Výstava prác mladých umelcov

Ružomberok 28. januára 2020 –  Výstavu prác žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku sprístupnia v tamojšej synagópge 30. januára 2020. Vernisáž sa uskutoční o 16. 30 h.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Tip na výlet: Otvorili najdlhšiu sankársku dráhu vo Vysokých Tatrách

Vytaste sane! Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca je už otvorená 

Sankovanie vo V. Tatrách

HREBIENO 11. decembra 2019)Nádielka snehu, ktorá v posledných dňoch pribudla, pomohla otvoriť už aj najdlhšiu sánkarskú dráhu vo Vysokých Tatrách. Milovníci zimných športov si tak môžu užiť jazdu na sánkach z Hrebienka až do Starého Smokovca. 

Na Hrebienku v Starom Smokovci už na návštevníkov Tatier čaká skvelá zimná zábava. Aj keď snehu nepribudlo veľa, základ na sánkovanie je dobrý a dráha je už pripravená. „Sánkovanie je obľúbenou atrakciou pre celé rodiny alebo skupiny kamarátov,“ hovorí Lukáš Brodanský, obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry. 

Na dráhe dlhej 2,5 kilometra je aktuálne asi desať centimetrov snehu. „Veľkou výhodou je, že dráha je vhodná aj pre menej skúsených sánkarov, nakoľko jej sklon je mierny. Kto si ale trúfa, môže pridať na rýchlosti a určite si užije adrenalínovú cestu dole,“ dodáva Brodanský.  V prevádzke je momentálne denná sánkovačka a to každý deň od 9.00 h. do 16.30 h. K dispozícii je aj požičovňa saní hneď pri údolnej stanici lanovky, ktorou sa môžete na Hrebienok pohodlne vyviezť. 

Nezameniteľné čaro má tiež nočná sánkovačka. „Vďaka osvetlenej trase až dole do Smokovca si tak návštevník so sebou z Tatier odnesie úplne nový zážitok,“ dodáva Brodanský. Nočné sánkovanie bude pri vhodných podmienkach v prevádzke od 21. decembra.  

Na samotnom Hrebienku čaká na návštevníkov okrem začiatku sánkarskej dráhy aj veľkolepý Tatranský ľadový dóm, ktorý z 225 ton ľadu postavili rezbári zo Slovenska, Čiech, Poľska, Litvy a Nemecka pod vedením Slováka Adama Bakoša. Motív Katedrály Notre Dame dopĺňa zvonica spolu s Quasimodom. 

(red)