Výstava prác mladých umelcov

Ružomberok 28. januára 2020 –  Výstavu prác žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku sprístupnia v tamojšej synagópge 30. januára 2020. Vernisáž sa uskutoční o 16. 30 h.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Nové logo jedného z najvýznamnejších hráčov v cestovnom ruchu

Tatry mountain resorts mení tvár na TMR 

TMR logo

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 30.decembra 2019 –  Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. predstavila nové logo. Jeden z najväčších hráčov v oblasti cestovného ruchu v Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely sa rozhodol pre zmenu  v súvislosti s pokračujúcou expanziou do zahraničia. 

Názov Tatry mountain resorts, a.s. začala spoločnosť používať ešte v roku 2009, kedy akcionári rozhodli o premenovaní spoločnosti s vtedajším názvom  Jasná Nízke Tatry, a.s na Tatry mountain resorts. Odvtedy firma pod touto značkou naberá stále väčšie rozmery a pripravená zmena loga je prirodzeným dôsledkom postupnej expanzie aj za hranicami Slovenska.  

Oficiálny názov spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. zostáva naďalej, no logo firmy mení definitívne svoju tvár na TMR. „Máme za sebou desať rokov značky. Za ten čas sa firme podarilo prekročiť región Tatier. Spoločnosť sa stala medzinárodnou a my potrebujeme značku, ktorá bude jednoduchá a medzinárodne zrozumiteľne pochopená,“ hovorí Juraj Chovaňák, marketingový riaditeľ TMR.  Podľa slov Chovaňáka, firme ktorá pracuje naprieč Európou robila väzba s konkrétnym regiónom v názve v niektorých situáciách problémy. „Značke TMR sme jednoducho chceli dať novú váhu. Váhu silného investora, developera, prevádzkovateľa rezortov a silného partnera v regiónoch. Váhu firmy, ktorá je dynamická a je stabilným zamestnávateľom,“ vysvetľuje. 

Ľudia značke vyšliapali chodníček 

Tak ako sa spoločnosť TMR snaží kráčať dopredu, rovnako to musí byť aj s logom. „Značka jednoducho potrebovala osviežiť. Imidž musí ísť s dobou,“ dodáva. Inšpirácia prišla aj od veľkých spoločností, ktoré sa stali medzinárodnými. Cestou „skratky svojho názvu“ sa napríklad vybral aj jeden z popredných hráčov v európskom odvetví, spoločnosť Compagnie des Alpes (dnes CDA), ktorá prevádzkuje už 30 rokov najväčšie lyžiarske strediská vo francúzskych Alpách, či najvýznamnejšie európske parky pre trávenie voľného času. Jednoduché je, že skratku TMR si akoby verejnosť a zamestnanci vybrali sami. „Ľudia začali úplne prirodzene využívať túto skratku pre označenie našej firmy. Dá sa povedať, že jej akoby vyšliapali chodník a my ideme identicky v ich šľapajach,“ hovorí Chovaňák.

 

Symbol hôr v úzadí 

Modernizáciou prirodzene prešlo aj logo firmy. Symbol hôr akoby išiel do úzadia. „Využívame nový symbol vlnovky, ktorý symbolizuje voľnosť, dynamiku, a tiež možnosti rozvoja. V symbole vidíme hory, ale už i vlnu z akvaparkov, či rollercoaster zábavneho parku,“ dodáva Chovaňák. Ako sa hovorí, dobré treba zachovať. A inak to nebolo ani v tomto prípade. „Ostali sme pri symbolickom červenom štvorci. Tu sme usúdili, že zmena nie je potrebná.“ 

Nové logo:

TMR logo

Marián Galajda, TMR