrovinky trvá aj dva či tri dni. Rôzne modelované postavičky sa pritom zväčša pripravujú skôr, niekedy to môže byť aj mesiac vopred. O najkrajšiu tortu súťažili žiaci druhého a tretieho ročníka i široká verejnosť v kategórii Senior. „Žiaci môžu prezentovať to, čo sa naučia svojou šikovnosťou a zručnosťou. A hoci torty by mali ideálne robiť počas záverečných skúšok, zvolili sme chladnejšie počasie. Pre žiakov je to aj príležitosť ukázať, čo dokázali, keďže príde veľa ľudí,“ uviedla zástupkyňa pre praktické vyučovanie, Gabriela Maceková. Na prehliadke súťažilo 21 cukrárenských výtvorov na tému rozprávky.

Tortou potešia svojich blízkych

„Študenti k nám chodia zväčša ako čistý nepopísaný papier. No hneď ako je to možné, dávame im prácu, aby sa čo najviac naučili,“ uviedla na margo Maceková. Porota hodnotila nápad a originalitu, do úvahy brala aj čistotu práce a precíznosť, kombináciu a prirodzenosť farieb a v neposlednom rade i chuť a celkový vzhľad. Bodové hodnotenie si žiaci i široká verejnosť mohli pripísať aj za celkový popis výrobku. Každý účastník si pritom tortu odnesie domov. Ako uviedla Maceková, sladkým rozprávkovým výrobkom potešia aj svojich najbližších, keďže zhodou okolností niektorí žiaci majú v rodine narodeniny a rôzne oslavy.

Zdroj: www.zijemvrk.sk

(red)

Pridaj komentár